» »

Windows XP - problem??

Windows XP - problem??

HiNaVeC ::

Hallo
Imam en majhen ali pa morda velik problem, skratka ne morem ga ali ga neznam resit.
Kot je ze v naslovu omenjeno imam seveda Windows XP .
Problem pa je sledec: vceraj zvecer sem lepo ugasnil racunalnik danes sem ga prizgal IN, ko pride v windows widim na ekranu samo pozdrav ( DOBRODOSLI) slisim tudi glasovni znak da je windows notri a ko ta dobrodosli zgine in bi moral jaz biti na mojem ozadju z ikonami mi kar ostane samo na ozadju brez ikon in ne morem sploh do nicesar, nemorem poceti nic: razen tega da lahko odprem task manager in tam vidim napisane delujoce procese in na enem tazadnjem pise: sistemski nedejavni proces in pa njegov CPE 99 !!!
Verjetno da je kaj s tem povezano - nevem.
Skratka sem ponovno zaganjal nekaj krat in ni boljse.
Varni zagon dela normalno tam pridem v windows in tudi tam je ta sistemski nedejavni proces -CPE 99 !!
Vsaj toliko mi pomaga da sem lahko vsaj na internetu.
Upam da vam nisem prevec zakompliciral ta moja pojasnila o napaki in upam da mi boste lahko pomagali.
Hvala ze vnaprej!!
Hinavec

Sci-Fi ::

sistemski nedejavni procesi so čist v redu

probaj v taskmanegerju zagnat explorer.exe

File -> new task

pa boš vidu, če ti bo kej narednlo.
je pa tole en čudn problem.

virus?
Sci-Fi is the best way to dream

HiNaVeC ::

Probal sem pa nic!!
Res da je cudna napaka. Zanimivo pa je ko s task manegerom zaženem msconfig in tam kaj koli spremenim in kao ponovno spet zazenem se mi med tem na hitro malo pokazejo ikone in opravilna vrstica ampak le to vidim le kaksne stotinke :) vsaj malo!!
No vseeno mal se pocakam ce bi bil kdo ki bi vedel zato napako, ce ne pa FORMAT pa je - kaj ces - pa ceprav se mi to nic kaj prevec ne ljubi spet vse ponovno :( nalagat!!
No ok to je zaenkrat vse!

YuGo ::

a si rešil problem?

meni se je danes pojavila enaka napaka

lp

YuGo ::

našel odgovor

na astalavisti sem stakno neko datoteko oziroma mapo...programFIles/ddm kjer je noter datoteka msbb.exe in ta povzroča težave..to je treba odstranit

lp

nicjasno ::

Hmpf.... pa upam da ne hodite na astalavisto z IE-jem .

HiNaVeC ::

yugo - nisem še rešil problem kar nisem bil doma skuzi vikend pridem domov pa sem ze v akciji bom probal enako kot ti.
Upam da bo!!!
Lep ozdrav

HiNaVeC ::

Kaj naj povem ampak stvarca je RESENA dela spet tekoce kot prej - seveda zahvala YuGo tebi!!!
Pa faj bodite!!

PesBeno ::

Mani pa to nedela. zbrisal sem .msbb pa ussen nedeluje. :C

HiNaVeC ::

1.Pojdi v varni zagon, 2.start - iskanje, 3. vse datoteke in mape, in napisi msbb.exe in kaj se ti odpere kar izbrisi , pol ce ne gre pol vtipkaj samo msbb in pol tisto zbrisi in pol bi moral iti, jaz ko sem vse to izbrisal mi je pol pri navadnem zaganjanju prisel v windovs in mi je javij da je bila sistemska datoteka izbrisana itd. - in mi jo je potem kar avtomatsko hotel gor dat pa sem mu prvic dovolil in se mi je zgodilo spet isto - spet ni delalo pa sem pol se enkrat sel brisat vse te msdd-je in mi je spet seveda prisel v windows in spet javil napako ampak pol nisem vec tistega nalagal in zdaj dela zaenkrat vse tekoce!!!
Probaj, saj ce kaj zafrknes tako ali tako ti pol preostane samo FORMAT ;( , probaj pa se slisimo!

tiktak ::

Jaz sem vse to in še nekaj v registru zbrisal ampak problem imam še vedno.
Imam pa isti problem kot hinavec.

Lp

YuGo ::

idi pod varni zagon, pa še enkrat vse pobriši...nato zaženi "zaženi..." in tam vpiši "msconfig", pa tam pod zagon boš našel nekaj v zvezi z temi datotekami msbb in kljukico izbriši:)

upam da bo:)

lp

tiktak ::

Sem pregledal cel disk v varnem načinu, pregledal mscofig, zagnal norton antivirus in ad-aware pregledal register koliko se pač razumem (iskal sem pa ddm, msbb, optimize, pup, winpup, sysu,...)

Nekej sem celo našel in zbrisal z pomočjo te strani , ampak še vedno isto


Hvala za pomoč

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik zelo šteka! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
677455 (6028) Dober dan

Sistemski nedejavnik!

Oddelek: Pomoč in nasveti
403485 (3104) OmegaBlue
»

počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
102357 (2092) Kmet
»

Sistemski nedejavni proces

Oddelek: Pomoč in nasveti
125521 (5433) BigWhale
»

Računalnik preveč obremenjen z neznanim procesom

Oddelek: Pomoč in nasveti
191852 (1464) CaqKa

Več podobnih tem