» »

Katere prevare so tako normalizirane, da sploh ne opazimo, da so prevare?

Katere prevare so tako normalizirane, da sploh ne opazimo, da so prevare?

1 2
3
4

solatko ::

Največja prevara je kasko zavarovanje, v primeru nesreče, odtujitve,... za denar, ki ga dobiš, ne moreš kupit enakega vozila, ker se obračunava po ET, ki je totalen nateg vrednosti rabljenih vozil.
Delo krepa človeka

delavec44 ::

solatko je izjavil:

Največja prevara je kasko zavarovanje, v primeru nesreče, odtujitve,... za denar, ki ga dobiš, ne moreš kupit enakega vozila, ker se obračunava po ET, ki je totalen nateg vrednosti rabljenih vozil.


Kaj ni AO potem enaka prevara za nič krivega udeleženca, ki si prav tako ne more zamenjati avta z odškodnino, če ocenijo totalko.

CiClon ::

solatko je izjavil:

Največja prevara je kasko zavarovanje, v primeru nesreče, odtujitve,... za denar, ki ga dobiš, ne moreš kupit enakega vozila, ker se obračunava po ET, ki je totalen nateg vrednosti rabljenih vozil.


Torej po tvoje ni prevara kasko zavarovanje, ampak je "prevara" eurotax vrednotenje.

Okapi ::

c3p0 je izjavil:

Luksuzna znamka bo praviloma tudi boljša, boljši materiali, izdelava. Gre pa tu za diminishing returns, torej 10x dražja majica bo morda overall le 30% boljša od neke priznane znamke.


Tule je še en poučen primer dragega izdelka luksuzne znamke, ki je slabše kakovosti od marsikaterega bistveno cenejšega izdelka. Znamka je Rhude, kratke kopalne hlače za 800 evrov, ki so slabše kakovosti (material, izdelava) od kakšnih dobrih kopalk za 50-100 evrov (Speedo, Bather, Patagonia, Billabong, Nike...).

dronyx ::

Katere prevare so tako normalizirane, da sploh ne opazimo, da so prevare?


Največja taka prevara je tako imenovana "demokracija". Oblast ima vedno tisti, ki ima denar in kapital. Demokracija je v bistvu inteligentna prevara. Velika prevara so seveda tudi centralne banke s svojim prekomernim tiskanjem denarja, saj tako kradejo tistim, ki držijo denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Ashrack ::

enemon je izjavil:

Davki. Plačuješ vedno več, dobiš vedno manj.

Najboljsi komenta
....

starfotr ::

Predlagam, da si pogledate kaj in kje vse se je zasejal Edward Bernays.

Edward Bernays @ Wikipedia

Kralj nategov.

PINki ::

Bolha: BREZ SKRBI leglo scammerjev

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

matic492 je izjavil:

Razlika med malo dražjimi, dejansko kvalitetnimi, in luksuznimi znamkami je hitro 10x... torej za T-shirt lahko daš 3EUR, 15EUR ali pa 300EUR (pa več tudi, ampak ajde, 300EUR je še realno da nek povprečnež da, če se potrudi)

300 evrov za majico pač "nek povprečnež" ne da (v smislu, povprečen potrošnik). Kvečjemu mogoče "povprečnež" v smislu ne pretirano brihten, ki bi rad izpadel imeniten v družbi.

Kar se kakovosti in cene tiče. Jaz kupujem majice za 30-40 evrov, običajno znamke Liquid Blue. Se mi zdijo drage, ampak ker mi pri majici veliko pomeni dizajn, so mi te najlepše. Kakovost materiala in izdelave je sicer tudi zelo dobra, ampak nič bistveno boljša od kakšnih za 10-20 evrov. Samo barve so verjetno nadpovprečno obstojne.

https://www.tshirts-24.de/Liquid-Blue-T...

Pri majicah za pohodništvo ali potovanja, ko nočem imeti bombaža, ampak merino ali kakšno napredno sintetiko, ki običajno stanejo 50-100 evrov, iščem popusta, da ostanem v cenovnem razredu 30-50 evrov.

Si pravzaprav težko predstavljam majico za več kot 100 evrov, da bi bila dejansko boljša od kakšne Patagonie, Ortovoxa, Icebrakerja za 90-100 evrov (brez popusta). Mogoče svilena, ali iz kašmirja?

Jst sem pred leti kupoval hugo boss polo majice. Zelo kvalitetne, dobri kroji. Še po 10 letih so zelo ohranjene, kar pa povprečne majice ne bodo.

starfotr je izjavil:

Predlagam, da si pogledate kaj in kje vse se je zasejal Edward Bernays.

Edward Bernays @ Wikipedia

Kralj nategov.

Lol, on je samo zapisal tisočletna znanja vladarjev. Če misliš da je on začetek tega si milorečeno naiven...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

matic492 je izjavil:

Razlika med malo dražjimi, dejansko kvalitetnimi, in luksuznimi znamkami je hitro 10x... torej za T-shirt lahko daš 3EUR, 15EUR ali pa 300EUR (pa več tudi, ampak ajde, 300EUR je še realno da nek povprečnež da, če se potrudi)

300 evrov za majico pač "nek povprečnež" ne da (v smislu, povprečen potrošnik). Kvečjemu mogoče "povprečnež" v smislu ne pretirano brihten, ki bi rad izpadel imeniten v družbi.

Kar se kakovosti in cene tiče. Jaz kupujem majice za 30-40 evrov, običajno znamke Liquid Blue. Se mi zdijo drage, ampak ker mi pri majici veliko pomeni dizajn, so mi te najlepše. Kakovost materiala in izdelave je sicer tudi zelo dobra, ampak nič bistveno boljša od kakšnih za 10-20 evrov. Samo barve so verjetno nadpovprečno obstojne.

https://www.tshirts-24.de/Liquid-Blue-T...

Pri majicah za pohodništvo ali potovanja, ko nočem imeti bombaža, ampak merino ali kakšno napredno sintetiko, ki običajno stanejo 50-100 evrov, iščem popusta, da ostanem v cenovnem razredu 30-50 evrov.

Si pravzaprav težko predstavljam majico za več kot 100 evrov, da bi bila dejansko boljša od kakšne Patagonie, Ortovoxa, Icebrakerja za 90-100 evrov (brez popusta). Mogoče svilena, ali iz kašmirja?


Jaz kupim NAJCENEJŠO bombažno majico kar jih je za dobit... vse ostalo je škoda denarja...

CiClon je izjavil:

solatko je izjavil:

Največja prevara je kasko zavarovanje, v primeru nesreče, odtujitve,... za denar, ki ga dobiš, ne moreš kupit enakega vozila, ker se obračunava po ET, ki je totalen nateg vrednosti rabljenih vozil.


Torej po tvoje ni prevara kasko zavarovanje, ampak je "prevara" eurotax vrednotenje.


Prevara je to da če ti plačaš kasko na NOVO VREDNOST avta, potem pa ob totalki dobiš izplačano REALNO vrednost... potem bi se tudi procenti od kaska morali računat po EUROTAX vrednosti in ne po novi... tu je prevara.

Najbolje bi bilo da bi država uzakonila da če ob totalki vzamejo rabljeno vrednost, naj potem zavarovalnica dostavi identičen avto kot si ga imel pred razbitjem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

delavec44 ::

Zakaj pa ne bi novega dostavila, če kasko plačuješ na novonabavno ceno.

Mato989 ::

delavec44 je izjavil:

Zakaj pa ne bi novega dostavila, če kasko plačuješ na novonabavno ceno.


Tudi to je ok... kakorkoli obrnemo je sleparija sledeče:

1. Računanje kaska na vrednost NOVEGA avtomobila
2. Izplačilo totalke pod kasko polico na vrednost Eurotax

Ali se mora spremeniti računanje ali pa izplačilo da je izenačeno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

1. večina škod je majhnih (in seveda vseeno dragih). Blatnik ali barvanje starega ali novega avta stane enako.
2. na starino ti vsak normalen agent da še malo več popusta, nekateri imajo to celo uradno na ceniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kriptobog ::

CiClon je izjavil:

solatko je izjavil:

Največja prevara je kasko zavarovanje, v primeru nesreče, odtujitve,... za denar, ki ga dobiš, ne moreš kupit enakega vozila, ker se obračunava po ET, ki je totalen nateg vrednosti rabljenih vozil.


Torej po tvoje ni prevara kasko zavarovanje, ampak je "prevara" eurotax vrednotenje.


Prevara je zavarovanje. Premijo plačaš glede na ceno novega avta, brez popustov. Ko je škoda pa upoštevajo eurotax. PRemijo bi morali računati po eurotax ceni.

CiClon ::

Zdej bo še 25ič v tej temi ponovljeno, da to ni prevara.

1) a vas kdo sili, da sklenete kasko zavarovanje?
2) a to vse piše, tako da lahko pismena oseba razume preden sklene kasko zavarovanje?

Utk ::

prevára -e ž (?)
1. dejanje, s katerim kdo z določenim namenom zavede koga v zmoto: njegova prevara ni uspela; nasesti prevari; odkriti prevaro; drobne prevare / trgovati brez prevare; s prevaro pridobiti koga za svoje načrte
2. ekspr. zmota, zabloda: spoznal je svojo prevaro / živeti v prevari
3. psih., s prilastkom zaznava, ki ne ustreza resničnemu stanju stvari


V pogojih kaskega, vsaj mojega, ne piše eksplicitno, da se gleda (samo) eurotax. Če imaš neko stvar zavarovano, avto, in če se ta stvar poškoduje, uniči, pričakuješ, da boš dobil toliko nazaj, da boš lahko kupil enako stvar ali obstoječo popravil. V realnosti ni ravno tako. Meni so enkrat priznali totalko, ampak nikakor niso hoteli plačat toliko. Sem jim reku, če mi najdete tak avto za tak denar kot mi ponujate, ga kupim, ni problema, pa ne enega, kupim 3. Ampak to po tvoje ni prevara, ker sem naslednje leto šel pač na drugo zavarovalnico...njih bi pa moral tožit, druge poti ni.

kriptobog ::

CiClon je izjavil:

Zdej bo še 25ič v tej temi ponovljeno, da to ni prevara.

1) a vas kdo sili, da sklenete kasko zavarovanje?
2) a to vse piše, tako da lahko pismena oseba razume preden sklene kasko zavarovanje?


Folk ki vzame leasing je dejanso prisiljen v kasko ;)
A če nekaj piše pa ne more biti prevara?
Piše tudi, da prispevek za zdravstvo plačujemo progresivno, ampak je vseeno prevara. To, da se plačuje za isto storitev različno je nateg od natega.

CiClon ::

A da vzame na leasing ga pa kdo sili? :)

Kako je prevara, če nekaj jasno piše in se ti s tem strinjaš? Kot sem že prej napisal - če prodajam staro karamvolirano kripo za 30k in ti tak oglas prebereš in plačaš 30 - to ni prevara.

Prispevek je vseeno mal drugačna stvar, ker je sam pač ne moreš spremenit in si dejansko v to prisiljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

kriptobog ::

CiClon je izjavil:

A da vzame na leasing ga pa kdo sili? :)

Kako je prevara, če nekaj jasno piše in se ti s tem strinjaš? Kot sem že prej napisal - če prodajam staro karamvolirano kripo za 30k in ti tak oglas prebereš in plačaš 30 - to ni prevara.

Prispevek je vseeno mal drugačna stvar, ker je sam pač ne moreš spremenit in si dejansko v to prisiljen.


Seveda se stirnjaš, ker te silijo v to. Ker brez tega ti ne bodo dali leasinga oz. ti ga bodo skenslali.

CiClon ::

Utk je izjavil:

prevára -e ž (?)
1. dejanje, s katerim kdo z določenim namenom zavede koga v zmoto: njegova prevara ni uspela; nasesti prevari; odkriti prevaro; drobne prevare / trgovati brez prevare; s prevaro pridobiti koga za svoje načrte
2. ekspr. zmota, zabloda: spoznal je svojo prevaro / živeti v prevari
3. psih., s prilastkom zaznava, ki ne ustreza resničnemu stanju stvari


V pogojih kaskega, vsaj mojega, ne piše eksplicitno, da se gleda (samo) eurotax. Če imaš neko stvar zavarovano, avto, in če se ta stvar poškoduje, uniči, pričakuješ, da boš dobil toliko nazaj, da boš lahko kupil enako stvar ali obstoječo popravil. V realnosti ni ravno tako. Meni so enkrat priznali totalko, ampak nikakor niso hoteli plačat toliko. Sem jim reku, če mi najdete tak avto za tak denar kot mi ponujate, ga kupim, ni problema, pa ne enega, kupim 3. Ampak to po tvoje ni prevara, ker sem naslednje leto šel pač na drugo zavarovalnico...njih bi pa moral tožit, druge poti ni.


V pogojih to običajno piše.
Tudi to piše v zavarivalnih pogojih, da se pri izplačilu odškodnine upošteva tržna vrednost vozila v času škodnega dogodka. Pa o tem je cel kup sodne prakse - ne vem kaj točno misliš da bi ti iztožil lol. Saj nisi prvi s tako situacijo.

Mato989 ::

CiClon je izjavil:

Zdej bo še 25ič v tej temi ponovljeno, da to ni prevara.

1) a vas kdo sili, da sklenete kasko zavarovanje?
2) a to vse piše, tako da lahko pismena oseba razume preden sklene kasko zavarovanje?


Potem nič ni prevara... a te kdo sili da vzameš kredit z 100% OM?

A te kdo sili da vzameš oz. kupiš nepremičnino za 500k, ali majico za 5.000 EUR?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CiClon ::

kriptobog je izjavil:

CiClon je izjavil:

A da vzame na leasing ga pa kdo sili? :)

Kako je prevara, če nekaj jasno piše in se ti s tem strinjaš? Kot sem že prej napisal - če prodajam staro karamvolirano kripo za 30k in ti tak oglas prebereš in plačaš 30 - to ni prevara.

Prispevek je vseeno mal drugačna stvar, ker je sam pač ne moreš spremenit in si dejansko v to prisiljen.


Seveda se stirnjaš, ker te silijo v to. Ker brez tega ti ne bodo dali leasinga oz. ti ga bodo skenslali.


Če se ne strinjaš pač ne vzameš leasinga? Kaj je problem?

kriptobog ::

CiClon je izjavil:

kriptobog je izjavil:

CiClon je izjavil:

A da vzame na leasing ga pa kdo sili? :)

Kako je prevara, če nekaj jasno piše in se ti s tem strinjaš? Kot sem že prej napisal - če prodajam staro karamvolirano kripo za 30k in ti tak oglas prebereš in plačaš 30 - to ni prevara.

Prispevek je vseeno mal drugačna stvar, ker je sam pač ne moreš spremenit in si dejansko v to prisiljen.


Seveda se stirnjaš, ker te silijo v to. Ker brez tega ti ne bodo dali leasinga oz. ti ga bodo skenslali.


Če se ne strinjaš pač ne vzameš leasinga? Kaj je problem?


Tako kot če se ne stirnjaš z zdravstvenim zavarovanjem, pač ne vzameš zaposlitve ane.

Utk ::

Tudi to piše v zavarivalnih pogojih, da se pri izplačilu odškodnine upošteva tržna vrednost vozila v času škodnega dogodka. Pa o tem je cel kup sodne prakse - ne vem kaj točno misliš da bi ti iztožil lol. Saj nisi prvi s tako situacijo.

Saj v tem je problem, da niso dali tržne cene. Če bi dali tržno ceno, bi si lahko kupil drug enak avto za tist denar. V resnici si ga pa ne bi mogel. In to bi iztožil, če bi šel tožit, bi pa si naredil več stroška kot koristi, to je tudi jasno. In zarovalnice, ki je moraš tožit, da dobiš tisto kar piše v pogojih, ki so jih oni napisali, res ne rabim. To je čisti nateg.

CiClon ::

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Zdej bo še 25ič v tej temi ponovljeno, da to ni prevara.

1) a vas kdo sili, da sklenete kasko zavarovanje?
2) a to vse piše, tako da lahko pismena oseba razume preden sklene kasko zavarovanje?


Potem nič ni prevara... a te kdo sili da vzameš kredit z 100% OM?

A te kdo sili da vzameš oz. kupiš nepremičnino za 500k, ali majico za 5.000 EUR?


Prevara je, če ti nekdo nekaj prikriva/zavaja. Kako bi lahko bila prevara če vzameš kredit s 100% obrestno? A si mislil na sosedovo Jožico, ko si podpisoval oz. se menil za kredit? In ups, pa je 100%. Hahahaha

Mato989 ::

CiClon je izjavil:



Prispevek je vseeno mal drugačna stvar, ker je sam pač ne moreš spremenit in si dejansko v to prisiljen.


Će obrnemo tvojo logiko tudi to ni nič drugače ker te nihče ne sili da ga vzameš lahko se izseliš ali pa se ubiješ
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CiClon ::

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:



Prispevek je vseeno mal drugačna stvar, ker je sam pač ne moreš spremenit in si dejansko v to prisiljen.


Će obrnemo tvojo logiko tudi to ni nič drugače ker te nihče ne sili da ga vzameš lahko se izseliš ali pa se ubiješ


V bistvu imaš prav, da niti to NE spada pod prevaro, ampak pod prisilo. Če smo natančni.

Mato989 ::

CiClon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:



Prispevek je vseeno mal drugačna stvar, ker je sam pač ne moreš spremenit in si dejansko v to prisiljen.


Će obrnemo tvojo logiko tudi to ni nič drugače ker te nihče ne sili da ga vzameš lahko se izseliš ali pa se ubiješ


V bistvu imaš prav, da niti to NE spada pod prevaro, ampak pod prisilo. Če smo natančni.


Niti pod prisilo ne spada ampak pod pogojevanje... če že. Saj nisi prisiljen plačevat ker lahko odideš.

Dejansko kar ti ne dojameš je da pogovorno prevara pomeni tudi to da te preko prisile ali preko zakonov nategnejo za nekaj kar drugače ne bi smelo biti tako neenakomerno v prid neke strani.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Prevara je rtv prispevek. Če hočem internet, zakaj moram plačevat rtv.
Prevara je tv paket, ker moram v njem plačevat poptv, tudi če ga nočem.
Prevara je slovenski bančni račun, kjer plačuješ za stvari, ki so drugje zastonj, ali ti pa celo dajo še cashback.

Ja, vse piše, z vsem se strinjaš, ampak v resnici nimaš izbire.

RedDrake ::

"Cene" kuhinj so lepa prevara. Vsi imajo 50,60,70,80 procentov popusta. In to ves čas. Včasih se sprašujem, če imaš na nekaj ves čas 50% popusta, je to sploh legalno, če nobena stranka nikoli ni plačala polne cene? Zavajanje much?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

CiClon ::

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:



Prispevek je vseeno mal drugačna stvar, ker je sam pač ne moreš spremenit in si dejansko v to prisiljen.


Će obrnemo tvojo logiko tudi to ni nič drugače ker te nihče ne sili da ga vzameš lahko se izseliš ali pa se ubiješ


V bistvu imaš prav, da niti to NE spada pod prevaro, ampak pod prisilo. Če smo natančni.


Niti pod prisilo ne spada ampak pod pogojevanje... če že. Saj nisi prisiljen plačevat ker lahko odideš.

Dejansko kar ti ne dojameš je da pogovorno prevara pomeni tudi to da te preko prisile ali preko zakonov nategnejo za nekaj kar drugače ne bi smelo biti tako neenakomerno v prid neke strani.


To lahko pomeni v vaši ptujski vukojebini. Tam kjer kupujete bombažne majice za 1EUR. Drugje pa pač ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

red_baron ::

Prevara je zdravstveno zavarovanje in pokojninsko zavarovanje.
Oba primera sta v bistvu piramidna sistema, ki sta prepovedana.

Prevara desetletjacje pa TEŠ 6. Včeraj so spet vpili isti kot pred 10 leti kako poceni bo elektrika sedaj vpijejo kako bo drago če zapremo TEŠ.

Če bi vsakemu v Šaleški kupili toplotno bi bilo bistveno cenej kot pa da laufamo TEŠ.

Teh 800 milijonv € ki s(m)o jih vrgli v teš v dimnik dobesedno pomeni sedaj da bom doma pazil kdaj bom dal piščanca v pečico da ne bom ustvaril špice pri porabi elektrike ker je kao omrežje švoh in sploh je bil sedaajšni sistem NEPRAVIČEN....

CiClon ::

Prevara je Lambo Huracan za 200 jurjev. Sej te noben ne sili, da ga kupiš, ampak dejansko nimaš izbire.

Utk ::

Prevara je šolstvo. 9 let obvezno, velika večina hodi naprej še vsaj 3-4-5 let, narod pa vseeno neumen kot noč...

delavec44 ::

CiClon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Zdej bo še 25ič v tej temi ponovljeno, da to ni prevara.

1) a vas kdo sili, da sklenete kasko zavarovanje?
2) a to vse piše, tako da lahko pismena oseba razume preden sklene kasko zavarovanje?


Potem nič ni prevara... a te kdo sili da vzameš kredit z 100% OM?

A te kdo sili da vzameš oz. kupiš nepremičnino za 500k, ali majico za 5.000 EUR?


Prevara je, če ti nekdo nekaj prikriva/zavaja. Kako bi lahko bila prevara če vzameš kredit s 100% obrestno? A si mislil na sosedovo Jožico, ko si podpisoval oz. se menil za kredit? In ups, pa je 100%. Hahahaha


To ne samo da je prevara, še nezakonito je. Oderuške obrestne mere pa to. Razmisli, zakaj je moralo to biti uzakonjeno, če pa noben nič ne sili.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

CiClon je izjavil:

Prevara je, če ti nekdo nekaj prikriva/zavaja. Kako bi lahko bila prevara če vzameš kredit s 100% obrestno? A si mislil na sosedovo Jožico, ko si podpisoval oz. se menil za kredit? In ups, pa je 100%. Hahahaha

Obstaja tudi pojem ODERUŠTVO.

Utk je izjavil:

Prevara je šolstvo. 9 let obvezno, velika večina hodi naprej še vsaj 3-4-5 let, narod pa vseeno neumen kot noč...

Pri šolstvu morda ni ravno prevara je pa kljub vsemu zanimivo, da nočejo ljudi v šolah učiti, kako delujejo finance, monetarni sistem itd., torej vse tisto, kar bi jim prišlo bistveno bolj prav kot da jih učijo o ilirskih provincah. Samo tega po moje namerno nočejo, ker marsikomu ustreza finančno nepismena raja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

redtech ::

Misliš, da bi to kaj spremenilo potek življenja?

Mi imamo problem z inflacijo znanja, preveč vlagamo v šolstvo (zaposlitev/sociala), da potem ljudje z izobrazbo delajo po trgovinah.

Bolje znižati strošek/davek, narediti selekcijo, tisto kar potrebuješ obdržiš. Če AT, DE potrebuje inženirje, programerje, zdravnike naj jih financirajo/vzgojijo sami.

Mato989 ::

redtech je izjavil:

Misliš, da bi to kaj spremenilo potek življenja?

Mi imamo problem z inflacijo znanja, preveč vlagamo v šolstvo (zaposlitev/sociala), da potem ljudje z izobrazbo delajo po trgovinah.

Bolje znižati strošek/davek, narediti selekcijo, tisto kar potrebuješ obdržiš. Če AT, DE potrebuje inženirje, programerje, zdravnike naj jih financirajo/vzgojijo sami.


Ampak to lahko naredimo samo na način da končamo terciarno šolstvo za vse in imamo plačljivo + štipendije za nadarjene... jaz sem takoj za to, ker nič ni večji fail kot plačat magistrsko nekomu ki pol peče burgerje v Meku...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

redtech je izjavil:

Misliš, da bi to kaj spremenilo potek življenja?

Mi imamo problem z inflacijo znanja, preveč vlagamo v šolstvo (zaposlitev/sociala), da potem ljudje z izobrazbo delajo po trgovinah.

Bolje znižati strošek/davek, narediti selekcijo, tisto kar potrebuješ obdržiš. Če AT, DE potrebuje inženirje, programerje, zdravnike naj jih financirajo/vzgojijo sami.


Ampak to lahko naredimo samo na način da končamo terciarno šolstvo za vse in imamo plačljivo + štipendije za nadarjene... jaz sem takoj za to, ker nič ni večji fail kot plačat magistrsko nekomu ki pol peče burgerje v Meku...



Pa štipendije ne smejo biti državen. Samo kadrovske.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

redtech je izjavil:

Misliš, da bi to kaj spremenilo potek življenja?

Mi imamo problem z inflacijo znanja, preveč vlagamo v šolstvo (zaposlitev/sociala), da potem ljudje z izobrazbo delajo po trgovinah.

Bolje znižati strošek/davek, narediti selekcijo, tisto kar potrebuješ obdržiš. Če AT, DE potrebuje inženirje, programerje, zdravnike naj jih financirajo/vzgojijo sami.


Ampak to lahko naredimo samo na način da končamo terciarno šolstvo za vse in imamo plačljivo + štipendije za nadarjene... jaz sem takoj za to, ker nič ni večji fail kot plačat magistrsko nekomu ki pol peče burgerje v Meku...



Pa štipendije ne smejo biti državen. Samo kadrovske.


Seveda :)

Lahko so sicer izjemoma državne če država oceni da neko znanje rabimo oz. ga rabi država vendar mora biti potem zahteva da vrneš vso šolanje + štipendijo z obrestmi ali pa delaš 20 let v SLO...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

jaz sem takoj za to, ker nič ni večji fail kot plačat magistrsko nekomu ki pol peče burgerje v Meku...

Sej v tem je nateg. Folk gre zastonj na faks, ali ga pa celo plačuje, v resnici je pa nekoristen.
Če pogledamo ljubljansko in mariborsko univerzo, če se ne motim, imata približno enak vpis kot recimo 20 let nazaj, če ne še večji, danes obstaja pa še 50 kvazi faksov po celi Sloveniji. Za tolk se pač ni povečalo število inteligentnih ljudi. V bistvu se ni povečalo niti za enega. Razen kolk populacija niha, pustimo to...
Enostavno ni fizično mogoče, da bi vsi ti ljudje z diplomami bili sposobni vse tisto delat za kar so se kao izšolali.

user123456 ::

-pokojninski sistem (neprostovoljna ponzi shema)
-centralnoplanski monetarni sistem

dronyx ::

Utk je izjavil:

jaz sem takoj za to, ker nič ni večji fail kot plačat magistrsko nekomu ki pol peče burgerje v Meku...

Sej v tem je nateg. Folk gre zastonj na faks, ali ga pa celo plačuje, v resnici je pa nekoristen.
Če pogledamo ljubljansko in mariborsko univerzo, če se ne motim, imata približno enak vpis kot recimo 20 let nazaj, če ne še večji, danes obstaja pa še 50 kvazi faksov po celi Sloveniji. Za tolk se pač ni povečalo število inteligentnih ljudi. V bistvu se ni povečalo niti za enega. Razen kolk populacija niha, pustimo to...
Enostavno ni fizično mogoče, da bi vsi ti ljudje z diplomami bili sposobni vse tisto delat za kar so se kao izšolali.

Včasih je bila brezposelnost velika in je bilo še nekako razumljivo, da je država spodbujala "izobraževanje", ker se je tako prikazovala nižja brezposelnost, kot je dejansko bila in ljudje so vsaj nekaj počeli, namesto gledali doma v zrak. Sedaj za kaj takega ni prav nobene potrebe in vse to šolanje "za dušo" po moje nima nikakršnega smisla. Prej nasprotno, ker to masovno izdelovanje "univerzitetno izobraženih" razvrednoti vrednost diplom. problem je tudi v tem, da se zlasti v javnem sektorju za vse te visoko izobražene potem skuša odpirati neka neproduktivna in nepotrebna delovna mesta, kar seveda še dodatno bremeni proračun ter dela javni sektor neučinkovit in birokratiziran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

user123456 ::

Ubistvu največja prevara je centralnoplanski monetarni sistem

ostale velike prevare izvirajo iz tega
-pokojninski sistem (neprostovoljna ponzi shema)
-financiranje visokega šolstva (veliko mladih v tem času zapravlja čas hkrati ustvarjamo ogromno nepotrebnih kadrov ki nimajo added value za družbo)
-....

nasplošno gre za to da je državni birokratski aparat vse večji in večji in zajeda v produktivni del družbe ker tak sistem dopušča da center moči (država-skupina uradnikov) nagrajuje (deli denar ljudi) po svojih interesih (z argumentom za skupno dobro)...z drugimi besedami to nagrajuje neproduktivnost (razno mešanje megle takih in drugačnih nvo-jev in državnih ustanov) ...produktivni del družbe zaradi katerega družba živi višji standard pa se duši (davki in nepotrebne birokratske omejitve) ...posledično to pusti negativni marketing na mladih ki se posledično odločajo za mešanje megle ...in vsa ta negativna spirala na kancu pripelje do destruktivnega konflikta ki ima negativne posledice in se sam po sebi nebi zgodil če bi imeli princip nagrajevanja na podlagi trga in ne na podlagi centralnih planerjev ki delajo za naše "skupno dobro" ki je vedno njihov univerzalni argument za prerazporejanje javnega denarja

gort ::

dronyx je izjavil:

Pri šolstvu morda ni ravno prevara je pa kljub vsemu zanimivo, da nočejo ljudi v šolah učiti, kako delujejo finance, monetarni sistem itd., torej vse tisto, kar bi jim prišlo bistveno bolj prav kot da jih učijo o ilirskih provincah. Samo tega po moje namerno nočejo, ker marsikomu ustreza finančno nepismena raja.

To ni nič posebej zanimivo, učni načrt se izdela na ministrstvu, ki je ideološko povezan z vlado, ki si ne želi neodvisnih volivcev, sami izvajalci učnega načrta nimajo svobode, verjetno tudi znanja ne... Recimo, bilance in krediti ne, Ivan Cankar nasplošno ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Okapi ::

Mato989 je izjavil:

Jaz kupim NAJCENEJŠO bombažno majico kar jih je za dobit... vse ostalo je škoda denarja...
Vsakomur svoje. Tebi kakovost (in videz) očitno dol visi, komu drugemu pa ne. Jaz sem dolgo časa delal v stroki, kjer sem v povprečju skoraj vsak mesec dobil kakšno reklamno majico brezplačno. In to od velikih firm, ki so nabavljale dober reklamni material, ne najcenejših cunj.

Ampak sem praktično vse podaril in kupoval majice, ki so mi bile všeč (zaradi videza, ne ker bi bile iz boljšega bombaža).

Po drugi strani pa sem bil čisto zadovoljen z večino drugih reklamnih izdelkov in mi ni bilo treba kupovati usb-ključkov, torb, malih nahrbtnikov, pisal, dežnikov, kap...;)

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz kupim NAJCENEJŠO bombažno majico kar jih je za dobit... vse ostalo je škoda denarja...
Vsakomur svoje. Tebi kakovost (in videz) očitno dol visi, komu drugemu pa ne. Jaz sem dolgo časa delal v stroki, kjer sem v povprečju skoraj vsak mesec dobil kakšno reklamno majico brezplačno. In to od velikih firm, ki so nabavljale dober reklamni material, ne najcenejših cunj.

Ampak sem praktično vse podaril in kupoval majice, ki so mi bile všeč (zaradi videza, ne ker bi bile iz boljšega bombaža).

Po drugi strani pa sem bil čisto zadovoljen z večino drugih reklamnih izdelkov in mi ni bilo treba kupovati usb-ključkov, torb, malih nahrbtnikov, pisal, dežnikov, kap...;)



Ko sem doma me nihče ne vidi... hodim pa čimmanj okrog razen športat tam pa spet ni važno kako zgledam samo da se prešvicam ne rabim 150 EUR majice da jo zašvicam.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

user123456 ::

Mato989 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jaz kupim NAJCENEJŠO bombažno majico kar jih je za dobit... vse ostalo je škoda denarja...
Vsakomur svoje. Tebi kakovost (in videz) očitno dol visi, komu drugemu pa ne. Jaz sem dolgo časa delal v stroki, kjer sem v povprečju skoraj vsak mesec dobil kakšno reklamno majico brezplačno. In to od velikih firm, ki so nabavljale dober reklamni material, ne najcenejših cunj.

Ampak sem praktično vse podaril in kupoval majice, ki so mi bile všeč (zaradi videza, ne ker bi bile iz boljšega bombaža).

Po drugi strani pa sem bil čisto zadovoljen z večino drugih reklamnih izdelkov in mi ni bilo treba kupovati usb-ključkov, torb, malih nahrbtnikov, pisal, dežnikov, kap...;)



Ko sem doma me nihče ne vidi... hodim pa čimmanj okrog razen športat tam pa spet ni važno kako zgledam samo da se prešvicam ne rabim 150 EUR majice da jo zašvicam.



ne razumem čisto dobro v kakšnem kontekstu se izbira kakšno majco raje obleče posameznik dotika z temo v naslovu? ker piše da vsebujejo 100% bombaž pa ga v resnici ne ali kaj?

srus ::

Bi se strinjal z zapisi zgoraj, ki omenjajo varčevanje v slovenskih pokojninskih skladih. Sicer nisem ne lingvist, ne pravnik, da bi se prerekal okoli pomena besede prevara, ampak zame je poslovanje teh skladov čisti nateg.

solatko ::

delavec44 - Seveda je, samo obvezno zavarovanje je produkt države, kasko pa zavarovalnic, ki nategujejo zavarovance po dolgem in počez.
Delo krepa človeka
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

PubMatic?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10495 (368) bluefish
»

Spletna prevara?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14027738 (8145) poweroff
»

Neupravičena izvršba...

Oddelek: Loža
4913816 (12317) MoRp
»

nateg na bolhi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10421848 (16741) St235

pošiljanje prenosnika v nigerio

Oddelek: Loža
467409 (5514) Apple

Več podobnih tem