» »

Težava z prepoznavanjem diskov

Težava z prepoznavanjem diskov

mili ::

Hočem sestavit starejši računalnik, pa mi nekako ne gre od rok.
Problem pa je v tem, da mi že v biosu prepozna diske kot primary slave in ne kot master, čeprav sem imel na disku nastavljeno na master.No in ko ponovno zaženem računalnik mi javi, da primary slave diska ni. Tudi fdisk ga ne vidi. Čeprav je v biosu viden kot slave. V drugem računalniku disk dela BP.
Mogoče kdo ve v čem je problem?

mili

gkovac ::

Z starimi mašinami so zmeri problemi! A si preveril jumperje na disku? Jumper more bit naštiman na master.

Čudn se mi zdi samo to, da ti že BIOS zazna disk kot slave, ko bi ti ga moral kot master.

Moj nasvet je, da preveriš plato in greš mal na net pobrkljat kaj in kako morš narest pa sevede za disk isto.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Dead_Eye ::

provaj (če nisi že) priklopit disk na zadnji konektor na kablu....
The one and only

mili ::

Probal sem vse živo, pa hudič noče in noče najt master diska.
Gledal tudi na netu, pa ne vidim nič posebnega. Zanimivo se mi zdi predvsem to, da je mašina pred meseci delala, pa sem ven pobral nekaj komponent.Sedaj je to dano nazaj, samo disk je drug. Plata je P5BTX/L rew.B.

LP.

JanezC ::

Hoj, jaz še vedno mislim, da nimaš pravilno nastavljenih jumperjev oziroma kablov!
Bios ti mora prepoznati prave HD-je po vrsti. Moja izkušnja je, da ko imaš Master in potem Slave disk - nekateri proizvajalci na netu napačno podajo nastavitve, ko sta dva diska skupaj. Pazi na IDE1 in IDE2 porte na MB-ju. Najprej vstavi prvi disk in preveri, če ga bios spozna kakor Master, šele na to priklopi Slave disk in se igraj z nastavitvami jumperjev. AMPAK!!!! Jasno, preden kaj premikaš ugasni mašino.
Starost računalnika nima nobene veze! Pazi na PIN1 pri IDE konektorju - nekateri HD-ji imajo to obrnjeno.
Lep dan!

mili ::

Sem dal disk tudi v drug računalnik in ga kot slave prepozna in v winsih lahko delam. Ko pa ga dam na master ga bios prepozna, vendar ko ga hočem uporabit, pa ga pri zagonu ne vidi več.Napiše da ni diska.
Na starem ni sprememb tudi če ostalo izklopim.

LP

miranpozar ::

Vcasih pomaga, ce disk z jumperjem nastavis na CS (cable select) ali pa tisti jumper sploh popolnoma odstranis!
Master disk mora biti na koncu IDE kabla.
Probaj zamenjat IDE kabel, lahko da je poskodovan.
Lahko pa tudi, da ti motherboard pocasi crkuje.

JanezC ::

Ha, še nikoli nisem imel jumperja na CS - pa mi je vedno vse delalo - tisti jumper odstrani. Kateri HD je to - napiši firmo in vse podatke z njega.
Naslednja stvar: Praviš, da ga BIOS vidi kakor masterja? Vstavi sistemsko disketo in napiši fdisk. Poglej, kaj pravi. Če ni nič nastavljeno - nobenih particij itd... potem je normalno, da ti ne dela, ker je treba narediti particije in nato disk sformatirati, ko si vse to naredil bo zadeva šele delovala.
Na kratko, na HD-ju moraš imeti samo en jumper in ta mora biti na master!!!

mili ::

:D Zadeva rešena.Jamper na master disku sem odstranil, tako da je brez, drugi pa dela na slave.Sedaj bios normalno prepoznava, pod sistemskim zagonom pa je tudi vse OK.

Hvala za predloge in pomoč.

Mili


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383307 (2534) Voluharr
»

Zakaj diska ne zaznava?

Oddelek: Strojna oprema
101112 (851) zavajon
»

Priklop drugega diska v pc

Oddelek: Strojna oprema
201848 (1664) Aton
»

Win XP boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81311 (1191) junior
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171639 (1404) Pudding

Več podobnih tem