» »

domena - server

domena - server

hani ::

- registriral sem domeno (.com)
- imam naslov ftp serverja, kamor bom spletno stran naložil

Zanima me, kako naj določim pot, da ko zaženemo xxxxxxxx.com, da se bo zagnal na ftp serverju točno določen htm file v določenem direktoriju. To vprašam zato, ker je že na tem ftp naslovu že ena spletna stran.

Kje moram v manage domain kaj vpisat?

Prosim vas za pomoč.

Najlepša hvala

Tody ::

v dns strežnike moreš vpisat ponudnika spletne strani in če ti on ni določil prostora potem uporabi redirect na kontrolni plošči. Še najbolje da vprašaš lastnika FTP serverja

jackorsen88 ::

mene pa zanima kako bi povezal svoj ftp server naslov z neko domeno, da nebi rabli vsi ko se povezujejo vpisovat "ftp://moj ip" ali je sploh to možno

hvala
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

bluefish ::

je moćno, vendar moraš prej dobiti (kupiti) domeno.

Tody ::

ali uporabit free dns storitve

gajba.net ma eno fajn

jackorsen88 ::

je že kdo upravljal s to gajba.net? jaz sem registriral domeno, potegnil in namestil programček (DynDNS) in ko se logiram z omenjenim programom piše v okencu "Lastna Domena: ni aktivirana " . po pa še ena stvar, uporabljam serv-U in ne vem kaj moram jaz tam spremenit v nastavitvah, da bo to delovalo tako kot mora

hvala
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

Tody ::

itak da ni ker lastna domena pomeni slo-tech.com ti pa maš moj.streznik.org

Pri njih moreš registrirat svojo PODdomeno (na njihovih internetnih straneh) in potem v program vpisat to isto PODdomeno.

Volk| ::

Da ne odpiram nove teme...

jaz pa bi rad nekje gostoval svoje datoteke. Torej, nekam bi rad prenesel, pol pa ko bi kaj rabil bi snel kot da imam na ftp.
Sicer mam doma naret ftp server, toda mam pocasen upload in ...eh, kaj bi razlagal, tak veste.

Ve kdo kje lahko dam gor kake datoteke? Seveda da bo to varno.

habermas ::

Nabavi si shared hosting account - dobiš zraven zastonj domeno . Zdaj ko je večina ponudnikov boostala pakete je prostora več kot 300 giga. prenosa pa 3 Tb.

Lahko si narihtaš tut tako, da boš dostopal preko web vmesnika - kamorkoli prideš lahko streamaš glasbo ali potegneš svoje dokumente.

Hitrosti so hude, upload in download na adsl paketih (testiral na 4 mb) gresta do maximuma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143106 (2771) Gwanaroth
»

ftp server

Oddelek: Programska oprema
81641 (1338) SimplTech
»

Del mojega diska na razpolago vsem, ki imajo internet; kako to narediti?

Oddelek: Omrežja in internet
131142 (884) Kaboom
»

Postavitev FTP streznika

Oddelek: Omrežja in internet
132923 (2750) feliche
»

Brezplacna domena

Oddelek: Programska oprema
101185 (976) feliche

Več podobnih tem