» »

Problem z IDE kablom, prenosom podatkov...

Problem z IDE kablom, prenosom podatkov...

Tilen ::

V svoj box sm dodal 120 Gb 8 MB (WD) disk in ob zagonu mi javlja : "No 80 conductor cable instaled" Pred tem sm imel se en disk tak da mam zdaj 2 pa se IDE kabl sm kupo posebej. imam pa se en problem od takrat mi tut "vcasih,vcasih pa ne" zazna ali pa ne zazna moje CD-RW enote ali pa CD-ROMA (ob zagonu-NONE) Ali je tezava v tem IDE kablu? ali v cem drugem? zaradi tega je pol performance CD-RWja v winsih mnogo slabsi in pa CDroma kr jih win XP pol sicer zazna ampak ne delujejo tako kot je treba(pocasneje). Prenos podatkov v nerotu iz cdja v image je 2500 kB/s pred tem okoli 18.000 kB/s. Torej je kriv ta novi IDE kabl ki pvoezuje disk in cdrom oz CDRW ali je lahko tezava se kje drugje?


hvala, lp
  • spremenil: ali3n ()

Tilen ::

disk 1 je master pa disk 2 je master cdrom pa cdrw pa sta sllave :) in vcasih zadeva dela ql vcasih pa kr nekaj zafrkava :( pls help! upam da so sam ti IDE kabli krivi =)

Tilen ::

:(

ali3n ::

"No 80 conductor cable instaled"- pomeni da ti teži ker so ti verjetno prodali 40 žilni kabl; kupi 80 žilni IDE kabl (ali zamenjaj tega..).

Glede malega prenosa pordatkov - pokukaj v "device manager" -> IDE ATA controllers -> primary in secondary IDE -> na zavihku Advanced preveri, če je vklopljeno "DMA when available"...


PS: naslednjič skušaj napisat naslov, ki nakaže problem oz. težavico...:D Dobrodošel na forumu - pa veliko prijetnih uric...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tilen ::

v device menegerju sm spremenil zdaj in je enako kot prej. glede kablovja pa je tako .... kr se nism najbol spoznal sm tipu v trgovini reko naj mi da "primeren" kabl nakar je mi dal neko CHEAP varianto tega kabla kr so KAO vsi enaki.... in kot kaze niso

PS : nism vedel tocno v cem je tezava zato je nism navedel v naslovu :)
ce bi vedel da so kabli krivi bi to napisal,bom pa uposteval nasvet za naprej :)

a je kaksna razlika pol se med temi 80 žilnimi IDE kabli da nebom spet kaj "narobe" nakupil ?:)


hvala, lp

Lith ::

lej tko je:
1. kabel je 80 žilni za disk čisto pravi (preštej pa boš videl da jih je 80 linij) NI pa dobro v navezi s CD-rom enoto (nisi prvi ki ima take težave, ker starejše enote od 6 mesecev po mojih izkušnjah na 80-žilnih kablih ne delajo dobro ali sploh ne dela v navezi z diskom)
2. CD-ROM enoto daj na stari 40 žilni kabel (tist ki ti je pisalo na disku no 80 conductor...) na matično ploščo na 2 priključek

Tako bi zdaj moral imet vsakega posebej priključena na plošči (en kabel na disk, drugi na CD-ROM-u)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Tilen ::

zdaj sm pogledal kako je ta stvar povezana (smeh). in sicer :
stari disk(10gb) je vezan s 80 zilnim kablom na CD-ROM(50x) enoto.
Novi disk(120gb) pa s 40 zilnim na enoto CD-RW(48x24x48).

Torej ce se drzim tega kot si ti napisal bi naj povezal takole? :

Plata--->Stari disk--->CD-ROM --> 40 zilni kabl
Plata-->Novi disk--->CD-RW enota --> 80 zilni kabl


we'll see :)


tnx, lp

Lith ::

možno da bo, drugače pa poskusi tudi:
Plata--->Novi disk --Stari disk--->80 zilni kabl
Plata-->CD-ROM --> CD-RW enota --> 40 zilni kabl

tako imam jaz, pa dela
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Tilen ::

no super zdaj dela vse OK :)

in sicer:


IDE1---> novi disk ---> cd-RW (80zilni)
IDE2 ---> stari disk ---> CD-ROM(40 zilni)

Tilen ::

hvala za nasvete :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cd rom rabi 80 pinski kabl

Oddelek: Strojna oprema
121156 (989) Racunalnik
»

Kaj narediti ko prvic prikljucis disk

Oddelek: Strojna oprema
161178 (975) mihec87
»

ATA 133 okrogli

Oddelek: Kaj kupiti
251812 (1497) Caligula
»

racunalnik ne dela - monitorja ne prizge, pinga ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
15983 (848) Sahel
»

master/slave

Oddelek: Pomoč in nasveti
91558 (1480) TheJack

Več podobnih tem