» »

Nogometna evforija

Nogometna evforija

«
1
2

LynxEffect ::

Se še komu zdi, da je ta nogometna evforija, ki je zajela našo državo, pretirana? Ja, ok, razumem, da smo se spet uvrstili na veliko tekmovanje, ampak če tekmovanja ne bi razširili, še tega ne bi dosegli.

Kaj menite vi? Ali tudi vas sodelavci z nogometom zasipavajo že celo dopoldne v službi?

Invictus ::

Kruha in iger...

Za debile je fusbal višek inteligence...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: acookook ()

Likalnik ::

Ne, ni nobene evforije...lepo je, da so zmagali in se uvrstili na EURO ampak daleč od tega, da bi bil evforičen oziroma, da bi sodeloval v kaki težki debati.
Sicer pa sem mnenja, da glede na prikazano igro včeraj je zelo veliko možnosti, da na EURO ne bomo dosegli vidnejšega rezultata....upam, da se motim.

wajdouc ::

Kakšen fuzbal? Pri nas, v firmi in doma, v celem letu nisem slišal niti enkrat F ali N besede.

GregiB ::

Šport je pač velik del nacionalne identitete, praktično povsod po svetu... Prav je, da mali slovennceljni dobimo takole darilce, ki nas praviloma združuje, če smo že zaradi vsega drugega skregani med seboj...

Je pa dejstvo, da se bo reprezentancam kar nasmejalo, ko bodo fasali nogometno velesilo Slovenijo v svojo tekmovalno skupino.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

LynxEffect ::

Včeraj je v LJ bilo zelo veselo.

msjr ::

wajdouc je izjavil:

Kakšen fuzbal? Pri nas, v firmi in doma, v celem letu nisem slišal niti enkrat F ali N besede.
Nič bat, tudi pri nas je bilo tako za y2k, ko pa je bila cela drama z Jugo smo vsi postali strokovnjaki, kmalu smo imeli celo tablo z rezultati v pisarni. V dokaz bi rade volje dal kakšno fotko, pa nokia 5110 ni imela kamere, z vsak k. pa tudi nisem šel kupovat filma za fotoaparat :D

Kayzon ::

Dobr vecina ITjcev je skregana s sportom ,tko da je delno razumljivo. Mislim pa da nimamo kaj delati na evropskem tekmovanju s tako slabo igro,bomo samo kanta za nabijanje..

RedDrake ::

Dosežki 2000-2002 so neprimerljivi s tem sedaj.
Takrat se je premagovalo konkretne nasprotnike, sedaj se na Euru premaguje Kazahstan.
Sumim na hladen tuš na samem prvenstvu. Je pa vseeno fino da smo nekje vidni. Vsaj malce nad povprečjem, recimo.

Gagatronix ::

Jaz nasplosno te obsedenosti z *gledanjem* sporta ne zastopim, pa dobro, vsakemu svoje. :))

LynxEffect ::

Slovenci smo znani kot "smučarji"

Gagatronix ::

To je bilo bolj v Jugi.

judoka ::

Fuzbal mi ni pomemben.

Bolj nerazumljivo od veselja nad uvrstitvijo je to, zakaj dolocene ljudi moti to veselje.

Gagatronix ::

Nekatere moti, nekateri ga pa preprosto ne razumemo. :))

GregiB ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz nasplosno te obsedenosti z *gledanjem* sporta ne zastopim, pa dobro, vsakemu svoje. :))


Zadeav je sorazmerno enostavna.... ljudje, predvsem pa moški, smo že od malih nog tekmovalni. Boj med dvema ognjema, fuzbal, zemljo krast idr. Mnogi, če ne večina, se v mladosti lotimo kakšnega športa tudi resneje. Ko pa začnemo nabijati leta, pa sami pač nismo več konkurenčni v tej meri, da bi sami tekmovali, zato se poistovetimo s svojimi "junaki". Mi postanemo oni, oni postanejo mi. Spožajo se ista oz. podobna čustva, kot so se ob zmagi oz. porazu proti mulcem iz sosednjega bloka pred (neštetimi) leti...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Gagatronix ::

Ah kje. Jaz sem ponosen nad lastnimi dosezki. Tuji me ne zanimajo.

Moe_Lester ::

In, kakšni so tvoji dosežki? Uvrstitev na svetovno prvenstvo v moraliziranju? Točke v svetovnem pokalu v vzvišenosti?

Jaz do danes nisem vedel, da smo se uvrstili na EURO, tako, da je ignoriranje vsega skupaj povsem enostavno. Če te ne fuzbal ne zanima, priporočam enako.

Če te resno zanima zakaj ljudje gledajo šport, je pa na voljo dovolj literature, ki razloži zadevo iz sociološkega in psihološkega vidika.

feryz ::

O kakšni evforiji govorite? A se je kaj zgodilo?
Od kdaj pa pri nas obstaja fuzbal?
To je še ena stvar za pranje denarja, nič več.

Gagatronix ::

Moji dosezki so moji, zato ti jih ne rabim razlagat. :)

darkolord ::

judoka je izjavil:

Bolj nerazumljivo od veselja nad uvrstitvijo je to, zakaj dolocene ljudi moti to veselje.
Je zelo zanimiv pojav.

Moja teorija je, da srečo in veselje iz zunanjih dejavnikov in pri drugih ljudeh dojemajo kot konkurenco njihovemu planu dosega sreče. Če je nekdo preveč hitro vesel, jim to čisto pokvari baseline.

Utk ::

Isto kot novo leto, valentinovo, noč čarovnic itd, vsake 3 mesece iste teme. Jaz teh stvari, ki me ne zanimajo, niti ne opazim. Kar me zanima, me pa pač da, ampak še zmeraj ne tolk, da bi zato norel naokoli.

GregiB ::

Utk je izjavil:

Isto kot novo leto, valentinovo, noč čarovnic itd, vsake 3 mesece iste teme. Jaz teh stvari, ki me ne zanimajo, niti ne opazim. Kar me zanima, me pa pač da, ampak še zmeraj ne tolk, da bi zato norel naokoli.


And yet te je prijelo odpret temo in pisat mnenje...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

judoka ::

darkolord je izjavil:

judoka je izjavil:

Bolj nerazumljivo od veselja nad uvrstitvijo je to, zakaj dolocene ljudi moti to veselje.
Je zelo zanimiv pojav.

Moja teorija je, da srečo in veselje iz zunanjih dejavnikov in pri drugih ljudeh dojemajo kot konkurenco njihovemu planu dosega sreče. Če je nekdo preveč hitro vesel, jim to čisto pokvari baseline.


Fovsarija in psihopatske tendence, se posebej pri tistih ki se redno vtikajo v veselje drugih.

Itak ne gre za "sreco", ker to je neko bolj dolgotrajno stanje, gre samo za minljivo veselje v katerega se vtakne kar solidno st. ljudi. Sploh online.

cvalsr ::

se na Euru premaguje Kazahstan.

Iz firbca sem malo ošinil to temo - od kdaj pa je Kazahstan v Evropi, kaj išče tu na evropskih tekmovanjih? (Enako velja za Izrael.)

Če ga igraš, zna biti nogomet čisto v redu.
Če ga gledaš in zraven rjoveš "ubi žabara" ali kaj podobnega, si pa debil.
Posamezen navijač zna biti sicer čisto v redu.
Čim so skupina, pa postanejo sodrga in zelo hitro pijanska, pogosto še nasilna vandalska drhal.

Sicer pa nekaj definicij:
Nogometaš je bebec, ki z razdalje 6 metrov 7-metrski gol zgreši za 8 metrov.
Nogometaš je bebec, ki pljuva po tleh in se potem valja po lastnih pljunkih.
Nogometaš je bebec, ki z največjo možno hitrostjo preteče polovico igrišča POTEM, ko je žogo ŽE brcnil v gol.
Itd.

xseki ::

Nemčija prihajamo, vse ostalo je nepomembno!

LynxEffect ::

Gagatronix je izjavil:

To je bilo bolj v Jugi.

Ja takrat smo Slovenci požrli kar veliko ostrih besed in zbadanja s strani bivše države.

Gagatronix ::

Hehe, zdaj sem se spomnil na tisti posnetek, ko je nek mladi navdusenec nad nogometom poskusno sel za komentatorja (ali nekaj podobnega), pa je vse bilo v stilu "Zogo brcno ... pa spet zogo brcno ..." :))

guano ::

Nič ni to, pretirana evforija... Mi v službi smo že dvakrat nazdravili uspehu naših. Popoldne pa gremo na kongresca pozdravit naše fante.

Sem pa razočaran, ker politika danes ni uvedla dela prostega dneva.

Gagatronix ::

Ze tako ocitno nic ne delate, ce imate cas nazdravljat na delovnem mestu, banda! :))

nokken ::

judoka je izjavil:

Fovsarija in psihopatske tendence, se posebej pri tistih ki se redno vtikajo v veselje drugih.

Priznam da je pri meni deloma tudi fovsija... sploh glede na to, da se me je v preteklosti to osebno dotikalo. Vem da je to moj problem, da sem izbral, globalno gledano, nek precej obskuren sport, ampak vseeno mi gre se danes v nos, da (tudi se danes) vsi pljuvajo po tebi, ko si "samo" 30. na svetu, medtem ko je pri fuzbalu najvecji uspeh slovenskega sporta v zgodovini sveta ne samo Slovenijo, to da se jim po precejsni sreci uspe uvrstiti med 24 evropskih reprezentanc (se dobro da ima VB enih 12 ekip, ter da je Evropa razsirjena do daljnega vzhoda, da se sploh nabere 24 ekip), ki sploh gredo na tekmovanje. To je kot da bi recimo v atletiki bil najvecji uspeh, ce se kvalificiras za evropsko prvenstvo v teku na 800m.... ter seveda izpades z zaostankom 20sec v prvem kvali teku na evropskem prvenstvu (kar je realno rezultat vseh dosedanjih fuzbal ekspedicij na svetovna in evropska prvenstva). Tako da ja z moje strani je definitivno fovsija zaradi teh dvojnih meril.

GregiB ::

nokken je izjavil:

Tako da ja z moje strani je definitivno fovsija zaradi teh dvojnih meril.


To je podoben argument, k ga imajo košarkarice WNBA-ja napram svojim moškim kolegom.... Veš, kakšna je razlika med slovenskimi nogometnimi reprezentanti in državno prvakinjo v teku na 800m (prosto po Billu Burru): "They sell more tickets..."
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

karafeka ::

A igrišča pa niso znali bolje pripravit? Kot da bi občinsko ligo gledal. Se vidi kje so Stožice :).
Naslednje evropske kvalifikacije pa po vsej verjetnosti z Pakistanom in Indijo...Namaste

nokken ::

GregiB je izjavil:

nokken je izjavil:

Tako da ja z moje strani je definitivno fovsija zaradi teh dvojnih meril.


To je podoben argument, k ga imajo košarkarice WNBA-ja napram svojim moškim kolegom.... Veš, kakšna je razlika med slovenskimi nogometnimi reprezentanti in državno prvakinjo v teku na 800m (prosto po Billu Burru): "They sell more tickets..."

Ja, ampak ne govorim o tem kdo proda vec kart. Zato se tudi ne pritozujem da fuzbaler v tretji gorenjski ligi zasluzi vec kot svetovni prvak v smucanju. Ampak s sportnega vidika, pa stevilo prodanih kart ni merilo uspeha in to je moj point. Zgolj uvrstitev na neko tekmovanje (kjer potem popusis cisto vse tekme in to brez najmanjse opcije da bi bil vsaj za silo konkurencen) ni VECJI sportni dosezek kot recimo uvrstitev v finale nekega svetovnega prvenstva v recimo atletiki.

stjan ::

Ne gledam nogometa, če pa že kaj slučajno kje vidim me pa spominja na tista lepa leta iz bivše juge, ko so po tv predvajali tekme Priština : Tuzla.
Ko sedaj vidiš kdo igra, se ve, da se časi niso spremenili, samo liga se je preimenovala v slovensko :)

GregiB ::

nokken je izjavil:

Ampak s sportnega vidika, pa stevilo prodanih kart ni merilo uspeha in to je moj point. Zgolj uvrstitev na neko tekmovanje (kjer potem popusis cisto vse tekme in to brez najmanjse opcije da bi bil vsaj za silo konkurencen) ni VECJI sportni dosezek kot recimo uvrstitev v finale nekega svetovnega prvenstva v recimo atletiki.


Jemlješ "merilo" ki gre skupaj s tvojim konceptom... Družbena sprejemljivost in interes za šport absolutno je merilo uspeha. Množičnost in popularnost (ticket sales) pritegnejo tako udeležence, kot publiko. S tvojega vidika bi bil najbolj zaslužen in uspešen športnik državni prvak v šahu, saj je registriranih šahistov precej več kot registriranih v katerikoli drugi športni panogi (ne bi zdaj o šah ni šport debatah)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

blink ::

LynxEffect je izjavil:

Se še komu zdi, da je ta nogometna evforija, ki je zajela našo državo, pretirana? Ja, ok, razumem, da smo se spet uvrstili na veliko tekmovanje, ampak če tekmovanja ne bi razširili, še tega ne bi dosegli.

Kaj menite vi? Ali tudi vas sodelavci z nogometom zasipavajo že celo dopoldne v službi?


Je zelo nadlezno. Vceraj petarde, danes odpres novicarski portal in pet novic o brcanju zoge. Na sreco ne gledam TV, tam mora biti se huje.

judoka ::

nokken je izjavil:

judoka je izjavil:

Fovsarija in psihopatske tendence, se posebej pri tistih ki se redno vtikajo v veselje drugih.

Priznam da je pri meni deloma tudi fovsija... sploh glede na to, da se me je v preteklosti to osebno dotikalo. Vem da je to moj problem, da sem izbral, globalno gledano, nek precej obskuren sport, ampak vseeno mi gre se danes v nos, da (tudi se danes) vsi pljuvajo po tebi, ko si "samo" 30. na svetu, medtem ko je pri fuzbalu najvecji uspeh slovenskega sporta v zgodovini sveta ne samo Slovenijo, to da se jim po precejsni sreci uspe uvrstiti med 24 evropskih reprezentanc (se dobro da ima VB enih 12 ekip, ter da je Evropa razsirjena do daljnega vzhoda, da se sploh nabere 24 ekip), ki sploh gredo na tekmovanje. To je kot da bi recimo v atletiki bil najvecji uspeh, ce se kvalificiras za evropsko prvenstvo v teku na 800m.... ter seveda izpades z zaostankom 20sec v prvem kvali teku na evropskem prvenstvu (kar je realno rezultat vseh dosedanjih fuzbal ekspedicij na svetovna in evropska prvenstva). Tako da ja z moje strani je definitivno fovsija zaradi teh dvojnih meril.


Bonus pike za iskrenost.

Ta (dvojna) merila se pojavljajo pri ne-sportnikih in ce dojemas lastne rezultate (v cemer koli) skozi percepcijo drugih bos ponavadi nezadovoljen. Kaj pa random clovek ve o temu koliko dela je vlozenega v npr. 50 mesto na svetu?

mirator ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz nasplosno te obsedenosti z *gledanjem* sporta ne zastopim, pa dobro, vsakemu svoje. :))

Jemlji iz tega stališča. Nekateri obožujejo opero, nekateri obožujejo rock koncerte, nekateri obožujejo balet, nekateri pa šport. Šport pa se zopet deli na posamezne športne panoge. In je pač tako, da ima nogomet največ pripadnikov. In ne moreš reči, da so v osnovi pripadniki nogometa samo, čeprav so verjetno v večini, manj izobraženi ljudje. Je pa res, v nogometu lahko uživaš, če ga razumeš. In tudi primerjati posamezne športne panoge med sabo je nemogoče oz. brez veze.
Čeprav se ti bo mogoče zdelo smešno, nelogično ali nemožno, je strategija nogometa podobna šahu v dinamični obliki.

Kawhi ::

Seveda, saj vidimo kakšni možganski trusti so nogometni trenerji. Katanec, Kek, Stojković...Sami IQ 140 plus...

mirator ::

cvalsr je izjavil:

se na Euru premaguje Kazahstan.

Iz firbca sem malo ošinil to temo - od kdaj pa je Kazahstan v Evropi, kaj išče tu na evropskih tekmovanjih? (Enako velja za Izrael.)

Če ga igraš, zna biti nogomet čisto v redu.
Če ga gledaš in zraven rjoveš "ubi žabara" ali kaj podobnega, si pa debil.
Posamezen navijač zna biti sicer čisto v redu.
Čim so skupina, pa postanejo sodrga in zelo hitro pijanska, pogosto še nasilna vandalska drhal.

Sicer pa nekaj definicij:
Nogometaš je bebec, ki z razdalje 6 metrov 7-metrski gol zgreši za 8 metrov.
Nogometaš je bebec, ki pljuva po tleh in se potem valja po lastnih pljunkih.
Nogometaš je bebec, ki z največjo možno hitrostjo preteče polovico igrišča POTEM, ko je žogo ŽE brcnil v gol.
Itd.

Nima smisla debatirati o tem ali je Kazahstan v Evropi ali ne, ker je to pač dejstvo.
V prvem delu si kar zadel, s tem da bi zamenjal "če ga igraš" z "če ga razumeš"

K tvojemu drugemu delu pa bi dodal pred še, pa še leti, mnenje moje babice na neki mestni tekmi. Dejala je, da ne razume, da se vsi podijo za žogo, ko pa jo dobijo pa jo brcnejo naprej.

T440 ::

mirator je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Jaz nasplosno te obsedenosti z *gledanjem* sporta ne zastopim, pa dobro, vsakemu svoje. :))

Jemlji iz tega stališča. Nekateri obožujejo opero, nekateri obožujejo rock koncerte, nekateri obožujejo balet, nekateri pa šport. Šport pa se zopet deli na posamezne športne panoge. In je pač tako, da ima nogomet največ pripadnikov. In ne moreš reči, da so v osnovi pripadniki nogometa samo, čeprav so verjetno v večini, manj izobraženi ljudje. Je pa res, v nogometu lahko uživaš, če ga razumeš. In tudi primerjati posamezne športne panoge med sabo je nemogoče oz. brez veze.
Čeprav se ti bo mogoče zdelo smešno, nelogično ali nemožno, je strategija nogometa podobna šahu v dinamični obliki.

What??
Fuzbal je postal:
- sprintaj, padi, tuli ko žival
- sprintaj, brcni žogo
- sprintaj, favlaj, mahaj z rokami ko budala, jebi sodniku vse po spisku
to so edine tri strategije, ki jih fuzbal mastermindi razumejo in po povsem nakljucnem vrstnem redu izvajajo 90 min

mirator ::

T440 je izjavil:


What??
Fuzbal je postal:
- sprintaj, padi, tuli ko žival
- sprintaj, brcni žogo
- sprintaj, favlaj, mahaj z rokami ko budala, jebi sodniku vse po spisku
to so edine tri strategije, ki jih fuzbal mastermindi razumejo in po povsem nakljucnem vrstnem redu izvajajo 90 min
Če tako dojemaš nogomet, tudi prav.

Mato989 ::

24 repk na EURO 2024.... Dobro da UK ne tekmuje pod 1 zastavo in dobro da imamo Izraelce pa Kazahstance pa podobne, ker drugače bi bilo glih za silo 24 pa še nekaj odpadnikov za EURO...

16 repk je blo dovolj... preveč balasta, premagali smo pa KAZAHSTAN neevropsko repko za EURO 2024--- logika 0
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

free_rider ::

Ha, spet neka generična slo-tech tema. Te vpise bi lahko dali AI za zgenerirat.

Nekomu v tej f*kin blatni dolini nekaj uspe in takoj se najdejo mali možje, ki ga morajo nazaj dol potolčt.
Kako tipično slovensko, prou ne smeš sekat iz povprečja, ker se takoj gnojnica zliva po tebi.

Pol se diskutira kako je bilo včasih, pa kako je danes. Pa kako je šport za idiote. Pol se število reprezentanc polemizira, pol se nekdo vtakne zakaj sta Kazahstan pa Izrael v Evropi. Še celo ubogega komentatorja Borkovića so od nek potegnil.

Te teme so pure gold za antropologe, keep them coming :)

judoka ::

Res je SLO ekstrem kar se tice tega..

LynxEffect ::

Kawhi je izjavil:

Seveda, saj vidimo kakšni možganski trusti so nogometni trenerji. Katanec, Kek, Stojković...Sami IQ 140 plus...

Matjaž Kek 25.000€ bruto na mesec. Kdo to plačuje?

aborko ::

Super da smo se uvrstili, ampak nekaj waw uspeh uspeh pa to ne bi smel biti, če bo 24 držav nastopalo na EP, torej več kot polovica?

Goran's Blog ::

Euforija ?
Boo pri meni ni, pri drugih verjetno je.
Ne spremljam fuzbala že 20 let in tudi naslednjih 20 ga ne bom, so drugi bolj zanimivi športi.

Nikonja ::

LynxEffect je izjavil:

Kawhi je izjavil:

Seveda, saj vidimo kakšni možganski trusti so nogometni trenerji. Katanec, Kek, Stojković...Sami IQ 140 plus...

Matjaž Kek 25.000€ bruto na mesec. Kdo to plačuje?


Vsi tisti kateri gledajo fusbal in še hodijo na tekme, kdo drug?

Sej to je za Slovenijo uspeh, ampak bodimo realni, z to igro, Kazahstan je edini katerega lahko premagamo, in na EP bomo dobesedno vic! Ampak vsaj na morju ne bo gužva!

Horas ::

Gagatronix je izjavil:

Moji dosezki so moji, zato ti jih ne rabim razlagat. :)


takim kot si ti smo včasih rekli levaki. in so pri športni vzgoji v šoli lepo bli na golu za kasiranje bomb.

pri košarki so sedeli, pri odbojki so sedeli, da ne omenjam atletike :)) bogi reveži. danes pa še vedno debelajseki, ki niste nič naredili za sebe.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v nogometu 2024 (Nemčija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Šport
37822687 (783) oo7
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539917 (32555) bambam20
»

OI, pretiravanje s sportnimi disciplinami, kategorijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9916683 (13756) Pithlit
»

Svetovno prvenstvo v nogometu, JAR 2010 (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
1901212150 (172959) DarwiN
»

Pismo Srečku Katancu

Oddelek: Loža
273242 (2561) bi0s

Več podobnih tem