» »

ko ne morete spati...

ko ne morete spati...

hemko ::

živjo,

S sodelovci smo imeli, danes debato glede nespečnosti, ko pride noč ko ne morete zaspati...

kaj počnete tekom noči, ko vas daje nespečnost... ?

jst imam eno " tradicijo " k so se ji vsi smejali in sicer se vsedem v avto in se grem vozit okol... ponavadi dobro urco in pol in nato ko pridem domov in prizgem TV v 95% dokaj hitro zaspim...

rekord do sedaj je bila vožnja iz LJ do portoroža in nazaj ( brez ustavljanja )... drugače se pa vozim okol po LJ

od sodelovcev eni gledajo TV, drugi igrajo igrce, eni samo ležijo itd... se en pa občasno tudi naredi take vožnje kot jaz

naj pa poudarim, da sem velik ljubitelj vožnje in me vožnja še najbolj sprošča... prazna cesta, dobra muska in piči...

kaj pa vi ?
  • spremenilo: hemko ()

Bizkit45 ::

Hmmm, tega je zadnje dni veliko - mali otrok. Si mi dal idejo za naslednjič, hvala :)

pero50 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pero50 ()

tikitoki ::

berem knjigo

gtrxslo ::

damn pa sm že mislil da sem edini ki se gre občasno vozit :) Tudi jaz to prakticiram ampak še najraje pa prižgem komp pa nažigat igrce :P

bedak_res ::

Sem že marsikatero noč odležal v postelji brez spanca. Vmes sem imel obdobje ko mi nič ni pomagalo, štetje ovc, meditacija pred spancem/popolne, vizualizacija kolesarjenja, sistematična zavedna sprostitev mišic od nog do glave, glasba. Nekako vsakič ko me je malo "potegnilo" v spanec sem se zavedel, pomislil na to koliko je verjetno že ura, nabilo srčni utrip, postalo neprijetno in spet sem bil pokonci. Delal sem že sklece sredi noči, šel sem na tek da bi se utrudil, bral knjigo, skratka vse živo.

V enem primeru sem imel pomemben dan in zato šel spat že ob 19ih, da bi imel tam nekje 12-13h spanca (cel teden že nisem mogel spati). No ležim v postelji do 11ih, še vedno čisto pokonci. Grem in vzamem en tablet za spanec (baldrijan). Čez 1h spet gledam na uro, popolnoma priseben. Grem in vzamem še 3 te tablete. Spet, čez 1h premetavanja grem in v tistem trenutku že precej razdražen vzamem celo pest teh tablet. No do jutra sem ležal v postelji, pokonci, vrtelo se mi je pa tako da sem mislil da bom poletel :D

Sedaj sem se nekako rešil tega. Na koncu mi je pomagalo to, da sem si vedno nekako rekel, da četudi ne zaspim, če samo ležim pri miru, da se bo moje telo spočilo. To zavedanje mi ponavadi premaga ta stres/strah pred tem da nebi mogel zaspati in zaspim.

Zgodovina sprememb…

Poldy ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

IL_DIAVOLO ::

Jaz bi raje iskal vzrok, zakaj se to pojavlja. Ker to vsekakor ni normalno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

iso2000 ::

Sexam ali dr*am. Vedno pomaga pri nespečnosti.

DamijanD ::

- problem vožnje je, da zahteva zbranost in da ko postaneš (bolj) zaspan, ne moreš it direktno v posteljo ampak se v najslabšem primeru obrneš in moraš še eno uro matrat, da ostaneš buden
- sklece (in praktično katerakoli koli fizična aktivnost razen sexa) imajo verjetno nasproten učinek, saj te naspidirajo in poživijo
- verjetno bi še najbolj smisla imelo branje, neka "avtopilot" dejavnost npr kvačkanje...
- sam osebno ponavadi nepremično ležim in si predstavljam, da nekje v eni luknji bivakiram v spalki in da drugega kot spati itak ne morem, ker je tema... vglavnem možgane moraš "prisilit" v dolgčas...

bedak_res: jaz imam občasno (na srečo dokaj redko) podobno sceno, da ko me potegne v spanec, da se predramim - kot da bi se bal zaspat (prepustit nadzor misli)...

zee ::

Dve uri kateregakoli fitnesa (karkoli od tega: utezi, tek, plavanje, kolesarjenje) na dan v kombinaciji s primerno prehrano (1-2 kavi na dan, dovolj proteinov, 2-3 L vode) = dober spanec
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ZveeZ ::

zee je izjavil:

Dve uri kateregakoli fitnesa (karkoli od tega: utezi, tek, plavanje, kolesarjenje) na dan v kombinaciji s primerno prehrano (1-2 kavi na dan, dovolj proteinov, 2-3 L vode) = dober spanec

Ce te ne drzijo pokonci misli:)
Jaz, ko imam kak problem/izziv za resit, zacnem najbolj kreativno razmisljat ravno zvecer. Se mi je ze zgodilo, da sem resitev naumil v spanju.
Za "odklop mozganov" je zame najbolj ucinkovito predvajanje kaksne humoristicne serije, kjer ni potrebno razmisljat in kar zaspim. 2 n a half men serijo vem prakticno ze celo na pamet:))

muffliato ::

Identično. Ponavadi si dam kak umirjen podcast ali pa serijo, ki jo znam na pamet. Bluetooth slušalke in me zmanjka v 5min.

rkobarov ::

dovolj gibanja, hodit v posteljo pred 22h.
na telefonu nastavi "nightshift" na pc namesti f.lux.
Odpravi se v lekarno in kupi melatonin sprej.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Hangman ::

Vožnja z avtom sredi noči, ko bi načeloma morali spati, se meni sliši kot da imate nekateri viška denarja (gorivo stane).

Jaz ko ne morem spati vzamem MP3 predvajalnik, dam slušalke na glavo, se obrnem na drugo stran in uživam ob dobri muziki. Včasih tudi razmišljam o čem, naredim kakšen to-do plan ipd.

pegasus ::

Muzika, da ... Imam eno sekvenco petih komadov od Preisnerja, od katerih 100% zaspim.
Nočna vožnja je pa bolj za primer, ko je treba kaj globoko razmisliti. Recimo lj-krško po dolini Save :-)

kedot ::

Ne premočen joint (sicer se ga ne zakajam, ampak trava dela pa pri nespečnosti čudeže) in pred TV gledat nekaj brez zgodbe, recimo kakšen dokumentarec o živalih.

Zaspim v par minutah, Attenborough je zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kedot ()

kedot ::

zee je izjavil:

Dve uri kateregakoli fitnesa (karkoli od tega: utezi, tek, plavanje, kolesarjenje) na dan v kombinaciji s primerno prehrano (1-2 kavi na dan, dovolj proteinov, 2-3 L vode) = dober spanec

Očitno nimaš šoloobveznih otrok ali pa si brezposelen. Ni šans, da 2 uri za fitnes najdem čez teden, kaj šele vsak dan. Je pa tudi res, da kadar sem na šihtu nimam problema s spanjem.

Mimogrede, nalivanje z vodo je nepotrebno (neka firma, ki je delala vodne steklenice je v ZDA hotela povečati prodajo, pa se je razneslo čez cel svet), telo samo zahteva točno toliko vode kot jo rabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kedot ()

111111111111 ::

Igram igrice. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

OutOfTheBox ::

Mentalno delo čez dan + tek ob koncu dneva me tako zdela da z nespečnostjo nimam problema.

M.B. ::

Meni se to redko zgodi da res nebi mogel spati. Traja pa včasih dolgo da zaspim. Pa občasno delam bedarije zvečer pa YouTube gledam pa ne grem spat do 3eh. Bolj čudno mi je da se potem vseeno zbudim ob 7mih namesto da bi potegnil. (Nimam namreč budilke. Služba pa je ob 10)

Ampak zadnje čase uporabljam https://www.nothingmuchhappens.com/ podcast za zaspat. Na AntennaPodu mam sleep timer na 15 minut in mogoče parkrat na mesec slišim konec zgodbe. Ideja podcasta je v tem da da možganom nekaj na kar se priklopijo in se lažje umirijo. Pri meni je namreč problem da ko bi moral zaspat bi možgani vse kaj drugega študirali ko pa spali zdaj. Zgodbe so pa mirne in dolgočasne.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

gort ::

Ni tega problema, je bolj obratno.

zee ::

kedot je izjavil:

zee je izjavil:

Dve uri kateregakoli fitnesa (karkoli od tega: utezi, tek, plavanje, kolesarjenje) na dan v kombinaciji s primerno prehrano (1-2 kavi na dan, dovolj proteinov, 2-3 L vode) = dober spanec

Očitno nimaš šoloobveznih otrok ali pa si brezposelen. Ni šans, da 2 uri za fitnes najdem čez teden, kaj šele vsak dan. Je pa tudi res, da kadar sem na šihtu nimam problema s spanjem.

Mimogrede, nalivanje z vodo je nepotrebno (neka firma, ki je delala vodne steklenice je v ZDA hotela povečati prodajo, pa se je razneslo čez cel svet), telo samo zahteva točno toliko vode kot jo rabi.


Polnozaposlen z dvema pamžema. Uro za telovadbo si vzamem vsak dan, včasih celo dve.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Kayzon ::

Nespecnost seveda ni normalna stvar, ce imas pshicine tezave pomaga meditacija/afirmacije/globoko dihanje ali vizualizacija.

Tudi sportanje zelo pomaga,dnevno kaksno uro trenirat: Dviganje utezi,kolo,najdi nekaj kar ti pase.

keworkian ::

Kayzon je izjavil:

Nespecnost seveda ni normalna stvar, ce imas pshicine tezave pomaga meditacija/afirmacije/globoko dihanje ali vizualizacija.

Tudi sportanje zelo pomaga,dnevno kaksno uro trenirat: Dviganje utezi,kolo,najdi nekaj kar ti pase.

Je normalno za ljudi, ki so veliko pod stresom in imajo težko mentalno delo. Much to learn you have, padawan.
Obscenities in B-Flat

mojsterleo ::

Meni pomaga Persenosan. Uzamem 3 tablete naenkrat in se lučke hitr začnejo ugašat. Sej je bila pred kratkim itak tema o tem.

Če ne morem spat in se naslednji dan ne rabim zgodaj zbujat, igram igrice na nintendu ds, mobitelu- youtube ali pa kaj berem.

IL_DIAVOLO ::

Osebno sem šokiran, da folk jemlje tablete da lahko spi. Wtf

Seek help
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Goran's Blog ::

Će se to pojavlja veliko je sigurno to pokazatelj stresa...
Iščite vzrok tega v sebi in ne lajšati zadev s tabletami saj na dolgi rok se bo zadeva poslabšala.

HotBurek ::

Jst mam v ladlcu večjo šalco, kjer se mi že več kot 10 let nabirajo različne tablete vseh sort. Jih shranjujem v to šalco, nič se to stran ne meče.

Pol pa če ne morem zaspat, vzamem tri naključne tablete (žrebam), ter kozarec vode.

Razen enkrat, ko sem mogel pol it kao na urgenco (neki bolečine v trebuhu in slabost), mi nikol nič ni bilo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Kayzon ::

keworkian je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Nespecnost seveda ni normalna stvar, ce imas pshicine tezave pomaga meditacija/afirmacije/globoko dihanje ali vizualizacija.

Tudi sportanje zelo pomaga,dnevno kaksno uro trenirat: Dviganje utezi,kolo,najdi nekaj kar ti pase.

Je normalno za ljudi, ki so veliko pod stresom in imajo težko mentalno delo. Much to learn you have, padawan.


Pa glih zaradi tega sem predlagal sproscevalne tehnike.

mirator ::

Predvsem je treba vedeti za vzrok, nespečnost pa je posledica. Vsakonočna nespečnost verjetno zahteva strokovno pomoč.
Sicer pa, kdor ima dnevno samo fizično obremenitev, mislim da nespečnosti ne pozna.
Nespečnost običajno povzročajo psihične težave, ne glede ali so stvarne ali namišljene.
Npr. sem jaz imel težave z nespečnostjo zaradi različnih vzrokov:
- ko sem reševal nek prolem in sem bil zelo blizu rešitvi, potem sem zaradi utrujenosti pred rešitvijo odšel spat, vendar sem se po ca. pol ure spanja zbudil in nisem mogel več zaspati,
- ko me je skrbelo, kako bom kakšno stvar, zaradi pomanjkanja podatkov v roku rešil,
- ko me je nekdo, ki ga nisem mogel izločiti iz procesa, zaradi njegovega neznaja sfrustriral,
- pa še bi se našlo vzrokov.
V vseh primerih sem vstal in šel za računalnik, kjer sem ali poskušal najti kakšno rešitev ali pa odigrati kakšen šah ali sudoku.

mojsterleo ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Osebno sem šokiran, da folk jemlje tablete da lahko spi. Wtf

Seek help
Včasih pridejo prav. Še posebno, če je pred mano stresen dan (izpit, službeni razgovor, pomemben sestanek, odhod v tujino itd).
Običajno za uspavanje zadostuje kakšnih 15 minut ASMR programa na mobitelu.

GrimReaper3 ::

Jaz zadnje čase delam tako da sem pokonci do 2-4h, potem probam zaspat, ponavadi se kakšno uro premetavam, vstanem nazaj, naredim kaj na kompu ali pogledam do konca kakšen del serije. Potem me pa hitro zmanjka, zadnji teden najlažje spim od 5-6h do 11-12h.
To gre zdaj ko sem na bolniški, ampak v trenutnem stanju itak ne gre delat. Moram najprej odpraviti težave, ki so srbeča koža, čeprav že 2x bolje kot 2 tedna nazaj ter ravnokar čutim, da imam nemirne noge. Sploh zaradi tega zadnjega je zelo težko zaspati v normalnih nočnih urah 22-2h.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablete za spanje

Oddelek: Loža
281595 (256) IL_DIAVOLO
»

Ne morem spati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810366 (4707) Sabina4
»

Kupil drago lezisce in posteljno dno, vendar se zmeraj slabo spim (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212277 (9159) rockstar
»

Kaj počnete kadar ne morete spati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538461 (6413) einstein :P
»

Spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738731 (7063) nokia6310

Več podobnih tem