» »

Oljen parket v kuhinji

Oljen parket v kuhinji

matijadmin ::

Prosim, da se v pogovor vključujete le tisti, ki imate doma oljen parket v kuhinji ali vsaj oljen parket kjerkoli.

Zanimajo me vaše izkušnje, predvsem z vodo, kapljicami in vsem, kar se v kuhinji običajno na parketu dogaja. Kako to čistite, kakšne so trajne posledice, koliko ostanejo fleki vidni po ponovnem oljenju ...

Prosim tudi za slike kuhinj z vašim oljenim parketom, kako zgleda po več letih.

Hvala vsem iz srca!
Vrnite nam techno!

Magic1 ::

Meni se to zdi zelo riskantno(že na meji nesmiselno). V kuhinji se vedno svinja, pa če se še tako pazi. Nekateri bodo seveda mnogo bolj, drugi manj. Samo s časom se bo nasvinjalo in marsiakaj se ne da več spucat. Mi imamo naoljen v spalnici, je super in je kot prvi dan po 4 letih. Samo to je spalnica, kjer se ne svinja s hrano/pijačo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

koyotee ::

Nimam oljenega parketa ampak mi niti na pamet ne pade, da bi ga dal v kuhinjo, kjer padajo po tleh kozarci, noži in vse živo, da svinjarije sploh ne omenjam.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

Mogoče je podobno:

Imam lesen pult, bukev če se ne motim, oljen.
Načeloma ni hudo vidnih pack, sploh če se ne pusti umazanije dolgo časa. Pa tudi se mi zdi da je ena izginila čez čas, oziroma da jo les posrka. Voda se lepo pobriše, je pa pri pipi, kjer je praktično stalno moker že malo črn pri robovih.
Se pa malo obarva les, ampak ne na način da bi bilo grdo.

Ne grem nazaj na razne ultrapase nikoli več.

matijadmin ::

koyotee je izjavil:

Nimam oljenega parketa ampak mi niti na pamet ne pade, da bi ga dal v kuhinjo, kjer padajo po tleh kozarci, noži in vse živo, da svinjarije sploh ne omenjam.

Prosil sem za odziv tistih, ki imajo izkušnje z njim. Ti jih nimaš in za nameček pišeš še neumnosti. Oljen je bolj trpežen od lakiranega na mehansko obrabo, pa še manj se vidijo praske.

Mene skrbijo samo voda in kapljice ter pogostejše umivanje.
Vrnite nam techno!

Tomas 33 ::

Sicer ladijski pod; hrast v temnejši barvi.

Občutljiv je na kakšne kapljice vode, kjer nastanejo svetlejši madeži, če ne obrišem.

Pa še ena izkušnja. Se mi enkrat polije kozarec olja (vloženi suhi paradižniki). Obrišem s papirnatimi brisačami in na koncu še z čistilom za parket, tako da brez posledic.

matijadmin ::

Magic 1, matobeli, hvala za vajini mnenji. Tudi tebi, Tomas 33. Lahko kakšno sliko postneš, če ti ne težim preveč?
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

chort ::

Matija, uleti pogledat, ko imaš čas. Ni kuhinja in star je šele 3 mesece, je pa krtačen smrekov ladijski pod namazan z mešanico lanenega olja in čebeljega voska. Zaenkrat zgleda super, moram pa rečt da komaj čakam da se malo obrabi. Kapljice vsaj pri meni niso problem, saj jih površinska napetost drži na površini (no pun intended).

Tomas 33 ::

 Podn

Podn



Ja pa krtačen in lužen.

matijadmin ::

Chort, jaz imam v ponudbi hrastovo masivo, nekrtačeno. Oljil bi z manj viskoznimi rečmi od voska. Posebna olja.

Tomas 33 je izjavil:

 Podn

Podn



Ja pa krtačen in lužen.

A te bele pikice so od vode? To je sprejemljivo. Pa to zna z oljenjem it ven. Sploh, ker bi imel jaz natur barvo.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Tomas 33 ::

Za največjo nisem siguren (lahko tudi kakšna kaplica limone), male pa ja.

Kot praviš, pa na svetlem ne bo vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomas 33 ()

Magic1 ::

Problem v kuhinji je, da velikokrat kaplice neke hrane/tekočine (npr. paradižnikova omaka, temen kis/sok) sploh ne opaziš da odleti na tla. Tega seveda ne spucaš in to potem ostane. Vsakič ko grem konkretno pucat je polno tega, kljub temu, da zelo pazim. Sploh je pa žur ko pridejo stari starši, ali začnejo otroci uporabljat kuhinjo. Takrat se pa itak zapaca x5. Ne vem no, meni je kuhinja za uporabljat in da mi povzroča čim manj dodatnega dela pri tem. Da ne boš na koncu uporabljal preproge, da boš madeže skril.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

DeeJay ::

Mam vinil v imitaciji lesa v kuhinji že 6 let in še vedno zgleda kot prvi dan, ko smo ga položili.
Vsak, ko je prvič prišel na obisk mi je najprej rekel "a kr parket si dal v kuhinjo", ko sm jim razložil, da je vinil, so se pa čudli, da se res sploh ne opazi razlike v videzu proti parketu.
Pred kratkim sem pa, zaradi zelo dobrih rezultatov iz kuhinje, položil vinil tudi v vhod in pralnico.
Zelo priporočam. Je topel in odporen. Zdrži tud dva hiperaktivna psa, ki nabirata kroge po kuhni.
Še slike:
 kuhinja

kuhinja


 vhod1

vhod1


 vhod2

vhod2

tikitoki ::

matijadmin je izjavil:

Prosim, da se v pogovor vključujete le tisti, ki imate doma oljen parket v kuhinji ali vsaj oljen parket kjerkoli.

Zanimajo me vaše izkušnje, predvsem z vodo, kapljicami in vsem, kar se v kuhinji običajno na parketu dogaja. Kako to čistite, kakšne so trajne posledice, koliko ostanejo fleki vidni po ponovnem oljenju ...

Prosim tudi za slike kuhinj z vašim oljenim parketom, kako zgleda po več letih.

Hvala vsem iz srca!


Za bozjo voljo ne tlaci parketa v kuhinjo.

bambam20 ::

DeeJay je izjavil:

Mam vinil v imitaciji lesa v kuhinji že 6 let in še vedno zgleda kot prvi dan, ko smo ga položili.

Še slike:
 kuhinja

kuhinja




A to je ta vinil. Full dobro izgleda. Sploh tale temen v kuhinji. Ful lepo opremljeno stanovanje.

No, jaz imam pa kvaliteten laminat v kuhinji. Je odporen na tekočine , nožev pa ne mečem v njega. Po čudežu sem tako vzgojenm da hrano pripravljam na pultu in je ne mečem po tleh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

damjan1980 ::

Imam parket v kuhinji 10 let. Nič posebnega oz. drugačnega kot bilokatera druga podlaga. Pazit je treba samo na 2 stvari: padec kakega težkega piskra, ker se pozna in razlitje večje količine tekočine katera se ne pobriše na hitro. Ker to se potem lahko vpije med razpoke, ki se napijejo vode.
Bom pa definitivno dal preko vinil, ko bo čas za prenovo. Sem ga dal v dnevno in sem zelo zadovoljen. Imam 5mm na klik, položil sem ga plavajoče. Kar je bila napaka, ker leze narazen na določenih mestih. Tako da naslednjič ga definitivno lepim

borisk ::

pri nas ga imamo v pisarnah(vinil), kovinsko predelovalna industrija. po 2 letih je še tak kot prvi dan, pa se na čevljih marsikaj prinese v pisarne. imamo pa lepljenga na izravnalno maso, spodaj je estrih. lepljen je po nasvetu polagalca, ker lahko v priperu poškodbe zamenja samo eno ploščo na sredini, kar pri kliku ni možno.

fujtajksel ::

Lakiran parket v dveh kuhinjah, oljen lepljen bukov pult tudi v dveh, olje/vosek v spalnici. V eni kuhinji parket zmerno potolčen, v drugi precej. Najbolj opazni udarci padle posode, tu lak ali olje ne igra vloge. Glede tega pomaga pralni bombažen tekač ki je čez. Olje/vosek se bolj obrabi, ampak bi tudi lažje obnavljal, pult dejansko vsake par mesecev naoljimo, v spalnici še ni potrebe.
Tudi drugod po parketu (po nekem naključju ne v teh kuhinjah) so bili problem izlivi vode, tako pri laku kot pri olju se če voda stoji ure napije skozi fuge in potem se les začne zvijat. Pult en zelo lep, ker ga sproti pedantno brišemo, drugi po 20 letih grd ker je večkrat na njem stala voda, v osnovi čisto isti štos kot pri vodi na parketu.

SeMiNeSanja ::

Mi imamo oljen parket v kuhinji in smo bili sprva tudi zelo skeptični, ker se nam v prejšnji lakiran parket ni najbolje obnesel, čeprav je bil večkrat lakiran z Synteco lakom. Ampak po nekaj letih lahko rečem, da se nam oljen parket bolje obnese, kot lakiran.

Ga pa cca. 1x na leto (ali dve) premažemo z Osmo 'oljem', ki vsebuje neke naravne voske. Predvidevam, da predvsem tisti vosek deluje koristno.

Pult imamo tudi bukov (kupili surovo leseno ploščo, jo sami obdelali) in ga ravno tako vsake toliko časa (na leto ali dve) negujemo z Osmo oljem z voskom in se odlično obnese.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21462037 (11161) Lonsarg
»

Nakup starega stanovanja

Oddelek: Loža
488226 (5215) genesiss
»

Topli pod, laminat, parket, vinil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240220 (19187) SmotaniJanez
»

Itison vs. topli pod vs. les

Oddelek: Loža
283162 (2572) floyd1
»

Talne obloge

Oddelek: Loža
92783 (2469) TehDucky

Več podobnih tem