» »

Postavitev FTP streznika

Postavitev FTP streznika

feliche ::

Rabim pomoč pri postavitvi FTP strežnika na domačem kompu.
Imam dinamični IP in router, torej kdo mi lahko kaj napiše?
Se lepo že vnaprej zhvaljujem, tistemu, ki bo kaj pametnega napisal.
lp
feliks :))

Seadoo ::

Ja kje je problem? Potegneš dol en FTP server ala serv-u (google it), nastaviš userje in je. Če maš dinamični IP, pol se bojo mogli pač konektat direktno na tvoj vsakič spremenjen IP, lahko pa si omisliš kakšno preusmerjanje ki ga ponujajo na netu. Sej je blo tle že dosti govora na te teme, malo poišči po forumu (ADSL in dinamični IP).

feliche ::

Ni problem za strežniški program. Problem nastane pozneje ko je treba notranji IP in zunanji IP skup spravit. Torej IP LAN in IP WAN. Če se ne motim dinamični IP sploh ni tolk problematičen ker ti DHCP ISPja načeloma tako ali tako vedno istega dodeli. Problem je sedaj kako ta IP povezat s ftpjem.
lp
feliks

Matri[X] ::

Na routerju forwardaš ponavadi port tcp/21, odvisno kako si nastavu v nastavitvah FTP Serverja. Včasih je potrebno še forwardirat port 20/tcp.

feliche ::

Imam forwardan še od prej tako da to nit to!!!
Saj pravim problem je zunanji IP, preusmeritev.
lp
feliks

ToniT ::

To, kar je napisal Matri[X], je TO! :D

sash ::

kot prvo povej če ti lokalno dela FTP ker če ti ne pol maš teave drugje, nato pa bi zelo pomagalo če bi povedal kak router imaš ker bi ti lahko kdo bolj natančno napisal kako forwardat pravilen port, ker načeloma je tako kot so že napisali - forwardaš port 21 in to je to, večkrat pomaga pri routerjih da nastaviš še kak virtualni server z potrebnim portom.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

feliche ::

Imam Broadband Router ESG-102 od Benquja. Do sedaj mi dela vse OK. Odprti porti za Emule, sedaj še 21.
lokalno mi ftp dela. Normalno se konketam na IP: 192.168.1.2 - ker sem za rutarjem in imam vezanih gor več kompov.
Sedaj sem na gajbi registriral domeno xx.streznik.org, snel njihov DynDNS 2.5 program si ga instaliral kliknu na gumb za sporočitev novih nastavitev in sedaj čakam, da mi z gajbe nekaj pošljejo pa ne vem točno kaj, mislim pa da neko preusmeritev ali kaj. zaenkrat stvar še ne dela.

feliche ::

No pa še nekaj, ko sem nisem mogel odločit kateri program bi mel kot strežniški in sem jih metal gor in dol pa probaval razne variante sem tudi pri gajbi postavil svojo domeno in dobil naslednji odgovor:
Domena je urejena. Sedaj samo se preusmerite domeno, kjer ste jo kupili na:

primarni DNS streznik dns1.gajba.net - 212.30.75.50
sekudarni DNS streznik extra.gajba.net - 212.30.75.19

in fele.com domena bo vedno kazala na feliche.Streznik.Org

Sedaj poskrbite le, da boste redno poganjali DynDNS Manager program, da bo
posiljal vse spremembe IPja nazaj na nas streznik.

Ko bodo frendi vpisovali to domeno: ftp://feliche.Streznik.Org, ali je pomembna razlika med VELIKIMI in malimi črkami. Mi lahko to kdo obrazloži in pa seveda zgornjr DNS kaj pomenijo in kdo mi bo domeno preusmeril na te DNS.

Matri[X] ::

Ni razlike. Pa frendi bodo potem lahko vpisali samo fele.com in bodo avtomatsko napoteni na tvoj IP, ki je dinamičen, saj fele.com kaže na fele.streznik.org, ki kaže na tvoj IP, kateri se spreminja. To se avtomatsko spreminja s tem DynDNS programom. Tiste dva naslova NSjev (name server) pa vpišeš v control panel od tvoje domene, katerega imaš pri ponundiku domen (registrarju).

feliche ::

Čak ta zadnji stavek mi malo bolj razloži.
Tiste dva naslova NSjev (name server) pa vpišeš v control panel od tvoje domene, katerega imaš pri ponundiku domen (registrarju).
Kakšen kontrol panel moje domene / a je to feliche.streznik.org ali kaj......
Kdo mi je ponudnik domene / gajba.net ali kdo......-registarr je to najbrž gajba.net ali voljatel.net kot ISP.

feliche ::

Pa še nekaj, mislim, da sem nastavil samo virtual server, kajti NIMAM pojma, kako se na Broadband Routerju ESG-103 sploh forwarda porte. Bi prosil če kdo ve, da mi bolj podrobno napiše kako se to naredi - ne me usmerjat na navodila, ker sem švoh v ANG strokovni term.

feliche ::

Pa še nekaj:
V navodilu nima tega pa me zanima če ima kdo kaj pojma kaj se tukaj na routerju nastavlja:

NAT/Special applications Setup

Table odf special applications settings:

Index - protocol - trigger port - incoming port (min) - incoming port (max)
TCP - UDP - NONE

feliche ::

Neprestano mi javlja če se hočem povezat "Klicna povezava ni uspela" in to samo z mojih ftpjem
Normalno se povežem z voljo, arnesom in internim IPjem
A je kaj z routerjem ali kaj. Pojma nimam več, kaj bi lahko še kje nastavljal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IP po e-posti

Oddelek: Pomoč in nasveti
262302 (1810) detroit
»

domena - server

Oddelek: Izdelava spletišč
81357 (950) habermas
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143024 (2689) Gwanaroth
»

Postavitev lastne www strani

Oddelek: Izdelava spletišč
432633 (1914) flipflop
»

Brezplacna domena

Oddelek: Programska oprema
101140 (931) feliche

Več podobnih tem