» »

Senzor gibanja lovi čez vrata?

Senzor gibanja lovi čez vrata?

GummyBear ::

V bloku so pred kratkim po stopnišču odstranili stikala za luči in namestili senzorje, tako da se luči sedaj avtomatično prižigajo, ko gre nekdo po stopnicah. Sem pa pred kratkim začel opažati "čudne" stvari. Na primer: v mraku stojim pred vhodom v blok in vidim, da se luč v pritličju prižge, čeprav nihče ni vstopil v blok, izstopil iz bloka ali šel mimo po stopnicah. Vendar temu nisem posvečal pozornosti in vse skupaj odmislil.

Potem sem začel opažati, da v mojem nadstropju non-stop gori luč. Kadarkoli sem pogledal proti kukalu se je že oddaleč videlo osvetljeno stopnišče. To je bilo še posebej izrazito, ko sem bil pokonci ob kakšni pozni uri ali pa sem se sredi noči zbudil in šel po hodniku stanovanja mimo vhodnih vrat - ob 3h ponoči ne pričakuješ, da se nekdo sprehaja po bloku. Na tem mestu sem postal pozoren in sklenil zadevo raziskati. Prišel sem do ugotovitve, da se luč na stopnišču bloka prižge, kadar se dovolj približam vhodnim vratom, čeprav sem na drugi strani vrat, v svojem stanovanju. Res je, da vhodna vrata niso nevem kakšne kvalitete, vendar takih je v bloku kar nekaj. Naenkrat je postalo razumljivo, zakaj se luč v pritličju kar tako prižiga in ugaša, čeprav nihče ne vstopi ali izstopi. Sklepam, da se podobno dogaja tudi pri nekaterih drugih stanovanjih. Očitno sem prvi, ki je to ugotovil ali pa drugih nepotrebno prižiganje luči ne moti.

Kaj pravite, je možno, da senzor gibanja (ki je nameščen nekje na stopnišču hodnika) lovi skozi vrata stanovanja in reagira, ko se nekdo dovolj približa vhodnim vratom? Čeprav je nenavadno, vse kaže na to.

starfotr ::

Montirali so radarske senzorje gibanja in ne klasičnih PIR (pasivnih infra rdečih).

matobeli ::

GummyBear je izjavil:

Čeprav je nenavadno, vse kaže na to.


Ni tko neobičajna zadeva ;) sam se mi zdi da mamo pri nas pir senzorje.

V-i-p ::

Tudi v mojem (bivšem) bloku je bilo isto. Aja op, pokrovček na kukalo, ker če dobro od zunaj "poškiliš" vidiš vse notri, vsaj pri našem stanovanju je blo tako.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

[podvojeno]
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Jeffreyy ::

GummyBear je izjavil:


Kaj pravite, je možno, da senzor gibanja (ki je nameščen nekje na stopnišču hodnika) lovi skozi vrata stanovanja in reagira, ko se nekdo dovolj približa vhodnim vratom? Čeprav je nenavadno, vse kaže na to.


Je možno, je znano



Sem kupil neko podobno, me zaznava skozi zaprta vrata. Me ne moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeffreyy ()

Lejga ::

Imam tak radarski senzor zmontiran pri vhodnih vratih v stanovanju, zelo dobra odločitev. Ko se nekdo zelo približa vhodnim vratom se prižge luč. Enkrat okoli 3-4 zjutraj je nekdo poizkusil če so vhodna vrata odprta (slučajno sem bil buden), luč se je prižgala pa je zbežal. Stopil sem na hodnik in opazoval kako se prižigajo luči na hodniku proti pritljičju. Če bi imel znanec v hiši ( ja imel je odklenjena vhodna vrata) takšno luč na hodniku, mu nebi ukradli x stvari, ko so vsi spali.

mojsterleo ::

Tudi sam to opažam odkar imamo avtomatske svetilke na hodnikih. Ena je locirana dokaj blizu naših vhodnih vrat in se priklopi čim grem mimo vrat. Me sicer ne moti, je pa obraba svetilke znatno večja, že bilo parkrat zamenjano.

starfotr ::

Predlagam uporabo bolj kakovostne sijalke/svetilke.

Razlog odpovedi je vedno število vklopov in čas delovanja. Sedaj pa odvisno kaj pride prej, to izračunavajo proizvajalci in tudi prilagodijo komponente, da crkne in potem kupiš novo.

Je pa temperatura zagotovo razlog št. ena za odpoved elektronike.

floyd1 ::

Tisti, ki imate tak senzor doma priklopljen...
1 Občutljivost se da nastavit kot na "klasiki"?
2. Skozi Alu vrata tudi nese?
3. Ima kdo tudi kako smart (wifi) varianto?

starfotr ::

1 Morda preko aplikacije, pojma nimam.
2. Verjetno ne.
3. https://robus.com/products/smart-commer...

Tule imaš Zigbee mikrovalovni senzor.

link_up ::

starfotr je izjavil:

Montirali so radarske senzorje gibanja in ne klasičnih PIR (pasivnih infra rdečih).

+1
In and Out

Kodi ::

GummyBear je izjavil:

Očitno sem prvi, ki je to ugotovil ali pa drugih nepotrebno prižiganje luči ne moti.

:)) Mal pozen si. Tebe bodo prej ukradli preden boš ti karkoli ugotovil.
Zakaj bi mene motilo, da se luči prižigajo na stopnišču, razen seveda, če imaš kakšne skrite namene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oddajanje stanovanja - skupen vhod

Oddelek: Loža
141119 (479) MIHAc27
»

vhodna vrata za hišo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518352 (2651) biserx
»

Obvezno razkuževanje večstanovanjskih stavb! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19220810 (14584) buttcrack
»

Menjava vhodnih vrat v bloku (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9816325 (13541) Invictus
»

Steklena vrata

Oddelek: Loža
178536 (4173) martincek1

Več podobnih tem