» »

Koliko donirate društvom?

Koliko donirate društvom?

«
1
2

enemon ::

Ali, koliko in katerim lokalnim društvom (gasilsko, športno, kulturno itd.) donirate?

mtosev ::

Sicer ni lokalno, a vsak mesec dam 5€ Mozilli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Evolve ::

0

residual ::

gasilcem pol dohodnine, pa letno za koledarje...
druga polovica drugemu društvu,

ostalim društvom kjer sem član, letne članarine

pa še kje kakšne priložnostne kakšnim humanitarnim društvom, odvisno od pristopa, lunine mene in s katero nogo sem se vstal.. bolj kot ne random...po 10 € tu pa tam.

pero50 ::

2 gasilskim društvom 0,2 in 0,3% dohodnine + 30€ za koledar, peljem jim železo + na veselici z veseljem kupim pivo, čevape, dam še kak € prostovoljnih prispevkov + lani sem jim za srečelov izdelal ~300€ poslovnih daril.

parkrat letno zavetišču za živali. Včasih sem vplačal kakšno igro na srečo (cca 10€ letno), pa sem ugotovil da je to stran vržen denar in sedaj rajši dam zavetišču.

d4vid ::

Sem član gasilskega društva, darujem dohodnino in plačujem članarino. Poleg tega prispevam dosti svojega prostega časa, kar je veliko vredno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Horas ::

zakaj bi??

mtosev je izjavil:

Sicer ni lokalno, a vsak mesec dam 5€ Mozilli.


bravo. mama je ponosna nate
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Mato989 ::

Nič ne dam... oz vso dohodnino kar lahko določim, mislim da je zdaj 1% dam za gasilce... vse ostalo pa 0... ker nikjer nisem član in se s tem ne ukvarjam... sami potrošniki denarja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

1% gasilcem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

Društvom in organizacijam nič.
Privat osebam v stiski, ki se obrnejo name, kar nekaj.

Netrunner ::

Jaz sem porazdelil tisti % od dohodnine in to je vse kar dam.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

gruntfürmich ::

od dohodnine sončku in gasilcem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

Samo gasilcem ca$h.

wajdouc ::

Namenim nekaj €€€ lokalnim gasilcem in botrstvu.

pero50 je izjavil:

Včasih sem vplačal kakšno igro na srečo (cca 10€ letno), pa sem ugotovil da je to stran vržen denar in sedaj rajši dam zavetišču.

Kar ima čez Loterija Slovenije gre veliko denarja za humanitarne, invalidske in druge organizacije ter društva. Lepo, da je to zate stran vržen denar.

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Sicer ni lokalno, a vsak mesec dam 5EUR Mozilli.


Mamin denar pošiljaš v tujino?
Med tem, ko se doma borimo in doniramo, da lahko gredo otroci na morje (sam sem doniral vsako leto - lepo cifro).
Sram me je, da imam take sodržavljane.

toše, kam daš dohodnino?

------------

Drugače dam še gasilcem (na treh mestih) in kak SMS tudi še za ostale pošljem (ne samo za Deželaka junaka)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

energetik ::

Lokalnim gasilcem dajem celo dohodnino, to je pa to.
vires in numeris

Invictus ::

energetik je izjavil:

Lokalnim gasilcem dajem celo dohodnino, to je pa to.

Enako...

Drugi si denarja ne zaslužijo, ker gre vsaj pol denarja za režijo... Ali še več.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

penzičem in ostalim parazitom pa doniram veliko preveč že od moje bruto plače.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

enemon ::

A pa je v vseh teh društvih kakšen nadzor nad porabo sredstev ali se dela malo po domače?

Invictus ::

Kakšen nadzor sredstev ?!?!?!

To v Sloveniji ne obstaja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

enemon je izjavil:

A pa je v vseh teh društvih kakšen nadzor nad porabo sredstev ali se dela malo po domače?


Lahko rečem za gasilce: za vsak zapravljen cent je treba imeti račun.
Je pa tako: gasilci so zelo gospodarni in tako ali tako nihče ne bi centa vzel. Še zraven dajamo.

Pri kakih osmih marcih: tam se pa samo pleni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

mtosev ::

https://postimg.cc/06wsvZd4
Še moje druge donacije.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Runner71 ::

Dohodnino lokalnim gasilcem, višek oblačil 2x letno direkt k brezdomcem....

Nikonja ::

Invictus je izjavil:

energetik je izjavil:

Lokalnim gasilcem dajem celo dohodnino, to je pa to.

Enako...

Drugi si denarja ne zaslužijo, ker gre vsaj pol denarja za režijo... Ali še več.


Ne vem zakaj treba pluvat po ostalim če ne poznaš nobenega drugega društva razengasilcev.... vzemi si mal časa in rajš pomagaj otrokom v npr Botrstvu, rdeči noski, Junaki 3 nastropja, zveza sožitje.... pa še in še. Verjemi, njim bi tvoj denar več pomagal kot lokalnim gasilcem za sobotno žurko (sem jih videl v živo večkrat kako "koristno" uporabljajo doniran denar)

PunkDude ::

Lokalnem pohodnem 1%.

˙janezvalva ::

vedno dam ekvivalent letnice.
predlani 20.22€, lani 20.23€, letos 20.24€, ...

enemon ::

Ponekod pošiljajo društva okrog pisne prošnje za donacije v smislu sponzorstev.

edi45 ::

Dohodnina in razne donacije raznim društvom za pomoč živalim in zavetiščem. Ostalo ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Machete ::

Nikonja je izjavil:

Invictus je izjavil:

energetik je izjavil:

Lokalnim gasilcem dajem celo dohodnino, to je pa to.

Enako...

Drugi si denarja ne zaslužijo, ker gre vsaj pol denarja za režijo... Ali še več.


Ne vem zakaj treba pluvat po ostalim če ne poznaš nobenega drugega društva razengasilcev.... vzemi si mal časa in rajš pomagaj otrokom v npr Botrstvu, rdeči noski, Junaki 3 nastropja, zveza sožitje.... pa še in še. Verjemi, njim bi tvoj denar več pomagal kot lokalnim gasilcem za sobotno žurko (sem jih videl v živo večkrat kako "koristno" uporabljajo doniran denar)


Pusti uboge na duhu. Imajo jasno zabetonirano resnico.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Jaz bi predlagal rdeči križ:
https://nova24tv.si/v-sloveniji-je-mogo...

Mato989 ::

Nikonja je izjavil:

Invictus je izjavil:

energetik je izjavil:

Lokalnim gasilcem dajem celo dohodnino, to je pa to.

Enako...

Drugi si denarja ne zaslužijo, ker gre vsaj pol denarja za režijo... Ali še več.


Ne vem zakaj treba pluvat po ostalim če ne poznaš nobenega drugega društva razengasilcev.... vzemi si mal časa in rajš pomagaj otrokom v npr Botrstvu, rdeči noski, Junaki 3 nastropja, zveza sožitje.... pa še in še. Verjemi, njim bi tvoj denar več pomagal kot lokalnim gasilcem za sobotno žurko (sem jih videl v živo večkrat kako "koristno" uporabljajo doniran denar)


Gasilci vsaj gasijo, zato njim rad doniram dohodnino.... od drugih je samo strošek in jamranje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Manj je vec...torej okroglo nulo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Machete ::

Vsaj 2k na leto. In ker nisem ubog na duhu z zabitimi plašnicami, dam gasilcem, fari za določene programe za mladino in misijone, neprofitnim levo usmerjenim organizacijam, lokalni šoli itd..
Izbiram torej glede na doprinos družbi, po lastni presoji, ne glede na ukaze janeza in jelke.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

Sem dovolj samozavesten da mi ni treba darovati, da bi se pocutil izpopolnjenega. To delajo osebe ki so sibkega karakterja in slabega mentalnega stanja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

"Pri kakih osmih marcih: tam se pa samo pleni."

Po Goebbelsu se za tisočkrat ponovljeno laž misli, da je že resnica.

Očitno ti mora še zadnji medij, ki se gre preiskovalno novinarstvo pri nas, povedati, da I8M ne prejema javnega denarja:
https://nova24tv.si/prvo-nakazilo-insti...

asdf_jklc ::

Razen gasilci ko prnesejo koledarje - NIČ in tudi ne vidim potrebe, samo nekdo mora še naredit kriminalno dejanje delit denar raznih bedakom tipa 8 marec.

_Sajmon_ ::

Sam darujem cca 10% svojih prihodkov. Po svetopisemsko. Recimo 2/3 od tega gre fiksno verskemu združenju (ni rkc), kateremu dam tudi tisti del dohodnine. Deluje izključno po principu darov. Ostalo občasno karitasu ali kaki drugi organizaciji, za katero presodim, da dela dobro za družbo, recimo za misijone. Tudi gasilcem, ki pridejo na vrata in pri nedeljski nabirki pri sv. maši v nedeljo. Če pa osebno poznam koga v stiski, mu tudi kaj dam, tako kot pred kratkim eni družini, ki je rabila za zdravljenje otroka pa je res v stiski z denarjem. Zaradi te desetine mi prav nič ne manjka, priznam pa, da je to kar odločitev.

Pa Il Diavolu bi rekel, da še bolj mimo izjave nisem slišal. Da bi daroval zato ker sem slabega mentalnega zdravja in šibkega zdravja?!!! Kera izjava. Res upam zate, da ne boš nikoli v potrebi. Ta odgovor je samo opravičevanje lastne skopuškosti.

OutOfTheBox ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

To delajo osebe ki so sibkega karakterja in slabega mentalnega stanja.


V bistvu ne. Ljudje darujemo / doniramo zato ker se potem boljše počutimo. Ljudje po naravi radi pomagamo ljudem oz. v dober namen in večji impact kot imamo bolje se počutimo.

So pa to ljudje, ki so sposobni empatije, tisti ki niso, tega ne bodo razumeli.

_Sajmon_ ::

OutOfTheBox je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

To delajo osebe ki so sibkega karakterja in slabega mentalnega stanja.


V bistvu ne. Ljudje darujemo / doniramo zato ker se potem boljše počutimo. Ljudje po naravi radi pomagamo ljudem oz. v dober namen in večji impact kot imamo bolje se počutimo.

So pa to ljudje, ki so sposobni empatije, tisti ki niso, tega ne bodo razumeli.


Če daruješ zato, da se bolje počutiš, potem si zgrešil bistvo. Če bi se samo na občutke zanašali, ne bi daleč prišli. Seveda je dostikrat neko zadovoljstvo, da si nekomu pomagal, ampak nekomu pomagaš, ker rabi to pomoč, ne pa zato, da bi ti se boljše počutil. Ljudje smo v osnovi mnogokrat pripravljeni pomagat, sploh zastonjsko, drži, le dat iz svoje denarnice pa je druga stvar, ki pa ni tako samo po sebi umevna.

OutOfTheBox ::

Če daruješ zato, da se bolje počutiš, potem si zgrešil bistvo.


Nisi popolnoma razumel zadeve. Ljudje delamo vse da se bomo sami dobro počutili, to je celotna mehanika človeka. Človek vsako sekundo razmišlja kako ustvarit dodano vrednost oz. kaj bo naredil da se bo naslednji trenutek bolje počutil.

ampak nekomu pomagaš, ker rabi to pomoč, ne pa zato, da bi ti se boljše počutil.


Predstavljaj si da vržeš 1EUR brezdomcu pred trgovino, on te pogleda in reče "Mercedeza voziš, ne bit tak škrtuh in mi dej vsaj dvajsetaka".

Boš še daroval temu človeku, čeprav veš da to on rabi? Ideja je povsod enaka. Ti si izmenjal tisti EUR za slabe občutke. Če bi se ti lepo zahvalil, dodatno bi se mu še zarosile oči ker si mu pomagal, bi skorajda verjetno odprl denarnico in mu dal not še nekaj ali pa mu skoraj zagotovo še naslednjič dal spet. V tem primeru si izmenjal dobre občutke za tisti EUR (ker veš koliko mu je to pomenilo).


judje smo v osnovi mnogokrat pripravljeni pomagat, sploh zastonjsko


Zastonj nikoli ne obstaja, vedno je neka izmenjava. Odvisno kaj sicer pomagaš, ampak v najmanjšem, daš svoj čas velikokrat pa tudi znanje.


Ljudje smo izjemno sebična bitja in nobene zadeve ne delamo zastonj tudi doma in z najbližjimi ne. Edino za svoje otroke si bomo šli v minus, manjkrat za partnerja/ko. Kar je dlje od tega, pa sploh ne.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

tony1 je izjavil:

"Pri kakih osmih marcih: tam se pa samo pleni."

Po Goebbelsu se za tisočkrat ponovljeno laž misli, da je že resnica.

Očitno ti mora še zadnji medij, ki se gre preiskovalno novinarstvo pri nas, povedati, da I8M ne prejema javnega denarja:
https://nova24tv.si/prvo-nakazilo-insti...


Če pogledamo realno so oni pravzaprav edini, ki lahko kupijo letalske karte za druge konce sveta in eksotične kraje zgolj na podlagi toplih besed in lepih obljub. Ker očitno pač potujejo brez virov prihodkov. Verjetno unikum na svetu. Škoda, da tega skrivnostnega recepta ne razkrijejo še vsem ostalim, kjer sta dva v službi in komaj krpata konec s koncem, kaj šele, da bi kam potovali.

D3m ::

To tudi mene zanima. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

tony1 ::

Daniel je izjavil:

tony1 je izjavil:

"Pri kakih osmih marcih: tam se pa samo pleni."

Po Goebbelsu se za tisočkrat ponovljeno laž misli, da je že resnica.

Očitno ti mora še zadnji medij, ki se gre preiskovalno novinarstvo pri nas, povedati, da I8M ne prejema javnega denarja:
https://nova24tv.si/prvo-nakazilo-insti...


Če pogledamo realno so oni pravzaprav edini, ki lahko kupijo letalske karte za druge konce sveta in eksotične kraje zgolj na podlagi toplih besed in lepih obljub. Ker očitno pač potujejo brez virov prihodkov. Verjetno unikum na svetu. Škoda, da tega skrivnostnega recepta ne razkrijejo še vsem ostalim, kjer sta dva v službi in komaj krpata konec s koncem, kaj šele, da bi kam potovali.


Kaj smo se torej naučili: ni mogoče najti podatkov, da se I8M financira iz naših javnih sredstev. S stisnjenimi zobmi ste sprejeli, da to drži.

Seveda pa ni treba, da vam je to všeč. Lahko še naprej jamrate. Recept za to, kar očitno zavidate (meni, recimo, je vseeno, sedim pod klimo in si brundam, da je potovanje v kurčevo Indijo mnogo precenjeno) je pa zelo enostaven: prijaviš se na podiplomca in si zrihtaš polno štipendijo, ki jo plača ustanova, kjer boš študiral. Res pa je, da ne vzamejo vsakega in vsakemu tega izleta "na lepše" tudi ne financirajo...

Daniel ::

Naučili smo se kvečjemu, da imajo NVOji, ki so podaljšek vlade financiranje urejeno preko obvodov, ker imajo zagotovo za tole urejeno kakšno zakonsko luknjo po meri. Lahko pa nas še naprej prepričuješ, da živijo od zraka, morda ti bo kdo verjel.

Sicer pa gasilcem vsako leto za koledar, če kupijo kakšno opremo, tudi dobijo nek prispevek, drugi gasilci pa dobijo ene 300 kil železja vsako leto, ki ga potem prodajo na surovino. Pa še 1% dohodnine gre nekemu društvu za srčnožilne bolezni.

zobnik ::

Gasilcem vsako leto za koledar in če se kamion menja vsak nekaj doda al pa če se gasilski dom ureja tud.
To daje lastnik.

Ostalo nas ne zanima, ker se samo krade denar, če daš gasilcem to tudi vidiš, d aje bilo vloženo v točno tist.

Moti me pa tudi da se zbira denar preko hrbtov invalidov, da se obrnejo milijoni, ki jih invalidi ne dobijo, ampak ostali ki imajo že dost, še več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

tony1 ::

Daniel je izjavil:

Naučili smo se kvečjemu, da imajo NVOji, ki so podaljšek vlade financiranje urejeno preko obvodov, ker imajo zagotovo za tole urejeno kakšno zakonsko luknjo po meri. Lahko pa nas še naprej prepričuješ, da živijo od zraka, morda ti bo kdo verjel.


Oprosti, temu smo včasih rekli nakladanje. Jemlješ si kredibilnost.

V I8M sodeluje kup ljudi (lahko jih vidiš na FB), in tam so zraven na prostovoljni bazi in delajo brez plačila. Popolnoma enako kot lokalno PGD. (Pa tudi če bi bili zaposleni tam, gre se za to, da je jasno, da niso financirani iz javnega denarja.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Mato989 ::

tony1 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Naučili smo se kvečjemu, da imajo NVOji, ki so podaljšek vlade financiranje urejeno preko obvodov, ker imajo zagotovo za tole urejeno kakšno zakonsko luknjo po meri. Lahko pa nas še naprej prepričuješ, da živijo od zraka, morda ti bo kdo verjel.


Oprosti, temu smo včasih rekli nakladanje. Jemlješ si kredibilnost.

V I8M sodeluje kup ljudi (lahko jih vidiš na FB), in tam so zraven na prostovoljni bazi in delajo brez plačila. Popolnoma enako kot lokalno PGD. (Pa tudi če bi bili zaposleni tam, gre se za to, da je jasno, da niso financirani iz javnega denarja.)



Ja samo gasilci pridejo pogasit požar na Ptuju v Murski, V Novem Mestu, v Kopru, kam pa pride I8M??? Kaj točno koristi I8M nekomu v Ormožu? Ali mu bolj koristi gasilec tri ulice naprej? Da pride črpat vodo pa reševat mačka z drevesa?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tony1 ::

Če koristi I8M (ki so jasne, in to na evropskem merilu) sam ne vidiš, jim ni treba šenkavati denarja. Pa ga daj komu drugemu, svobodba država smo...

Daniel ::

Te bučke, da če nekaj ni vidno javno ne obstaja lahko prodajaš komu drugemu. Kaj šele, da delajo zgolj, ker želijo državi in državljanom dobro ob tem, ko se borijo za splav nekje na poljskem in pitno vodo, dokler ne pride do C0.

Kot primer bom navedel samo preiskave na Novi24 v zvezi s financiranjem čez reklamiranje, torej se nekako da, (trenutna vlada pa je odlazku kar javno nakazala, pa nihče ni niti pisnil) in pa 100k vukovički. Tole najbrž ni vidno javno a vsi vemo, da obstaja.

Pač lahko se pa sprenevedaš še naprej, da so tam zgolj iz čistega altruizma.

tony1 ::

Pač se lahko še naprej sprenevedaš, da je I8M projekt Nove24, se tako tudi financira, samo da še vemo ne. :|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smiselnosti gasilskih društev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517948 (3134) titovili
»

Dobrodelnost - da ali ne? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16011966 (7335) hipertija
»

Koliko svojega dohodka/premoženja podarite za dobrodelne namene? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
575284 (3765) ales85
»

Darovanje dobrodelnim organizacijam (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
787532 (4313) feryz
»

Komu bi vi donirali?

Oddelek: Loža
465218 (4032) disposable2

Več podobnih tem