» »

Menjava stalnega prebivališča - zamenjava dokumentov

Menjava stalnega prebivališča - zamenjava dokumentov

TonyTony ::

Zanima me, kako je z menjavo dokumentov ob spremembi naslova.
Torej v roku 15-30 dni moraš uredit (odvisno od posameznega dokumenta)
Na upravni se ne javljajo, na maile pa tudi ne odgovarjajo.

Vprašanja:

1.) Ali lahko urediš menjavo na upravni v drugem kraju, kjer imaš prijavljeno stalno oz. kjer boš imel prijavljeno novo stalno prebivališče?
2.) Ali se lahko vse dokumente zamenja na upravni, vključno z prometnim dovoljenjem ali moraš to hodit na zavarovalnico? Verjetno se to lahko uredi hkrati s spremembno stalnega prebivališča?
3.) Koga moram obvestit o menjavi naslova? Če prav razumem, avtomobilsko zavarovalnico, zavod za zdravstveno zavarovanje, še koga?

bluefish ::

3. Banko.

black ice ::

1. Afaik lahko urejas na katerikoli upravni enoti.
2. Zavarovalnica ti ne bo zamenjala prometnega dovoljenja.
3. Vse privat storitve, ki niso povezane z javnimi sistemi, zavarovalnica, banka itd.

TonyTony ::

Ravnokar gledam na spletni od upravne, naslov lahko uredim samo v kraju, kjer bom imel stalno.

Black Ice, torej prometno mi lahko na upravni porihtajo,
torej menjavo vseh dokumentov?

Banki in ostalim pa samo preko maila sporočim spremembo in je to to?

Kanban ::

Spremembo naslova lahko urediš online, če imaš certifikat. Menjavo vseh omenjenih dokumentov pa na katerikoli upravni enoti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Invictus ::

Tudi menjavo dokumentov narediš preko eUprave.

Samo fizično moraš potem iti na upravno enoto ponje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

delavec44 ::

Daj kakšen vir za tole. Ravno fizično moraš iti na UE za izdelavo (prstni odtisi, podpis, itd.). Pošljejo potem lahko po pošti.

johnnyyy ::

Spremembo stalnega naslova lahko urediš na kateri koli UE, najlažje pa je elektronsko prek e-uprave.
Za izdelavo osebne/vozniške itd. mislim, da boš moral fizično na UE (rok 30 dni). Ne pozabi na slike (da niso starejše od 3 mesecev), ter da imaš vse dokumente s sabo (osebno, vozniško, potni list). Saj ti ob zahtevku za nov dokument vozniško/osebno uničijo, pri potnem listu pa ti samo prelimajo stalni naslov (če si se selil 1x - drugače rabiš nov potni list). Nove dokumente ti pošljejo priporočeno po pošti na nov stalni naslov (razen če hočeš dvigniti na UE).
Potem pa moraš še obvestiti nekatere organe/podjetja o spremembi:
- ZZZS
- delodajalca
- banko
- zavarovalnice
- elektro/komunalo/elektrko/upravnika

Nekateri od teh imajo svoje obrazce drugim napišeš samo mail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()

Hispartija ::

Sem menjal vse dokumente pred enim mesecem, tudi naslov prebivalisca. Spremembo naslova lahko opraviš samo na UE prebivanja. Zamenjavo vozniške/osebne...pa na katerikoli UE. Vse lahko prevzameš osebno ali pošljejo po pošti.

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Zavarovalnice obveščat? To je ekstra podrobnost. Jaz nisem obveščal nikogar, še vedno uporabljam ZZZS izkaznico ki ima naslov na katerem nisem že pet let.

Tudi potni list sem zamenjal z novim naslovom šele po parih letih, ko je potekel.

Utk ::

uporabljam ZZZS izkaznico ki ima naslov

Čudno...moja ga nima, to je neka nova fora?

delavec44 ::

Če imaš novo osebno, ZZZS kartice itak ne rabiš.

Pithlit ::

Utk je izjavil:

uporabljam ZZZS izkaznico ki ima naslov

Čudno...moja ga nima, to je neka nova fora?

Ajde, verjetno je mislil na "address on file".

Jaz spremembe nisem javljala in sem stvari enostavno menjala po potrebi. Je pa res da sem se preselila za celih 10m.
Life is as complicated as we make it...

velikBrokoli ::

delavec44 je izjavil:

Če imaš novo osebno, ZZZS kartice itak ne rabiš.


To seveda ni res, v Kranju so me čudno gledali, ko sem prišel v ambulanto s hčerkino novo osebno, pa so mi rekli, da nujno rabijo ZZZS kartico, ker jim pol sistemov še ne dela z novo osebno :D

delavec44 ::

https://www.gov.si/novice/2023-04-06-z-...

Od aprila 2023, torej več kot eno leto nazaj. Postopno uvajanje naj bi trajalo "v naslednjih tednih".


Če je to res kar pišeš, potem uradnim vladnim stranem ni več nič za verjeti.

Zgodovina sprememb…

velikBrokoli ::

Hčerka je bila bolna enkrat v aprilu, takrat so mi to rekli... ne vem zakaj bi se zmišljeval, ker sem tudi jaz mislil, da bo nova osebna prijela. Sedaj za vsak slučaj ZZZS kartico sabo nosimo.

V UKCju je bila pa osebna dovolj, jim je delalo.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Nisem rekel, da lažeš. Bolj sem namigoval, da nam država laže. Oziroma, da ni naš problem, če v enem letu niso mogli prilagoditi sistema in naj pač na roke vnesejo. Ne sme te zavrniti zaradi tega IMO.

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

johnnyyy je izjavil:

Spremembo stalnega naslova lahko urediš na kateri koli UE
Ne bo držalo. Včasih je to veljalo, ampak je prišlo do spremembe nekaj let nazaj in moraš urejati na UE, kjer se boš prijavil.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

delavec44 ::

Ali kot so že rekli, online na eupravi.

NuMaN ::

A imajo kje na UE storitev fotkanja za dokumente, ali treba za dokumente romati k fotografom.

Baje velja samo tista na serverju.

connel ::

Radovljica vem da ima, verjetno druge tudi, samo tko no, jeba je s temi avtomati, bolje da greš do fotografa.

NuMaN ::

Avtomati?

Sam sem pa mislil da imajo 2 človeka, ki te vejo pofotkati.

Sicer je tudi fotografski ceh zagnal vik in krik ob možnosti fotografiranja na UE.

starfotr ::

Z malo veselja lahko narediš povsem pravilno fotografijo tudi doma.

https://e-uprava.gov.si/podrocja/osebni...

https://www.gov.si/assets/ministrstva/M...

NuMaN ::

Ne vem če se mi bo čez štiri leta ljubilo ubadati s tem.

Pa ne morem naprintati fotografijo na navaden papir, moram kupiti tistega foto.

Če bi ga dobil gratis pa bi bila opcija ...

Mogoče bi šlo celo na bolj kvalitetnem tankem kartonu.

johnnyyy ::

jocoj je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Spremembo stalnega naslova lahko urediš na kateri koli UE
Ne bo držalo. Včasih je to veljalo, ampak je prišlo do spremembe nekaj let nazaj in moraš urejati na UE, kjer se boš prijavil.

Ja te stvari se spreminjajo, moje informacije so iz zapiskov in so že malce stari (6 let). Kolikor sem gledal se moraš sedaj prijavti iz UE kjer živiš, po drugi strani pa na ZZZS ni potrebno pošiljati novega naslova saj informacije dobijo iz baze.

velikBrokoli ::

V Kranju je na UE avtomat za slikanje. Ni prav poceni, ampak jebiga, drugače bi fotografski nategunski lobi takoj jokal, če bi te tam tetke na UE lahko slikale :))

delavec44 ::

Za 7EUR dobiš na kuponkotu pravega fotografa.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podaljšanje vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
376232 (1593) estons
»

Prosim za nasvet odvetnika, notarja oz. če kdo ve - naredil sem neumnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
575947 (4123) Tidule
»

prijava zacasnega bivalisca oz stalnega

Oddelek: Loža
467471 (3801) user4683
»

Z novim letom dobimo biometrične osebne izkaznice (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
25540564 (16986) OK.d
»

Priporočena pošta - Kdo lahko prevzame

Oddelek: Loža
354734 (3788) jocoj

Več podobnih tem