» »

Nov avto - ali je servis/uveljavljane garancije vezano na salon?

Nov avto - ali je servis/uveljavljane garancije vezano na salon?

TonyTony ::

Torej eno vprašanje.
Če kupim nov avto v npr. Salonu XY, pa je potem potrebno uveljavljati garancijo, ali je to potrebno urejati v dotični servis avtohiši
kjer si ga kupil, ali lahko kjerkoli v Sloveniji na pooblaščenem servisu?

mugen999 ::

Kjerkoli.

VelkBla ::

Kjerkoli na pooblaščenem servisu za tvojo znamko vozila.

TonyTony ::

Hvala. Pa še eno vprašanje.
Na zavarovalnici pravijo, da tudi če je avto nov, ga morajo pregledati.
Zavarovanje sklenem prej, da ga lahko odpeljem, kasko pa velja po tem ko si ga ogledajo. Zdaj pa me malo skrbi,
kaj narediti v vmesnem času. Če ti naprimer dajo datum čez par dni.
Ali pa to, da v kraju, kjer kupim avto, ni škodnega centra kjer naredijo oceno.
Statistično je res malo verjetno da se kaj zgodi, ampak kako to rešit?

mugen999 ::

Ko sklenes zavarovanje ga slikajo in to je to.

MadMax ::

Se to ukvarjaš s trapci in trapami za šalterjem zavarovalnice, ali z agenti/zastopniki?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

TonyTony ::

mugen999 je izjavil:

Ko sklenes zavarovanje ga slikajo in to je to.


Ja, sam zavarovanje mora biti urejeno preden avto v salonu prevzamem.
In potem ga peljem na ta škodni center zavarovalnice.
Če se na vožnji kaj zgodi, ti kasko ne velja. Vsaj tako sem razumel ko sem govoril z zavarovalno agentko.

MadMax je izjavil:

Se to ukvarjaš s trapci in trapami za šalterjem zavarovalnice, ali z agenti/zastopniki?


Tako so mi rekli, ko so me na telefonu prevezali na oddelek za zavarovanja.
Da skleneš prej, morajo pa avto videt, da velja kasko. In ga je treba pripeljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TonyTony ()

MadMax ::

Torej že imaš vsaj okvirni predračun-ponudbo, pa povprašaš pri konkurenci.
Če te kaj čustveno veže na "tvojo" zavarovalnico pa naslednje leto spet pricapljaš k njim.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

feryz ::

Kaj morajo pregledati?
Niti novega, niti rabljenega mi še niso niti pregledali, niti poslikali.
Pa je imel tudi rabljen šest mestno cifro v evrih.
Kaj za vraga naj bi pa slikali? Brisalce?

TonyTony ::

A torej ni povso potrebno da ga prej vidijo?
Mogoče kdo ve kako je pri Generali zavarovalnici to?

Feryz, pri rabljenem da ne pregledajo?
Kaj če jaz danes razbijem moj avto, pa ga jutri kasko zavarujem in nato pripeljem čez en teden?

MadMax ::

Rabljenega agent pogleda/poslika.
Za novega pa... prvič slišim tako traparijo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mugen999 ::

Men so pr generaliju pod nujno zahteval da ga slikajo novi avto, ko sem sklenil zavarovanje. In sm ga moral pripeljat nazaj da so ga slikali.

delavec44 ::

Meni so rekli naj ga sam slikam in pošljem po mailu. Verjetno bi ga lahko tudi v salonu. Wiz.

Triglav ni hotel pa nič.

Zgodovina sprememb…

TonyTony ::

mugen999 je izjavil:

Men so pr generaliju pod nujno zahteval da ga slikajo novi avto, ko sem sklenil zavarovanje. In sm ga moral pripeljat nazaj da so ga slikali.


Pripelješ lahko isti dan ko avto prevzameš?
Malo me skrbi ta vožnja iz salona do škodnega centra, ker kaj če se ti takrat kaj zgodi na cesti...

kixs ::

Ti moras imeti zavarovanje ze sklenjeno preden gres na cesto.

Ali bos najprej imel samo osnovno, potem ti uredijo pa kasko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Machete ::

feryz je izjavil:

Kaj morajo pregledati?
Niti novega, niti rabljenega mi še niso niti pregledali, niti poslikali.
Pa je imel tudi rabljen šest mestno cifro v evrih.
Kaj za vraga naj bi pa slikali? Brisalce?


Seveda so ti ga poslikali, ampak ti si klepetal z joškato agentko in nisi videl, ker to naredijo, preden ti sploh rečeš 'uf je poceni letos zavarovanje'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

TonyTony ::

kixs je izjavil:

Ti moras imeti zavarovanje ze sklenjeno preden gres na cesto.

Ali bos najprej imel samo osnovno, potem ti uredijo pa kasko?


Ne, meni so rekli, da komplet zavarovanje s kaskom urediš prej, do 1 mesec pred prevzemom avta lahko vse porihtaš ko dobiš VIN številko novega vozila.
Da pa je treba po nakupu pripeljat avto poslikat in pregledat in da kasko postane veljaven z momentom, ko ti to uredijo v škodenem centru. Kljub temu, da ga skleneš par dni prej.
Tako so rekli na Triglav, pa da je praksa tudi pri ostalih. Nekdo je napisal da je tudi pri Generali tako.
Zdaj lahko pa da kje drugje delajo drugače.

delavec44 ::

Ni malce neumno zahtevati slikanje novega avta? Saj poškodovanega sploh ne bi prevzel.

kixs ::

TonyTony je izjavil:

kixs je izjavil:

Ti moras imeti zavarovanje ze sklenjeno preden gres na cesto.

Ali bos najprej imel samo osnovno, potem ti uredijo pa kasko?


Ne, meni so rekli, da komplet zavarovanje s kaskom urediš prej, do 1 mesec pred prevzemom avta lahko vse porihtaš ko dobiš VIN številko novega vozila.
Da pa je treba po nakupu pripeljat avto poslikat in pregledat in da kasko postane veljaven z momentom, ko ti to uredijo v škodenem centru. Kljub temu, da ga skleneš par dni prej.
Tako so rekli na Triglav, pa da je praksa tudi pri ostalih. Nekdo je napisal da je tudi pri Generali tako.
Zdaj lahko pa da kje drugje delajo drugače.


Preden avto prevzames/zapeljes, ga slikaj iz stirih kotov in streho.

Sicer pa ti vecinoma lahko tudi v avto salonu uredijo zavarovanje in kasko. Nekje je ze vkljucen v prodajno ceno.

Ahim ::

TonyTony je izjavil:

A torej ni povso potrebno da ga prej vidijo?
Mogoče kdo ve kako je pri Generali zavarovalnici to?

Feryz, pri rabljenem da ne pregledajo?
Kaj če jaz danes razbijem moj avto, pa ga jutri kasko zavarujem in nato pripeljem čez en teden?

Jaz sem to dozivel samo enkrat - ko smo prodali & prepisali prejsnjega (13 let star Renault z 200+ kkm), ga je novi lastnik zavaroval na AMZS salterju mislim da ravno pri Generali, in ker je med ostalim vzel tudi delni kasko za toco, ga je sla zenska izza salterja ven na parkirisce pregledat ... pri tem si je res vzela par minut za tisto malo streho,vecina katere je itak steklena ... kot da bo nevemkaj odkrila :))

AngelOfDeath ::

TonyTony je izjavil:

Torej eno vprašanje.
Če kupim nov avto v npr. Salonu XY, pa je potem potrebno uveljavljati garancijo, ali je to potrebno urejati v dotični servis avtohiši
kjer si ga kupil, ali lahko kjerkoli v Sloveniji na pooblaščenem servisu?



Hyundai mislim da lahko servisiraš kjerkoli ampak se moraš držati tovarniških zahtev in specifikacij.
Točno kaj moraš upoštevat si lahko prebereš v tistih njihovih papirjih.

Ampak mislim da to velja samo za Hyundai.
edit: Slovnica

DINAMIK ::

Res ne vem kakšne agente imate vi ali imate avtomobile za pol miljona eur?
Prejšnji teden sem zavaroval nov avto na Generali zavarovalnici ,pa ga nisem pokazal in tudi ni nihče rekel ,da ga moram pokazati. Vrednost je pa samo 43k.

feryz ::

Machete je izjavil:

Seveda so ti ga poslikali, ampak ti si klepetal z joškato agentko in nisi videl, ker to naredijo, preden ti sploh rečeš 'uf je poceni letos zavarovanje'.
Niti pod razno ne. Ker sem se sklenjenim kasko zavarovanjem odpravil 100 km stran od doma in moje zavarovalnice in tam registriral avto. Ta je stal 100k evrov.
Audi, 10 mesecev star, je koštal 54k evrov. Ravno tako sem sklenil zavarovanje preko telefona in šel po avto. Brez kakršnihkoli slik.

Oslarij o slikanju novega avtomobila pa verjetno niti komentirati ni treba.

SambaShare ::

delavec44 je izjavil:

Ni malce neumno zahtevati slikanje novega avta? Saj poškodovanega sploh ne bi prevzel.


Takrat ob poplavah so malo pojačali zahteve. En čas so hoteli celo videti v živo (Triglav).

tony1 ::

" Oslarij o slikanju novega avtomobila pa verjetno niti komentirati ni treba. "

Ata, vi ste ostali malo zadaj. Vsaj nekatere zavarovalnice to zdaj počnejo. Saj je vsak telefon dovolj dober za te vaje.

Včeraj sem kupil avto, prepis delal na AMZS šalterju, seveda nisem vzel kaska.

Na sosednjem šalterju ga nekdo je, in bejba mu je lepo pojasnila: "sedaj greva pa še avto slikati".

feryz ::

Ja če zavaruješ na AMZS.
Sicer mi ni jasno, kako lahko, ampak ok, vse sorte čudakov je na svetu.

tony1 ::

T.i. običajni delovni ljudje delajo v službah po 10, 12 ur na dan in ne morejo niti razmišljati o tem, kje bi to počeli, ker nimajo časa in so tako izmozgani.

Slišim, da so najbolj u riti tisti, ki delajo za privatnike, ti jih radi iztisnejo ko limono, do zadnjega atoma :|

feryz ::

Razlika med višino zavarovanja med sklepanjem pri AMZS, ali med super duper najugodnejšo lizing ponudbo ali svojim zavarovalničarjem, za enako polico, je vse prej kot majhna. V korist zavarovalničarja.

Zraven lahko zanemarimo dejstvo, da osebni zavarovalničar ne rabi slikariti avta in da je dovolj en mail s podatki, da vse uredi in polica čaka na UE ali na tehničnem.

Utk ::

Praviloma bi morali slikat. Bi vi nekomu obljubili povrnitev škode brez da vidite to stvar, če ni že razbita? Amzs se pa pač drži pravil, ker če bi bilo kaj narobe, bi zavarovalnica z veseljem drkala amzs zakaj niso slikali. Sami sebe pač ne bojo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Na cesti
910230749 (1023) Lonsarg
»

Kasko za nov avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
737230 (3375) MadMax
»

Zavarovanje

Oddelek: Na cesti
406980 (5360) WhiteAngel
»

Ciganija sklepanja zavarovanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12217547 (13845) solatko
»

Avtomobilsko zavarovanje- par idej in vprašanj (kje je najceneje, ga je možno opravit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13521272 (16701) ivanuscha

Več podobnih tem