» »

Kriza natalitete

Kriza natalitete

Temo vidijo: vsi
1
...
3 4
5
»

StarMafijec ::

Invictus je izjavil:

Mladini se pač ne da fukat, saj ima vse, telefon plus keš od staršev, drugače pa dobre socialne podpore.

Fukajo že, samo mladina ve danes več o kontracepciji.
Otrok pa ne rabijo, saj večina nima njiva. Kdor pa že ima njivo, pa rajši kupi traktor.
Drugače povedano, včasih so otroke potrebovali kot delovno sredstvo, danes je otrok v računovodski postavki zabeležen kot strošek.

Invictus ::

Ja, zato se pa pač uvaža migrante nad katerimi bo mladina prej ali slej začela jamrati...

Ko jim bo potegnilo, da oni delajo za migrante, ne migranti za njih.

Brez lastnih otrok si pač obsojen na tujo delovno silo, ki bo prej ali slej prevzela finance in pomembne službe v državi.

Kot recimo Albanci v Kranju. Zdaj albanski potomec, rojen v Sloveniji, dela na občini, kjer se potrjuje delovna dovoljenja. Lahko si misliš, kaj naredi z vlogo Albanca...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tikitoki ::

ginekk je izjavil:

MisterM je izjavil:

Bi se skoraj gotovo zvišalo število rojstev, ko bi bila mladim parom na voljo cenovno dostopna stanovanja, sploh najemniška. Morda bi lahko v statistiko vključili tudi slovenske otroke, rojene v tujini.


Ma ja, to je nek perpetualen izgovor. Za dva zaposlena človeka s povprečno plačo stanovanje ni tako hud problem, precej ljudi pa niti ne štarta iz nič in ima nekaj zaledja od staršev.

A si predstavljaš, še hujše pogoje, recimo da ne bi bilo plačane porodniške ali pa da bi moral sam financirat porod v bolnišnici? Pa očetovski dopusti so zdaj po par mesecev bonusa.

Začne se pri izbiri partnerja - takega kjer si oba želita vsaj približno ustvarit družino - ne pa da se odločata do 30. leta kaj bi sploh rada od življenja.


Se vidi, da si en izmed priviligirancev, ki so jim predniki pomagali. Veliko ljdii te srece nima in jim cene stanovanja v rangu 30 letne celotne povprpecne place predstavljajo problem. Dodas se izobrazevanje do cca. 24 leta, in si mimogrede cez 30.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

ginekk ::

tikitoki je izjavil:

ginekk je izjavil:

MisterM je izjavil:

Bi se skoraj gotovo zvišalo število rojstev, ko bi bila mladim parom na voljo cenovno dostopna stanovanja, sploh najemniška. Morda bi lahko v statistiko vključili tudi slovenske otroke, rojene v tujini.


Ma ja, to je nek perpetualen izgovor. Za dva zaposlena človeka s povprečno plačo stanovanje ni tako hud problem, precej ljudi pa niti ne štarta iz nič in ima nekaj zaledja od staršev.

A si predstavljaš, še hujše pogoje, recimo da ne bi bilo plačane porodniške ali pa da bi moral sam financirat porod v bolnišnici? Pa očetovski dopusti so zdaj po par mesecev bonusa.

Začne se pri izbiri partnerja - takega kjer si oba želita vsaj približno ustvarit družino - ne pa da se odločata do 30. leta kaj bi sploh rada od življenja.


Se vidi, da si en izmed priviligirancev, ki so jim predniki pomagali. Veliko ljdii te srece nima in jim cene stanovanja v rangu 30 letne celotne povprpecne place predstavljajo problem. Dodas se izobrazevanje do cca. 24 leta, in si mimogrede cez 30.


Predniki pomagali? Dej ne bluzi prosim.

Ja pomagali tko, da smo lahko zastonj živeli pri mtki, dokler ni bila bajta narejena.
To je to od prednikov, vse ostalo sva zaslužila in naredila sama.

klemenSLO ::

StarMafijec je izjavil:

@arnecan1: Ja, to je delež državljanov. Po 10-ih letih pa tuj državljan lahko postane Slovenec, tako da ni panike.
Se pa v splošnem državljani že od leta 2002 ne delimo več na narodnosti.


Mislim da se tole nanaša na dejstvo, da je takrat bil zadnji popis, ko si lahko opredelil narodnost.

Meni bi bilo izredno zanimivo dobiti povratne informacije od ljudi/parov brez otrok v nekih časovnih obdobjih (30-50, 50-70, 70+):
Po mojem bi bile informacije o tej odločitvi različne. v smislu:
30-50: kul, nismo vezani na otroke, lahko potujem. kva je dbest.
50-70: pismu nekaj mi fali... mal mi je dolgčas... noben me ne pride obiskat
70+: žal mi je da nisem mel otrok.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Mato989 ::

30-50: kul, nismo vezani na otroke, lahko potujem. kva je dbest.
50-70: pismu nekaj mi fali... mal mi je dolgčas... noben me ne pride obiskat
70+: žal mi je da nisem mel otrok.


To je pri tistih ki si ne znajo zapolnit časa...

Kaj pa tisti ki nardijo otroke pa jih ne pridejo obiskat... tisti so samo v minusu napram tem kar jih ti opisuješ.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MisterM ::

tikitoki je izjavil:

ginekk je izjavil:

MisterM je izjavil:

Bi se skoraj gotovo zvišalo število rojstev, ko bi bila mladim parom na voljo cenovno dostopna stanovanja, sploh najemniška. Morda bi lahko v statistiko vključili tudi slovenske otroke, rojene v tujini.


Ma ja, to je nek perpetualen izgovor. Za dva zaposlena človeka s povprečno plačo stanovanje ni tako hud problem, precej ljudi pa niti ne štarta iz nič in ima nekaj zaledja od staršev.

A si predstavljaš, še hujše pogoje, recimo da ne bi bilo plačane porodniške ali pa da bi moral sam financirat porod v bolnišnici? Pa očetovski dopusti so zdaj po par mesecev bonusa.

Začne se pri izbiri partnerja - takega kjer si oba želita vsaj približno ustvarit družino - ne pa da se odločata do 30. leta kaj bi sploh rada od življenja.


Se vidi, da si en izmed priviligirancev, ki so jim predniki pomagali. Veliko ljdii te srece nima in jim cene stanovanja v rangu 30 letne celotne povprpecne place predstavljajo problem. Dodas se izobrazevanje do cca. 24 leta, in si mimogrede cez 30.


Ne vem, če se po njegovem zapisu da razbrati priviligeranost, ima pa gotovo prav, da bi bilo brez javnega zdravstva in porodniške še dosti težje. Vseeno menim, da je osnovni pogoj, da lahko pričneš "gnezditi" to, da si s svojim dohodkom sposoben sam vzdrževati svoj dom, bodisi lastniški ali najemniški. Pomoč staršev in/ali sorodnikov ima lahko tudi prikrito ceno v obliki nadzora teh dobrotnikov na mnoge aspekte življenja mladega para in družine, rezultati tega pa so lahko naravnost grozljivi.

Ustvarjanje lastnega doma brez pomoči drugih pri mladem paru vsekakor utrdi vez. Prav tako se mi tudi zdi pomembno, da lahko v primeru odločitve za razhod, s svojimi dohodki brez težav z vzdržujeta vsak svoj dom in da se ne počutita ujeta v razmerju zaradi ekonomskih razlogov.

arnecan1 ::

klemenSLO je izjavil:

StarMafijec je izjavil:

@arnecan1: Ja, to je delež državljanov. Po 10-ih letih pa tuj državljan lahko postane Slovenec, tako da ni panike.
Se pa v splošnem državljani že od leta 2002 ne delimo več na narodnosti.


Mislim da se tole nanaša na dejstvo, da je takrat bil zadnji popis, ko si lahko opredelil narodnost.

Meni bi bilo izredno zanimivo dobiti povratne informacije od ljudi/parov brez otrok v nekih časovnih obdobjih (30-50, 50-70, 70+):
Po mojem bi bile informacije o tej odločitvi različne. v smislu:
30-50: kul, nismo vezani na otroke, lahko potujem. kva je dbest.
50-70: pismu nekaj mi fali... mal mi je dolgčas... noben me ne pride obiskat
70+: žal mi je da nisem mel otrok.

Pri ženskah se začne nekje po 40 letu obžalovanje. Ne pri vseh, nekatere pač res ne želijo imeti otrok, ampak pri velikem delu pa. Po 50 se ženske s tem že sprijaznijo, so pa nesrečne. Ko pa kolegice začnejo dobivati vnuke, ponavadi je to nekje proti 60 ali malo pozneje danes, pa nastopi že malo hudobije pri nekaterih. Predvsem tistih, kateri niti nimajo nečakov, da bi malo kompenzirale.

Pri moških pa to res nastopi pozneje. Marsikateri si potem poskuša najti žensko z odraslimi otroki, da bi vsaj na stara leta malo povohal družinsko življenje.

Seveda nekateri otrok ne morejo imeti in jih ne moremo metati v isti koš. Tisti z močno željo po družini posvojijo ali pa najdejo partnerja z manjšimi otroki.

Je pa res. Mladi bi danes radi uživali življenje. Problem danes pa je, ko se ti ta občutek mladosti povleče še tja po 40 letu, ko so nekateri že malo sivi ali plešasti. Pač moški bi se do 35 leta moral nekako najpozneje ustaliti. Ženska pa ima po 35 letu tako ali tako velik problem z biologijo, po 40 letu pa se okno bolj kot ne zapira in jih vsaj 1/2 potrebuje medicinsko pomoč. Po 45 letu pa lahko ca. 90 % žensk pozabi tudi na pomoč medicine.

WhiteAngel ::

Meni se zdi, da družina, se pravi ne partner ne otroci, žal niso več vrednota sami po sebi. Vsaj pri večini ne. Familija ti pač pije kri, nisi več svoboden, do konca življenja se moraš prilagajati vsak dan. Dokazano imamo starši več stresa, prej umiramo in bolehamo od samskih brez družin. In to v razvitem svetu žal prevaga. Sociala in stanovanja gor al dol.

Lonsarg ::

Ce si 25 letnica zamrzne jajceca lahko pri 40 vecina cisto lepo zanosi. Tak da masovno zamrzovanja za vse 25 letnice bi kar lepo dvignilo rodnost.

Take resitve je treba iskat.

3p ::

Z nataliteto in strašenjem pred izumrtjem naroda se silno pretirava. Naj ima otroke, kdor hoče. In povsem se strinjam z ustreznimi transferji, da bojo ti otroci starše čim manj stali.

Nikogar pa ne bo nič manj, če nas bo Slovencev čez 50 let 1,8 milijona. Ne rabimo 4 milijonov rok. Njiv več ne okopavamo z motikami.
Če nas bo 3 milijone pa svet tudi ne bo nič lepši. In nič bolj nesmrni ne bomo zaradi tega.

WhiteAngel ::

tikitoki je izjavil:


Se vidi, da si en izmed priviligirancev, ki so jim predniki pomagali. Veliko ljdii te srece nima in jim cene stanovanja v rangu 30 letne celotne povprpecne place predstavljajo problem. Dodas se izobrazevanje do cca. 24 leta, in si mimogrede cez 30.


Ko pogledam okoli, vidim ravno obratno sliko. Priviligiranci s kešom so samski ali pa imajo partnerja, s katerim športajo, vozijo nov nemški pleh, potujejo, smučajo, delajo "na sebi". Ker je to lagodno in fajn. Tisti s povprečno plačo so pa "iz nič" s partnerjem ustvarili dom in družino. Imajo star avto, približno streho nad glavo in morje poleti. Nočem nikogar obsojat, ampak sklep, da rabiš keš za družino, je iz trte zvit. Predvsem rabiš živce.

miha98 ::

Invictus je izjavil:

Ja, zato se pa pač uvaža migrante nad katerimi bo mladina prej ali slej začela jamrati...

Ko jim bo potegnilo, da oni delajo za migrante, ne migranti za njih.

Brez lastnih otrok si pač obsojen na tujo delovno silo, ki bo prej ali slej prevzela finance in pomembne službe v državi.

Kot recimo Albanci v Kranju. Zdaj albanski potomec, rojen v Sloveniji, dela na občini, kjer se potrjuje delovna dovoljenja. Lahko si misliš, kaj naredi z vlogo Albanca...


poštemlja in da naprej?

Mato989 ::

Osnovni problem je zraven tega kar ste povedali tudi predolgo "otroštvo"

Predvsem je problem ker mladi niso dovolj prisiljeni na trg dela pri 22-24 letu... to študiranje in lutanje do 28, 29, 30 leta je pač uničujoče, ker potem si 30, in nimaš nič razen lutanja, nič izkušenj (delovnih) nič znanj za šiht, nič denarja ali zelo malo...


Omejiti bi morali šolanje do leta 23 torej max UNI DIPL do 23tega leta pol pa delat in bi morali pustiti magistrske in doktoratovsko bluzenje po 10 let delovnih izkušnjah
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

arnecan1 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

StarMafijec je izjavil:

@arnecan1: Ja, to je delež državljanov. Po 10-ih letih pa tuj državljan lahko postane Slovenec, tako da ni panike.
Se pa v splošnem državljani že od leta 2002 ne delimo več na narodnosti.


Mislim da se tole nanaša na dejstvo, da je takrat bil zadnji popis, ko si lahko opredelil narodnost.

Meni bi bilo izredno zanimivo dobiti povratne informacije od ljudi/parov brez otrok v nekih časovnih obdobjih (30-50, 50-70, 70+):
Po mojem bi bile informacije o tej odločitvi različne. v smislu:
30-50: kul, nismo vezani na otroke, lahko potujem. kva je dbest.
50-70: pismu nekaj mi fali... mal mi je dolgčas... noben me ne pride obiskat
70+: žal mi je da nisem mel otrok.

Pri ženskah se začne nekje po 40 letu obžalovanje. Ne pri vseh, nekatere pač res ne želijo imeti otrok, ampak pri velikem delu pa. Po 50 se ženske s tem že sprijaznijo, so pa nesrečne. Ko pa kolegice začnejo dobivati vnuke, ponavadi je to nekje proti 60 ali malo pozneje danes, pa nastopi že malo hudobije pri nekaterih. Predvsem tistih, kateri niti nimajo nečakov, da bi malo kompenzirale.

Pri moških pa to res nastopi pozneje. Marsikateri si potem poskuša najti žensko z odraslimi otroki, da bi vsaj na stara leta malo povohal družinsko življenje.

Seveda nekateri otrok ne morejo imeti in jih ne moremo metati v isti koš. Tisti z močno željo po družini posvojijo ali pa najdejo partnerja z manjšimi otroki.

Je pa res. Mladi bi danes radi uživali življenje. Problem danes pa je, ko se ti ta občutek mladosti povleče še tja po 40 letu, ko so nekateri že malo sivi ali plešasti. Pač moški bi se do 35 leta moral nekako najpozneje ustaliti. Ženska pa ima po 35 letu tako ali tako velik problem z biologijo, po 40 letu pa se okno bolj kot ne zapira in jih vsaj 1/2 potrebuje medicinsko pomoč. Po 45 letu pa lahko ca. 90 % žensk pozabi tudi na pomoč medicine.

to si pahnjen opran folk mislite, relanost pa je čisto drugačna...

najprej pritisk okolice za šopanje otrok, češ kaj boš brez otrok
potem 10 let 'sreče'
nato 10 let reality čeka da si bil slab starš
potem otroci gredo, partner pa je tam samo zato ker druge poti ni; odtujena pa totalno ker itq ni skupne točke kot 'zlati' otroci; če že ni prej prišlo do ločitve (dandanes masoven pojav)
potem pa osamljenost, ki ga preženejo redki parurni obiski odraslih otrok, ki te itq ne marajo, in pa razvajenih tečnih vnukov ki pa so edini ki te upoštevajo
ko obnemoreš pa te itq otroci strpajo v hiralnico kjer deliš enako usodo s par sto tujci...

ampak ok, vi imate v glavi sliko iz pravljic in narodnozabavnih spotov kjer je vse idealno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

znoritis ::

Kaj norite s tem, da si naj 25 letnica da zamrznit jajčeca. Povprečna 25 letnica trepeta, da ne bo kontracepcija zatajila, ne pa da bo šla iz kontracepcije, se špikala par mesecev, si sesula hormone, iz sebe naredila psihotika s 30+kg, da bo mogoče si zamrznila par jajčec, za katere niti ni nujno, da jih bi potrebovala oz, da se bodo v primeru, da bo potrebovala čez 10 let umetno oploditev sploh prijele.

Imam dve hčerki, z možem sva poročena, otroci so vsi navezani na očeta. Družina je pri nas sveta - najprej družina potem vse drugo. Tudi če to pomeni, da živimo samo od krompirja in ne gremo 5 let na dopust.

Pa vendar mi je moja 12 letnica pojamrala zadnjič, da pa ona ne bo imela otrok. Zakaj ne? Ker gleda in posluša, ko se dobim s prijateljicami. Polovica jih je ločenih, otroci sploh nimajo stika z očeti, preživnine ne plačujejo. In ženska naj gre in naredi 3 otroke, iz službe jo po treh bolniških in treh porodniških itak po hitrem postopku vržejo, razen če ima neko low budget job. Potem jo pa par letih pusti mož. Preživnine vemo kakšne so in kako se nakazujejo. Varstvo poletno "bom vzel jih za 1 teden, 1 teden imam, da novo peljem na morje...znajdi se kot se več in znaš"....bajto hočeš imet polovico? ni šans...itak je vse od matke/pod kreditom...potem ženska če ima srečo ji starši priskrbijo kako stanovanje, dela low budet job in ima na koncu penzije koliko? Je vredno?

Boste rekli svojim hčerka, imej 3+ otroke?
Jaz mojim ne upam...

gort ::

Zanimivo, kar tema se dela od pesimizma in pomanjkanja perspektive - v času, ko je zaposlitev zgodovinska. Menda. Nekaj drugega je, verjetno.

Mato989 ::

znoritis je izjavil:

Kaj norite s tem, da si naj 25 letnica da zamrznit jajčeca. Povprečna 25 letnica trepeta, da ne bo kontracepcija zatajila, ne pa da bo šla iz kontracepcije, se špikala par mesecev, si sesula hormone, iz sebe naredila psihotika s 30+kg, da bo mogoče si zamrznila par jajčec, za katere niti ni nujno, da jih bi potrebovala oz, da se bodo v primeru, da bo potrebovala čez 10 let umetno oploditev sploh prijele.

Imam dve hčerki, z možem sva poročena, otroci so vsi navezani na očeta. Družina je pri nas sveta - najprej družina potem vse drugo. Tudi če to pomeni, da živimo samo od krompirja in ne gremo 5 let na dopust.

Pa vendar mi je moja 12 letnica pojamrala zadnjič, da pa ona ne bo imela otrok. Zakaj ne? Ker gleda in posluša, ko se dobim s prijateljicami. Polovica jih je ločenih, otroci sploh nimajo stika z očeti, preživnine ne plačujejo. In ženska naj gre in naredi 3 otroke, iz službe jo po treh bolniških in treh porodniških itak po hitrem postopku vržejo, razen če ima neko low budget job. Potem jo pa par letih pusti mož. Preživnine vemo kakšne so in kako se nakazujejo. Varstvo poletno "bom vzel jih za 1 teden, 1 teden imam, da novo peljem na morje...znajdi se kot se več in znaš"....bajto hočeš imet polovico? ni šans...itak je vse od matke/pod kreditom...potem ženska če ima srečo ji starši priskrbijo kako stanovanje, dela low budet job in ima na koncu penzije koliko? Je vredno?

Boste rekli svojim hčerka, imej 3+ otroke?
Jaz mojim ne upam...


Ja samo zakaj jo je mož zapustil, zato ker je bila čudovuita žena že ne... saj ni krivda samo na možu da je odšel (v 99%) ampak je večinsko krivda obeh... To je glavni problem, ker ljudje nočejo sprejemat kompromisov.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ginekk ::

gruntfürmich je izjavil:



najprej pritisk okolice za šopanje otrok, češ kaj boš brez otrok
potem 10 let 'sreče'
nato 10 let reality čeka da si bil slab starš
potem otroci gredo, partner pa je tam samo zato ker druge poti ni; odtujena pa totalno ker itq ni skupne točke kot 'zlati' otroci; če že ni prej prišlo do ločitve (dandanes masoven pojav)
potem pa osamljenost, ki ga preženejo redki parurni obiski odraslih otrok, ki te itq ne marajo, in pa razvajenih tečnih vnukov ki pa so edini ki te upoštevajo
ko obnemoreš pa te itq otroci strpajo v hiralnico kjer deliš enako usodo s par sto tujci...

ampak ok, vi imate v glavi sliko iz pravljic in narodnozabavnih spotov kjer je vse idealno...


Eh, to je samo ena opcija. Osamljenost je lahko tudi če nimaš otrok, kaj ma to veze.
Pa zakaj te otroci ne bi maral, nikakor ni nujno res. Poznam kup ljudi, ki cenijo in imajo radi svoje starše, vključno z mano. Pa zdaleč da sta bila idealna in da nista počela neumnosti v vzgoji.

K obnemogneš ne moreš pričakovat, da bo kdo od otrok 24/7 s teboj. Oni imajo pravico do svojega življenja. Starš ki hoče vezat še odrasle otroke povsem nase - namest da bi jim želel srečo in jih podpiral v njihovem lastnem življenju - ima definitivno kakšno osebnostno motnjo.

GregiB ::

Eh, drama queen-iranje, da je joj...

znoritis je izjavil:

Polovica jih je ločenih,


Imaš čuden krog kolegic, kaj naj rečem... po statistiki je letno v rodni grüdi cca. 6.000 porok in 2.000 razvez... poleg tega se pri cca 15% porok vsaj eden poroča drugič. Statistično gledano je torej med ženskami, ki so kadarkoli bile poročene cca. 25% ločenk... ogromno, a nikakor polovica.

znoritis je izjavil:

otroci sploh nimajo stika z očeti, preživnine ne plačujejo.


Redno v rodni grüdi preživnino za svoje (in kdaj tudi tuje) otroke plačuje 90%+ ločenih moških. Delež mamic, ki dovolijo reden stik otrok z očetom ali jih pri tem ne ovirajo je precej nižji.

znoritis je izjavil:

Potem jo pa par letih pusti mož.


Večino (70%) razvez v razvitem svetu (Europe included) iniciirajo ženske... o tem, kdo koga pusti.

znoritis je izjavil:

Preživnine vemo kakšne so in kako se nakazujejo.


Bi bila presenečena... marsikdaj so le te višje, kot znašajo dejanski celotni stroški za skrb otroka. Poleg tega se pri določitvi preživnine nikoli ne upošteva čas in stroški, ki jih ima ločenec, ko ima otroka pri sebi... Med tem, ko če mamica kupi čeveljčke, je to strošek, če jih oči... je darilo.

znoritis je izjavil:

bajto hočeš imet polovico? ni šans...itak je vse od matke/pod kreditom...


Lej, če bajto pomagajo kupit starši, ktero polovico bi pa imela???


znoritis je izjavil:

potem ženska če ima srečo ji starši priskrbijo kako stanovanje,


Just proven my point... thx.

Disclaimer... sem otrok ločenih staršev, kjer je oče do mojega 18. leta starosti plačeval preživnino zame neposredno mami...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Lonsarg ::

znoritis je izjavil:

Kaj norite s tem, da si naj 25 letnica da zamrznit jajčeca. Povprečna 25 letnica trepeta, da ne bo kontracepcija zatajila, ne pa da bo šla iz kontracepcije, se špikala par mesecev, si sesula hormone, iz sebe naredila psihotika s 30+kg, da bo mogoče si zamrznila par jajčec, za katere niti ni nujno, da jih bi potrebovala oz, da se bodo v primeru, da bo potrebovala čez 10 let umetno oploditev sploh prijele.
Spikanja je kak teden (ce si starejsi obstajajo se bolj hard metode, za mlade je pa ta talahka metoda).

Spikanja par dni v zameno za to da ne rabis leta in leta agonije ko ne uspe zanosit, takoj. Mojo hcero bom konkretno spodbujal da si gre pri 25 zmrznit, ne zato ker jo mislim silit da ima otroke (se bo ze sama odlocla), ampak zato ker nocen da gre se kdo cez agonijo ko ne uspe zanosit kot sva sla midva, ali pa kdo ki se prepozno zmisli in je pol nesrecen. Par dni spikanja v mladosti je nic proti temu, ne glede na to a bo kasneje to zavrgla al pa uporabla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

klemenSLO ::

Občutek, ki ga dobiš/imaš ko gledaš svoje otroke je neprecenljiv in se ga ne da kupit.
(da ne bo kdo mislil da je vse idealno ! , so težave , izzivi, borbe)
Ko pa zjutraj prideš v sobo, jih mal sitisneš in objameš...

Prej začneš delat na tem prej si fertik :) in se lahko morda več privoščiš. Nikakor pa ne morem reči, da sem se mogu stvarem odrekat v taki meri, da ne bi šel ponovno čez to.

Mam pa strica k je star 50+ in ločen.. brez otrok. Ta ločitev 20 let nazaj ga je tok prizadela da si je takrat reku da se več ne bo ne ženu nii da ne bo mel otrok. Zlo travmatičen dogodek ki je (žal) tako vplival... ker je že mal potarnal da ga nihče ne obišče (starši so pomrli... zdaj je pa sam)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Mato989 ::

Občutek, ki ga dobiš/imaš ko gledaš svoje otroke je neprecenljiv in se ga ne da kupit.


Najboljši občutek pa je ko je otrok narkoman in lopov in v zaporu... neprecenljivo... a ne boš samo pozitive nabijal...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Kayzon ::

Mato989 je izjavil:

Občutek, ki ga dobiš/imaš ko gledaš svoje otroke je neprecenljiv in se ga ne da kupit.


Najboljši občutek pa je ko je otrok narkoman in lopov in v zaporu... neprecenljivo... a ne boš samo pozitive nabijal...


A znas ti kej normalno enkrat napisat?

Po vsakem tvojem komentarju zacutim da imas veliko jeze v sebi, kar ni zdravo na dolgi rok.

Sam nimam se otrok, bila je zelja s punco 10 let nazaj ampak se nama bi izslo.. Menim pa da je otrok produkt ljubezni dveh oseb ki se imata res rad,pac tista pika na i pravi ljubezni.

gruntfürmich ::

ginekk je izjavil:

Starš ki hoče vezat še odrasle otroke povsem nase - namest da bi jim želel srečo in jih podpiral v njihovem lastnem življenju - ima definitivno kakšno osebnostno motnjo.
ampak takih je večina.
99% folka ima otroke zato da razrešuje osebnostno motnjo: najpogostejšo takšno da kao noče biti sam zaradi pritiska držube (zapisi tu gor) ali pa da so mu otroci glavna stvar v življenju.
takšni so 100% na pravi poti da zafurajo otroka in imajo samo 10 let veselja v življenju, namesto da bi bil otrok rezultat iskrene partnerske ljubezni in naklonjenosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Through the use of public maps and data released through the Freedom of Information Act, it finds that half of England is owned by less than 1% of the population. The aristocracy and gentry alone own 30%.

Kam pridemo, ce poslusamo cepce, ki mislijo, da je kopicenje virov v rokah pescice dobro. Ko pride do upada natalitete pa isto razvajeno deriste joka, da bo potreben uvoz neciste krvi:).

ginekk ::

tikitoki je izjavil:

Through the use of public maps and data released through the Freedom of Information Act, it finds that half of England is owned by less than 1% of the population. The aristocracy and gentry alone own 30%.

Kam pridemo, ce poslusamo cepce, ki mislijo, da je kopicenje virov v rokah pescice dobro. Ko pride do upada natalitete pa isto razvajeno deriste joka, da bo potreben uvoz neciste krvi:).


Namest da kle kucaš in razmišljaš kako si v slabem položaju, lahko razložiš kaj si do zdaj nardil sploh.

gruntfürmich ::

tikitoki je izjavil:

Through the use of public maps and data released through the Freedom of Information Act, it finds that half of England is owned by less than 1% of the population. The aristocracy and gentry alone own 30%.

Kam pridemo, ce poslusamo cepce, ki mislijo, da je kopicenje virov v rokah pescice dobro. Ko pride do upada natalitete pa isto razvajeno deriste joka, da bo potreben uvoz neciste krvi:).
pusti retardirane angleže, ki se niso niti toliko potrudili da bi naredili zemljiško reformo in razlastili fevdalce. samo škodo delaš svoji glavi z njihovimi navadami in problemi, ker so specifični.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tikitoki ::

ginekk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Through the use of public maps and data released through the Freedom of Information Act, it finds that half of England is owned by less than 1% of the population. The aristocracy and gentry alone own 30%.

Kam pridemo, ce poslusamo cepce, ki mislijo, da je kopicenje virov v rokah pescice dobro. Ko pride do upada natalitete pa isto razvajeno deriste joka, da bo potreben uvoz neciste krvi:).


Namest da kle kucaš in razmišljaš kako si v slabem položaju, lahko razložiš kaj si do zdaj nardil sploh.


To je zgolj odgovor d3m, ki civka o groznem odrekanju, ki je bilo potrebno za kopicenje.

Prav tako ne vem kaj ima tvoje vprasanje s splosnim stanjem v druzbi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

gruntfürmich ::

tikitoki je izjavil:

ginekk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Through the use of public maps and data released through the Freedom of Information Act, it finds that half of England is owned by less than 1% of the population. The aristocracy and gentry alone own 30%.

Kam pridemo, ce poslusamo cepce, ki mislijo, da je kopicenje virov v rokah pescice dobro. Ko pride do upada natalitete pa isto razvajeno deriste joka, da bo potreben uvoz neciste krvi:).


Namest da kle kucaš in razmišljaš kako si v slabem položaju, lahko razložiš kaj si do zdaj nardil sploh.


To je zgolj odgovor d3m, ki civka o groznem odrekanju, ki je bilo potrebno za kopicenje.

Prav tako ne vem kaj ima tvoje vprasanje s splosnim stanjem v druzbi?

na tvojem mestu bi se še vprašal zakaj se vedno povdarja top 1%, ko pa srednji sloj v sloveniji tudi spada v ta razred, in nikjer ne zasledim blaznih protestov da nam je treba denar pobrati...
je to morda zaradi favšije ali ker smo zabiti in ne vidimo celotne svetovne slike?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

tikitoki je izjavil:

ginekk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Through the use of public maps and data released through the Freedom of Information Act, it finds that half of England is owned by less than 1% of the population. The aristocracy and gentry alone own 30%.

Kam pridemo, ce poslusamo cepce, ki mislijo, da je kopicenje virov v rokah pescice dobro. Ko pride do upada natalitete pa isto razvajeno deriste joka, da bo potreben uvoz neciste krvi:).


Namest da kle kucaš in razmišljaš kako si v slabem položaju, lahko razložiš kaj si do zdaj nardil sploh.


To je zgolj odgovor d3m, ki civka o groznem odrekanju, ki je bilo potrebno za kopicenje.

Prav tako ne vem kaj ima tvoje vprasanje s splosnim stanjem v druzbi?


Ni ti potrebno biti nevoščljiv, če ti nobeden ni pomagal.

In, da smo si na jasnem tudi ti nimaš argumenta razen nevoščljivosti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

miha98 ::

ginekk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Through the use of public maps and data released through the Freedom of Information Act, it finds that half of England is owned by less than 1% of the population. The aristocracy and gentry alone own 30%.

Kam pridemo, ce poslusamo cepce, ki mislijo, da je kopicenje virov v rokah pescice dobro. Ko pride do upada natalitete pa isto razvajeno deriste joka, da bo potreben uvoz neciste krvi:).


Namest da kle kucaš in razmišljaš kako si v slabem položaju, lahko razložiš kaj si do zdaj nardil sploh.


Tebe poslušal. In zato je tako kot je..

WhiteAngel ::

Mato989 je izjavil:


Omejiti bi morali šolanje do leta 23 torej max UNI DIPL do 23tega leta pol pa delat in bi morali pustiti magistrske in doktoratovsko bluzenje po 10 let delovnih izkušnjah


Jaz bolj zagovarjam to, da študenti delajo že med študijem. Tudi pri slovenskih firmah se vidi, da kljub pomanjkanju kadra ne zasipavajo študentov s ponudbami za delo (razen za kelnarjenje). Zakaj, ne vem. Zgodi se, da dobiš po 5 letih diplomanta potem, ki ugotovi, da ne bi počel tega, kar je študiral. Na primer FRIjevca, ki v bistvu ne mara programirati.

Scaramouche3 ::

Bodimo realni, problem je indoktrinacije in seveda nujnosti!
V starih časih so otroci bili nuja ker ni bilo na kmetih socialne varnosti, v mestu so velik strošek!
Feminizem je povsod, ženskam govorijo da je delanje otrok ponižujoče, ker potem si za šporhetom in ni kariere in seveda bolj za migrante, ki bi dvigovali rodnost!

Tudi pritiska staršev in cerkve ni več!

tikitoki ::

WhiteAngel je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Se vidi, da si en izmed priviligirancev, ki so jim predniki pomagali. Veliko ljdii te srece nima in jim cene stanovanja v rangu 30 letne celotne povprpecne place predstavljajo problem. Dodas se izobrazevanje do cca. 24 leta, in si mimogrede cez 30.


Ko pogledam okoli, vidim ravno obratno sliko. Priviligiranci s kešom so samski ali pa imajo partnerja, s katerim športajo, vozijo nov nemški pleh, potujejo, smučajo, delajo "na sebi". Ker je to lagodno in fajn. Tisti s povprečno plačo so pa "iz nič" s partnerjem ustvarili dom in družino. Imajo star avto, približno streho nad glavo in morje poleti. Nočem nikogar obsojat, ampak sklep, da rabiš keš za družino, je iz trte zvit. Predvsem rabiš živce.


Upad natalitete ni enodimenzionalen problem.

Mato989 ::

Kayzon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Občutek, ki ga dobiš/imaš ko gledaš svoje otroke je neprecenljiv in se ga ne da kupit.


Najboljši občutek pa je ko je otrok narkoman in lopov in v zaporu... neprecenljivo... a ne boš samo pozitive nabijal...


A znas ti kej normalno enkrat napisat?

Po vsakem tvojem komentarju zacutim da imas veliko jeze v sebi, kar ni zdravo na dolgi rok.

Sam nimam se otrok, bila je zelja s punco 10 let nazaj ampak se nama bi izslo.. Menim pa da je otrok produkt ljubezni dveh oseb ki se imata res rad,pac tista pika na i pravi ljubezni.


Nima veze... jaz samo povem tudi drugo stran... ker folk zmeraj enoznačno govori ali pavečinoma... ja imeti otroka je verjetno čudovito lahko pa tudi ni... zato ne posploševat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Scaramouche3 ::

Poleg treba dodati da je procent ljudi,ki se ločijo kar velik!
Tudi otroci danes ne čutijo več tega kar smo še dokaj relativno malo nazaj čutili, solidarnost skozi pomoč!
Tudi če jih narediš, nimaš garancije,da boš na stara leta bil deležen pomoči!

ginekk ::

miha98 je izjavil:

ginekk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Through the use of public maps and data released through the Freedom of Information Act, it finds that half of England is owned by less than 1% of the population. The aristocracy and gentry alone own 30%.

Kam pridemo, ce poslusamo cepce, ki mislijo, da je kopicenje virov v rokah pescice dobro. Ko pride do upada natalitete pa isto razvajeno deriste joka, da bo potreben uvoz neciste krvi:).


Namest da kle kucaš in razmišljaš kako si v slabem položaju, lahko razložiš kaj si do zdaj nardil sploh.


Tebe poslušal. In zato je tako kot je..


Sure ja. Ne, jaz nisem kriv, če si ne znate pomagat in so vsi ostali krivi.

tikitoki je izjavil:

ginekk je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Through the use of public maps and data released through the Freedom of Information Act, it finds that half of England is owned by less than 1% of the population. The aristocracy and gentry alone own 30%.

Kam pridemo, ce poslusamo cepce, ki mislijo, da je kopicenje virov v rokah pescice dobro. Ko pride do upada natalitete pa isto razvajeno deriste joka, da bo potreben uvoz neciste krvi:).


Namest da kle kucaš in razmišljaš kako si v slabem položaju, lahko razložiš kaj si do zdaj nardil sploh.


To je zgolj odgovor d3m, ki civka o groznem odrekanju, ki je bilo potrebno za kopicenje.

Prav tako ne vem kaj ima tvoje vprasanje s splosnim stanjem v druzbi?


Moje vprašanje cilja konkretno nate, ker mi tud pametuješ za mojo situacijo.
Kolk si star, kolk časa že delaš, kolk maš otrok in kaj sta naredila do zdaj s partnerko, da bi rešil svoj stanovanjski problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

gruntfürmich ::

Scaramouche3 je izjavil:

Poleg treba dodati da je procent ljudi,ki se ločijo kar velik!
Tudi otroci danes ne čutijo več tega kar smo še dokaj relativno malo nazaj čutili, solidarnost skozi pomoč!
Tudi če jih narediš, nimaš garancije,da boš na stara leta bil deležen pomoči!

Ja, razlika med otroci danes in nekoč je v tem, da so bili nekoč stranski produkt, ne pa glavni fokus življenja. Glavni fokus je bil preživetje samo, otroci pa nujno zlo in pomoč pri preživetju.
Danes pa je otrok glavni smisel življenja, in to se dostikrat tako zalomi da s tem uničimo tako otroka kot sebe.
Zanimivo, čeprav bi pričakovali ravno obratno!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

arnecan1 ::

gruntfürmich je izjavil:

ginekk je izjavil:

Starš ki hoče vezat še odrasle otroke povsem nase - namest da bi jim želel srečo in jih podpiral v njihovem lastnem življenju - ima definitivno kakšno osebnostno motnjo.
ampak takih je večina.
99% folka ima otroke zato da razrešuje osebnostno motnjo: najpogostejšo takšno da kao noče biti sam zaradi pritiska držube (zapisi tu gor) ali pa da so mu otroci glavna stvar v življenju.
takšni so 100% na pravi poti da zafurajo otroka in imajo samo 10 let veselja v življenju, namesto da bi bil otrok rezultat iskrene partnerske ljubezni in naklonjenosti.

Ne preslikavaj svojih travm iz preteklosti na preostalo populacijo.

Jaz in večina mojih znancev ima z otroci dosti dosti več dobrih kakor slabih izkušenj.

miha98 ::

to je sam strošek imeti bebo...

Kayzon ::

Mother (jovana ivanovic) throws newborn daughter out of a window to her death because 'she thought a child would ruin her career as an executive at Porsche

https://www.dailymail.co.uk/news/articl...


Ja nimas kej ni casa za otroke.

D3m ::

A je šla kariera. 8-O

Glupača.
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo vrtca (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Šola
62251101 (3718) delavec44
»

Migranti prestopajo mejo ZDA v rekordnih številkah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1709878 (2755) Maxlos

Japonski demografski krizni štab (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17715475 (11360) PovemVfaco

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Problemi človeštva
124292647 (66329) vostok_1

Kako dvigniti nataliteto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6611490 (10828) jype

Več podobnih tem