» »

Prenos NT 4.0 OS z Ghostom na drugi disk

Prenos NT 4.0 OS z Ghostom na drugi disk

PIAS ::

Zanima me če se da prenest cel operacijski sistem z vsemi particijami, z Ghostom iz enega diska na drugi?

Naloženi so na FAT16, druga particija je NTFS...

Ali pa če se da kako drugače to uredit?
Rad bi prenesel vse skupaj iz manjšega diska na večji, pa skopiram ampak mi potem ne zazna OS na drugem disku...


LP

Gregor

andrej ::

hja, pri NT-jih je tako da bootable disk ne sme bit prevelik. Ce mas SP4 in novejsi potem boot particija ne sme bit vecja od 7.8 GB. Ce je potem se zna zgodit, da se ti ne zboota.

PIAS ::

je problem v tem, da sm naredil isto veliko boot particijo pa mi vseeno ni hotelo bootat, morda je fora v tem ker je IBM mašina in ima prednaložene NT4.0, in SP6

bmandelj ::

mislim da bi moralo delati bp samo ghost lepo klonira particije samo glej da ne bo naredil prevelike sistemske, ker ghost racuna razmerje med particijama in potem ohrani razmerje tudi na novem disku

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

PIAS ::

sej to sm pazil, probal sm tudi tako da sm naredil vse particije enako velike kot na starem disku pa mi ni hotelo naložit sistema...

sash ::

no sam iz lastnih izkušenj vem da particije v primeru da kloniraš particijo (ne diska) ne rabijo biti enako velike, pomembno je le da gredo gor vsi podatki, ker sem sam kloniral 8G particijo z 1G podatkov na 2G particijo in je lepo delalo. Podobno velja če je ciljna particija večja od izvorne. Le pri NT4.0 je lahko problem z boot particijo ki pa ima določene omejitve.

Nevem sicer kako si se lotil zadeve ampak če si prvo naredil particije - npr z zag. disketo je pomembo da narediš eno particijo "aktivno" to je particija kjer zapisan boot sektor če se ne motim
--------------------
Think different...
TOROiD Group

PIAS ::

v bistvu sm kopiral cel disk, ampak tam kjer maš možnosti določit kako velike naj bodo particije sm določil isto velikost, pa ni šlo pol sm probaval še z manjšo velikostjo, pa večjo, pa mi nikakor ni hotelo nardit tega, v bistvu je disk skopiralo, samo štartat ni htelo iz novega diska, če sm pa novega priključil kot slave k staremu pa je normalno pokazalo stari in novi disk, vse particije na njem in podatke, izgleda samo da mi fajlof za boot-anje ni skopiralo al kaj...

..obstaja kaka varianta da se to zrihta?

LP

Gregor

sash ::

kaj ti si naredo image celega diska (disk 1, z particijami vred) na neki drugi novi disk (recimo disk 2), nato pa si ta image iz diska 2 ghostal na disk 3 (tanovi disk) al kak ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

PIAS ::

ne!

iz diska 1 sem z Ghost-om skopiral disk na disk 2...

sash ::

samo potem če te prav razumem imaš na drugem disku eno datoteko (nekaj.img) al kak, ker ta datoteka predstavlja image in jo moraš nekam ghostat, da boš lahko bootal in prišel do podatkov, ker to je podobno kot če imaš sliko nekaj.jpg in jo nato zazipaš - dobiš nekaj.zip, to pa je oblika ki je ne moreš odpret npr z kakšnim editorjem ampak jo morš prvo odzipat in nato obdelat, podobno je (če prav razumem) z tvojim imagom, ker ti si naredo image na drugi disk, ampak zaj ga morš ghostat na en disk. Tako da je najboljše da zadevo skopiraš na stari disk in nato ghostaš na novi disk in bi moglo delat - vsaj meni je do sedaj vedno :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

PIAS ::

Oprosti, ampak me ne razumeš dobro, nism naredil image na nek drugi disk ampak sm skopiral celoten disk z particijami vred na drugi disk. Če ta novi disk priklopim kot primari slave k staremu disku in zaženem sistem, vidim oba diska, z vsemi particijami, samo da na novem disku mi ne zboota sistema...

ToniT ::

Ja... Če si skopiral zadevo, se ti pa windowsi ne morejo bootati, ker ne najdejo boot sektorja.
Na tak način ne moreš prenesti sistema. Treba je narediti po zgoraj opisanem načinu.

sash ::

ja če si pa sam skopiral pol pa noramlno da ne dela, naredi kot sem ti zgoraj napisal, sveda lahko delaš image samo iz boot particije in ne celotnega diska, ostale particije pa lahko pol kopiraš - sistemske pa ne
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

PIAS ::

...... pa ne skopiral, kak pa naj drugače povem da me bote razumeli,....

..... z ghost2003 programom sem kloniral disk (sm dost jasno povedal?!)...

Lith ::

če sem te prav razumel, potem si ti kloniral disk (z opcijo copy disk to disk) ne pa copy partition to partion.
Težava je, ker na novem disku niso enaki sektorji kot na starem in je particijo starega diska prekopiral ghost na novega (verjetno s sektorji skupaj), zdaj pa ima nov disk tabelo FAT (ali ntfs) sektorje drugače kot naj bi bili na njem če bi formatiral najprej particijo, pa potem naredil copy partition, zato disk ne zna bootat

uh... ne vem več
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621160 (13869) MrStein
»

napaka na boot disku - win7 se ne zbootajo - je to konec?

Oddelek: Operacijski sistemi
122394 (2146) lopov
»

prenos podatkov.

Oddelek: Pomoč in nasveti
281073 (947) Jan987
»

Kloniranje trdih diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
171477 (1049) KuhaR
»

Ghost-am Partition to Partition iz starga diska na novga pa ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
9929 (807) AtaStrumf

Več podobnih tem