» »

Je knjiga smiselno darilo?

Je knjiga smiselno darilo?

DoloresJane ::

Bliža se čas obdarovanja. :) Zanima me, ali ste mnenja, da je knjiga smiselno in primerno darilo. Kako je z obdarovanjem s knjigami pri različnih starostnih skupinah. Je primerno prvošolčku tako kot ostarelemu kupiti knjigo? Naj bi se podarjalo večinoma leposlovje ali predvsem priročnike? Je morda vseeno? Je v knjigo treba napisati posvetilo, ali nikakor ne, ker se s tem... morda skruni knjigo? :D

In če se tako obdarujete, je to zaradi pomanjkanja inspiracije, da bi kupili kakšno drugačno darilo? :D

Razpišite se.

undefined ::

Odvisno od posameznika. Starost ni glih pogoj, zanimanje pa je. :)

madmitch ::

Darilo ponavadi odraža tudi darovalca. Torej, če sam ne bereš prav vneto, bo knjiga kot darilo izpadla malo neprimerno.
Posvetilo, če je napisano izbrano in v povezavi s skrbno izbranim naslovom knjige, vsekakor lahko poveča vrednost darila, saj dokazuje, da nisi le zavil v prvo knjigarno (ali svojo domačo knjižno polico) in zagrabil prve. Poleg tega doda osebno noto.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

DavidJ ::

Darilo ponavadi odraža tudi darovalca. Torej, če sam ne bereš prav vneto, bo knjiga kot darilo izpadla malo neprimerno.

Sploh ne. Izbor darila odraža darovalčev "posluh" o tistemu, ki mu je darilo namenjeno. Če rad bere, potem naj bo knjiga, če ne, naj knjige ne bo. Če ne bere rad, lahko tudi obrne darilo kot prisilo, da ga hočeš spraviti k njigam. Prisile pa ljudje ne marajo.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

sketch ::

Združim IceManov in davidsov post in se podpišem podenj :P

lp
s.
Adapt and overcome.

Ziga Dolhar ::

Nekomu, ki knjige rad bere oz. jih ceni, zna biti knjiga zelo delikatno darilo.

Po tem, kakšno knjigo dobim, izvem, kaj si neka oseba misli oz. želi misliti o meni. Ko mi je razredničarka v četrtem leniku ob koncu leta podarila neko Cankarjevo knjigo, mi je sporočila nekaj drugega, kot ko mi [recimo] teta podari Jurski park. Da o primeru, ko bi mi dober prijatelj kupil Kranjčeve Latinske pravne reke, ne govorim.

Če upoštevam "dejstvo", da Cankarja pretirano ne maram, je očitno, da si razredničarka o meni želi mislit nekaj dobrega. Jurski park? Očitno sem za nekatere še vedno "moj pikec" ...

Torej -- bodite previdni ;-).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

undefined ::

Moj pikec Ziggga. ;)

madmitch ::

Davis, če bi vedel, da moram to kar mislim, napisati kot natančen priročnik, se ne bi lotil niti tega.

-----
[Popravljano zaradi posrednega žajenja. - moderator]
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

boom-bar ::

Knjiga je primerno darilo, če osebek rad bere.

Posvetilo bi jast napisal na tist kos karona, ki se ga da v knjigo, da veš kje si končal.
Legalizirajte mehke droge!!!

bili_39 ::

Po mojem je knjiga primerno darilo. Tudi, če obdarovanca ne poznaš zelo dobro - pač poskusiš. Seveda je res, da z izbiro marsikaj poveš tudi o sebi. Pa kaj. Z izbiro vsakega darila poveš kaj o sebi.
Leposlovje ali priročniki? Zelo odvisno. Za nekoga, ki je nor na križanke so idealni razni priročniki, ali recimo novi veliki slovar tujk (superca za vsak dom), če le imaš toliko keša.

Verjetno najbolj delikatni obdarovanci: najstniki. Redko zadovoljni, vidijo vsako napako in prehitro se spreminjajo, da bi jih poznal (razen, če nisi starš... - pa še takrat ne moreš vedet).

Torej kot pri vsakem drugem darilu. Lahko zadeneš ali pa tudi ne.

sketch ::

Je pa tako, da ko zadaneš, je lahko knjiga super darilo. Meni sta dve kolegici za rojstni dan podarili eno knjigo, katero sem v šusu dvakrat prebral, in me je zelo impresionirala... ampak včasih pa je tako, kot je rekel Ziggga.

lp
s.
Adapt and overcome.

madmitch ::

Torej, knjiga je lahko zelo primerno darilo, lahko pa tudi vsekaš mimo, da je kaj. Konec koncev je tako skoraj z vsakim darilom. Tudi velika čokoladna bombonjera ali erotično perilo sta lahko odlično darilo, lahko pa je totalni polom.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Cr00k ::

Jst mislm da je obdarovanje s knjigami zlo dobra zadeva...

Pac podaris knjigo, take teme za katero se obdarovanec zanima... ce neves kaksn alamut, hobbit,...

Ce je za racunalnisvto: kaksno biblijo...

Ce je jadranje, kaksen potopis... npr. Horn 2000 al pa od Jozeta Musica...

Ce je matematik/fizik... kksnga S.Hawkinga :)

.
.
.

DoloresJane ::

Me veseli, da ste se razpisali. In da ste povečini mnenja, da je knjiga dobro darilo (izpustimo primere, ko je to lahko tudi katastrofa svetovnih razsežnosti :)). Vesela sem zato, ker sama vedno, ko podarjam knjigo, dobim nedoločen občutek, da ljudje mislijo, da sem brez domišljije in ne vem, kaj drugega bi podarila. Se mi zdi, da moraš biti pri knjigah ravno tako kreativen kot pri kakšnem drugačnem darilu.

Ni tako? :)

undefined ::

> Vesela sem zato, ker sama vedno, ko podarjam knjigo, dobim nedoločen občutek, da ljudje mislijo, da sem brez domišljije in ne vem, kaj drugega bi podarila.

In zdaj rabiš nasprotno potrditev? Joj prejoj. Zaupaj svojim občutkom, Nadezhda, ne pa nekim tretjim ljudem, ki niti ne poznajo tebe, niti tvojih prijateljev. :)

DoloresJane ::

>In zdaj rabiš nasprotno potrditev? Joj prejoj.

Ne. Še preden sem začela to temo, sem imela v predalu dve knjigi, ki jih bom podarila prijateljem. Zanimalo me je le, kaj si o tem mislijo ostali.

In če hočeš - oddelek je potreboval kakšno novo temo. ;)

Knjige bom še naprej podarjala. Meni se zdijo res zanimivo darilo.

demoness ::

Knjiga je krasno darilo (OK, mogoče imam kot kroničen biblioman tukaj rahle predsodke ).:) Neprimerno bolje kot kakšna okrasna šara (razne kristalne vaze, kipci, bolj ali manj, ampak večinoma manj dekorativna navlaka), ki ti potem samo prah nabirajo, pa še znebiti se jih ne moreš, da ne bi kdo zameril.

Po moje pomanjkanja domišljije ne izdaja kupovanje knjig, pač pa to, da se odpraviš v kakšen "gift shop" v BTCju in kupiš prvo neumnost, ki je trenutno moderna. Eden (v CityParku) je enkrat imel v izložbi celo na veliko napisano: "Vilice za sadje - idealno darilo" (ali nekaj takega).

Če podariš knjigo (seveda človeku, ki mu branje kaj pomeni - ne-bralci so itak svoja kategorija), s tem človeku pokažeš, da darilo ni samo prazna gesta, ki bo nabirala prah, ampak da mu želiš podariti nekaj...well... nekaj veselja, nekaj zabave... Nekaj, kar mu bo res nekaj pomenilo.
Meni vse premalo ljudi podarja knjige. :)
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

Matev ::

vse je relativno

še posebej pa pri obdarovanju

nikol ne morš bit 100% zihr da ne boš falu ko škis

sicer je pa obdarovanje perpetum mobile
enkrat DAŠ- drugič PREJMEŠ
skupni izkupiček je pa vsekako POZITIVEN


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se po bontonu sme prodati darilo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
656480 (4006) Furbo
»

Darilna pogodba za nepremičnino

Oddelek: Loža
92705 (2290) solatko
»

darilna pogodba

Oddelek: Loža
173347 (2615) PrihajaNodi
»

Mož, ki je sadil drevesa

Oddelek: Sedem umetnosti
152931 (2147) nadja
»

Janša bo podaril epoxi Marijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
854162 (4162) Shegevara

Več podobnih tem