» »

podaljšanje vozniškega dovoljenja

podaljšanje vozniškega dovoljenja

JSCIF ::

Imam roza dovoljenje z opombo Vozi z očali, veljavno do 2027.
Na prvi upravni enoti so mi pojasnili, da potrebujem glede na opombo, nov zdravniški pregled.
Na drugi upravni enoti so mi rekli, da ne potrebujem nove slike z očali, da tega pač ni več
in da dovoljenje lahko spremenim brez zdravniškega pregleda v kartično in to je to.
Prosim za nasvet.

DePalmo ::

Cca. 14 dni nazaj sem podaljševal vozniško in so me opozorili na zdravniškem in nato tudi na UE da je letos sprememba in da po novem zdravniški ni več potreben za nas ki imamo očala. Ker sem že bil v postopku zdravniškega in bi ga moral plačati vseeno sem ga pač naredil, načeloma pa ga nebi več potreboval.

Novo sliko pa potrebuješ ker je "stara" veljavna samo eno leto. Če z ali brez očal, ti pa ne znam odgovoriti. Pokliči na UE in jih vprašaj. Sam bom dobil odgovor čez 10 let, ko bom spet podaljševal vozniško.

Morison ::

Koliko prej pa greš lahko podaljšat vozniško dovoljenje? Imam že novo kartico toda mi poteče 10.8.2022

d_DJ ::

DePalmo je izjavil:

Cca. 14 dni nazaj sem podaljševal vozniško in so me opozorili na zdravniškem in nato tudi na UE da je letos sprememba in da po novem zdravniški ni več potreben za nas ki imamo očala. Ker sem že bil v postopku zdravniškega in bi ga moral plačati vseeno sem ga pač naredil, načeloma pa ga nebi več potreboval.

Novo sliko pa potrebuješ ker je "stara" veljavna samo eno leto. Če z ali brez očal, ti pa ne znam odgovoriti. Pokliči na UE in jih vprašaj. Sam bom dobil odgovor čez 10 let, ko bom spet podaljševal vozniško.


Sem vprašati na keteri UE? Ker meni so na vseh rekli, da potrebujem zdravniško. Kar je razlika je to, da ti na zadnji strani piše, da ti velja do 80ga leta in ne več 8,10 let... in naslednič (čez 10 let), ko ga boš šel obnavljat ne boš potreboval več zdravniškega.

DePalmo ::

Škofja Loka. In ne, velja še vedno samo 10 let in moraš menjati samo kartico.

d_DJ ::

Na hrbtni strani, ko ti kaže veljavnost imaš zdej do 80ga leta (prej, če si imel očala, ti ni veljal do 80ga ampak isto 10 let ali še manj) zato si mogu še zdravniškega zravn prinest. Spredaj imaš pa še eno veljavnost napisano, kjer ti piše kdaj moraš zamenjat kartico (10 let).

GupeM ::

Morison je izjavil:

Koliko prej pa greš lahko podaljšat vozniško dovoljenje? Imam že novo kartico toda mi poteče 10.8.2022

Lahko ga podaljšaš kadar želiš. Če si pripravljen plačevat, ga lahko vsak mesec. Ali pa vsak teden.

DePalmo ::

d_DJ je izjavil:

Na hrbtni strani, ko ti kaže veljavnost imaš zdej do 80ga leta (prej, če si imel očala, ti ni veljal do 80ga ampak isto 10 let ali še manj) zato si mogu še zdravniškega zravn prinest. Spredaj imaš pa še eno veljavnost napisano, kjer ti piše kdaj moraš zamenjat kartico (10 let).

Sem šel prav pogledat in ne, oboje imam napisano do maj 2032. So se zmotili?

starfotr ::

Čim prej si uredite to menjavo šeleshamerja za plastiko. Ker drugače boste kot ovce čakali na UE, podobno kot takrat, ko je folk navalil na UE zaradi sigence/SI-passa, ker so želeli imeti covid potrdilo.

Prihranite sebi in zaposlenim na UE težave, čas in živce. Ne čakajte na zadnji moment. In čez 10 let bo spet vsem naenkrat poteklo, pa bo spet štala to menjat.

Država bi pa ob takih zadevah lahko tudi naredila nek načrt. Recimo da bi naredila, da do datuma, ko bo vse skupaj prenehalo veljat, bi imeli že vsi nove vozniške. Enostavno bi se jih vsak mesec toliko in toliko zamenjalo in mirna bosna. Zakaj imamo medije in vse žive kanale za obveščanje? Koristno bi se jih lahko uporabilo, recimo.

Januar: Vsi s starimi vozniškami s priimkom od A-C menjat za novo.
Februar: S priimkom od Č-E ipd.

Isto vsi v poletni sezoni čakate in zadnji moment naročate EU ZZZS kartico. To lahko narediš tudi novembra, pa ti ravno tako velja celo leto in eno skrb manj imaš poleti.

Ales ::

Obstaja kaka statistika, da je ravno poleti kak dren za EU ZZZS kartice?

Al' ti to samo projeciraš svoje videnje sveta, kjer se gre poleti nekam v EU na morje, pa preostale mesece so vsi doma, da bodo po abecedi hodili po dokumente?

hipertija ::

A eni uživate da mate zaznambo? Greš na UE kjer so rekli da ne rabiš in imaš mir bre zaznamka - ali pa si narobe interpretiram zadnje. To da se eni hvalijo z zaznambo pa vem iz izkušenj.
Prekle za kurnk

Morison ::

Kolk mora bit velika slika za novo vozniško? Sem se ravno slikal za dokumente pred parimi meseci, pa da se ne hodim še enkrat, katera je prava? Ker sem dobil kar nekaj različnih velikosti. Ali je pač vseeno katero prinesem saj jo itak potem nazaj vrnejo?

fikus_ ::

Si dobil list s kodo za fotografijo? Potem fotografija velja 1 leto in jo lahko uporabiš za vse dokumente.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Morison ::

Ne vem za nobeno kodo?

fikus_ ::

Če greš k fotografu na slikanje za osebni dokument, fotorgaf pošlje fotografijo v sistem, ti pa dobiš (mislim da 6 mestno) številčno kodo.

Sicer pa:
https://e-uprava.gov.si/podrocja/osebni...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

hipertija ::

Tu ste ja sami bogataši, zdaj je pa 10€ za sliko problem.
Prekle za kurnk

starfotr ::

Ales je izjavil:

Obstaja kaka statistika, da je ravno poleti kak dren za EU ZZZS kartice?

Al' ti to samo projeciraš svoje videnje sveta, kjer se gre poleti nekam v EU na morje, pa preostale mesece so vsi doma, da bodo po abecedi hodili po dokumente?


Mene baš boli k, kako si boste organizirali lajf. Jaz cenim svoj prosti čas in niti slučajno mi ni v interesu čakati na dokumente v vrsti. Ko kreten.

Seveda obstaja statistika. In je že vsa leta isto. Tako, ko bodo sedaj počasi vsi navalili na klime (na popravila koles so ob prvem pomladnem soncu), pozimi pa na servis smuči, tik preden gredo na smučanje.

Izvoli:


mesec	število izdanih			skupaj
		certifikatov	EUKZZ	
januar		2.361	13.689	16.050
februar		3.147	13.505	16.652
marec		2.563	13.271	15.834
april		7.449	27.993	35.442
maj		4.332	30.146	34.478
junij		16.674	130.715	147.389
julij		39.114	177.048	216.162
avgust		18.065	55.241	73.306
september	5.440	19.040	24.480
oktober		3.242	15.095	18.337
november	2.124	10.807	12.931
december	3.324	11.930	15.254
skupaj		107.835	518.480	626.315

Morison ::

fikus_ je izjavil:

Če greš k fotografu na slikanje za osebni dokument, fotorgaf pošlje fotografijo v sistem, ti pa dobiš (mislim da 6 mestno) številčno kodo.

Sicer pa:
https://e-uprava.gov.si/podrocja/osebni...


Zakaj mi ne odgovoriš samo na tisto, kar sem spraševal. Ali je bilo tako težko vprašanje! Zakaj me moraš posiljevat s svojimi bedarijami. Čist dovolj bi bilo, če bi podal samo link in bil tiho!
Hvala.

fikus_ ::

Hvaležnost pa taka.
Sicer bi ta ti tudi lahko poguglal in na prvem zadetku dobil odgovor.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

mirator ::

Jaz sem pravkar podaljšal osebno, ki mi poteče konec maja in pa zamenjal tridelno vozniško s kartično. Ker je na UE Ljubljana baje čakalna vrsta (nisem preverjal, ali to res drži) sem šel na UE Izola, ker sem tako ali tako imel tam opravke in vse uredil v roku dobre pol ure (prometno takoj, za osebno pa sem moral nekoliko počakati. Vse so mi poslali po pošti, osebno že ta ponedeljek, vozniško pa včeraj.
Stara vozniška je imela veljavnost do leta 2032, enako ima nova. Čeprav imam opombo da vozim z očali, ni bilo nobenega zapleta oz. zahteve po kakšnem zdravniškem pregledu.
Kar se tiče fotografij pa ne vem, ali se lahko slikaš sam ali mora biti obvezno fotograf. Jaz sem šek k fotografu, dobil njegov certifikat s kodo in mojo sliko ter eno večjo in štiri manjše slike. Ko sem na UE hotel predložiti manjše slike, mi jih je referentka z nasmeškom zavrnila in pojasnila, da so te za ljubice. Očitno se torej slike predložijo samo v digitalni obliki, zato tudi fotograf da kodo, s katero se slike lahko naloži.

GupeM ::

V Ljubljani na Linhartovi ni bilo nobene gužve mesec/mesec in pol nazaj. Si poklical in si dobil uro naslednji dan. Povsod drugje so bile gužve, tudi po 3 ali 4 tedne čakanja in podobno.

Kako je danes, ne vem. Poklicat in vprašat pa ni greh.

delavec44 ::

A niso pri novi osebni govorili, da se bo dalo slikati na UE? Kdo ve kako je sedaj s tem? Propadli projekt?

Morison ::

TEMA je o podaljšanju VOZNIŠKEGA DOVOLJENJA!
Kaj vam ni jasno!

delavec44 ::

Ker očitno nekateri radi iztirjajo temo, ki sploh ni njihova, ponavljam svoje vprašanje. Ali kdo ve ali se lahko za dokumente, recimo za podaljšanje vozniškega dovoljenja, slikam na kateri upravni enoti kot so obljubljali pred časom? Torej, da te slika sam referent.
Nazadnje sem bral, da naj bi se zatikalo pri nabavi opreme.

amacar ::

Ko sem kak mesec nazaj podaljšal potni list na UE Maribor je bilo na sredini obvestilo s slikanjem za dokumente (7.9EUR), ampak sem že imel slike, tako da ne vem, če v praksi res deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

PacificBlue ::

delavec44 je izjavil:

Ker očitno nekateri radi iztirjajo temo, ki sploh ni njihova, ponavljam svoje vprašanje. Ali kdo ve ali se lahko za dokumente, recimo za podaljšanje vozniškega dovoljenja, slikam na kateri upravni enoti kot so obljubljali pred časom? Torej, da te slika sam referent.
Nazadnje sem bral, da naj bi se zatikalo pri nabavi opreme.


To fotkanje na UE laufa.

Cena 13 eur 8 malih fotk.

delavec44 ::

@amacar in @PacificBlue, hvala obema za koristen odgovor in tudi navedbo cene. Vidim, da je v povprečju (10€) torej podobna cena ali se slikaš pri fotografu ali na UE.

anketar ::

DePalmo je izjavil:

Cca. 14 dni nazaj sem podaljševal vozniško in so me opozorili na zdravniškem in nato tudi na UE da je letos sprememba in da po novem zdravniški ni več potreben za nas ki imamo očala. Ker sem že bil v postopku zdravniškega in bi ga moral plačati vseeno sem ga pač naredil, načeloma pa ga nebi več potreboval.

Novo sliko pa potrebuješ ker je "stara" veljavna samo eno leto. Če z ali brez očal, ti pa ne znam odgovoriti. Pokliči na UE in jih vprašaj. Sam bom dobil odgovor čez 10 let, ko bom spet podaljševal vozniško.


kera UE in kolk maš dioptrije?

starfotr ::

Fotkate se lahko tudi sami.

Navodila:
http://www.brasilia.embassy.si/fileadmi...

Morison ::

delavec44 je izjavil:

Ker očitno nekateri radi iztirjajo temo, ki sploh ni njihova, ponavljam svoje vprašanje. Ali kdo ve ali se lahko za dokumente, recimo za podaljšanje vozniškega dovoljenja, slikam na kateri upravni enoti kot so obljubljali pred časom? Torej, da te slika sam referent.
Nazadnje sem bral, da naj bi se zatikalo pri nabavi opreme.

Če je kdo iztiril temo si bil to TI!
bdw temi ni ne tvoje ne od nikogar!
Hvala bogu so te izbrisal.
Če ti ni jasno kaj je osebna izkaznica in kaj vozniški izpit pojdi v šolo, ker očitno še nisi bil. Sedaj pa brž jokcat mamici, da te bodo še enkrat izbrisal.

delavec44 ::

Sem 100%, da je bilo moje vprašanje za večino mnogo bolj uporabno od tvojega. Zbrisali so pa tebe. Itak si pa troll, ker normalen človek se ne bi zapenjal za take brezvezne stvari. Zbrisali bodo tudi tole.

Morison ::

delavec44 je izjavil:

Sem 100%, da je bilo moje vprašanje za večino mnogo bolj uporabno od tvojega. Zbrisali so pa tebe. Itak si pa troll, ker normalen človek se ne bi zapenjal za take brezvezne stvari. Zbrisali bodo tudi tole.

Hvala bogu, da te bodo izbrisal.
Dobro vemo kdo je tukaj troll.
Delavec pod neštetimi različnimi imeni.
A 44 je število koliko imaš tukaj različnih imen. Ni treba bit genij da takoj vidiš tvoj način trollanja pod drugimi imeni.
Mogoče pa sploh ne trollaš ampak si v resnici tako butast.
Upam da bodo tudi moderatorji to znali prepoznat in te končno zbrcali iz foruma.

delavec44 ::

Morison je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Sem 100%, da je bilo moje vprašanje za večino mnogo bolj uporabno od tvojega. Zbrisali so pa tebe. Itak si pa troll, ker normalen človek se ne bi zapenjal za take brezvezne stvari. Zbrisali bodo tudi tole.

Hvala bogu, da te bodo izbrisal.
Dobro vemo kdo je tukaj troll.
Delavec pod neštetimi različnimi imeni.
A 44 je število koliko imaš tukaj različnih imen. Ni treba bit genij da takoj vidiš tvoj način trollanja pod drugimi imeni.
Mogoče pa sploh ne trollaš ampak si v resnici tako butast.
Upam da bodo tudi moderatorji to znali prepoznat in te končno zbrcali iz foruma.


Kdo se oglaša. Troll z računom narejenim 25.12.2020 katerega so že drugi lepo označili za uporabnika več računov. Primerjaš se z mojim narejenim 14.02.2004. Zgleda, da vse kar meni očitaš, velja zate.

bciciban ::

Kaj pol, ali očalarji rabimo zdravniški pregled ali ne?

Moram podaljšati izpit, ker mi bo počasi potekla 10 letna veljavnost.

Bostjan_321 ::

bciciban je izjavil:

Kaj pol, ali očalarji rabimo zdravniški pregled ali ne?

Moram podaljšati izpit, ker mi bo počasi potekla 10 letna veljavnost.


To bi tudi mene zanimalo, če kdo ve iz prve roke.

bciciban ::

Sem poklical UE, potrebno je narediti zdravniški pregled. Tule pri enem lokalnem ponudniku me bodo obrali za 70€.

Situacija je res absurdna.
Ker imam očala moram delati komplet zdravniški pregled. Če nimaš očal si pa lahko kripel in napol mrtev pa je OK ? Če že kaj bi bilo smiselno da imaš okulistični pregled ne pa polni zdravniški pregled, WTF?

In kje je sedaj tista poenostavitev postopka za voznike z očali ?

l0g1t3ch ::

Naša birokracija je en sam absurd.

estons ::

bciciban je izjavil:

In kje je sedaj tista poenostavitev postopka za voznike z očali ?


A ni bilo tako, da ti upoštevajo izvid iz pregleda, če si ga imel pri svojem okulistu/oftalmologu v zadnjem letu ali dveh?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljšanje vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
4711006 (1291) MarkZC8261
»

Podaljšanje poteklega vozniškega

Oddelek: Na cesti
293110 (1858) GupeM
»

Predčasen potek veljavnosti stare "vozniške" (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7810862 (2915) Tidule
»

Vozniško veljavno do 80let, sedaj rabim očala

Oddelek: Loža
435209 (3563) starfotr
»

Podaljšanje vozniškega izpita

Oddelek: Loža
2919754 (7634) krneki2

Več podobnih tem