» »

Novi bencinar ali rabljeni dizel

Novi bencinar ali rabljeni dizel

1 2 3
4
»

WizzardOfOZ ::

Fizikalko je izjavil:

Moj oldtimer ima 870.000 kilometrov in še vedno prvo mašino. Ne vem če bo dosegel milijon kilometrov pod mojim lastništvom, ker ga ne vozim toliko, ampak sem pa prepričan da teh 130k prevozi brez problemov še s prvim motorjem.


Za kateri avto, letnik in model pa gre?

Subaru leone, letnik 1985.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

denabiker ::

__Devil__ je izjavil:

Če hočeš šparat na dolgi rok kupiš Golf 4 1.9 SDI, ali pa Golf 5 1.9 TDI, pa si dober za naslednjih 350k km :D


če si tak kot moj kolega, potem si zmagal, kateri res nič ne zapravi, kupil je med prvimi E-Golfa, vedno filal v službi, zdaj ima Teslo, katero pa spet fila v službi, pa še potne stroške dobi:). Elektriko pa mu mi častimo, ker dela v državni firmi.

hojnikb ::

denabiker je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

Če hočeš šparat na dolgi rok kupiš Golf 4 1.9 SDI, ali pa Golf 5 1.9 TDI, pa si dober za naslednjih 350k km :D


če si tak kot moj kolega, potem si zmagal, kateri res nič ne zapravi, kupil je med prvimi E-Golfa, vedno filal v službi, zdaj ima Teslo, katero pa spet fila v službi, pa še potne stroške dobi:). Elektriko pa mu mi častimo, ker dela v državni firmi.

častiš mu itk vse, če dela v državni firmi :))
#brezpodpisa

c3p0 ::

Landscapes1 je izjavil:

Ok, vidim da kar odtavamo iz teme.

Torej bom direktno zapisal glavni pomislek:
Če se kupi dizla z cca. 150 tisoč prevoženimi, se bojim,
da te (lahko) čaka kup stroškov.
Lahko je za zamenjat turbina, sklopka, ketna, ipd. Lahko da avto rabi nove diske, zavorne čeljustii ipd.
in da te v kratkem čaka 2 jurja za servisirat....

Ni ceneje vzet novega bencinarja, pa veš, da 100k km ne boš rabil menjavat nobene sklopke, diskov, pumpe ipd.?


Izboriš si leto garancije na turbino, motor, itd. Trenutno ravno iščem dizla za cca. 20k€, 3-4 leta star, ponavadi dobiš tudi relativno dosti opreme, Passat, Volvo V60, ipd. Sam rabim karavana. Bencinarji me delajo živčnega s temi obrati, kot da bo motor odletel. Raje imam low rpm in navor, YMMV. 150kkm za dizla ni neka cifra.

Sicer pa direkt iz salona na velik servis, da se vse pregleda, zamenja kar je treba (seveda ne škodi niti pregled pred nakupom). Vzameš v zakup, da bo jurčka morda tukaj šlo.

WizzardOfOZ ::

Če ne znaš vozit se ne obešaj, da morajo bencinarji laufat na obratih. Sej zato so narejeni, da gredo v obrate, ni pa to nujno potrebno. Brez problema se peljem z 1.6 bencinarjem brez turbine 110km/h po avtocesti na 1700 obratih. Ko pa pridem do "ovire" na desnem pasu pohodim gas, avto nabije obrate na 6500 in dovolj hitro prehitim "oviro" in naprej s 110km/h na 1700 obratih po desnem pasu naprej. Pač ko rabiš greš v obrate, drugače pa lahko voziš na nizkih obratih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

c3p0 ::

Ko si v zadnji prestavi in želiš višjo hitrost, druge več ni. Sploh, če jih ima avto le 5. Stvar navade in okusa. V moje uho lepše paše tam do 2.5k rpm.

WizzardOfOZ ::

Pol je pa že kar star avto, da ima samo 5 prestav. A ni že nekaj let vsaj 6 ali celo več.

Sam sicer vozim avtomatike. Pa še to z "neskončno" prestavami - CVT. Zdaj celo takega, ki zna bremzat z motorjem (ker stari avtomatiki tega niso znali dobro). Pa ne grem več nazaj na ročni menjalnik.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Na cesti
2690235711 (5765) solv
»

Avto za dolge razdalje - omejen budget (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1256277 (2456) delavec44

BMW M340d vs i4 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17223055 (20938) hojnikb

Več podobnih tem