» »

Kriza natalitete

Kriza natalitete

Temo vidijo: vsi
««
9 / 9
»
»»

gruntfürmich ::

Težava z zanositvijo je danes posledica stresa.
To je glavni problem, ne pa kemikalije, klimatske spremembe in podobne floskule...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja ampak ti nočeš razumeti da 90%+ ljudi dela na takih delovnih mestih kjer faks NI NUJEN niti potreben...


Temu smo v igračarskem svetu (ko smo bli še mladi) rekli backward compatibility. Čeravno večina s faksom kariero začenja na pozicijah, ki ne zahtevajo faksa, praktično nihče tam ne ostane. Dolga leta sem delal v proizvodnem podjetju, kjer so v proizvodnih celicah občasno delali tudi diplomanti s faksov... In medtem, ko so NKVji in KVji še vsi tam, diplomantov že zdavnaj ni več (oz. je lahko kakšen nov, da pač freta, doker ne najde kaj novega)... Ja... vsak diplomant ekonomske fakultete, smer revizija in računovodstvo je lahko računovodja, a tisti z zaključeno 2 letno poslovno srednjo šolo ne bo nikoli senior revizor.
Lahko torej stremimo k temu, da imamo v popvprečju optimalno izobražen kader (torej diplomira vsak, ki to zmore) in ustvarjamo delovna mesta z visoko dodano vrednostjo ali pač rečemo, da je vse skupaj brezveze in postanemo gospodarstvo za lon posle, kjer se pdobički ustvarjajo izven rodne grüde (koliko še nismo)...


praktično nihče tam ne ostane


Za tole obvezno prosim za statistiko in dokaz da praktično nihče (to za mene pomeni manj kot 1% diplomantov). S to trditvijo namreč trdiš da 99% diplomantov ki ima več kot rečva 3 leta delovnih izkušenj dela na delovnih mestih kjer je NUJNO potreben faks za dokaj optimalno delo in da ista oseba brez faksa tega dela po uvajanju (3-6 mesecev) ne bi mogla tega dela opravljati?

Ja... vsak diplomant ekonomske fakultete, smer revizija in računovodstvo je lahko računovodja, a tisti z zaključeno 2 letno poslovno srednjo šolo ne bo nikoli senior revizor.


Seveda, ampak če jih ni potem vsaj 75% na delovnih mestih kjer NUJNO rabiš doseženo izobrazbo je to potrata ŽNJ let študija z vidika davkoplačevalcev in potem tudi kasnejšo delo na trgu in kasnejša morebitna rojstva.

in ustvarjamo delovna mesta z visoko dodano vrednostjo ali pač rečemo, da je vse skupaj brezveze in postanemo gospodarstvo za lon posle, kjer se pdobički ustvarjajo izven rodne grüde (koliko še nismo)...


In zdaj ker imamo 50% mladeža diplomiranega kje so ta ustvarjena visokotehnološka mesta? Jih je za 50% generacije študentov?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

Mato989 je izjavil:

Generalni problem je to da večina služb se lahko opravlja s SŠ (gimnazijo) in 6 mesečnim uvajanjem... mi pa debilno silimo na nivo faksa za te službe... Fakulteta bi moralo biti raziskovalno delo, izboljšave itd... ne pa da morš bit magister FDVja da lahko izdajaš osebne na šalterju... škoda denarja in časa


Na žalost moraš bit. V lekarni je tudi temu tako. Za izdajo lekadola moraš biti magister kemije...

MisterM ::

A misliš, da lekarnarji izdajajo samo lekadole?
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo vrtca (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Šola
63154987 (3638) Invictus

Japonski demografski krizni štab (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17716314 (12199) PovemVfaco
»

Demografski upadi na zahodu. Zakaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1409984 (6384) petrus

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Problemi človeštva
124295105 (68787) vostok_1

Kako dvigniti nataliteto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6611745 (11083) jype

Več podobnih tem