» »

Rabim pomoč C++

Rabim pomoč C++

andrejg ::

Pozdrav!

V šoli sem dobil nalogo, katero moram realizirat s polji. Žal pa je moje znanje glede tega bolj slabo. Zato prosim, če se najde kakšna oseba za pomoč.

Aja pa še naloga:
Napišite program, ki bo prebral koordinate (x,y,z) petih točk in izračunal točko, v kateri premica skozi prve dve točki prebada ravnino skozi preostale tri točke. Podatke in rezultat izpišite na zaslon.

Hvala!

Seadoo ::

A geometrijsko znaš tole rešit?

Če znaš, pol se odpravi na tole stran, pa malo preštudiraj polja (structures). Ko boš mel pa že kaj kode napisane, pa spet praši. Al misliš da ti bomo kr program napisali? :P

Maš pa še eno varianto. Malo pogooglaj, sigurno kje obstaja tak program.

Cr00k ::

sej ni tolk tezko...

andrejg ::

Glavni problem mi je v bistvu to matematično rešit. Pol bom že nekako s polji, zato prosim, če kdo obvlada kaj matematike naj mi pomaga.

Seadoo ::

Ja pol pa kr eno knjigo srednješolske matematike v roke pa na delo :D
Ali pa linearne algebre, to smo meli na faksu. Valda se ne spomnem na pamet kako se to reši, ampak v knjigah sigurno lepo piše :D

Person ::

@premica skozi prve dve točki prebada ravnino
hm, če te jst prav razumem, potem morata te dve točki sovpadat oz. imeti enake koordinate. ( ker če sta različni, potem premica leži na ravnini)

Drgač bi pa moral malo pogledat v lanski MA zvezek:). (2. letnik)
Let's make something useful!

user4683 ::

OK, v programerskem jeziku (game programming, Eng.) bi se to imenovalo Ray-Plane Intersection (al pa Ray-Plane collision detection).

Ne morem ti dat matematke (ker se mi ne da razmisljat), ampak vse kar moras najti je, kje se sekata ta zarek (daljica) in trikotnik (ki posledicno predstavlja neko povrsino -plane).

Upam, da sem pomagal.

Ce pa ne gre, pa lohka pridem z nekaj matematike :)

rasta ::

Za enačbo ravnine ravnine je:
r n = 0
Normalo dobiš kot vektorski produkt dveh vektorjev v ravnini (imamo točke C, D, E):
n = (rD - rC)×(rE - rC)

Enačba premice je:
r = r0 + t e
Za točki A in B je to:
r = rA + t (rB - rA)


Katera točka na premici seka ravnino (če sploh katera) pa potem dobiš z rešitvijo linarne enačbe, kjer iščeš t (enačbo premice vstaviš v enačbo ravnine). Da dobiš ven t, si pa kar sam obrni enačbo.

Naloga za 15 minut. Sploh ne vem zakaj zgubljaš čas na forumu. Se je težko stegniti do kakšne knjige ali priročnika za matematiko oziroma poguglat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rasta ()

nuclear ::

če se ti kaj že sanja, ne pozabi vlkučit math.h
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ravnine v prostoru

Oddelek: Šola
81896 (1807) alro
»

Vektorji

Oddelek: Šola
103136 (2844) lebdim
»

Matematika - pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10425708 (22283) daisy22
»

Matematična težava

Oddelek: Šola
139395 (9186) bosstjann
»

pomoč pri linearni algebri

Oddelek: Šola
63186 (3037) whatever

Več podobnih tem