» »

vinjeta

vinjeta

Temo vidijo: vsi
«
1
2

bigbada ::

Vinjeto sem vedno kupil na bencinskem servisu...

A obstaja kaka druga varianta, da jo lahko kupiš tako da ti potem na email ali sms obvešča preden poteče?

Vuli ::

e-vinjeto ne?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Dober dan ::

Ne kompliciraj. Na telefonu imaš miljavžnt mailov in različnih koledarjev. Narediš ponavljajoči dogodek vsako leto in je. Jaz sem si tako naredil, plus opomnik en teden prej in nato še 3 dni prej. Ni hudič, da boš pozabil..

amacar ::

https://evinjeta.dars.si/ tu se prijavis in dodas vinjeto not, pa ti javi pred potekom.

starfotr ::

Tudi, če je kupljena preko drugih ponudnikov lahko vneseš vinjeto v sistem e-vinjeta.

Gregor P ::

Torej, če ...
Letna e-vinjeta velja od dneva začetka veljavnosti, ki ga določi kupec, do konca istega dne v naslednjem letu. Primer: če za letno e-vinjeto ob nakupu določite, da začne veljati 15. aprila 2022, boste avtoceste in hitre ceste s to e-vinjeto lahko uporabljali do vključno 15. aprila 2023, torej do 24. ure tega dne.

... pomeni, da vsakič kupim novo letno e-vinjeto dan kasneje. V zgornjem primeru to pomeni 16. aprila 2023, nato 17. aprila 2024 itd.?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

starfotr ::

Ja.

Vsako leto imaš lahko en dan zamika.

Lahko pa kot večina ljudi kupuješ na datum 1. 2. Čeprav je sedaj že od 3. 2. dalje.

delavec44 ::

Še več, če je takrat ravno ne rabiš (vikend recimo), lahko prihraniš še več. V nekaj letih pridobiš en mesec :D

Kosek1 ::

Gregor P je izjavil:

Torej, če ...
Letna e-vinjeta velja od dneva začetka veljavnosti, ki ga določi kupec, do konca istega dne v naslednjem letu. Primer: če za letno e-vinjeto ob nakupu določite, da začne veljati 15. aprila 2022, boste avtoceste in hitre ceste s to e-vinjeto lahko uporabljali do vključno 15. aprila 2023, torej do 24. ure tega dne.

... pomeni, da vsakič kupim novo letno e-vinjeto dan kasneje. V zgornjem primeru to pomeni 16. aprila 2023, nato 17. aprila 2024 itd.?


Kjerkoli kupiš vinjeto, le to vneseš v aplikacijo DARS e-vinjeta, tam nastaviš, kdaj te obvesti o poteku. Simpl. Po defaultu je 3 dni pred potekom in na dan potega. Spremeniš.

bemfa ::

delavec44 je izjavil:

Še več, če je takrat ravno ne rabiš (vikend recimo), lahko prihraniš še več. V nekaj letih pridobiš en mesec :D

Pridobiš en mesec, mogoče celo dva. Pol pa avto prodaš in šenkaš ta 'našparan' mesec kupcu avta.

ReRMh ::

Kosek1 je izjavil:

Kjerkoli kupiš vinjeto, le to vneseš v aplikacijo DARS e-vinjeta, tam nastaviš, kdaj te obvesti o poteku. Simpl. Po defaultu je 3 dni pred potekom in na dan potega. Spremeniš.

dobro si to napisal, sem moral it preverit... še kopiji potrdil si lahko posnameš... osebno mi je sicer na petrolu najbolj všeč, ker dobiš trojne točke (že porabljeno) in menda še nekakšno kavo za na pot. za nagrade pri drugih prodajalcih pa ne vem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

delavec44 ::

bemfa je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Še več, če je takrat ravno ne rabiš (vikend recimo), lahko prihraniš še več. V nekaj letih pridobiš en mesec :D

Pridobiš en mesec, mogoče celo dva. Pol pa avto prodaš in šenkaš ta 'našparan' mesec kupcu avta.


Ko prodajaš avto nič ne šenkaš, je vse v ceni. Verjetno tudi kupcu ni vseeno do kdaj mu velja.

Drugače pa, če vrneš tablice lahko dobiš delno povračilo vinjete.

bemfa ::

Ja no, če Yugeca prodajaš, pol te res vprašajo če je tank poln in do kdaj vinjeta velja, preden handlajo za ceno. Drugače pa se avti prodajajo na 100eur okrogle zneske, ne moreš rečt naj ti da 8.534,92, ker mu vinjeta še 23 dni velja. Bo kar 8.500, ne glede če vinjeta velja 23 dni ali pa 53 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bemfa ()

kixs ::

Res? Ko sem nazadnje kupoval avto (leta 2011), sem rekel moja zadnja cena je 5999€ in tako je potem tudi bilo. Njegova na netu je bila 6500€. Ce se zmenis, je zaradi mene lahko tudi X534,92€ :lol:

trinitron1 ::

js sm na e vinjeta strani, kupil vinjeto 5-7 dni predn je potekla. Kakšna posebnost ?

bemfa ::

Ne verjamem.

trinitron1 ::

ReRMh je izjavil:

Kosek1 je izjavil:

Kjerkoli kupiš vinjeto, le to vneseš v aplikacijo DARS e-vinjeta, tam nastaviš, kdaj te obvesti o poteku. Simpl. Po defaultu je 3 dni pred potekom in na dan potega. Spremeniš.

dobro si to napisal, sem moral it preverit... še kopiji potrdil si lahko posnameš... osebno mi je sicer na petrolu najbolj všeč, ker dobiš trojne točke (že porabljeno) in menda še nekakšno kavo za na pot. za nagrade pri drugih prodajalcih pa ne vem...

dobiš mail predn poteče , js sm dobil

kixs ::

Moja velja se do 30.1. Novo kupim, ko grem spet na AC. Verjetno v sredini februarja.

starfotr ::

Če kupec ni pripravljen doplačati vinjete, potem vrneš tablice in plačaš še 6 eur provizije pa dobiš sorazmerni delež nazaj.

Pa naj kupec kupi novo vinjeto, pa nove tablice, če mu je to v interesu.

Invictus ::

Gregor P je izjavil:


... pomeni, da vsakič kupim novo letno e-vinjeto dan kasneje. V zgornjem primeru to pomeni 16. aprila 2023, nato 17. aprila 2024 itd.?

Ja, in čez 365 ledt boš imel eno letno vinjeto zastonj :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gregor P ::

Ne, saj to ni moj končni cilj LOL:)) ... le toliko, da se ne bi zgodilo, da ima pa en dan vmes ne bi veljala.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

donvito ::

Invictus je izjavil:

Gregor P je izjavil:


... pomeni, da vsakič kupim novo letno e-vinjeto dan kasneje. V zgornjem primeru to pomeni 16. aprila 2023, nato 17. aprila 2024 itd.?

Ja, in čez 365 ledt boš imel eno letno vinjeto zastonj :)).

Zastonj bi jo imel, če je ne bi plačal, tako se ti pa samo podaljšuje za en dan.

bemfa ::

Letos je prestopno leto, tako da se vam kalkulantom letos extra splača kupit letno vinjeto, ker bo veljala kar 86.400 sekund več kot normalno.

kow ::

Edina pametna "optimizacija" je vsakoletni nakup na isti dan, ki zmanjsa moznost, da bi pozabil.

bemfa ::

V bistvu je neumna. Če poteče 3.2. in se spomniš 1.2. nima kaj bit narobe. Kvečjemu dobiš dodatne 3 dni da se spomniš.

starfotr ::

kow je izjavil:

Edina pametna "optimizacija" je vsakoletni nakup na isti dan, ki zmanjsa moznost, da bi pozabil.


Seveda. Ker danes ni pa nobenega na cesti, ki nima veljavnega prometnega dovoljenja.

In noben ne ostane na cesti, ker pozabi tankat.

delavec44 ::

Ampak je dobra ideja. Da vsem poteče prometno na 1.1. Samo malce bi bila gužva :D

T440 ::

bemfa je izjavil:

Letos je prestopno leto, tako da se vam kalkulantom letos extra splača kupit letno vinjeto, ker bo veljala kar 86.400 sekund več kot normalno.

Dominika Švarc Pipan in Emilija Stojmenova Duh bi skupaj lahko kupili skoraj 122.000 letnih vinjet za osebna vozila. Za perspektivo.
Pa z drugega zornega kota - DARS letno proda okrog 875.000 letnih vinjet. Če bi se samo Dominika in Emilija malo zadržali, bi bila lahko letna vinjeta lahko pod 100 EUR!
Nas kar stanejo golobčkove kvote, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T440 ()

Gambino ::

T440 je izjavil:

bemfa je izjavil:

Letos je prestopno leto, tako da se vam kalkulantom letos extra splača kupit letno vinjeto, ker bo veljala kar 86.400 sekund več kot normalno.

Dominika Švarc Pipan in Emilija Stojmenova Duh bi skupaj lahko kupili skoraj 122.000 letnih vinjet za osebna vozila. Za perspektivo.
Pa z drugega zornega kota - DARS letno proda okrog 875.000 letnih vinjet. Če bi se samo Dominika in Emilija malo zadržali, bi bila lahko letna vinjeta lahko pod 100 EUR!
Nas kar stanejo golobčkove kvote, ne?


Stojmenova Duh je "vrgla" stran 6ME, pa ti veš koliko milionov evrov je prejšnja vlada vrgla za isto zadevo, mnogo več kot 6ME. Samo v vednost, pa ne zagovarjam te vlade!

trinitron1 ::

kow je izjavil:

Edina pametna "optimizacija" je vsakoletni nakup na isti dan, ki zmanjsa moznost, da bi pozabil.



ja čakaj, jaz sem kupil nekje 7 dni preden je potekla? sm naredil narobe?

Gregor P ::

Ne, če si dal nov datum veljavnosti takoj po poteku tvoje stare vinjete8-)

P.S.: predvidevam, da če kupuješ online, te itak na strani ne pusti kupiti vinjeto za isti avto pred potekom veljavnosti; vem pa ne, ker nisem preizkusil.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

trinitron1 ::

Gregor P je izjavil:

Ne, če si dal nov datum veljavnosti takoj po poteku tvoje stare vinjete8-)

P.S.: predvidevam, da če kupuješ online, te itak na strani ne pusti kupiti vinjeto za isti avto pred potekom veljavnosti; vem pa ne, ker nisem preizkusil.

Seveda dovoli, saj sem tko naredil na njihovi strani.
Sm dal 1 dan prej. Tko mi piše na strani in kaže da velja?
SI - ******
Veljavnost e-vinjete
13.01.2024 - 13.01.2025
Cena (vključno z 22 % DDV)
117,50 EUR
LETNA 2A
Letna 2A
SI - *****
Veljavnost e-vinjete
14.01.2023 - 14.01.2024

Zgodovina sprememb…

ReRMh ::

saj so napisali, vnesi si v evinjeta.dars.si in vidiš pretekle, aktivno in čakajočo (do en mesec)
evinjeta.info izgleda ukinjena ali kaj, je bila koristna za hitro preveritev...
ne vem, če lahko kupiš dve hkrati veljavni letni vinjeti za isto tablico, pač sam pazi
meni so na petrolu sami vedeli, od kdaj nastaviti novo (nekje februar)

Machete ::

Veljavnost ti pokaže tudi na zadnjem koraku naročila preden plačaš. Tako jo lahko preveriš. Lahko ti pa Dars pošlje SMS in Email pred potekom.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

trinitron1 ::

no vsekakor mi piše na e vinjeta strani pod veljavna, trenutna vinjeta ki sem jo kupil precej pred potekom.
Torej imam veljavno vinjeto.

starfotr ::

Dneve veljavnosti lahko spreminjate tudi po nakupu vinjete, vse dokler vinjeta ne ne pride v veljavo.

acookook ::

ReRMh je izjavil:

saj so napisali, vnesi si v evinjeta.dars.si in vidiš pretekle, aktivno in čakajočo (do en mesec)
evinjeta.info izgleda ukinjena ali kaj, je bila koristna za hitro preveritev...
ne vem, če lahko kupiš dve hkrati veljavni letni vinjeti za isto tablico, pač sam pazi
meni so na petrolu sami vedeli, od kdaj nastaviti novo (nekje februar)

Sem se jaz to registriral, pa mi na noben način noče sprejeti preko telefona, preko računalnika pa je šlo brez problema. Končen datum veljavnosti je inkluziven? Se pravi se še lahko vozim po AC do vključno 02.02. 23:59?
.

d4vid ::

Jaz sem še vedno dobil sms tako kot sem nastavil. Kupil že 15+ vinjet preko spleta.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Leko ::

d4vid je izjavil:

Jaz sem še vedno dobil sms tako kot sem nastavil. Kupil že 15+ vinjet preko spleta.

Ti si živ norc:)) 15+ vinjet:))
Jaz pa eno in nisem nič dobil:)) No ja dve:))

delavec44 ::

Pa si pogledal pod spam? :D

Leko ::

delavec44 je izjavil:

Pa si pogledal pod spam? :D

Daj no:))
Kaj misliš, da sem od včeraj 8-)
Dobro vem kdaj mi preteče, toda vseeno sem spremljal, da vidim, če jim ta zadeva deluje pa jim očitno ne.
Mislim, da to delajo namenoma, da jih čim več pozabi, da jih potem lahko oglobijo.

Daniel ::

Meni poteče 6.2. Lahko počakam, da vidim ali se bo obvestilo prikazalo. Lani je prispelo normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

amacar ::

Jaz sem dobil email vceraj, potece mi pa 2. 2.

bemfa ::

Mogoče če si že novo kupil, ne dajo obvestila?

Leko ::

bemfa je izjavil:

Mogoče če si že novo kupil, ne dajo obvestila?

Ni še bila kupljena nova.
Ena preteče 2.2. ena pa 7.2, bomo videli, če bo za ta drugo prišlo obvestilo.

acookook ::

amacar je izjavil:

Jaz sem dobil email vceraj, potece mi pa 2. 2.

A se boš 2.2. do 23:59 (se na dan poteka še lahko voziš) pol fural s staro, al 2.2 kupiš že novo?
.

Gregor P ::

Kolega je kupil prej novo preden je potem naslednji dan dobil sporočilo o preteku veljavnosti stare. In pa če sem prav videl, mu je velja do 2.2. (to pomeni do polnoči) in je kupil novo z veljavnostjo od 3.2. naprej.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

mancini ::

V nedeljo sem kupil novo, ker mi je lanska potekla z vcerajsnjim dnem.
V pon zjutraj sem dobil obvestilo na sms in email, da mi cez 3 dni potece veljavnost stare.
Danes pa se obvestilo, da mi je stara potekla.

Tako da z moje strani sem bil korektno in pravocasno obvescen.

GregiB ::

amacar je izjavil:

Jaz sem dobil email vceraj, potece mi pa 2. 2.


+1 ... tudi meni poteče 2.2. in sem obvestilo prejel predvčerajšnjim, kljub temu, da sem e-vinijeto za 2024 kupil že pred tednom (z začetkom veljavnosti 3.2. seveda)...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

ReRMh ::

obveščanje dovolj enostavna in koristna reč, ki ne bi smela delati težav - če pa so res kdaj bile, so jih mogoče popravili - preveri še vpisan e-naslov...

približno si zapomnim poleg lastnega opomnika, naslednje leto bomo videli še darsovega - kupim sicer še v januarju za naprej in je težko iskati zamike... s točkami pa kakšen avto operemo...

varneje je, če ti opomnik pošlje, da aktivna vinjeta zapade na dan ob 23:59:59, čeprav imaš že novo nakupljeno. mogoče naročiš več opomnikov do 3x in vsakič po dva - za zapadlost stare in aktivacijo nove :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dars in vnos registerskih številk za vinjete (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
82396119 (9431) St235
»

Avstrijska vinjeta

Oddelek: Na cesti
151514 (748) River0123
»

E-vinjeta - 1€/kilometer za osebna vozila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
529653 (6618) Tidule
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11118689 (12592) Groot

Več podobnih tem