» »

Kriza natalitete

Kriza natalitete

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
5

arnecan1 ::

Mato989 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

In kako kriza natalitete v Sloveniji vpliva na globalno sliko. Kjer niti ne vem od kje ti argument, da je ljudi preveč.

Problem je, da ti in tebi podobni držite nazaj potencial na zahodu, ki je v poziciji, da razvije ustrezne tehnologije. Boljši standard tam kjer je ta problem bo verjetno hitro rešil problem globalne populacije.

Nikakor pa ni rešitev, da zahod ne realizira potenciala, kar pa ne more brez ustrezne natalitete.

Tvoj problem je, da nisi sposoben reševati kompleksnih miselnih problemov in vedno siliš v dedukcijo na najbolj preprosto obliko možno. To pa v praksi ne deluje.


Neumnost... če bi samo število ljudi bil razlog za razcvet, potem ne bi Rimljani bili tako napredni napram kasnejšim obdobjem z več populacije... Enako velja za marsikoga...

Če vzameva tvojo logiko da vpliv SLO je nikakršen, zakaj se potem trudimo z reševanjem okolja SPLOH... mečmo potem Smeti kamorkoli itd... saj je vpliv nikakršen!

Dobro te je prečital. :D

Vsak problem, kateri je zate prekompleksen, poskušaš zreducirati, poenostaviti, skrčiti, zreducirati, simplificirati, saj ni važno kakšen izraz uporabimo, na tako osnovno celico, da z enim primerom iz leta 20.458 p.n.š. ali neko primitivno rešitvijo iz živalskega sveta ali srednjega veka ali popolnoma neprimerljivega družbenega sistema ali obdobja poskušaš podati mesijansko rešitev na kompleksne družbene izzive sedanjosti.

No go Mato. Čas te je povozil. Sorry. Vesoljskega poka ne boš rešil z osnovnošolsko matematiko.

Kayzon ::

Ireland:

The Dáil voted last night to totally hand over the reigns on Irish immigration to Brussels. In other words it's over for Ireland. Brussels will tell us how many immigrants we are taking and we'll no longer have any say in the matter.

kow ::

Lonsarg je izjavil:

Imamo pac dva problema hkrati, prevec rodnosti celokupno na zemlji in premalo rodnosti v razvitih drzavah. Dva razlicna problema in je oba treba popolnoma razlicno resevat.


Ne drzi. Kmalu bo globalna povprecna rodnost padla pod 2.1 Indijska je ze padla pod 2. Leta 2001 se je v Indiji rodilo skoraj 29 milijonov otrok. Lani se jih je rodilo dobrih 23 milijonov.

https://ourworldindata.org/fertility-ra...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

arnecan1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

In kako kriza natalitete v Sloveniji vpliva na globalno sliko. Kjer niti ne vem od kje ti argument, da je ljudi preveč.

Problem je, da ti in tebi podobni držite nazaj potencial na zahodu, ki je v poziciji, da razvije ustrezne tehnologije. Boljši standard tam kjer je ta problem bo verjetno hitro rešil problem globalne populacije.

Nikakor pa ni rešitev, da zahod ne realizira potenciala, kar pa ne more brez ustrezne natalitete.

Tvoj problem je, da nisi sposoben reševati kompleksnih miselnih problemov in vedno siliš v dedukcijo na najbolj preprosto obliko možno. To pa v praksi ne deluje.


Neumnost... če bi samo število ljudi bil razlog za razcvet, potem ne bi Rimljani bili tako napredni napram kasnejšim obdobjem z več populacije... Enako velja za marsikoga...

Če vzameva tvojo logiko da vpliv SLO je nikakršen, zakaj se potem trudimo z reševanjem okolja SPLOH... mečmo potem Smeti kamorkoli itd... saj je vpliv nikakršen!

Dobro te je prečital. :D

Vsak problem, kateri je zate prekompleksen, poskušaš zreducirati, poenostaviti, skrčiti, zreducirati, simplificirati, saj ni važno kakšen izraz uporabimo, na tako osnovno celico, da z enim primerom iz leta 20.458 p.n.š. ali neko primitivno rešitvijo iz živalskega sveta ali srednjega veka ali popolnoma neprimerljivega družbenega sistema ali obdobja poskušaš podati mesijansko rešitev na kompleksne družbene izzive sedanjosti.

No go Mato. Čas te je povozil. Sorry. Vesoljskega poka ne boš rešil z osnovnošolsko matematiko.



Ker se vsak problem rešuje po korakih ki so mali... enostavni... za začetek bi vsaka država morala rodnost spravit pod 2,1... vse ki imajo nad... tiste ki imajo pod pa ok, naj tam ostanejo... ko enkrat pade populacija Sveta pod 2 milijardi takrat pa se lahko začnemo pogovarjat o subvencijah.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MisterM ::

Mato989 je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

In kako kriza natalitete v Sloveniji vpliva na globalno sliko. Kjer niti ne vem od kje ti argument, da je ljudi preveč.

Problem je, da ti in tebi podobni držite nazaj potencial na zahodu, ki je v poziciji, da razvije ustrezne tehnologije. Boljši standard tam kjer je ta problem bo verjetno hitro rešil problem globalne populacije.

Nikakor pa ni rešitev, da zahod ne realizira potenciala, kar pa ne more brez ustrezne natalitete.

Tvoj problem je, da nisi sposoben reševati kompleksnih miselnih problemov in vedno siliš v dedukcijo na najbolj preprosto obliko možno. To pa v praksi ne deluje.


Neumnost... če bi samo število ljudi bil razlog za razcvet, potem ne bi Rimljani bili tako napredni napram kasnejšim obdobjem z več populacije... Enako velja za marsikoga...

Če vzameva tvojo logiko da vpliv SLO je nikakršen, zakaj se potem trudimo z reševanjem okolja SPLOH... mečmo potem Smeti kamorkoli itd... saj je vpliv nikakršen!

Dobro te je prečital. :D

Vsak problem, kateri je zate prekompleksen, poskušaš zreducirati, poenostaviti, skrčiti, zreducirati, simplificirati, saj ni važno kakšen izraz uporabimo, na tako osnovno celico, da z enim primerom iz leta 20.458 p.n.š. ali neko primitivno rešitvijo iz živalskega sveta ali srednjega veka ali popolnoma neprimerljivega družbenega sistema ali obdobja poskušaš podati mesijansko rešitev na kompleksne družbene izzive sedanjosti.

No go Mato. Čas te je povozil. Sorry. Vesoljskega poka ne boš rešil z osnovnošolsko matematiko.



Ker se vsak problem rešuje po korakih ki so mali... enostavni... za začetek bi vsaka država morala rodnost spravit pod 2,1... vse ki imajo nad... tiste ki imajo pod pa ok, naj tam ostanejo... ko enkrat pade populacija Sveta pod 2 milijardi takrat pa se lahko začnemo pogovarjat o subvencijah.


In to je zate mali in enostaven korak?

arnecan1 ::

Le kdo bo Talibane v Afganistanu ali črnce v podsaharski Afriki pripravil na zmanjšanje rodnosti?

Združeni narodi?

Mato989 ::

arnecan1 je izjavil:

Le kdo bo Talibane v Afganistanu ali črnce v podsaharski Afriki pripravil na zmanjšanje rodnosti?

Združeni narodi?


To je zelo enostavno če želiš

1. konec pomoči rdečih križev, hrane itd... razen če se steriliziraš
2. Striktno prepoved prehajanja meje v Evropi (metek po ilegalcu)

Če bi bila volja je pot dokaj preprosta.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DamijanD ::

Določena okolja dejansko potrebujejo višjo rodnost že zaradi samega preživetja, ker polno potomcev ne preživi - verjetno pa bi bi bil % preživetja večji, če bi jih bilo manj, ker bi vsak dobil več.

Scaramouche3 ::

DamijanD je izjavil:

Določena okolja dejansko potrebujejo višjo rodnost že zaradi samega preživetja, ker polno potomcev ne preživi - verjetno pa bi bi bil % preživetja večji, če bi jih bilo manj, ker bi vsak dobil več.


Ni samo to, rabijo delovno silo, ker niso mehanizirani! Poleg tega, ni socialne varnosti, če živiš sam na vasi,obdeluješ njivo, kaj bo s tabo če zboliš in nimaš otrok?

Mato989 ::

DamijanD je izjavil:

Določena okolja dejansko potrebujejo višjo rodnost že zaradi samega preživetja, ker polno potomcev ne preživi - verjetno pa bi bi bil % preživetja večji, če bi jih bilo manj, ker bi vsak dobil več.


Seveda, seveda, zato pa je zdaj lakota v Somaliji pa bog ve kje še vse, ker vsi ti obdelujejo polja in skrbijo za obnemogle...

Ne se hecat... če je lakota v neki pokrajini med ljudmi je EVIDENTNO da jih je tam za tak način dela in lajfa pač PREVEČ in je dobro da se jih čimprej zmanjša da bodo viri zadoščali za preživetje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BlaY0 ::

DamijanD je izjavil:

Določena okolja dejansko potrebujejo višjo rodnost že zaradi samega preživetja, ker polno potomcev ne preživi - verjetno pa bi bi bil % preživetja večji, če bi jih bilo manj, ker bi vsak dobil več.

Iz evolucijske perspektive je bolj smiselno, če tisti ki ne zmorejo, enostavno ne preživijo.

BlaY0 ::

Mato989 je izjavil:


2. Striktno prepoved prehajanja meje v Evropi (metek po ilegalcu)

To v Evropi ni možno. Si predstavljaš, da tak metek potem faše tudi kakšen Evropejec, ki se je slučajno nič hudega sluteč znašel na (zeleni) meji.

Pač ne gre tako, ker mora potem to isto pravilo veljati za vse, tudi zate, tega si pa verjetno ne želiš. Ali pač?

Lonsarg ::

Mato989 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Določena okolja dejansko potrebujejo višjo rodnost že zaradi samega preživetja, ker polno potomcev ne preživi - verjetno pa bi bi bil % preživetja večji, če bi jih bilo manj, ker bi vsak dobil več.


Seveda, seveda, zato pa je zdaj lakota v Somaliji pa bog ve kje še vse, ker vsi ti obdelujejo polja in skrbijo za obnemogle...

Ne se hecat... če je lakota v neki pokrajini med ljudmi je EVIDENTNO da jih je tam za tak način dela in lajfa pač PREVEČ in je dobro da se jih čimprej zmanjša da bodo viri zadoščali za preživetje.
Ni tko enostavno, velikokrat je lakota problem da delovna sila premalo hrane proizvede in ne kolicina obdelovalne zemlje. In ce v takem primeru zmajsas v populaciji razmerje med delovno in nedelovno silo (=zmanjsas rodnost) bos v tem primeru lakoto poslabsal ne izboljsal.

Skratka ja imas edge case kjer je dejansko ze placa in surovin premalo (Somalija in taki ekstremni primeri so tak case). V vecini primerov (povsod na zahodu med drugim) pa je procentualno razmerje med opravljenim delom in populacijo vazna za to koliko ljudje imajo (vsega ne samo hrane) in ne sama kolicina ljudi.

Skratka populacijo je za zmanjsat, ampak mora it to pocasi da je razmerje opravljenega dela per osebo vzdrzevano, al pa dobis ekonomsko nazadovanje in padec standarda, no saj to se nam na zahodu in tudi na Kitajskem dogaja.

Nic ti ne pomaga kopicit bogastvo za starost, ker ce je tistih ki ti bodo delali v zameno za to bogastvo maj, bos realno manj bogat ker bodo vec zajtevali od tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gruntfürmich ::

Invictus je izjavil:

Vse ta moderno eko, preveč folka, izrabljena Zemlja, so nabijanja elite, da lahko izvajajo kakršnekoli butaste ukrepe katerim glupa raje celo ploska...

pa jaz bi rekel da elita forsira vedno več folka. da je več konkurence za njihove bulšit lowwage jobs in da ostaja folk neumen da jih elita nateguje.
ker bolj je folk pameten, manj otrok ima. torej je to slabo za elite, ker bo zmanjkali butastega folka ki ga bodo nategovali.
zato pa propagirajo velike družine, cerkev pravi da se je treba ploditi, finančna pomoč velikim družinam ker itq so velike družine retardirane; danes potem raje uvažajo necivilizirane ljudi iz afrike/azije ki bodo srečni da so prišli gor in bodo seveda volili to elito ki jih je gor pripeljala...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kow ::

arnecan1 je izjavil:

Le kdo bo Talibane v Afganistanu ali črnce v podsaharski Afriki pripravil na zmanjšanje rodnosti?

Združeni narodi?


Kdo je pa Bengalce? Afganistan je malo poseben primer, ker je vojna ze toliko casa. Tudi v Pakistanu zadnjih 30 let, rodnost strmoglavlja. Zdaj gledam, tudi v Afganistanu rodnost pada ze 20 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Colt1911 ::

D3m je izjavil:

Ta mesec dobil 3 člana.

Life is good man.


Čestitke!
Upam da ne bo SDS-ovc.;)

miha98 ::

johnnyyy je izjavil:

D3m je izjavil:

Ta mesec dobil 3 člana.

Life is good man.

Čestitke. Nama se je pri 3 zataknilo (spontan splav), tako bo moral biti 2025.


Raje povej, da ti ne gre in rabiš pomoč. Sej ti bomo pomagal brez skrbi.... jaz imam gasilsko cev , mato pa pitona...

arnecan1 ::

kow je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Le kdo bo Talibane v Afganistanu ali črnce v podsaharski Afriki pripravil na zmanjšanje rodnosti?

Združeni narodi?


Kdo je pa Bengalce? Afganistan je malo poseben primer, ker je vojna ze toliko casa. Tudi v Pakistanu zadnjih 30 let, rodnost strmoglavlja. Zdaj gledam, tudi v Afganistanu rodnost pada ze 20 let.

Rodnost priseljenih muslimanov v Evropi sicer pade, je pa še vedno konkretno večja od staroselcev.

Jaz si ne želim živeti v Pakistanu. če bi to želel, bi se preselil tja.

D3m ::

Colt1911 je izjavil:

D3m je izjavil:

Ta mesec dobil 3 člana.

Life is good man.


Čestitke!
Upam da ne bo SDS-ovc.;)



Ahhh kje. Mi smo tapravi naci ne pa wannabe SDS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Spura ::

Eduardo je izjavil:

Me zanima koliko se ljudje zavedajo tega problema?
Problema? Bi bilo lepo ce ne bi prebivalstvo zemlje kar rastlo v neskoncnost.

kow ::

arnecan1 je izjavil:


Jaz si ne želim živeti v Pakistanu. če bi to želel, bi se preselil tja.


Skratka, strah te je da se bodo muslimani namnozili. Ne bo jim ratalo. Hitreje bodo postali ateisti, kot se mnozili. Nekaj si se bal kosovarjev, da nas bodo preplavili. Trenutno kaze, da bodo prej sami izumrli na samem Kosovu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

arnecan1 ::

Obstajajo že geti kosovarjev po nekaterih slovenskih občinah, npr. Slovenska Bistrica in Kranj z okolico.

Je lepa tabelica na statističnem uradu Slovenije, delež tujcev od leta 2008 do 2024 narasel od 3,1 % na 9,6 % in velik delež so kosovarji, niso preplavili Slovenije, so pa nekatere občine. https://pxweb.stat.si/SiStatData/pxweb/...
Delež tujih državljanov med prebivalci (%)
2008H2 2009H1 2009H2 2010H1 2010H2 2011H1 2011H2 2012H1 2012H2 2013H1 2013H2 2014H1 2014H2 2015H1 2015H2 2016H1 2016H2 2017H1 2017H2 2018H1 2018H2 2019H1 2019H2 2020H1 2020H2 2021H1 2021H2 2022H1 2022H2 2023H1 2023H2 2024H1
3,1 3,5 3,9 4,0 4,1 4,0 4,1 4,2 4,3 4,4 4,6 4,7 4,8 4,9 5,1 5,2 5,4 5,5 5,7 5,9 6,1 6,6 7,1 7,5 7,7 8,0 8,1 8,2 8,5 9,0 9,3 9,6

Zakaj kosovarjev ne maram, pa je njihov plemensko-muslimanski odnos do življenja in okolice, ksenofobija do nealbancev. Vsi imajo 150.000 € v žepu, ni pa jim jasno, zakaj bi plačevali davke. Ne razumejo, da država propade, če imaš denar v žepu namesto da kroži in da se plačujejo davki. Povprečen Šved ima v žepu samo 1.500 €, ampak je država urejena.

Prav tako kosovarji ne razumejo, da se zadeve na upravnih enotah in občinah ne rešujejo z podkupninami in družinskimi vezami, ampak pač za vsakega enako.

Saj ne rečem, da smo Slovenci ali drugi balkanci ali vzhodnjaki imuni na to, ampak daleč daleč manj. Zato se lahko Fajonka in Janša dobrikata kosovarjem, od mene dobijo samo prst. So mi potem vseeno ljubši Bošnjaki ali drugi tujci. Celo Hrvati.:)

StarMafijec ::

@arnecan1: Ja, to je delež državljanov. Po 10-ih letih pa tuj državljan lahko postane Slovenec, tako da ni panike.
Se pa v splošnem državljani že od leta 2002 ne delimo več na narodnosti.

Kresnik ::

V reali povsod po svetu natalieta pade, ko država ali regija doseže nek nivo socialnega/eksistencialnega in ekonomskega standarda. In pade hudo, še posebaj če je dvig standarda hiter. Kultura, vera, tradicija imajo zanemarljiv vpliv; marsikatera zelo tradicionalna ampak bogata (ali hitro razvijajoča se) država ima nizko ali hitro padajočo rodnost. Primer: Iran (pod ohranitvijo), S. Koreja (zelo pod ohranitvijo), Rusija (pod ohranitvijo, da nesmisleno padlih v vojni ne omenjam...). Pakistan in Indija rapidno padata...

ginekk je izjavil:

StarMafijec je izjavil:

Ni racionalnih razlogov, ne dodane vrednosti, ne finančnih vzgibov, da bi nekdo imel otroke.

Nekaj razlogov, zakaj je bolje biti brez otrok...


Večino naštetih razlogov je čista sebičnost;
"JAZ ne bom se odrekel lepemu telesu, zaradi otroka"
"JAZ ne bom še dodatno vezan na partnerja, zaradi otroka"
"JAZ ne bom prikrajšan za svoj osebni čas izven dela, zaradi otroka"
"JAZ ne bom plačeval predragega vrtca, dasiravno si to lahko privoščim."

Še vedno trdim, da imamo zelo ugodno okolje imet otroke in da jih imajo ljudje v bistveno večjih greznicah kot pa je Slovenija.
Kaj so tisti ljudje kaj drugačni?

Sicer pa kot je že kdo napisal, skozi čas se bo lokalna nataliteta "popravila" z nataliteto od drugod. To je naravna danost. Vesolje ne pričakuje, da se bo genski zapis današnjega Slovenca kakorkoli ohranil. Že danes smo kar neznantna nacija.


Tale komentar mi je zanimiv, ampak bistven del je, če ga obrnemo. Kaj so razlogi, da se ljudje odločijo za otroke:

JAZ bi rad zastonj delovno silo na kmetiji.
JAZ bi rad, da nekdo skrbi zame na starost
JAZ bi rad bil dobro zapisan pri božanstvih (vstavi poljubno religijo)
JAZ bi...

Ne glede kako obrnemo, za veliko stvari, večino pravzaprav, se ljudje odločamo iz sebičnosti. Gre samo na našo precepcijo cene in nagrade, ta pa se lahko spreminja (ali v naših glavah, ali pa v reali - Na zahodu naprimer nihče ne bo naštepla 10 otrok, ker bo rabil delovno silo na kmetiji; je bolj profitabilno nekaj deset ali sto tisočakov vložit v boljšo mehanizacijo).

Scaramouche3 ::

StarMafijec je izjavil:


Se pa v splošnem državljani že od leta 2002 ne delimo več na narodnosti.


LOL, za večino Slovencev, nekdo, ki je na ić in tudi če je tukaj par generacij, zna slovensko, še vedno ni Slovenec, je samo državljan!

ginekk ::

Kresnik je izjavil:


Tale komentar mi je zanimiv, ampak bistven del je, če ga obrnemo. Kaj so razlogi, da se ljudje odločijo za otroke:

JAZ bi rad zastonj delovno silo na kmetiji.
JAZ bi rad, da nekdo skrbi zame na starost
JAZ bi rad bil dobro zapisan pri božanstvih (vstavi poljubno religijo)
JAZ bi...

Ne glede kako obrnemo, za veliko stvari, večino pravzaprav, se ljudje odločamo iz sebičnosti. Gre samo na našo precepcijo cene in nagrade, ta pa se lahko spreminja (ali v naših glavah, ali pa v reali - Na zahodu naprimer nihče ne bo naštepla 10 otrok, ker bo rabil delovno silo na kmetiji; je bolj profitabilno nekaj deset ali sto tisočakov vložit v boljšo mehanizacijo).


Navajaš sebične razloge, vendar niti približno vsa razmerja in dejanja niso transakcijske narave.

Vse živali imajo potomce brez razmišljanja in agende zadaj, to je pač evolucijski ohranitveni mehanizem.
Nekako je naravno imet potomce, če odmisliš ves racio zadaj. Tudi spolni akt pride iz naravne potrebe, ne zato da bi sebi ali komu drugemu kaj posebej dokazal. Dostikrat se otroka ne spočne premišljeno načrtno in se ga vseeno obdrži (to je verjetno še bolj res v third world področjih, kjer kontracepcija ni dostopna).

Kresnik ::

ginekk je izjavil:

Kresnik je izjavil:


Tale komentar mi je zanimiv, ampak bistven del je, če ga obrnemo. Kaj so razlogi, da se ljudje odločijo za otroke:

JAZ bi rad zastonj delovno silo na kmetiji.
JAZ bi rad, da nekdo skrbi zame na starost
JAZ bi rad bil dobro zapisan pri božanstvih (vstavi poljubno religijo)
JAZ bi...

Ne glede kako obrnemo, za veliko stvari, večino pravzaprav, se ljudje odločamo iz sebičnosti. Gre samo na našo precepcijo cene in nagrade, ta pa se lahko spreminja (ali v naših glavah, ali pa v reali - Na zahodu naprimer nihče ne bo naštepla 10 otrok, ker bo rabil delovno silo na kmetiji; je bolj profitabilno nekaj deset ali sto tisočakov vložit v boljšo mehanizacijo).


Navajaš sebične razloge, vendar niti približno vsa razmerja in dejanja niso transakcijske narave.


Ne niso, ampak večina je. Zavestno ali podzavestno.

ginekk je izjavil:

Vse živali imajo potomce brez razmišljanja in agende zadaj, to je pač evolucijski ohranitveni mehanizem.


Imajo, ampak tu gre bolj za spolni nagon, ne toliko za nagon po potomcih. Ljudje imamo, zaradi sposobnosti abstraktnega mišljenja, veliko več načinov kako potešit spolno slo tudi brez potomcev. Je tudi razlika, saj se ljudje ne gonimo ampak imamo relativno konstaten sploni nagon.

Po drugi strani, tudi živali grejo včasih na alternative.

ginekk je izjavil:

Nekako je naravno imet potomce, če odmisliš ves racio zadaj. Tudi spolni akt pride iz naravne potrebe, ne zato da bi sebi ali komu drugemu kaj posebej dokazal. Dostikrat se otroka ne spočne premišljeno načrtno in se ga vseeno obdrži (to je verjetno še bolj res v third world področjih, kjer kontracepcija ni dostopna).


Poudarek na "kontracepcija ni dostopna". Se strinjam z ostalim, ampak kontracepcija in samozadovoljevanje sta dva glavna krivca, da je dandanes tako malo teh "ups" otrok.

Če mene vprašaš, je vedno pomembno da se rojstva razdeli na planirana in neplanirana in potem vsako skupino obravnavamo posebaj, ker sta zelo različni, tako s psihološke, kot s socialne strani.

Scaramouche3 ::

Kresnik je izjavil:



Če mene vprašaš, je vedno pomembno da se rojstva razdeli na planirana in neplanirana in potem vsako skupino obravnavamo posebaj, ker sta zelo različni, tako s psihološke, kot s socialne strani.


Torej na religiozna in post feministična!
Vidi se kdo zmaguje!

Kaufmann tukaj dobro razloži zakaj bodo religiozne manjšine postyle večine znotraj zahodnih držav!

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Clovesto je ze tisocletja in dlje nazaj zacelo evolucijske nagone kontrolirat preko kulture. Ze umori recimo so naravna stvar pa jih masovno preprecujemo.

Problem je samo ti da ima sodobna druzba glede rojevanja prevec tabu odnos in se o resitvah sploh kaj dosti ne govori, kaj sele naredi. No eliti je jasno da rabi ljudi, sam oni resujejo to preko migracij, ker je ceneje in lazje in jim resi kratkorocni profit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Scaramouche3 ::

Lonsarg je izjavil:

Clovesto je ze tisocletja in dlje nazaj zacelo evolucijske nagone kontrolirat preko kulture. Ze umori recimo so naravna stvar pa jih masovno preprecujemo.

Problem je samo ti da ima sodobna druzba glede rojevanja prevec tabu odnos in se o resitvah sploh kaj dosti ne govori, kaj sele naredi. No eliti je jasno da rabi ljudi, sam oni resujejo to preko migracij, ker je ceneje in lazje in jim resi kratkorocni profit.


Jaz bi rekel, da so feministi uspešno uničili to kar so včasih starši in religija delali, da so otroke konstantno opozarjali,kdaj boš pa naredil otroke?
Danes tega forsiranja ni več, ker je viden kot nesramen!

Kresnik ::

Scaramouche3 je izjavil:

Kresnik je izjavil:



Če mene vprašaš, je vedno pomembno da se rojstva razdeli na planirana in neplanirana in potem vsako skupino obravnavamo posebaj, ker sta zelo različni, tako s psihološke, kot s socialne strani.


Torej na religiozna in post feministična!
Vidi se kdo zmaguje!

Kaufmann tukaj dobro razloži zakaj bodo religiozne manjšine postyle večine znotraj zahodnih držav!



Imaš tekstovno različico tega intervjuja?

Za kaufmanna ne vem, ampak večina takoh raziskav je pogosto pomankljiva, saj ne upošteva osipa (in/ali ohladitve) članstva ali pa ga podcenjuje.

Scaramouche3 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Clovesto je ze tisocletja in dlje nazaj zacelo evolucijske nagone kontrolirat preko kulture. Ze umori recimo so naravna stvar pa jih masovno preprecujemo.

Problem je samo ti da ima sodobna druzba glede rojevanja prevec tabu odnos in se o resitvah sploh kaj dosti ne govori, kaj sele naredi. No eliti je jasno da rabi ljudi, sam oni resujejo to preko migracij, ker je ceneje in lazje in jim resi kratkorocni profit.


Jaz bi rekel, da so feministi uspešno uničili to kar so včasih starši in religija delali, da so otroke konstantno opozarjali,kdaj boš pa naredil otroke?
Danes tega forsiranja ni več, ker je viden kot nesramen!


Po moje bo bolj to, da te danes mladi dosti bolj pogosto odjebejo (pardon izrazu), če se preveč vtikaš v njihovo življenje. Cerkev pa tudi nima več družbene/duševne moči, ki jo je nekdaj imela. JBG, kako pa, ko je 80% funkcionalih ateistov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kresnik ()

Lonsarg ::

Scaramouche3 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Clovesto je ze tisocletja in dlje nazaj zacelo evolucijske nagone kontrolirat preko kulture. Ze umori recimo so naravna stvar pa jih masovno preprecujemo.

Problem je samo ti da ima sodobna druzba glede rojevanja prevec tabu odnos in se o resitvah sploh kaj dosti ne govori, kaj sele naredi. No eliti je jasno da rabi ljudi, sam oni resujejo to preko migracij, ker je ceneje in lazje in jim resi kratkorocni profit.


Jaz bi rekel, da so feministi uspešno uničili to kar so včasih starši in religija delali, da so otroke konstantno opozarjali,kdaj boš pa naredil otroke?
Danes tega forsiranja ni več, ker je viden kot nesramen!
Forsiranje kot resitev bruh, bo treba kak drugega najt.

nejcek74 ::

Scaramouche3 je izjavil:

..Kaufmann tukaj dobro razloži zakaj bodo religiozne manjšine postyle večine znotraj zahodnih držav!


ja, ampak upoštevati je treba stalno prehajanje populacije iz skupine religioznih nazadnjakov v sodobno družbo. Isti proces, ki nas je počasi pripeljal do tega kar smo. Razen za redke izbrance je tradicionalistična ureditev slaba, tam ostanejo samo po sili razmer ali pa ker ne poznajo drugega. Izobražena zenska ne bo pristala na to da se jo degradira v stroj za rojevanje in služkinjo možu.

Scaramouche3 ::

Kresnik je izjavil:



Imaš tekstovno različico tega intervjuja?



Če uporabiš program JDownloader 2 ti da dol video in še podnapise!

Kresnik ::

nejcek74 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

..Kaufmann tukaj dobro razloži zakaj bodo religiozne manjšine postyle večine znotraj zahodnih držav!


ja, ampak upoštevati je treba stalno prehajanje populacije iz skupine religioznih nazadnjakov v sodobno družbo. Isti proces, ki nas je počasi pripeljal do tega kar smo. Razen za redke izbrance je tradicionalistična ureditev slaba, tam ostanejo samo po sili razmer ali pa ker ne poznajo drugega. Izobražena zenska ne bo pristala na to da se jo degradira v stroj za rojevanje in služkinjo možu.


To se zelo pozna pri priseljenih muslimanih v Evropi. Nataliteta pade za 20 do 50% na generacijo, odvisno od prejšnje številke (če je res visoka, recimo kaka priseljenka iz Nigra ali Somalije, rodnost pade tudi okoli 50% na geenracijo. Če je ta manjša, recimo da gre za kako priseljenko iz Egipta ali maroka, potem pa je tudi padec manjši).

ginekk ::

Lahko povem zase kakšni so bili vzgibi za imet otroke, pa povejte še ostali tisti ki jih imate.

Oba sva bila v službi, živela pri mtki v mansardi, poročena in razmišljanje je blo "lahko ga/jih imava, če kaj rata bova imela", brez planov kdaj in kako točno. In enkrat sm dobil od nje klic v službo "noseča sm", tko da je bil kar lep šok.

No, prvi otrok je bla zlo lepa izkušnja, pa je bilo potem še lažje imet dodatne. Sploh pa dela z dvemi ni dvojno, pač prosti čas se porazdeli iz enega na več. Tko so ratal trije dokaj skupaj. Čez čas pa še eden. Vmes sva normalno delala kariere, kupila parcelo in sezidala bajto.

StarMafijec ::

nejcek74 je izjavil:

Izobražena zenska ne bo pristala na to da se jo degradira v stroj za rojevanje in služkinjo možu.

Jo, tako je. Izobražena ženska bo pristala na to, da se jo degradira v delovni stroj za dobiček podjetja in za služkinjo delodajalca.

ginekk ::

nejcek74 je izjavil:

Izobražena zenska ne bo pristala na to da se jo degradira v stroj za rojevanje in služkinjo možu.


Saj ji ni treba bit, pri nas smo po vojni v komunizmu uspel emancipirat ženske, da so šle iz te pretekle vloge (mnogo bolj kot katera zahodna država).

"Stroj za rojevanje", kaj naj bi to pomenilo lol? Rojevanje je naravni proces, precej bolj kot je to puljenje zoba. A če ženska rodi par otrok, je potem stroj za rojevanje? Skratka obstajajo izobražene ženske - univerzitetne profesorice - ki imajo otroke.

Glede "služkinje" možu, jasno ne sme bit. Če pa se oba dogovorita, da samo eden nosi denar, pa je drugi home maker - vseeno kateri je to mož ali žena - pa je čist sprejemljivo.

Mnogo huje je, da si tega ne moremo več privoščit - oba morata delat zato da zadovoljita pričakovanje kapitalistov. Med slednje štejejo prav vsi ki vlagajo denar, magar je to ena sama delnica in pa vlaganje v pokojninski sklad, vse to vlaganje kapitala nenehno ustvarja pričakovanje dobička in rasti.
(izgleda bi vsi radi obogateli brez dela, kar je seveda po definiciji nemogoče)

Scaramouche3 ::

Dosti izobraženih žensk ima otroke, mislim da so izobražene, plus zafeminizirane do nule tiste, ki jih nimajo!

Kresnik ::

StarMafijec je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

Izobražena zenska ne bo pristala na to da se jo degradira v stroj za rojevanje in služkinjo možu.

Jo, tako je. Izobražena ženska bo pristala na to, da se jo degradira v delovni stroj za dobiček podjetja in za služkinjo delodajalca.


Se pravi, ne bo pristala na to, da se jo degradira v... Moškega?

Scaramouche3 je izjavil:

Dosti izobraženih žensk ima otroke, mislim da so izobražene, plus zafeminizirane do nule tiste, ki jih nimajo!


Kakor katera. Tiste, ki kot po tekočem traku zavračajo moške in eksplicitno zavračajo otroke mogoče... Ampak, a se ti zdi, da bi vse ženske morale želeti otroke?
Imaš pa tudi take, ki pač še niso spoznale tapravega (pa tu ne mislim tistih, ki mislijo da bodo dobile magičnega samoroga) in zato tudi otrok še ne, kariera pa napreduje, ker je to edino kar imajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kresnik ()

Scaramouche3 ::

Je pa nekaj kar je veliko zahodnih žensk opazilo!
Da večina v resnici nočejo delati kot moški v pisarni in tisti plakat na steni ni vreden tega!

Kresnik ::

Scaramouche3 je izjavil:

Je pa nekaj kar je veliko zahodnih žensk opazilo!
Da večina v resnici nočejo delati kot moški v pisarni in tisti plakat na steni ni vreden tega!


Spet, a moški pa želimo?

Scaramouche3 ::

Kresnik je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Je pa nekaj kar je veliko zahodnih žensk opazilo!
Da večina v resnici nočejo delati kot moški v pisarni in tisti plakat na steni ni vreden tega!


Spet, a moški pa želimo?


Večina moških hoče uspeh in je pripravljeno delati tudi nadure če so dobro plačane, da si kupimo boljše avte, hiše itd!

Kresnik ::

Scaramouche3 je izjavil:

Kresnik je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Je pa nekaj kar je veliko zahodnih žensk opazilo!
Da večina v resnici nočejo delati kot moški v pisarni in tisti plakat na steni ni vreden tega!


Spet, a moški pa želimo?


Večina moških hoče uspeh in je pripravljeno delati tudi nadure če so dobro plačane, da si kupimo boljše avte, hiše itd!


Večina ljudi je materialistov. Tu nisi nobene tople vode odkril. Ampak to velja za oba spola.
Bi pa poudaril del "tudi nadure če so dobro plačane". -->Ja, dokler verjameš, da so dobro plačane.

Vsaj mlajšim milenijcem in starejši Z-jevcem je čisto vseeno, ali v pisarni garamo kot nori, ali pa nas vzame kaka uspešna karieristka za svoj boy-toy, dokler imamo ta boljši avto ali večjo hišo.

Tisti, ki so se uspeli tako ali drugače otresti tega materializma, pa so tudi ugotovili, da ta pisarniški rat race ni vreden zdravja in psihe. Ampak jaz še nisem tam, sem še čisto preveč materialista, da bi sprejel single-earner gospodinjstvo.

Kayzon ::

Scaramouche3 je izjavil:

StarMafijec je izjavil:


Se pa v splošnem državljani že od leta 2002 ne delimo več na narodnosti.


LOL, za večino Slovencev, nekdo, ki je na ić in tudi če je tukaj par generacij, zna slovensko, še vedno ni Slovenec, je samo državljan!


Saj nisi slovenec in nikoli ne bos.

Scaramouche3 ::

Kayzon je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

StarMafijec je izjavil:


Se pa v splošnem državljani že od leta 2002 ne delimo več na narodnosti.


LOL, za večino Slovencev, nekdo, ki je na ić in tudi če je tukaj par generacij, zna slovensko, še vedno ni Slovenec, je samo državljan!


Saj nisi slovenec in nikoli ne bos.


Vsaj napiši Slovenec pravilno avtohton!

Kayzon ::

Never!!!

StarMafijec ::

Scaramouche3 je izjavil:

StarMafijec je izjavil:


Se pa v splošnem državljani že od leta 2002 ne delimo več na narodnosti.


LOL, za večino Slovencev, nekdo, ki je na ić in tudi če je tukaj par generacij, zna slovensko, še vedno ni Slovenec, je samo državljan!

Leta 2002 je država še zadnji ljudi spraševala kateri narodnosti ali etnični skupini čutijo pripadnost.

Scaramouche3 ::

StarMafijec je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

StarMafijec je izjavil:


Se pa v splošnem državljani že od leta 2002 ne delimo več na narodnosti.


LOL, za večino Slovencev, nekdo, ki je na ić in tudi če je tukaj par generacij, zna slovensko, še vedno ni Slovenec, je samo državljan!

Leta 2002 je država še zadnji ljudi spraševala kateri narodnosti ali etnični skupini čutijo pripadnost.


Razumem, eno je politično fragmentiranje, drugo pa kako avtohtoni množično gledajo ljudi, ki so exyu populacije med sabo... Primer, ali bi vi ali drugi ki so avtohtoni sprejeli tako osebo da oženi vašo hčerko! Kot tudi imeti prijatelje ali pa videti politične in religijske veze za iste politične probleme, ki jih imamo glede migracij in seveda novodobne woke kulture?

arnecan1 ::

Kresnik je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

..Kaufmann tukaj dobro razloži zakaj bodo religiozne manjšine postyle večine znotraj zahodnih držav!


ja, ampak upoštevati je treba stalno prehajanje populacije iz skupine religioznih nazadnjakov v sodobno družbo. Isti proces, ki nas je počasi pripeljal do tega kar smo. Razen za redke izbrance je tradicionalistična ureditev slaba, tam ostanejo samo po sili razmer ali pa ker ne poznajo drugega. Izobražena zenska ne bo pristala na to da se jo degradira v stroj za rojevanje in služkinjo možu.


To se zelo pozna pri priseljenih muslimanih v Evropi. Nataliteta pade za 20 do 50% na generacijo, odvisno od prejšnje številke (če je res visoka, recimo kaka priseljenka iz Nigra ali Somalije, rodnost pade tudi okoli 50% na geenracijo. Če je ta manjša, recimo da gre za kako priseljenko iz Egipta ali maroka, potem pa je tudi padec manjši).

Ampak še vedno verjetno imajo vsaj 2-4 otroke, torej 3 na žensko če ne celo več.

kar je konkretno več od ženske zahodni vrednot, kjer bo verjetno počasi rodnost pod 1,5 na žensko.

Za prevzem oblasti pa je potrebno nekje 8 % fanatičnega prebivalstva.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo vrtca (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Šola
62250899 (3516) delavec44
»

Migranti prestopajo mejo ZDA v rekordnih številkah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1709822 (2699) Maxlos

Japonski demografski krizni štab (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17715427 (11312) PovemVfaco

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Problemi človeštva
124292382 (66064) vostok_1

Kako dvigniti nataliteto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6611462 (10800) jype

Več podobnih tem