» »

TEAC 540E in DMA ???????

TEAC 540E in DMA ???????

Eagel ::

OK vprašanje je sledeče??

Zakaj mi v XP-jih pri Teacovem CD-ROMu ne dela UDMA ??

Prej mi je stvar normalno delala in sem lahko iz CD-ja na CD-R prekel On the Fly - in to normalno brez problemov. (CD-R je Teacov W524E).

Pečem z Nerom 5.5.8.2 verzijo.

Imam dva HDD ter CD in CD-R (vezani so: 1 HDD master in CD-rom slave, CD-R master in 2 HDD slave).

V nadzorni plošči je nastavcljeni, da je CD-rom in 1.HDD na DMA if Aval. in je za CD napisano da uporablja UDMA Mode 2, prav tako tudi za HDD
Prav tako je tudi drugi kanal nastavljen na UDMA in ga uporablja.

Zanimvlivo je to, da je zadeva prej delala, pol pa kar naenkrat več ne morem kopirati CD-jov direkt na CD-R, če je vklopljen DMA. Če pa dam na PŠO pa zadeva dela, sam porebuje več cajta.

Ja pa še to, če je za CD-rom vklopljen DMA pol pr Nero CD Speed zablokira takoj po inicializaciji.

Fiemware za CD.rom je 3.0A - najnovejši.

Ma kdo kako rešitev ???

rockeye ::

Katero plato in chipset pa imaš? Meni tud TEAC CD32x ne dela na UDMA. Mam pa plato ASUS A7S333 s SIS 745 chipsetom. Prej na VIA chipsetu (ABIT VA6) je pa normalno delal.

Old-Death ::

Js mam teaca CDW540E palto MSI z VIA chipsetom in sem mel podobne probleme , cd mi je peku 15 minut, stvar mi deluje normalno odkar sm formatiru racunalnik in nism namestil gonilnikov za UDMA.

Han ::

Jao folk, kot da bi bili na pol slepi... :\

Ctrl+F, napiši Teac in stisni enter ter beri. Najmanj 5 tem je že odprtih na ISTO temo.

Iskanje tudi deluje.

Pa to ni več res... :( :( :(

Eagel ::

Vem da je bilo že veliko tega napisanega, ampak fora je v tem, da mi je podpora za DMA za CD Teac 540E pod okni XP včasih delala, pol pa sama od sebe nehala.

V večini primerih, kar je bilo napisanih, je pisalo, da omenjeni model CD-ja (TEAC 540E, pod XP-ji sploh ne podpira DMA prenosa) !! Ampak zakaj je pol meni včasih podpiralo ???

Plata je EPOX BX-6.

Han ::

Za podatkovne cdje načeloma dela, ko pa vstaviš glasbenega, se mu pa strga. Problem je v elektroniki pogona, ki ni 100% kompatibilna z Win2k/XP ATAPI gonilnikom.

Sam imam ASUS P2B plato (BX čipset) in sem opažal natanko iste simptome. Na koncu sem imel Teaca dovolj ter kupil Toshibin DVD.

Eagel ::

Sam meni je delalo pri vsem OK tako pri glasbenih kot pri Data Cd-jih.

tropinovec ::

hm, meni tudi včasih DMA dela, včasih ne dela!8-O ;(

msi K7Tt 266 pro
teac 540 E
geforce 4 ti4200...

:O

Lime ::

Iz Device managerja izbriši IDE krmilnik, ponovno zaženi računalnik in ko ti ga spet namesti, bo verjetno na DMA mode.

Windowsi velikokrat izklopijo DMA način, če enoto (CDRW) kaj izklapljaš iz IDE kabla.

Eagel ::

Tudi to sem že probal, pa je še vedno isto.

Ne vem, ampak ni napaka v CD-RW-ju ampak pri normalnem CD-ju (TEAC-540E) !!

Fora je da Nerotov program Speed CD pri inicializaciji CD-ja zašteka oz. lučka na CD-ju vgasne, medtem, ko lučka za HDD vedno sveti.
Čez nekaj časa cca. 15 s, pa zašteka celotni sistem in edino kar ostane je trdo resetiranje.

tropinovec ::

odstranil sem IDE channel ter kontroler in po resetu dejansko cd-rom kaže UDMA mode...
toda: sedaj pa ne dela cloneCD!!
če pa dam na PIO - cloneCD zopet dela...
toda kaj pomaga - če uporabljam dva cd pogona je CPU kadar bere s cd-pogona 100 % obremenjen (ker ne dela v UDMA ) in ne morem početi ničesar drugega...
torej moram uporabljati cd-rw za čitanje in peko - tako mi vsaj vse lepo deluje...
hmmm....:\ 8-O ;((

Zgodovina sprememb…

govno ::

upam, da ste nadgradili firmware na 3.0a (Teac 540E) ... men je to pomagalo v win2k ...
TineL Studio :: http://tinel.stjost.si
TineL Studio vici :: http://tinel-vici.stjost.si
TineL Studio wap :: http://tinel-wap.stjost.si

tropinovec ::

v navodilih za instalacijo firmwareja niso omenjeni winXP, temveč 2000 in win98 ter 95...
če imaš winXP lahko kaj gre narobe?:|

Kriko ::

Z Epox 8K3a deluje vse brezhibno!

q:-p ::

Sam imam iste tezave z cd540e. DMA se mi sam izkllopi, ko uporabim AudioCatalyst. Tudi Speed CD mi zasteka in je treba resetirati kisto. V Device Manager/IDE ATAPI Controllers updataj driverje za cdrom, pri tem si izberi "Install from a list or specific location", potem "Don't search. I will choose the driver to install." in si izberi "Standard IDE/ESDI Hard Disk Controller". Po tem resetiras racunalnik, gres se enkrat v Device Manager in obkljukas DMA. Zdaj bi moral biti omogocen, vsaj pri meni je. Vendar, ce zazenes AudioCatalyst oz. AudioGrabber (mogoce naredi kaksen drug program podobno), se ti DMA spet sam izklopi in moras ponoviti zgornji postopek. Zato zdaj namesto Catalysta uporabljam CDex (DMA se mi ne izklapja vec), ki je bolj kvaliteten.

Eagel ::

Pa ti Speed CD sedaj laufa normalno, ali ti še vedno zašteka ???

Kriko ::

Jaz sem v XP probal uninstalirat Primary Ide kanal in ponovno resetirat, zdaj pa imam non-stop rumen klicaj zraven, čeprav je prej bilo vse OK.
Imam pa Epox ki ima dodatno software prav za Ultra DMA, in je delovalo prej vse OK, čeprav nisem imel po instalaciji tega možnost spremembe v windowsih v dma ali pio, ker je ta program vse to poštelal in je delalo dobro.
No imam pa dvojne windovse ene samo za take "probe" ker se mi ne da prevečkrat reinstalirat!
lp

q:-p ::

Speed CD mi se zmeraj ne dela, ampak mi to ni bistveno, vazno da mi dela dma, ker jasno hitreje skopira cd, kot s pomocjo PIO.

Eagel ::

Pri meni pa če ne dela SPEED CD tudi snemati pod DMA noče. Enostavno zablokira !!!!! :-((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81501 (1344) q:-p
»

TEAC 540 DMA in WIN 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
5896 (814) Daniel
»

Vklop DMA za CD-ROM v windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111241 (1054) Maxtor
»

DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
91301 (1100) Tzar
»

Teac 540E in DMA

Oddelek: Strojna oprema
71202 (1034) Alec999

Več podobnih tem