» »

darilna pogodba

darilna pogodba

davek ::

Sestri želim podariti svoj sorazmerni delež v stanovanjski hiši skupaj s pozidanim delom zemljišča, kjer dejansko živi in je prijavljena, jaz pa živim drugje. Zanima me koliko davka bo ob prepisu potrebno plačati. Upoštevana vrednost podarjenega bo 32.500,00 eur.

Tilen ::

2950 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krepki ::

Da ne odpiram nove teme,bi tule vprašal hčerki bi podaril osebni avtomobil v vrednosti 1200€,zdaj pa me zanima a je boljše napisat darilno ali kupoprodajno pogodbo.
In drugo registracija poteče čez 2 meseca a mora ona na novo vse zavarovat ali lahko zavarovanje ostane in si naredi samo novo prometno.
LP

Invictus ::

Naredi darilno pogodbo čez 2 meseca.

Potem naj hčerka na svoje ime uredi vse potrebno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

stb ::

Če želiš prenesti zavarovalne bonuse (ali maluse) na svoj novi avto boš moral prej odzavarovati starega. Najlažje je vse narediti hkrati. Darilo v 1. dednem redu je oproščeno davka.

solatko ::

Naredi kupoprodajno pogodbo in bo plačala samo 2%-ni davek na prodajno vrednost dela nepremičnine. Ko dobiš plačilo davka, napišeš pritožbo, v smislu ocenjene prodajne vrednosti, ki je za funkcionalno nerazdeljene nepremičnine, praktično 0.

Sam sem imel podoben primer 1/4 hiše, podarjene nečakinji, bi bil davek na gradbeno vrednost cca 18% od vrednosti, ob kupoprodajni pogodbi, vrednosti DURS ni mogel ugotoviti, ker se prodaje 1/4 zasedene, nerazdeljene hiše, v RS ne dogajajo in je prodajna vrednost, praktično 0.

Davek ni bil izračunan, hišo pa je nečakinja v celoti prepisala nase.

krepki - bonus je prenosljiv samo na zakonskega partnerja, otroci ali starši morajo avto zavarovati na novo.
Se pa da dogovorit z zavarovalnim agentom, da mu zavarovalnica, na njegovo odgovornost, odobri prenos bonusa, vendar je to odvisno samo od agenta. Če vam zaupa, bo šlo, drugače ne.
Je pa način, da imate zavarovanje sklenjeno še za druge namene - nepremičnine, življensko..... in vam sama zavarovalnica odobri, tudi prenos bonusa.
Delo krepa človeka

Assass1n ::

Sej ni več nobenih davkov že par let. Najlažje je da se čez 2 meseca skupaj zapeljeta na tehnične preglede, tam bosta spremenila lastništvo, plačala cestnino, tehničnega zavarovanje...
Sam prenos lastništva pride okoli 20€.
Ona rabi vse na novo, ker se nič ne prenaša več, razen tablice.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

solatko ::

Assass1n - govoriš za osebna vozila. S prenosom lastništva se da prenesti tudi bonifikacije, vendar samo zakonskemu partnerju, ostalim pa tako kot sem napisal zgoraj - z dogovorom na zavarovalnici ali pri zavarovalnem agentu, drugače nov lastnik, tudi če je otrok, plača polno zavarovanje.
Delo krepa človeka

krepki ::

Problem je ker mam nagledan drug avto,ki bi ga kupil in takoj registriral na sebe,mislil sem če je možno za ta dva meseca prenest zavarovanje na njo,pol bi ga pa tako ali tako sama naprej registrirala.
Bom poklical agenta ina se pozanimal.
LP

Assass1n ::

Seveda lahko preneseš zavarovanje je neodvisno od avta, v najslabšem primeru bosta njej naredila zavarovanje za 2 meseca do preteka t.p. z 0% popusta. Pokliči agenta če imaš tam kaj več kot le avto in dlje časa se boš mogoče kaj zmenil.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

PrihajaNodi ::

Pri darilni pogodbi bi radi vstavili klavzulo o prepovedi odtujitve in obremenitve. Sedaj pa me zanima če bi tole "pasalo" skupaj.

"Obdarjenec soglaša, da se mu prenesene nepremičnine obremeni s prepovedjo odtujitve in obremenitve v korist darovalca in dovoljuje, da se na pridobljenih nepremičninah v zemljiški knjigi vpiše prepoved odtujitve in obremenitve v korist darovalca. "

ter kasnejši člen:

"Darovalec jamči obdarjencu za bremena prost prenos lastninske pravice po tej pogodbi."

Ali je zadeva logična ali gre tu za vrsto bremena. Mi je jasno, da gre tu sicer za zaznambo, pa vseeno, če se prepoved smatra kot breme bi se kasnješi člen moralo brisati.

L.p.

Nodi

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Takšna zaznamba ni možna.
Delo krepa človeka

PrihajaNodi ::

Bi dal podrobnejše pojasnilo? Črtam zadnji člen?


Sicer pa hvala

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Najboljš, da greš do notarja. Če podariš, ne moreš potem zahtevati, da obdarjenec ne sme kasneje stvar prodati. Zadevo lahko rešiš na drug način. Darovalec naj si vpiše dosmrtno pravico bivanja, če gre za stanovanje, če za kak gozd ali kaj, pač neko breme, ki se vpiše v zemljiško knjigo, na ta način se dejansko prepreči, da bi kdo to kupil.

PrihajaNodi ::

Ta varovalka oziroma obligacijska pravica se nanaša na dejstvo da dediči ne bi prodali nepremičnin za čas njihovega življenja.
Saj ravno to je tisto "breme" o čemer govorim. Gre pa za neko parcelo.

Kar mene zanima je vprašanje v prejšnjem delu. Torej ali gresta ti dve klavzuli skupaj. Če ne, zakaj.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Poglej v SPZ glede prepovedi odsvojitve in obremenitve in ti bo vse jasno. Pod določenimi pogoji je mogoč.

Invictus ::

http://www.pravozatelebane.com/pogodbe/...

To so pogoji za vračilo darila.

Lahko pa napišeš izročilno pogodba namesto darilne. Davčno breme je isto, je pa zadeva končna. Zna pa v primerih večih dedičev zahtevati njihovo vnaprejšnje soglasje.

Mislim da izročilne ne moreš spodbijat, ne bom pa 100% trdil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Aston_11 je izjavil:

Poglej v SPZ glede prepovedi odsvojitve in obremenitve in ti bo vse jasno. Pod določenimi pogoji je mogoč.



Sem že. In to ni bilo moje vprašanje. Sestavljam pogodbo in me zanima samo kako vnesti točno klavzulo oziroma kako jo oblikovati.

"Obdarjenec soglaša, da se mu prenesene nepremičnine obremeni s prepovedjo odtujitve in obremenitve v korist darovalca in dovoljuje, da se na pridobljenih nepremičninah v zemljiški knjigi vpiše prepoved odtujitve in obremenitve v korist darovalca. "

ter kasnejši člen:

"Darovalec jamči obdarjencu za bremena prost prenos lastninske pravice po tej pogodbi."

Ali je zadeva logična ali gre tu za vrsto bremena. Mi je jasno, da gre tu sicer za zaznambo, pa vseeno, če se prepoved smatra kot breme bi se kasnješi člen moralo brisati.


Ta dva člena se mi zdita nekako kontradiktorna. Ker gre za prepoved obremenitve in odtujitve je to bolj kot ne neko breme. Čeprav breme SPZ navaja dajatev ali izpolnitev.

Sam sem dodal prvi člen, drugi je ostal oziroma nevem ali ga pustit ali ne.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dedovanje Vprašanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527302 (4472) Beli_Zajcek
»

Prodaja vikenda/hiske kako ocenit vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512781 (10101) Red_Mamba
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718710 (15345) kloko
»

Posoja denarja - pogodba? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10633325 (14354) Roadkill
»

Obvezno zdr. zavarovanje 3X dražje??

Oddelek: Loža
316341 (4812) shadeX

Več podobnih tem