» »

Kopiranje disk to disk

Kopiranje disk to disk

Kriko ::

Rad bi si skopiral moj sedanji disk, skupaj z sistemom na drugi nov disk enake velikosti. To sem tud inaredil z Drive Image 2002 in vse je lepo potekalo do konca. ko je končalo se, stari disk vzel dol in dal gor tega kjer je kopija. Pravilno nastavil jumperje... in probal zagnat. Spozna ga pravilno. Napiše pa mi da ni sistema.
Če ga dam kot slave in zaženem računalnik z straim diskom vidim da sta identična torej 100% kopija, tudi po veliosti in zasedenosti particij!
Kaj bi zdaj moral naredit da bi ta drugi disk deloval.
aja uporabil pa bi ga na enaki plati, tako da so driverji in vse pravilni?

oknaj ::

Uporabi Norton Ghost. Meni dela. Imam PC samo za dostop do interneta. Ko sem vse podrobnosti na PC-ju "poštimal" sem naredil image diska z Norton Ghostom in stvar zapekel na CD. Zdaj me nikakršni virusi, Trojanci i.pd. ne skrbijo. PC startam iz diskete (DOS+podpora za CD) vtaknem omenjeni CD, spijem kavico in to je to. Je sicer nekaj težav (nekatere stvari niso ažurne: tekoči račun, antivirusne datoteke-zato sem to prestavil na drugo particijo na istem disku).
To je postopek, ki ga rabiš ti, sicer iz drugega razloga.

Kriko ::

Ja particija C kjer imam sistem je velika 11GB, tako da na cd nebi šlo:))
Zato bi rad naredu kopijo diska diret na drug disk.
Zdaj sem probal še z partition Magicom in spet mi naredi kopijo 100%, in ko dam disk na katerega sem kopiral kot primary master napiše da ni sistema.
Tu mora bit kaka finta?

Lucio ::

za kakšen sistem pa gre???
Dej malo več informacij, če hočeš da ti pomagamo.

SasoS ::

Po vsej verjetnosti se boot sector ni prepisal. Če imaš W98 enostavno bootaj z disketo in napiši sys a: c:. Pri XP (in w2k) je postopek malce težji...bootaš iz cedejke in daš tam repair...

govno ::

jaz sem samo prekopiral vse datoteke winsow 2000 iz enega diska na drugega ... z različnimi particijami, različnih velikosti in ugotovil, da dela vse normalno ... prvič, ko sem se zmotil sem presnel winse 2000 iz ntfs na fat32 particijo in je tudi vse delalo razen 16 bitnih programov ...

edino kar se je spremenilo je to, da so vsi permissioni šli rakom pet ... pri kopiranju datotek se security na ntfs particiji zbriše ... pri premikanju pa ne ...

sedaj te iste windowse uporabljam že 2 leti ... čudež ...

ToniT ::

Kot je rekel SasoS, bo potrebno prepisati boot sektor.

Dodatek k NTFS permissions:

- če premikaš datoteke (direktorije) na isti particiji, ohranijo originalne pravice

- če premikaš datoteke (direktorije) med različnimi NTFSi particijami, dobijo le-te pravice direktorija, v katerega jih premikaš (datoteka se pojmuje, kot da se kopira).

- če kopiraš datoteke (direktorije ) na isto ali pa na drugo NTFS particijo, dobijo datoteke pravice direktorija, v katerega jih kopiraš.

- če kopiraš datoteke (direktorije) z NTFS particije na FAT particijo - pozabi na NTFS pravice :D

Mr.B ::

Sicer nevem zakaj kompliceraš.
1. Naredi disk to iamge na drugi disk , ka ga formateraš z FAT32 , je kompreseran , torej ti zavzame manj placa.

2. Preveri če je particija aktivna , če ni nebo bootal! Pojdi v konzolo XP-jev (prim setupu na pozabi R) , v konzoli napiši fixMBR oz. nekaj podobnega , pa bo delalo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kriko ::

Sem naredil IMAGE in z njega v XP dal vse na drugi disk, pa se spet ne zažene. Imam pa na disku dvojne XP na C in D. Vse lepo skopira ne morem pa jih zagnat.
Ok zdaj bi pustil note samo skopiran disk in če mi poveste kako naj naredim. Kako popravim mbr?

Mr.B ::

Če imaš na istem disku dvojne XP-je , se logeraj v tiste v katere misliš da ne boš koperal. Formateraj drugi disk skoperaj vsebino tiste particije , ki je ne rabiš , in to je to.
Sicer kaj ti točno napiše.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kriko ::

sem si naredu image pol ko sem v winsih enostavno "vspostavim" drugi disk iz tega image file. Ko pa ga dam kot prvi disk in zaženem napišem da disk ni bootable, in da kao ny systema

Mr.B ::

Disk nima aktivne particije , pojdi pod disk manager pa preveri , če sta na obeh diskih aktivni particiji.
Pojdi tudi v recovery konzolo , mej samo tisti dik prključen , ki noče butat , pa izvedi fixmbr.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Kriko ::

Hmm, ja sem šel v disk managment in nekaj opazil, da je c označen kot system in d kot boot, jaz pa sem kopiral z drive image-om samo c, ter ostale sem kopiral kot navaden copy/paste. Torej sem imel na tem disku obe particije le da je d kopiran na navden način.
Kaj bi to bil razlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kriko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
536975 (5395) thebaloh
»

Izpad elektrike & Disk Boot Failure (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505139 (4551) Damjan Jagar
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006437 (4981) SkIDiver
»

Norton Ghost

Oddelek: Programska oprema
373441 (2671) smirnof
»

Image diska - a se da takga nardit? Npr GoBack

Oddelek: Programska oprema
91316 (1164) fm13

Več podobnih tem