» »

počasen računalnik

počasen računalnik

Kmet ::

mam
512 ddr
2 ghz
pa 80 + 80 gb diska


jebe me pc totalno no totalno glih ne samo dela pocas k svina ... tko odprem nerota pa se ne pecem pa odprem recmo se navadno mapo pa je ze problem ????



mislm da bi z 256 rama tole mogl laufat .... kaj je vzrok ???

kako bi tm pr procesih (ctrl+alzt+del ... oz ce smem odsrant un nedejavni proces ki mi vcasih zasede 99 % )



hvala za pomoc

-------------
spremenil sem ti naslov teme -predator

ajde
  • spremenil: Predator ()

krucymucy ::

poglej v my computer > properties > hardware > device manager > IDE/ATAPI controler > ce imas povsod vklopljen DMA ...

Vesoljc ::

> nedejavni proces ki mi vcasih zasede 99 %
8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Malner ::

System Idle Process skrbi zato, da se procesor manj greje. Ko ima ta proces 99% procesor ne dela nic. Ce ne bi imel tega, bi procesor vedno delal s 100%. Mal si poglej na netu, k nism cist sigurn.

MaX ::

:D Carski post Kmet, še 5 minut sm se smeju, k sm ga prebral...

Upam da nisi resen, ali pač?>:D

Kmet ::

vsi se smejete ... a pa saj kdo ve zkaj gre k mam obcutek da ne ?

Malner ::

System Idle Process posilja procu halt commando. To je podobn, k da bi dal suspend. Zato ker je priority na lowest, se to nc ne pozna, ko zacnes drug proces. Probi mal ponastavt bios, pa flashi ga. Pa gonilnike mal poglej ce mas vse.

MaX ::

Hmm, očitno si resen...

Kot so ti že fantje zgoraj svetovali, preveri, ča imaš vklopljen DMA, naloži nove gonilnike, preveri nastavitve biosa ( če jih ne poznaš si preberi TALE članek, pa če preberš še priročnik za osnovno ploščo ti ne bo tudi ničškodilo.), defragmentiraj disk.

Težko ti kaj več pomagam, ker nisi podal veliko informacij ( katere winse uporabljaš, koliko programov ti teče v ozadju...)

Kmet ::

win xp

programi ...



tko tece mi 14 mojih se prav pod mojim imenom ....2 local service 1 network service in 16 sistemskih
od tega kot sm ze povedu mi 99 % CPE kaze sistemski nedejavni proces ...



skupi mi tece 33 .. programov al karkoli ...


zdej kej lazi pomagat ... za ene par programov vem keri so in da jih ne rabm met zalaufanih sam k ugansnem se ugasne k pa ponovno zazenem pc so pa spet tm kako jih ... izloct ... ? permanentno ...


hvala unaprej

MaX ::

1. način: greš v start--->run in vtipkaš msconfig, pritisneš enter. Greš pod zavihek zagon in odkljukaš vse kar misliš da ne rabiš.

2. način: onemogočanje storitev (services). Start-->nadzorna plošča-->skrbniška orodja-->storitve. Če za kaj nisi prepričan kaj je, potem tega ne onemogočaj.

Kmet ::

prebral sm neki u zvezi z biosom .. pa se flashi ga ... vas is das ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč težave z procesi

Oddelek: Pomoč in nasveti
6609 (538) amigo_no1
»

upočasnjeno delovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111273 (1116) bozko4
»

Problemi pri navijanju AMD Athlon XP 2000+

Oddelek: Navijanje
281804 (1227) Obssesen

Sistemski nedejavnik!

Oddelek: Pomoč in nasveti
403370 (2989) OmegaBlue
»

Task Manager -Procesi

Oddelek: Pomoč in nasveti
81089 (992) BlackHole

Več podobnih tem