» »

Koliko svojega dohodka/premoženja podarite za dobrodelne namene?

Koliko svojega dohodka/premoženja podarite za dobrodelne namene?

1
2
»

donvito ::

Pred leti podaril svoji občini. KLIK ;)

GupeM ::

To ni podarjeno, do si sami vzamejo.

cekr ::

Pred časom so delali reklamo za neko dobrodelnico, ki za to dobi plačo.
To zame ni dobrodelnica. Dobrodelnost se dela popoldne po službi in to brezplačno.
Vse ostalo je služba. Tako kot veliko socialnih delavk nima občutka za socialne probleme. To jim je pač služba in jim vse ostalo dol visi.
Sem že klical na eno od humanitarnih organizacij, da imam nekaj kubikov drv odveč, da jih lahko podarim. Cel mesec smo se pregovarjali, da nimajo prevoza. Nazadnje so me prepričali, da jih pripeljem na nek naslov. Kasneje sem izvedel, da so si drva kar lepo razdelili zaposleni v tistem uradu. Dobrota je sirota. Nikomur ne gre tako hudo, da bi se potrudil tudi za kurjavo.
Od takrat pomagam samo, če prejemnika osebno spoznam in vem, da je res v dreku. Cigareti, pijača, dragi telefoni... so znak, da ni tako hudo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jabe ::

klemenSLO je izjavil:

Noben ni omenil tist 0,5% dohodnine?
JSt to dam lokalnemu športnemu društvu.

Lokalni gasilci.

kriptobog ::

cias je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Tocno nic. Dokler folk, ki prejema socialno kofetka medtem, ko imajo otroke v (skoraj brezplacnem) vrtcu, ne dam nikomur nic.


To je pri nas, pa tudi drugje v "razvitem" svetu neverjeten problem. Sploh ko si enkrat soočen z realnostjo da človek ki je prej delal 30+ let, plačeval vse prispevke, potem pa zaradi kakšne bolezni ali nesreče kar ne enkrat postane nesposoben samostojno obstajati, ZZZS pa ga j. v glavo in mu ne da NIČ. Res bolni zmeraj najebejo ker ne morejo hoditi po ustanovah in nadlegovati birokrate, pa tudi naši mediji ne bojo ozvestili populacije o tem problemu ker je treba le slediti politično korektnim trendom.


Bolni so zgodba zase. Ce so zaradi bolezni nezmozni delat se jim omogoci pomoc. Problem je izkoriscanje socialne in nezadosten nadzor nad tem. Potem ti pa folk na sociali dela na crno, poleg tega pa vlecejo vse mozne socialne transferje.

jabe je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Noben ni omenil tist 0,5% dohodnine?
JSt to dam lokalnemu športnemu društvu.

Lokalni gasilci.


No to tudi jaz dam gasilcem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

mtosev ::

Letos je največ dobil rdeči križ za Ukrajino. 100 Eur nakazal prek revoluta pri katerem je pisalo, da bodo izenačili mojo donacijo. Tako, da so vse skupaj dobili 200 Eur. Še humble bundle sem kupil za 41 Eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Netrunner ::

Kakorkoli se obrne, več kot je potrebe po dobrodelnosti bolj se vidi v kakšni super državi živimo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

ales85 ::

MIHAc27 je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Noben ni omenil tist 0,5% dohodnine?
JSt to dam lokalnemu športnemu društvu.


Jaz teh 0.5% društvu za otroke z down sindromom ampak....že parkrat opazil, da je to znesev v višini 1-2€. Letos ko sem pogledal celo 0€. Kaj odštejejo od dohodnine olajšave itd in šele od tistega zneska odbijejo 0.5%? Sej med bruto in neto je cca 500€ razlike, si vzamejo kar nekaj od plače tako da mi ni jasno, kako da je 0€.

Itak da se šteje od dohodnine, davka na dohodek, od česa si pa mislil? Od tega, kolikor plačaš za tvoje socialno varstvo?

shadeX je izjavil:

Te organizacije, pač nekaj delajo in na koncu tudi če pridejo tja drobtinice.. ja vsekakor bolje kot pa nič al kaj? (čeprav verjamem da GLAVNINA še vedno pride do končnega naslovnika). Fee je pač plačilo za to, da organizacija sploh laufa in hvala bogu da jih imamo.

Hja, veliko se nas s tem ne strinja. Drobtinice vsekakor niso bolje kot nič. Razen, če pač želiš podpirati nekaj zaposlitev na ta način, kar sicer ni slabo, ampak je po mojem drugačen cilj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darovanje dobrodelnim organizacijam (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
787254 (4035) feryz
»

Dobrodelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
597117 (4360) HappyPills
»

Dobrodelna odprava - vprašanja

Oddelek: Loža
162199 (1673) St235
»

Komu bi vi donirali?

Oddelek: Loža
465123 (3937) disposable2
»

Niti centa ne dam za Unicef

Oddelek: Loža
396233 (4432) Gladi

Več podobnih tem