» »

Brnenje računalniških zvočnikov

Brnenje računalniških zvočnikov

Tero ::

Že nekaj časa imam 10let+ star HD tv ki mi zankrat še čisto ustreza in deluje ok. Na to tv imam priklopljen nek PC(en star laptop brez ekrana in baterije), ps4 , raspberry pi in telemachov eon setup box. Imel sem tudi dekodirno kartico od telemacha ki sem vštekal v tv in so dvb-c telemachovi programi delali brez setup box če je bilo to potrebono a nisem to sploh veš uporabljal. Na to tv ima priklopljene tudi neke poceni 2.1 računalniške zvočnike z 3.5mm priklopom ki je kar priklopljen na izhod za slušalke na tv. Tako da mi se zvok predvaja iz teh zvočnikov ne glede na to kateri hdmi port je vklopljen. Pred kratkim so mi iz telemacha končno priklopili optiko(gpon) in dobri stari 30 letni koaksialec je šel... Ampak nastala pa je ena totalno glupa napaka. Prej nisem nič izklapljal in vklapljal zvočnikov ker je pač tako "bolj easy". Zdaj pa ko izklopim tv mi začnejo zvočniki močno brnet kar je izredno nadležno. Ugibam ker tako kot zvočniki kot drugi porabniki noben nima ozemljitvega kabla je tu neki problem in je tv bila ozemljena preko koaksialnega kabla. Kakšna ideja kako to rešit? seveda enostavna rešitev je vedno izklapljat in vklapljat zvočnike ampak to je tako nadležno da ne omenim da prej sem imel kar neko stalno glasnost nastavljeno na zvočnikoh in nisem potreboval glanosti in power tipke sploh in je bila skrita za tv... (glasnot sem nastavljal samo na daljincu tv) Torej kako se rešiti brnenja in kako ne izklopljati in vklapljati zvočnike ročno?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

StajercSSS ::

Ena možna rešitev. Razdelilec z master izhodom. Ko se naprava, priklopljena na master prižge (TV), razdelilec da tok na ostale vtičnice.

???

Edit: Druga rešitev. Pustiš koaksialca priklopljenega, če to pomaga? Ga pač ne rabiš za gledanje kanalov.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Probaj imeti vse naprave prikljucene na isto vticnico - preko razdelilca seveda.

Han ::

Menjaj zvočnike za novejše, ki se vklopijo / izklopijo samodejno, ali za soundbar.

Mohimm ::

Najceneje ker uporabljaš 3.5 banana vtič - kupi "ground loop isolator/eliminator" karkoli podobnega.

Sem kar nekaj časa uporabljal "najcenejšega" iz aliexpressa, in je uspešno eliminiral motnje iz napajalnikov na različnih napravah.

Tero ::

Ok sem rešil težavo najceneje da sem sestavil kabel ki je na eni strani 230v vtičnica in je samo priklopljena na ozemljitev na drugi strani pa koaksialni priključek ki je tudi samo povezan na oklop. Smešno sicer zgleda in kakšen električar se bo za glavo prijel ampak deluje pa :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Gagatronix ::

Ti se bos pa za glavo drzal ko bo slo kaj v kurac.

Spc ::

Tero je izjavil:

Ok sem rešil težavo najceneje da sem sestavil kabel ki je na eni strani 230v vtičnica in je samo priklopljena na ozemljitev na drugi strani pa koaksialni priključek ki je tudi samo povezan na oklop. Smešno sicer zgleda in kakšen električar se bo za glavo prijel ampak deluje pa :)

To kupiš in vse bo ok:
https://emea.technetix.com/product/sing...

Sam jih imam kar nekaj in so zelo unčikovite.
 

ToniT ::

Med žice za audio zaporedno zvežeš 1 pF kondenzatorje.

starfotr ::

Tero je izjavil:

Ok sem rešil težavo najceneje da sem sestavil kabel ki je na eni strani 230v vtičnica in je samo priklopljena na ozemljitev na drugi strani pa koaksialni priključek ki je tudi samo povezan na oklop. Smešno sicer zgleda in kakšen električar se bo za glavo prijel ampak deluje pa :)


Tole je povsem sprejemljiva in delujoča rešitev. Tako, da se ne bo noben električar držal za glavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava nadometne vticnice - ozemljitev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
404331 (2750) SG_101
»

Logitech Z-5500 in pokanje/prasketanje v zvočnikih?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547277 (2389) Skater1982
»

Težave z elektriko oz. anteno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232313 (1668) andromedar
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8234524 (26188) int47
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559444 (8213) Pyr0Beast

Več podobnih tem