» »

Dodelitev računalnika iz strani ministerstva za digitalno preobrazbo.

Dodelitev računalnika iz strani ministerstva za digitalno preobrazbo.

1 2
3
4 5

Baja ::

Meiniken2 je izjavil:

Sem šel pogledat za kakšne prenosnike točno sploh gre, misleč da slučajno niso kupili kakšnega starega šrota na katere ne gre Windows 11 ampak je situacija sledeča:

HP ProBook 455 G10 - AMD Ryzen™ 7 7730U
Lenovo V15 G3 IAP - 12th Generation Intel(R) Core™ i3 / i5 / i7 Processor
Dell Latitude 3540 - 12th and 13th gen Intel
Acer TravelMate P215-54 - Intel Core i3-1215U 12. Gen

Ni ravno razloga da na takem sistemu ni Windows 11. Ljudje so tega vajeni in nima smisla tiščat v roke sistema z Linuxom.

Linux fanataki pozabljate, da ljudje rabijo računalnik za delo, ne pa stalno fijakanje s sistemom (kot si to sami predstavljate).


kakšno fijakanje s sistemom? sem na firmi par masin prestavil na linux in noben ni imel nobenih problemov z njim (pa to ni IT kader). tudi na winsih so dobli libreoffice namesto MS. glej ga zmomka, dokumenti še vedno letijo sem in tja in firma še vedno dela.

po pravici povedano, mam več problemov z winsi in njihovimi forami, kot z linuxom. pred skoraj desetletjem so hotli fizicno masino zraven skenerja, da lahko na ključek shranjujejo (ne sprašuj). dobli so že takrat zastarel prenosnik z linuxom. vsi hepi, zadeva se danes dela.

T440 ::

Zigerion je izjavil:

Ti pozabljaš da je zakonska podlaga. In da imamo v strategiji Digitalna Slovenija 2030 cilj za odprtokodne sisteme. Bodo pač otroci nalagali Winse, pisali seminarske v Latexu in delali ppt-je v Beamerju. Ni nobenega problema, zakonska podlaga je tu.

Ojej, kako nenatančno.
Stojmen Duhova ima vedno pravno podlago (izgovori se: prrrrrrrravvvvvvnnnnnnnnnnaa podlaga). Jaz nimam pojma sicer kaj je razlika, ampak Stojmeova ziher ve. Ni zastonj doktorče, no.

Meiniken2 ::

Baja je izjavil:

Meiniken2 je izjavil:

Sem šel pogledat za kakšne prenosnike točno sploh gre, misleč da slučajno niso kupili kakšnega starega šrota na katere ne gre Windows 11 ampak je situacija sledeča:

HP ProBook 455 G10 - AMD Ryzen™ 7 7730U
Lenovo V15 G3 IAP - 12th Generation Intel(R) Core™ i3 / i5 / i7 Processor
Dell Latitude 3540 - 12th and 13th gen Intel
Acer TravelMate P215-54 - Intel Core i3-1215U 12. Gen

Ni ravno razloga da na takem sistemu ni Windows 11. Ljudje so tega vajeni in nima smisla tiščat v roke sistema z Linuxom.

Linux fanataki pozabljate, da ljudje rabijo računalnik za delo, ne pa stalno fijakanje s sistemom (kot si to sami predstavljate).


kakšno fijakanje s sistemom? sem na firmi par masin prestavil na linux in noben ni imel nobenih problemov z njim (pa to ni IT kader). tudi na winsih so dobli libreoffice namesto MS. glej ga zmomka, dokumenti še vedno letijo sem in tja in firma še vedno dela.

po pravici povedano, mam več problemov z winsi in njihovimi forami, kot z linuxom. pred skoraj desetletjem so hotli fizicno masino zraven skenerja, da lahko na ključek shranjujejo (ne sprašuj). dobli so že takrat zastarel prenosnik z linuxom. vsi hepi, zadeva se danes dela.


Kot fijakanje sem mislil sprehajanje po terminalu in podobno. Tako si nekateri tu gor predstavljajo ljudi, ko bojo dobili računalnik z linuxom. Biti digitalno pismen pomeni, da nimaš ravno težav navigirat po operacijskem sistemu.

Se strinjam, da je danes linux za marsikoga povsem dovolj. Stvari so se kar močno premaknile in povprečen človek ne bi smel imeti kakšnih hujših težav.

Če kdo hoče kakšnega znanca vpeljati v svet linuxa in jih je strah, lahko poskusi kakšno ditrubicijo na https://distrosea.com/

Bi se tudi sam preselil na linux ampak Adobe ;((

Baja ::

ja, adobe pa še kaj. mas tudi alternative za to, ampak ja, jih je malo tezje vkluciti v workflow kot libre office.

Utk ::

Opensource in zastonj OS je in bo super stvar, dokler birokrati ne ugotovijo, da 10% od 0 je 0.

tikitoki ::

Grimnir2 je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Objavljeno na Nova 24, verjetno ni res!!



https://nova24tv.si/druzina-prejela-pre...


Eh model jamra, ker je nameščen Linux.

Včasih so rekli: "šenkanmu konju se ne gleda v zobe"


Nope. Neuporabne stvari so neuporabne.

Kosek1 ::

Ko je hotel naložiti Windowse, je iz računalnika skočila miška in ga ugriznila ... :)

https://www.zurnal24.si/slovenija/preje...

telexdell ::

Baja je izjavil:



kakšno fijakanje s sistemom? sem na firmi par masin prestavil na linux in noben ni imel nobenih problemov z njim (pa to ni IT kader). tudi na winsih so dobli libreoffice namesto MS. glej ga zmomka, dokumenti še vedno letijo sem in tja in firma še vedno dela.

po pravici povedano, mam več problemov z winsi in njihovimi forami, kot z linuxom. pred skoraj desetletjem so hotli fizicno masino zraven skenerja, da lahko na ključek shranjujejo (ne sprašuj). dobli so že takrat zastarel prenosnik z linuxom. vsi hepi, zadeva se danes dela.

Ah daj no. Lahko gledaš dokumente ne moreš pa jih križno urejati. Enosstavno niso vsi ukazi enaki/podprti tako v Office kot v LibreOfice. Da o tem, da ti večkrat pretvorjen dokument enostavno postane neodziven ne zgubljem besed.
Pa tu se gre za otroke, stare 10-12 let ali še manj. Kdo ga bo učil rabe Linuksa, če imajo vsi kolegi Winse.
Pa še to- za namene šol so tako winsi kot office brezplačni (vsaj nekaj let nazaj pri mojih otrocih je bilo tako).
Če že res morate na vsak način zagovarjati katastrofo od vlade potem to počnite nad nami Janšisti ne pa nad malimi otrocmi.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Meiniken2 ::

Baja je izjavil:

ja, adobe pa še kaj. mas tudi alternative za to, ampak ja, jih je malo tezje vkluciti v workflow kot libre office.

So alternative dokler ne rabiš za službo :)

Buggy ::

Pa še to- za namene šol so tako winsi kot office brezplačni (vsaj nekaj let nazaj pri mojih otrocih je bilo tako).
Če že res morate na vsak način zagovarjati katastrofo od vlade potem to počnite nad nami Janšisti ne pa nad malimi otrocmi.


tukaj moram pa temu pritrditi, ceprav s tezkim srcem, samo resnicno..WTF!
Vsi solarji imajo dostop do brezplacne licence za MS produkte, placane s strani drzave in to, da ni mozno na teh compih (vsaj enostavno) tega uporabljati je res meh in smeh...HW in dobra volja ministrstva gor ali dol. Nedodelano...vseeno pa bolje kot slusalke in gaming miske za 11M preko digitalnih bonov :))

tony1 ::

Glede na to, da so kupili 13k laptopov brez nekega hudega popusta, bi se lahko vsaj s temi 4 prikoritnimi dilerji spogajali, da morajo ti zastonj masovno nanje gor dat W10/11 image+Office, v skladu z licenco, ki šolarjem pripada.

telexdell ::

Buggy je izjavil:

Nedodelano...vseeno pa bolje kot slusalke in gaming miske za 11M preko digitalnih bonov :))

Moj mulc je bil z gaminh miško in slušalkami zlati maturant na tehnični gimnaziji za računalništvo. Z gaming miško še lažje natačno delaš načrte v Avtocadu kot pa z nekim kupom plastike, katera se imenuje miška. Pa dobre slušalke, katere eliminirajo motnje okolice precej pripomorajo ob deli s Teamsi ali direktni komunikaciji med dvema ali večimi osebami. Tudi slušalke in gaming miška, katero dobi nekdo, kateri jih drugače ne bi imel sta boljša kot nič. (No ja, če drži to kar piše, potem je boljše nič kot ti računalniki)

Ti je ideologija res več, kot gola dejstva?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Ata, pretiravate. Dejstvo je, da fant lahko imel tudi slušalke za 10 EUR in miš za 15. Po Vorancu (Prvo pismo): "zategadelj bi tudi doštudiral".

Če pa nekdo živi v okolju, kjer res težko kupijo nov računalnik, je pa razlika med imeti ali ne precej večja. (Po drugi strani pa ja: časi, ko so bili računalniki nekaj dragega so že davno mimo.)

telexdell ::

Je imel Zoisovo štipendije, da si je tisto kramo kupoval sam. Sam bi mu to, kar si navedel, čeprav bi lahko kupil isto ali še boljše. Pač- zasluži si, pa boš imel.
Tisti, kateri pa nimajo izbire pa zagotovo niso kupovali Apple slušalk, saj niso imeli telefona za to. So jih pa kupovali tisti, kateri se sedaj najbolj zgražajo nad tem. Tisti pa imajo I-fone.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Buggy ::

telexdell je izjavil:

Buggy je izjavil:

Nedodelano...vseeno pa bolje kot slusalke in gaming miske za 11M preko digitalnih bonov :))

Moj mulc je bil z gaminh miško in slušalkami zlati maturant na tehnični gimnaziji za računalništvo. Z gaming miško še lažje natačno delaš načrte v Avtocadu kot pa z nekim kupom plastike, katera se imenuje miška. Pa dobre slušalke, katere eliminirajo motnje okolice precej pripomorajo ob deli s Teamsi ali direktni komunikaciji med dvema ali večimi osebami. Tudi slušalke in gaming miška, katero dobi nekdo, kateri jih drugače ne bi imel sta boljša kot nič. (No ja, če drži to kar piše, potem je boljše nič kot ti računalniki)

Ti je ideologija res več, kot gola dejstva?


Lej tukaj ne bova prisla skupaj. Moj je bil v osnovni pri psihologinji po ne vem koliko letih najden gem, ki je pasal v zgornjih 5% gausove in je ze takrat znal razmisljat out-of-the box. Najboljsi v OS po rezultatih. V gimnaziji je delal vse z levo roko a vseeno tretji po rezultatu na gimnaziji. Zdej je pa diplomiral in vpisuje magisterij. Kupl na digitalne ni nic, je pa mlajsi brat...gaming misko za 100€

Lahko obracas kakorkoli...digitalni boni so bili mega zajeb, pa res bi pricakoval od nekoga z desne da to enkrat javno prizna..verjetno tega ne bom docakal.

Daniel ::

Verjetno ravno tolikšen zajeb, kot metanje skorajda neomejenih sredstev v NVOje, pa se zaradi tega nihče na levi ne sekira...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

telexdell ::

Buggy je izjavil:


Lahko obracas kakorkoli...digitalni boni so bili mega zajeb, pa res bi pricakoval od nekoga z desne da to enkrat javno prizna..verjetno tega ne bom docakal.

Lahko se glede tega 100% strinjava pa vendar to ne opravičuje zagovarjanje katastrofalne vlade na plečih osnovnošolcev.
Razlika med nami in vami je le v tem, da vi iščete med našimi napakami, da bi opravičevali svoje mi pa o svojih napaka molčimo ali pa jih s težavo priznamo. Druga razlika pa je, da nam je nerodno v molčanju in priznanju in poskušamo napake odpraviti ali vsaj zmanjšati vi pa opogumljeni z uspehom naslednjič stavr še stopnjujete, delate še večje napake in jih še bolj surovo zagovarjate.
PS ne pričakujem, da bo levak to razumel. Če bi, ne bi bil levak.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Hudobec82 ::

Lahko kdo od mlajših napiše kako vidi situacijo s FreeDOS/DOSom? Sprašujem, ker DOS je zame še zmer čist uporaben operacijski sistem. Zažene se takoj, za tabelce in šolo maš na voljo Quattro pro, Framework, ... Lotus 123? Kar češ. Za pisat Wordstar. Če je bil dobr za Igro prestolov bo tut za 5 letnika. Poleg tega smo pred kratim z SBEMUjem dobili še emulacijo zvočnih kartic, tako da legendarni špili zdej laufajo kot za šalo. Z zvokom!

Meiniken2 ::

Mlajših? Če greš na tiktok se za mladega smatra 5-10 let. Ampak na slotechu? Pomojem je to nekje na sredi dvajsetih :))

Buggy ::

Razlika med nami in vami je le v tem, da vi iščete med našimi napakami, da bi opravičevali svoje mi pa o svojih napaka molčimo ali pa jih s težavo priznamo. Druga razlika pa je, da nam je nerodno v molčanju in priznanju in poskušamo napake odpraviti ali vsaj zmanjšati vi pa opogumljeni z uspehom naslednjič stavr še stopnjujete, delate še večje napake in jih še bolj surovo zagovarjate.


no vidis..tukaj se strinjava, da se pac ne strinjava.
Sam sem kriticen do trenutnega nedodelanega sistema, zajebov rumenjakov je bilo toliko, da sem bil vljudno in prijazno tiho, omenil zgolj digitalne bone in kekce, ki so nam pobrali se enkrat vec za kolosalne nesmisle, kot to kar je trenutno (kontrolirano) v skladiscih in ima celo nek namen, pa dejansko zadeva niti se ni koncana.
Nekaj je kar delas v dobri veri, nekaj pa ce si debil, pa sploh ni treba da si od kogarkoli "podmazan", kar je se huje, ker te drugi nabijejo od uzadi pa ceprav tudi dobrega nisi imel namena narest :))

Percepcija je vazna in rumenjakarji ste pokvarjeni in zabiti do amena, tukaj se pa celo dela nekaj v dobri veri

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

telexdell ::

Buggy je izjavil:



no vidis..tukaj se strinjava, da se pac ne strinjava.
Sam sem kriticen do trenutnega nedodelanega sistema, zajebov rumenjakov je bilo toliko, da sem bil vljudno in prijazno tiho, omenil zgolj digitalne bone in kekce, ki so nam pobrali se enkrat vec za kolosalne nesmisle, kot to kar je trenutno (kontrolirano) v skladiscih in ima celo nek namen, pa dejansko zadeva niti se ni koncana.
Nekaj je kar delas v dobri veri, nekaj pa ce si debil, pa sploh ni treba da si od kogarkoli "podmazan", kar je se huje, ker te drugi nabijejo od uzadi pa ceprav tudi dobrega nisi imel namena narest :))

Percepcija je vazna in rumenjakarji ste pokvarjeni in zabiti do amena, tukaj se pa celo dela nekaj v dobri veri

Vidiš da gre. Levaki lahko celo namignejo, da ni vse laž. Normani ljudje bi za razliko od levakov lažje izvedeli stanje, če bi levaki povedali, kaj so rumenjaki delali narobe. Konkretno, je itak The Best. Tudi ljudi, katere so pošiljali na Goli otok so tja poslai v dobri veri, da jih bodo prevzgojili, ker sedaj škodijo komunizmu. Če me torej komunisti podmažejo, da pošiljam ljudi na Goli otok je to bed, če pa to delam v dobri veri, ker pač dobro verujem, da si kdo zasluži goli otok je pa to za nagrado vernika meseca ali kaj? Denarja se tala med ene in druge, da se ti lahko zmeša. Razlika med levaki in normalnimi je le v tem, da levaki vidijo le, če denar ne gre izključno njim in v tem primeru izvedejo revol, pri nas normalni pa je problem, če se preveč obremenijo socialno šibki na račun, da bodo levaki dobili več.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Buggy ::

Ne razumem, da je v teh casih nekdo se vedno tako indoktriniran, da ne vidi sirse slike in ostaja uklescen v neke namisljene strahove, ki jih znajo rumenjakraski veljaki tako dobro futrati in manipulirati. Po svoje zalostno istocano pa zaskbljujujoce, ker manipulirati z ljudmi, ki nimajo nobene zivljenske vizije je res enostavno.
Kaj pravzaprav je komunizem, ki ga naslavljas...si preprican da ne govoris o jansizmu? Jaz opazam v trenutni politiki zmernost in priblizevanje ter sodelovaje, ti trosis z nesmisli...odrasti in sprejmi kaksno odgovornost pa bos mogoce razumel, da se problemi resujejo sistematicno...predvsem pa pri sebi.

Neka zdrava kriticnost, skupni cilji in manj navijastva manjka tej druzbi..katerakoli vlada je gor, nima veze...tudi tega ne bom dozivel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

WizzardOfOZ ::

Popravljeno:

Buggy je izjavil:

Ne razumem, da je v teh casih nekdo se vedno tako indoktriniran, da ne vidi sirse slike in ostaja uklescen v neke namisljene strahove, ki jih znajo levi in desni veljaki tako dobro futrati in manipulirati. Po svoje zalostno istocano pa zaskbljujujoce, ker manipulirati z ljudmi, ki nimajo nobene zivljenske vizije je res enostavno.


Kdaj boste dojeli, da levi in desni so samo na papirju, da vas, bedake, delijo. Denar pa skupaj talajo do onemoglosti.

Namesto, da bi narod skupaj držal, je razdeljen na dva pola in vaši, naši, njihovi "uspešno" delijo ta narod, da se ta ukvarja sam s sabo, namesto, da bi vse politike zadnjih 30 let nateral u 3PM, ker noben ni nič naredil za državo in narod, samo lastne žepe so nafilal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

T440 ::

Buggy je izjavil:

Ne razumem, da je v teh casih nekdo se vedno tako indoktriniran, da ne vidi sirse slike in ostaja uklescen v neke namisljene strahove, ki jih znajo rumenjakraski veljaki tako dobro futrati in manipulirati. Po svoje zalostno istocano pa zaskbljujujoce, ker manipulirati z ljudmi, ki nimajo nobene zivljenske vizije je res enostavno.
Kaj pravzaprav je komunizem, ki ga naslavljas...si preprican da ne govoris o jansizmu? Jaz opazam v trenutni politiki zmernost in priblizevanje ter sodelovaje, ti trosis z nesmisli...odrasti in sprejmi kaksno odgovornost pa bos mogoce razumel, da se problemi resujejo sistematicno...predvsem pa pri sebi.

Neka zdrava kriticnost, skupni cilji in manj navijastva manjka tej druzbi..katerakoli vlada je gor, nima veze...tudi tega ne bom dozivel.

Ajej.
Oseba, ki povsod vidi samo strah pred Janšo in ponavlja samo ‘ja, Janša je bil pa še slabši’ sedaj nekaj omenja širšo sliko. :))
Nihče nima toliko plašnic na glavi kot posamezniki, ki slepo zagovarjate Stojmen Duhovo, Goloba, Klakočarjevo…. Lej, zajebali so, in ne zdaj butastega nakupa laptopov opravičevati s širšo sliko. Ni širše slike, je le nesposobna ministrica.

Utk ::

Po moje je buggy sarkastičen, nihče ne more bit tako butast. V tej vladi sodelujejo samo barabe in lopovi ko treba kaj ukrast, vsi drugi so skregani med seboj. Z Golobom več nihče od teh ne bo šel v vlado.

brbr21 ::

Daniel je izjavil:

Verjetno ravno tolikšen zajeb, kot metanje skorajda neomejenih sredstev v NVOje, pa se zaradi tega nihče na levi ne sekira...

Ane... beyond retard

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brbr21 ()

Bellator ::

brbr21 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Verjetno ravno tolikšen zajeb, kot metanje skorajda neomejenih sredstev v NVOje, pa se zaradi tega nihče na levi ne sekira...

Ane... beyond retard



Kaj je beyond retard s temi gimnazijami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

c3p0 ::

Utk je izjavil:

Opensource in zastonj OS je in bo super stvar, dokler birokrati ne ugotovijo, da 10% od 0 je 0.


Nekdo mora to znat vzdrževat. Če ne kupijo recimo RedHat supporta in grejo na RHEL, je to idealna priložnost nekomu svojemu dat mastno pogodbo.

Utk ::

c3p0 je izjavil:

Utk je izjavil:

Opensource in zastonj OS je in bo super stvar, dokler birokrati ne ugotovijo, da 10% od 0 je 0.


Nekdo mora to znat vzdrževat. Če ne kupijo recimo RedHat supporta in grejo na RHEL, je to idealna priložnost nekomu svojemu dat mastno pogodbo.

Komu svojemu? Za to je dejansko treba nekaj znat, imet ljudi, ki nekaj znajo. Firma, ki jo je prejšni teden ustanovil svak od ministra tega ne zna. Zna pa prodat MS licence.

c3p0 ::

Ni tako lahko kot prodat 13k računalnikov, kuverte se izmenjajo in zadeva je rešena, drži.

Ne rabiš pa nekih strokovnjakov, če se pogovarjamo o prenosnikih, par študentkov, če je kaj večjega pa se pač "ne da rešit", ali daš mašino iz lagra.

Lokalni računalniški servis je virus kolegu počistil s formatom trdega diska. "Rešeno, tu je račun".

Poglej npr. pogodbo za vzdrževanje sistema Tetra, tistega ki je razkril, da sistem sploh ni zakodiran, so pa javno linčali in obsodili za vdor v inf. sistem AFAIK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Daniel ::

brbr21 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Verjetno ravno tolikšen zajeb, kot metanje skorajda neomejenih sredstev v NVOje, pa se zaradi tega nihče na levi ne sekira...

Ane... beyond retard



Torej praviš, da je treba ukiniti financiranje šol?

a_borlak ::

Lunix ni noben bavbav, zadeva dela čisto spodobno, celo Teamsi delajo, če smo ravno pri tem. Skratka, če so na ministrstvu zaradi tega, ker ni Wins licence prihranili recimo 50€ po računalniku, so jih lahko kupili več. Tisti, ki hoče imeti Winse za vsako ceno pa saj je kup firm, ki prodajajo licence za 10€. Če dobiš zastonj računalnik ...

delavec44 ::

Pa če imajo šolarji zastonj Win licenco (pogoj za dodelitev je, da se otrok šola). In Microsoft je ukinil support za Teamse na linuxu.

Zgodovina sprememb…

Bellator ::

a_borlak je izjavil:

Skratka, če so na ministrstvu zaradi tega, ker ni Wins licence prihranili recimo 50€ po računalniku, so jih lahko kupili več.


Glede na to kako razmetavajo z denarjem, so "prihranili" več kot 50 evrov po računalniku.

Kalibri ::

Daš na linux virtualbox, gor winse 11 in furaš virtualko. Tutorial je na netu, toliko bodo ja zmogli, če pa ne zmorejo, naj kupijo vile in lopato. Sicer jih tu na forumu precej nesposobne delate. Compi tole virtualko peljejo bp. Pač ne bodo špilov gurali, kot tu nekateri starejši cajt zgubljajo, pa kaj. Bodo lih tako doštudirali, če bo volja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

T440 ::

Kalibri je izjavil:

Daš na linux virtualbox, gor winse 11 in furaš virtualko. Tutorial je na netu, toliko bodo ja zmogli, če pa ne zmorejo, naj kupijo vile in lopato. Sicer jih tu na forumu precej nesposobne delate. Compi tole virtualko peljejo bp. Pač ne bodo špilov gurali, kot tu nekateri starejši cajt zgubljajo, pa kaj. Bodo lih tako doštudirali, če bo volja.

Enako kot bi jaz tebi rekel, da na kolesu zamenjaj plašče na tubeless, razdri in očisti zadnjo kaseto ter indeksiraj menjalnik, pol pa furaj dalje. Čist simpl, če pa ne gre pejt pa peš.

Kalibri ::

T440 je izjavil:

Kalibri je izjavil:

Daš na linux virtualbox, gor winse 11 in furaš virtualko. Tutorial je na netu, toliko bodo ja zmogli, če pa ne zmorejo, naj kupijo vile in lopato. Sicer jih tu na forumu precej nesposobne delate. Compi tole virtualko peljejo bp. Pač ne bodo špilov gurali, kot tu nekateri starejši cajt zgubljajo, pa kaj. Bodo lih tako doštudirali, če bo volja.

Enako kot bi jaz tebi rekel, da na kolesu zamenjaj plašče na tubeless, razdri in očisti zadnjo kaseto ter indeksiraj menjalnik, pol pa furaj dalje. Čist simpl, če pa ne gre pejt pa peš.

Bp in nič posebnega. Če ne bi znal, bi pa yutube pogledal in bi se naučil.
Preveč se domneva, da se nekdo ne more naučiti. Cele dneve drsajo telefone, verjetno so se sposobni tudi kaj naučiti.

T440 ::

Ja, seveda.
Potem bosta pa s svizcem še pojedla zavito čokolado.
Glede na namen prenosnikov, ciljno skupino in obseg nabavljenih, je imeti 13.000 laptopov na lagru fail in velika napaka te vlade.
Če ti je Stojmenova všeč, jo povabi na kavo, ne zagovarjaj pa, da razmetava državni denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T440 ()

Kalibri ::

Je ne zagovarjam in tega nakupa ne razumem. Če pa je že nakup in če so linuxi problem, potem je virtualbox elegantna rešitev. Precej nezahtevna, legalna, licenso dobiš ali kupiš ali karkoli in gasa miško. Ne mi, da se ne da, če se da. Računalniki so tako ali tako namenjeni izobraževanju. Namestitev virtualboxa ali ekvivalenta sodi pod učenje.
Tale svizec je zelo podcenjujoč do vseh. Po tvoje bi sedaj računalnike peljali v razrez, ker ti ministrica ni všeč, ali kaj? te moti politika, ni pravi pol kupil računalnike, kaj te žuli oziroma kaj je tvoj problem? Povej, bomo rešili, saj ni težko.

Baja ::

če smo že pri politiki, še vedno boljši nakup kot adrijančičeva 9miljonska donacija applu. pa da ne pozabimo še digitalnih bonov za starejše, ki jih niso mogli koristiti.

delavec44 ::

Kalibri je izjavil:

Je ne zagovarjam in tega nakupa ne razumem. Če pa je že nakup in če so linuxi problem, potem je virtualbox elegantna rešitev. Precej nezahtevna, legalna, licenso dobiš ali kupiš ali karkoli in gasa miško. Ne mi, da se ne da, če se da. Računalniki so tako ali tako namenjeni izobraževanju. Namestitev virtualboxa ali ekvivalenta sodi pod učenje.
Tale svizec je zelo podcenjujoč do vseh. Po tvoje bi sedaj računalnike peljali v razrez, ker ti ministrica ni všeč, ali kaj? te moti politika, ni pravi pol kupil računalnike, kaj te žuli oziroma kaj je tvoj problem? Povej, bomo rešili, saj ni težko.


Kaj pa če je VMX disablan v biosu? Potem virtaulbox ne dela če se ne motim.

BuDi79 ::

A smeš na izposojenem računalniku spremenit os?

Kot bi v hotelu ali pa cyberkafeju šel spreminjat software. Ali pa v javni službi.

Itak če znaš vse to, potem ne vem kje je tvoj problem, da še vedno rabiš izposojen računalnik, pa da sploh zadostuješ pogojem.

brbr21 ::

Daniel je izjavil:

brbr21 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Verjetno ravno tolikšen zajeb, kot metanje skorajda neomejenih sredstev v NVOje, pa se zaradi tega nihče na levi ne sekira...

Ane... beyond retard



Torej praviš, da je treba ukiniti financiranje šol?

ABSOLUTNO!!! Komaj smo se uspešno znebili pralnic glav v obliki FSPNjev, Kumrovcev.... pa se nam je v družbo navlekla še večja smet/grožnja. Vsaka eno-ideološko podprta šola je škodljiva za družbo. Družba potrebuje kritično razmišljujoče, ne pa vernikov. No ja, razen če sem gor na vrhu družbe, potem mi je v hudem interesu vzgajati izključno vernike. Dvomim, da spadaš med prve, zelo verjetno med druge...

Drugače pa je tak projekt (če bi bil izveden pravilno!!) zelo dobra pot k vzgoji razmišljujočih posameznikov, ne zabitih vernikov. Tak, kot jim ga je uspelo spacati sedaj, pa r3es nikomur (razen 4im dobaviteljem+še komu v ozadju) ni v korist.

WizzardOfOZ ::

Tistih 50€ prišparanih se je razdelilo med provizije udeleženim.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

tony1 ::

BuDi79 je izjavil:

A smeš na izposojenem računalniku spremenit os?


This.

Kalibri je izjavil:

Daš na linux virtualbox, gor winse 11 in furaš virtualko. Tutorial je na netu, toliko bodo ja zmogli, če pa ne zmorejo, naj kupijo vile in lopato. Sicer jih tu na forumu precej nesposobne delate. Compi tole virtualko peljejo bp. Pač ne bodo špilov gurali, kot tu nekateri starejši cajt zgubljajo, pa kaj. Bodo lih tako doštudirali, če bo volja.


To delati na računalniku, ki si ga dobil na posodo od države, ker si socialni problem, je popolnoma nemogoče. Teh računalnikov niso dobili power userji, znalci, še dijaki srednje računalniške ne. Računalniki so socialni korektiv, prejemniki pa rabijo, da delajo za njihove potrebe.

Do neke mere to gre, me pa moti problem s Teamsi, če res že obstaja.

Bi pa kot zagovornik FOSS dodal: spodobilo bi se da ni pristojno min. zrihtalo program učenja FOSS orodij, ki so na njih za učitelje in učence (od tega, seveda ne bo nič). Da ne omenjam: bo na FOSS prešel še kak drug državni organ, je to napoved tega (valjda :D)?

Kaj pa, če bi min. za vse vpletene pripravilo en vsaj 10 urni spletni tečaj uporabe? Zahtevam preveč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

karafeka ::

Brez skrbi, da so že kdaj pomislili na foss izobraževanja, pa jim je "donacija" malega mehkega to preprečila. Kapital vlada.

feryz ::

Upam da res kdo slučajno ne misli, da bodo čez par let tiste smeti vozili nazaj v Logatec na lager.
Ker to bi bil pa višek.
Da damo še za razgradnjo par milijonov. Ker cifre bi bile že take, v fikus deželi.

c3p0 ::

Ni važno koliko stane in ali je smotrno, le da pravo podjetje dobi ta posel, potem se splača (vpletenim).

mtosev ::

A je ta pop os, ki je na teh kompih lahek za uporabo ljudem, ki so navajeni na Winse?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

tony1 ::

Če se običnim userjem ne pove, da niso Winsi jih vsaj polovica ne bo videla razlike.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ministrovo za digitalizacijo

Oddelek: Problemi človeštva
242496 (506) misek
»

Digitalni bon 55 - nateg?

Oddelek: Loža
213039 (2083) floyd1
»

Digitalni bon 2022 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12915399 (5794) dione2kx
»

Nakup notebooka 2021 za otroka

Oddelek: Kaj kupiti
373202 (1951) Linko

Več podobnih tem