» »

Zakaj je po preklopu diska na drug kontroler le ta počasnejši?

Zakaj je po preklopu diska na drug kontroler le ta počasnejši?

bastadu ::

Disk je WD800JB, kontroler Promise FastTrack100 (prej navadni ATA100 na plati), zanima pa me (glede na spodnje slike) zakaj imam sedaj, ko sem disk dal na Promise-ov kontroler (na navadnih sem rabil prostor za CD-RW in CD-ROM) Read Burst Speed tako majhen, kaj je vzrok?

Before: WD800JB, ATA100 kontroler na plati


After: WD800JB, kontroler Promise FastTrack100
  • zavaroval slike: Predator ()

bastadu ::

Any1:\

Brane2 ::

Mislim, da sem nekje videl razlago v stilu, da je vdelan kontroller pač v Southbridge čipu, kjer je za to na voljo tudi nekaj malega RAMa. Tako so taki read bursti veliko hitrejši, saj se podatki pri testiranju sprehodijo samo od bufferja na disku do bufferja v Southbrifgeu. Če pa imaš PCI kartico, je vmes še vsaj PCI. Ker na PCIju nimaš samo te kartice ampak verjetno še kaj drugega (če ne drugače, pa na plati), je za prenos potreben dodaten čas.

Sicer pa ti podatki o burst prenosu ne vplivajo na realno hitrost diska. Bilj kažejo, kaj je vmesnik sposoben prenesti. Pa tudi to pri PCIju ni nujno res, saj zamuda skozi PCI vodilo itd ni vedno enaka.

Skratka, jaz se ne bi sekiral kaj dosti okrog tega. Če bi te to teplo tudi pri realnih daljših datotekah, si poglej nastavljene parametre diskov. Lahko da ti vdelani softver ali BIOS nastavi parametre na manj od optimalnih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
442990 (2043) strictom
»

Kater IDE RAID kontroler?

Oddelek: Kaj kupiti
491819 (1149) bastadu
»

Porazni rezultati 2×WD800JB RAID0?!

Oddelek: Strojna oprema
121407 (1203) Primoz78
»

Razlika med WD800JB in WD800PB?

Oddelek: Strojna oprema
81185 (898) bastadu
»

Pomoč pri prestavitvi diska na RAID kontroler

Oddelek: Pomoč in nasveti
151146 (961) schurda

Več podobnih tem