» »

Nihanje FSB-ja

Nihanje FSB-ja

Eddy ::

Živjo!

Imam Bartona 2600+, abit NF7-S, Giel Value 400 512, (zaenkrat) logic 400W.

Kje tiči problem da FSB niha iz 195 na 204 pri nastavljenem 200. ;(
Voltažo imam 1.7V in mi niha iz cca 1.664V ~ 1.72V v CPU-Z
12V linija mi niha 11.68V ~ 11.72V
5V linija stabilna 5.02V

Pa še to... ali me ram zaustavlja ali procesor da mi pri 205 erorje meča v prime 95.

Kaj naj poskusim? Malo relaksirat tajminge rama (zdej imam 2./3/3/7), voltaže default...
Voltažo PCU-ja povečevat v nedogled? :O

Thnx! ;)
www.ekwaterblocks.com

JIM22 ::

Jaz mislim,da je plata kriva. Kaj imaš ram v dual? Meni isto. V dual ne gre nikamor. Nap. so pa tudi malo nizke.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Eddy ::

Ram imam single channel... 1×512.
www.ekwaterblocks.com

JIM22 ::

Pol bi ti sigurn moral it vsaj 220 in timingi 2,3,3,7. Men gre z enim ramom 1x256mb 242fsb in timingi 2,2,2,11, nap. rama 3,25V in nap. NB 2,2V. Kolko imaš nap. na ramu? Ram mej v reži najbližje procesorju. Če maš pa slučajno novo, pol jo pa mal burn-in -aj. Probavaj. Vzame ti kar veliko časa, da ti dela vse kot mora. Aja, imaš bartona 2600. Najbrž je monožilnik zaklenjen. in če daš 11x200 to nanese 2200MHz. Povečaj tudi nap na procesorju.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Eddy ::

2600+ ima multiplyer 11.5 in pri 200 fsb znese 2300 MHz. Milsiš, da bi moral dati še več napetosti...
Ram imam na default voltaži... nevem kok je točno...

Drgač mi skos lavfa folding...
www.ekwaterblocks.com

ferdo ::

dvomim.
neki ni res.

ti iz prve roke povem, da procesor2600+ ne deluje stabilno pri @1.7V 200fsb oz. 2300MHz
rami so po default nastavleni sugurno na 2.8V poglej mogoče 2.7V?

lahko ti pa napajalnik nagaja, in to je lahko zelo verjetno.rad bi vse navil, daj mu več štroma!

The B ::

Če prov sklepam maš zaklenjen proc. Če bi mel odklenjenga bi loh zlo hitr najdu krivca. Tko bo pa mal teži. Kaj pa loh nardiš? Najprej dej ramom 2.9V. Pol dej timinge na spd. Zdej smo vsaj kolkr se da izločl rame. Za zihr dej še NB-ju mal več soka pa smo vsaj delno izločl tud tega. Pol pa kar je je proc. Sam da 2600+ rab več k 1.7V za 2300 ni pomoje tok čudn. Ljudje rabjo tok napetosti za 2200 mhz. No in pol k boš zadovoljen z frekvenco proca začneš nižat najprej timinge: najprej cas (na dva če gre) pol ras pol pa še ras to cas. Tras dej pa na 7 al pa 11. Pol pa probaš dat manj soka VDD in ramu in to počneš dokler dela. Tko se mi zdi boš najlaži pršu do željenih rezultatov. Al pa ne. :D
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Eddy ::

Že že... to mi je prbližn jasn, samo zakaj mi FSB tako skače...
Kaj je že fora, če se mosfeti pregrevajo?
www.ekwaterblocks.com

boštjan ::

pri 2300MHz,bi že skoraj moral mosfete hladit,so že kaj vroči?Malo se še s timingi poigraj ,pa malo več soka ramom.

JIM22 ::

Ti dej samo en ventilator gor obrn. Jaz imam trenutno 2V na CPU pri 2540MHz in mi dela stabilno. Če grem čez 2 se mi win ne zažene. Mislim,da so mosfeti krivi. Moram si pri sosedu naredit hladilnike. Zdaj pa samo vent piha gor. Mosfeti mislim,da so pomembni da uravnavajo nap. na cpu. Za fsb pa ne bi vedo kaj bi bil vzrok, da ti tako skače. Mogoče plata. Jaz imam tudi z plato težave. V dual ne gre niti 200fsb. Sranje pač. Komaj čakam DFI.>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

WhiteWolf ::

Eddy Geil Value se ne obnesejo najboljse s cas2

Kolega ma iste(1*512) in na 200 niso hotli delat na cas 2 niti pri 2.9.

pri 11,4,3,2.5 pa delajo na 230 in 2.8

JIM22 ::

MOžno je pa tudi to, kar je napisal whitewolf. Men je tud ratal nek noname 1x512MB PC3200 ram spravit na 220 in timingi 2,5-3-3-8 pri 2,9V(v biosu je kazalo 3,0V). Sej ti pravim sprobavaj. Samo problem imaš ker ti je množilnik zaklenjen.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

OwcA ::

Nastavitev Spread Spectrum v BIOS-u imaš izklopljeno?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

sash ::

Eddy kaj si rame kupuval v zdanjem času jih poskusi zamenjat, ker jaz sem jih pred cca tednom ali dvema pa je s loveniji ena čudna serija, ki je malo defektna - sprobal 4 bloke pa noben ni delal tak ko trebal, k sreči so mi vrnili $$$
--------------------
Think different...
TOROiD Group

The B ::

Aja FSB.. To ti loh tud odgovorim. V primeru da si že naredu to kar je OwcA reku. To se tud men dogaja in sm ugotovu da je povezan z določenimi frekvencami. Na primer: če dam na 200 je dvesto skoz. Če dam na 210 mi skače od ene 211 pa do 200. Če dam na 212 je spet kul. Isto se zgodi pr 219 in 220.tko da probi če ti ta informacija pomaga.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Eddy ::

Zanimive informacije...
Res ste super ;)

Aja, pa voltažo rama imam po defaultu 2.6V.
Hm... spread spectrum... bom pogledu v biosu če bom kje najdu.

LP!
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

Sem našel in sem imel FSB spread spectrum na 50%... sedaj sem izklopil.
Kaj naj bi ta spread... delal?
www.ekwaterblocks.com

Tilen ::

jaz mam ta spread tudi na 50% pa splho ne vem kaj pomeni :) torej?...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

njok ::

Na Disabled, obvezno. Spread spectrum in razne CPU thermal throttling nastavitve.

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tilen ::

PCI-latency timer

Doubling the latency from 64 to 128 cycles allegedly resulted in an overall system performance increase of 15% as reported by Boot Magazine (May 1998). We have never been able to replicate these findings, however we do see a performance increase by stepping up the latency from 32 to 64 cycles, especially with respect to HDD transfer rates.

a lahko to kaj vpliva na stabilnost? Grem pa zdaj dat spread na disejbl =)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OwcA ::

Višji PCI latency pomaga če imaš težave s previsokimi PCI frekvencami, a nekatere naprave (SCSI krmiliki recimo) ne marajo kaj drastično čez 64.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tilen ::

sprasujem zato kr je zdaj v biosu nastavljeno na 32. tko da lahko dam komot na 64 ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OwcA ::

Komot.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Dr_M ::

Normally, the PCI Latency Timer is set to 32 cycles. For better PCI performance, a larger value should be used. Try increasing it to 64 cycles or even 128 cycles. Some PCI devices may not agree with longer latency times so if you start facing problems like stuttering sound or a less responsive system, reduce the latency. Higher values will actually reduce performance as too much time may be allocated to each PCI device to the disadvantage of other devices on the bus.

Adrian's Rojak Pot
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Malo pomoči pri navijanu

Oddelek: Navijanje
362014 (1406) gofra
»

Kingston HyperX PC3500. Problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
582969 (2409) JIM22
»

Corsair Twinx XMS pc3200 512mb se ne navijajo*?

Oddelek: Navijanje
241640 (1291) BaRtMaN
»

Prosim za nasvet!

Oddelek: Navijanje
281375 (1185) JIM22
»

Navijanje AMD-ja

Oddelek: Navijanje
322103 (1374) Boky

Več podobnih tem