» »

Koliko svojega dohodka/premoženja podarite za dobrodelne namene?

Koliko svojega dohodka/premoženja podarite za dobrodelne namene?

«
1
2

Juplter ::

Jaz nekje 10% mesečne plače.
Ker sem v otroštvu bil zelo izpostavljen revščini in ker mi zdaj gre finančno zelo dobro se mi zdi nekako pošteno. Res pa da dam denar organizacijam ki jim zaupam in ki delajo v lokalnem okolju.

Kaj pa vi?
http://cifxcj4qdn5ognlgc6bjnd6jgjibbjmysbhc4sifdhqiyur4fnctfuqd.onion/fck45.rar

dice7 ::

Jaz podarim okoli 100e mesečno različnim organizacijam in/ali priložnostim

Evolve ::

NIČ

kixs ::

Kaksna je ze razlika med bruto in neto placo? No, toliko gre v "dobrodelne" namene :lol:

V-i-p ::

OP: toliko kot ti. Se pravi nič.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

c3p0 ::

Trenutno nič, ker je tu zelo dosti izkoriščanja in laži.

Bom pa, ko bo več časa, da se razišče kje dejansko večina denarja pride v roke pomoči potrebnim, ne lenobam, ki bi imeli vse zastonj, ali stolpnicam RK.

genesiss ::

Te raziskave so že narejene, lahko pogledaš tu in kar zacnes: https://www.givewell.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

c3p0 ::

Super, a osebno bi vseeno raje deloval bolj lokalno.

fur80 ::

20EUR na mesec, sploh one v trgovinah s pobarvamkami za otroke me znajo prepričati. Pa če si mi kateri otrok ali familija na tv zasmili in je akcija po 5EUR na 1919 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

janezvalva ::

0.01% zdej ne vem če vam je to isto kot nič
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Daliborg ::

kixs je izjavil:

Kaksna je ze razlika med bruto in neto placo? No, toliko gre v "dobrodelne" namene :lol:

+1 -(minus)LOL
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

dope1337 ::

Kot fizična oseba, več ali manj nič.

Kot podjetje, se vsak konec leta poslužimo donacije (katera se šteje k davčni olajšavi - če se ne motim, so letos izenačili davčno olajšavo z donacijo, se pravi doniraš 1000EUR imaš olajšave 1000EUR, kar je win/win). S pomočjo lokalne izpostave Zveze prijateljev mladine najdemo eno družino, ki je potrebna pomoči. Svetovalka nam tudi razloži v katere nemene bodo porabljena sredstva (ponavadi gre za položnice ter darila za otroke v božičnem času).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

dexterboy ::

Sem enkrat že pisal v drugi temi: Dejmo se odločiti, komu bomo donirali 5 evrov na mesec. So to UA begunci, slovenski otroci, migranti, ki čakajo na južni meji, da se jo podre... Sicer je zdej na jumbo plakatih (hvala kur*u) akcija za domače družine in otroke. Osebno doniram skozi delo, ne skozi denarnico.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Furbo ::

Nič, ker se izogibam nategom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, DELL U3014

AndrejS ::

Jaz vsaki mesec doniram našim bednim politikom in JU - seveda proti moji volji

Netrunner ::

Jaz ne dam nobeni organizaciji nič, pomagam individualno če lahko.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mike_Rotch ::

Cca. jurja do 2 na leto. V različnih oblikah in intervalih. Poskušam se odzvati na razne SMS akcije, če so aktualne in primakniti tistih 5€. Sicer pa večinoma lokalno, z direktnimi donacijami in pomočjo, včasih v denarju, včasih tudi v obliki podarjene kakšne elektronike, kolesa itd.

hipertija ::

Nič oz. kot že prej omenjeno preko davkov in prispevkov ves čas. Če smo socialna država in plačujemo davke in prispevke, potem vsi dejansko doniramo tistim, ki so socialno šibkejši in je naloga države, pravilno razporejati. Me pa žalosti dejstvo, in zato tudi ne doniram, ker:
a) vsi gledajo samo na donacije v €
b) v raznoraznih organizacijah dejansko ljudje služijo, direktor ima plačo
c) ne zaupam
d) gledaš prenovo stanovanja (show po tv), potem pa hišo prodajajo aka. niso hvaležni

pomagam pa sosedi z raznimi priložnostnimi deli, ker je pač starejša; če bi si sosedje med seboj pomagali, bi bilo velikokrat lažje...
Prekle za kurnk

Stari89 ::

Nič.
Zares potrebni pomoči naj se zahvalijo dvema "gluhonemima", ki sta par let nazaj pobirala denar po BTCju.

kriptobog ::

Tocno nic. Dokler folk, ki prejema socialno kofetka medtem, ko imajo otroke v (skoraj brezplacnem) vrtcu, ne dam nikomur nic.

l0g1t3ch ::

Pomagam direktno z raznimi donacijami, nakupi opreme in potrebščin. Predvsem v lokalnem okolju, nekaj pa tudi pediatrični kliniki.

Raznim večjim organizacijam ala karitas, unicef, itd... ne zaupam.

Mike_Rotch ::

b) v raznoraznih organizacijah dejansko ljudje služijo, direktor ima plačo


Ta pogled je mimo. Tudi, če režija pobere 80% sredstev je to 20% več kot brez takšnih organizacij.

Zakaj delo, ki ga opravljajo zaposleni v dobrodelnih organizacijah ne bi bilo plačano?

Invictus ::

Mike_Rotch je izjavil:

b) v raznoraznih organizacijah dejansko ljudje služijo, direktor ima plačo


Ta pogled je mimo. Tudi, če režija pobere 80% sredstev je to 20% več kot brez takšnih organizacij.

Zakaj delo, ki ga opravljajo zaposleni v dobrodelnih organizacijah ne bi bilo plačano?

Ker se gre za dobrodelnost.

Nekateri dajo denar, drugi čas...

Drugače so pa dobrodelne organizacije (večna njih) samo nek skupek zabave za bogate, kjer se zapravlja doniran denar, in se kaže neka humanitarnost. zadaj jim pa 12 letniki šivajo cunje...

Edini dobrodelni organizaciji, ki si zaslužita donacije, sta Rdeči križ in Karitas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

paraboŁa ::

Inštitucijam 0, razen mogoče za kaka letovanja za otroke. Včasih kak sms za zdravstveno pomoč, čeprav se mi zdi glupo. Ostalim odvisno od situacije.

Mike_Rotch ::

Ker se gre za dobrodelnost.

Nekateri dajo denar, drugi čas...


In potem tisti, ki dajo čas samo potrebujejo dobrodelno organizacijo, da preživijo?

Ni tako enostavno. Če želiš peljati večje projekte rabiš full time kader, ki mora biti plačan. Kočni "uporabniki" sicer dobijo manj, kot bi dobili, če bi bili vsi zaposleni prostovoljci. Ampak vseeno bistveno več, kot, če tega dela ne bi opravljal nihče.

Malo bolj od blizu poznam delovanje RK, pa vem, da si fantje in punce, ki delajo tam zaslužijo vsak cent, ki ga dobijo. Verjetno se sicer vrednost tega zmanjšuje, višje, ko greš po lestvici, ampak tudi brez vodstva bi organizacija težko delovala.

shadeX ::

Jaz med 5 - 10% prihodkov na mesec.

Nič, ker se izogibam nategom.


Saj veš da je to samo tvoj izgovor, da lažje to upravičiš?


in zato tudi ne doniram, ker:
a) vsi gledajo samo na donacije v EUR
b) v raznoraznih organizacijah dejansko ljudje služijo, direktor ima plačo
c) ne zaupam
d) gledaš prenovo stanovanja (show po tv), potem pa hišo prodajajo aka. niso hvaležni


a. Normalno. Denar najlažje pretvoriš v tisto kar ljudje v stiski najbolj potrebujejo. S 1000 paketi mleka boš težko dobil ven še pašto, riž ali pa svežo zelenjavo.
b. Bejž no bejž, a res? Brez njih, koliko pomoči bi dejansko prišlo do končnih uporabnikov? Ti namignem - NIČ.
c. Tvoj izgovor da se lažje počutiš, ker ne doniraš. Sej kdo je rekel da si obvezen donirat? Sam pač ne išči izgovorov, če ti denarja zmanjkuje.
d. lol, kupili so te z zgodbico, da bi se pa malo bolj pozanimal kaj je blo zadaj, pa ne? Seveda, ker si dobil potrditev, ki tebi ustreza.

Tista družina zgleda da je bila v najemu in POPTV tega očitno ni preveril (ali pa so ignoriral). Sedaj ko je stanovanje prenovljeno ga lastnik (ki niso tista družina ki je bila po TV) lahko tudi proda za več (kar je tudi naredil, oz. misli narediti).


Drugače pa tko: Doniraš ker se potem boljše počutiš. Če se ob donaciji počutiš slabše, delaš to iz napačnih razlogov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

hipertija ::

shadeX je izjavil:

Jaz med 5 - 10% prihodkov na mesec.

Nič, ker se izogibam nategom.


Saj veš da je to samo tvoj izgovor, da lažje to upravičiš?


in zato tudi ne doniram, ker:
a) vsi gledajo samo na donacije v EUR
b) v raznoraznih organizacijah dejansko ljudje služijo, direktor ima plačo
c) ne zaupam
d) gledaš prenovo stanovanja (show po tv), potem pa hišo prodajajo aka. niso hvaležni


a. Normalno. Denar najlažje pretvoriš v tisto kar ljudje v stiski najbolj potrebujejo. S 1000 paketi mleka boš težko dobil ven še pašto, riž ali pa svežo zelenjavo.
b. Bejž no bejž, a res? Brez njih, koliko pomoči bi dejansko prišlo do končnih uporabnikov? Ti namignem - NIČ.
c. Tvoj izgovor da se lažje počutiš, ker ne doniraš. Sej kdo je rekel da si obvezen donirat? Sam pač ne išči izgovorov, če ti denarja zmanjkuje.
d. lol, kupili so te z zgodbico, da bi se pa malo bolj pozanimal kaj je blo zadaj, pa ne? Seveda, ker si dobil potrditev, ki tebi ustreza.

Tista družina zgleda da je bila v najemu in POPTV tega očitno ni preveril (ali pa so ignoriral). Sedaj ko je stanovanje prenovljeno ga lastnik (ki niso tista družina ki je bila po TV) lahko tudi proda za več (kar je tudi naredil, oz. misli narediti).


Drugače pa tko: Doniraš ker se potem boljše počutiš. Če se ob donaciji počutiš slabše, delaš to iz napačnih razlogov.


Ti že veš... ampak ja, lahko dodam še točko e. - kar je že predhodnik napisal - dokler socialkarji kofetkajo in se vozijo z boljšimi avtomobili kot jaz, me boli patak.
Prekle za kurnk

shadeX ::

dokler socialkarji kofetkajo in se vozijo z boljšimi avtomobili kot jaz, me boli patak.


Točka "e" bistveno poudari tisto že zgoraj napisano - S tem se tvoj ego tolaži in meče vse reveže v isti koš, samo da se mu ni potreba dajat še s to situacijo. Resnica je daleč proč in tisto kar ti vidiš je samo nek "mit" o socialkarjih, ki še zdaleč ne drži vode. So reveži ampak ti jih ne vidiš, ker si pač preslepljen s sovražnostjo do tistih nekaj deset ki izigravajo sistem - na drugi strani imaš pa na stotine takih (ki jih ne moreš opazit), ki dejansko živijo v globoki revščini. To so predvsem stari in družine (invalidni starši, oče/mati samohranilec/ka,..).

Drugače pa - Sprijazni se - doniranje "ni zate" (zaenkrat), niti noben od tebe tega ne zahteva. Temo bi lahko mirno presurfal ali pa se ne oglasil, ampak izgleda da imaš nekaj bolečine spodaj kar se tiče tega, zato si pač to moral narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

kuall ::

nič, če bi kaj bi zdejle na veliko doniral ukrajinski vojski pa se mi še to ne da pretirano. za to je država.

hipertija ::

kuall je izjavil:

nič, če bi kaj bi zdejle na veliko doniral ukrajinski vojski pa se mi še to ne da pretirano. za to je država.

hahah revež, kaj bi en par čevljev kupil solđerju? :D hhahahahahahhahahaha
Prekle za kurnk

cias ::

kriptobog je izjavil:

Tocno nic. Dokler folk, ki prejema socialno kofetka medtem, ko imajo otroke v (skoraj brezplacnem) vrtcu, ne dam nikomur nic.


To je pri nas, pa tudi drugje v "razvitem" svetu neverjeten problem. Sploh ko si enkrat soočen z realnostjo da človek ki je prej delal 30+ let, plačeval vse prispevke, potem pa zaradi kakšne bolezni ali nesreče kar ne enkrat postane nesposoben samostojno obstajati, ZZZS pa ga j. v glavo in mu ne da NIČ. Res bolni zmeraj najebejo ker ne morejo hoditi po ustanovah in nadlegovati birokrate, pa tudi naši mediji ne bojo ozvestili populacije o tem problemu ker je treba le slediti politično korektnim trendom.

energetik ::

Dokler dajem od plače mesečno skoraj 400EUR davka v proračun (poleg vseh prispevkov), zaenkrat le redko še kaj dodatno doniram, morda kdaj za kakšen specifičen namen oz. določeni družini ali pa klošarju. Sicer pa vsak revež lahko zaprosi za socialno pomoč in dobi nekaj od mojih 400EUR.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

49106 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ker se gre za dobrodelnost.

Nekateri dajo denar, drugi čas...


In potem tisti, ki dajo čas samo potrebujejo dobrodelno organizacijo, da preživijo?

Ni tako enostavno. Če želiš peljati večje projekte rabiš full time kader, ki mora biti plačan. Kočni "uporabniki" sicer dobijo manj, kot bi dobili, če bi bili vsi zaposleni prostovoljci. Ampak vseeno bistveno več, kot, če tega dela ne bi opravljal nihče.

Malo bolj od blizu poznam delovanje RK, pa vem, da si fantje in punce, ki delajo tam zaslužijo vsak cent, ki ga dobijo. Verjetno se sicer vrednost tega zmanjšuje, višje, ko greš po lestvici, ampak tudi brez vodstva bi organizacija težko delovala.


Donira se socialno ogroženin, ne pa za plače zaposlenih.

V humanitarnih organizacijah najprej poskrbijo zase, če kaj ostane, gre naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kuall ::

hipertija je izjavil:

kuall je izjavil:

nič, če bi kaj bi zdejle na veliko doniral ukrajinski vojski pa se mi še to ne da pretirano. za to je država.

hahah revež, kaj bi en par čevljev kupil solđerju? :D hhahahahahahhahahaha

prav bi bilo, da doniram vsak mesec 100EUR za ukrajinsko vojsko pri mojem trenutnem stanju. saj sem nadpovprečno moralen in pošten itd, žal tako vseeno nisem.
sej dokler je bil janša PV sem jim kaj doniral preko davkov, zdej ko so rusofili na oblasti še iz tega ne bo nič in bo šel ta denar na kakšno metelkovo kakšnemu zlatkotu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

cias ::

kuall je izjavil:


prav bi bilo, da doniram vsak mesec 100EUR za ukrajinsko vojsko pri mojem trenutnem stanju. saj sem nadpovprečno moralen in pošten itd, žal tako vseeno nisem.
sej dokler je bil janša PV sem jim kaj doniral preko davkov, zdej ko so rusofili na oblasti še iz tega ne bo nič in bo šel ta denar na kakšno metelkovo kakšnemu zlatkotu.


Zakaj Ukrajincem, revnim Slovencem pa ne? Ker je trenutno moderno se klanjati moralnim trendom političnih elit, zvezdnikov, influencerjev...?

kuall ::

100x raje dam ukrajini kot revnim slovencem.
revni slovenci dobijo socialno.
ukrajince je po drugi strani napadel en fakin gnoj in so žrtve v pravem pomenu besede. revni slovenci so si velikokrat sami krivi za svoje stanje. plus če pade ukrajina je to slabo za slovenijo in zame, ker se širi po svetu putlerizem in nazadnjaštvo.
revni po moje dobijo kr zadost socialne pomoči in s tem vseeno ni za pretiravati. če pa je kdo lačen pa mu lahko dam krompir za jesti zastonj. :D ampak imam občutek, da kake hude hvaležnosti ne bi bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Ashrack ::

kixs je izjavil:

Kaksna je ze razlika med bruto in neto placo? No, toliko gre v "dobrodelne" namene :lol:

Odlicen odgovor
....

njyngs ::

Na neko periodo namenim denar direktno posameznim zavetiščem za živali. Raje vidim, da moj denar prejmejo lačne živali, kot pa kup socialnih problemov, ki na Facebooku cele dneve nabijajo take bedarije, da te srat prime.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

cias ::

kuall je izjavil:

100x raje dam ukrajini kot revnim slovencem.


Več kot očitno pri vseh sledilcev trendov.

mertseger ::

Enih 500€ v povprečju na leto.

jabe ::

par 100 evrov letno... zdaj ste mi dali misliti, ko ste začeli predalčkati, komu... ne ločim po narodnosti, če pa zdajle v retrospektivi naredim presek, kam to dajem, pa bi mogla reči, da so skoraj vedno v igri otroci. Človeški. Ni nujno v denarju, veliko zapravim v akcijah, ko je treba zbirati šolske potrebščine in decembra, ko kupujem kaka oblačila in podobno za kako izmed akcij treh dobrih mož.

kamiKaZaA ::

OP laže in trola, da se kar kadi...

klemenSLO ::

Noben ni omenil tist 0,5% dohodnine?
JSt to dam lokalnemu športnemu društvu.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Invictus ::

klemenSLO je izjavil:

Noben ni omenil tist 0,5% dohodnine?
JSt to dam lokalnemu športnemu društvu.

Jaz dam lokalnim gasilcem.

Ker bodo oni pri meni, če kaj zagori.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klemenSLO ::

Invictus je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

Noben ni omenil tist 0,5% dohodnine?
JSt to dam lokalnemu športnemu društvu.

Jaz dam lokalnim gasilcem.

Ker bodo oni pri meni, če kaj zagori.


Aja seveda, gasilcem pa vedno 20€, sm pozabu oment :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

ales85 ::

Mike_Rotch je izjavil:

b) v raznoraznih organizacijah dejansko ljudje služijo, direktor ima plačo


Ta pogled je mimo. Tudi, če režija pobere 80% sredstev je to 20% več kot brez takšnih organizacij.

Zakaj delo, ki ga opravljajo zaposleni v dobrodelnih organizacijah ne bi bilo plačano?

Razumem, kaj hočeš povedati, ampak takšno razmerje je za marsikoga nesprejemljivo. Potem je boljše, če najdeš lokalno družino, ki rabi denar in jim ga daš direktno, pa je več učinka.

shadeX ::

otem je boljše, če najdeš lokalno družino, ki rabi denar in jim ga daš direktno


A bejž no. Koliko ljudi pa donira direktno? Koliko ljudi pa pozna "lokalne družine"? Kako se na tak denar sploh gleda z vidika finančnih prilivov?

Te organizacije, pač nekaj delajo in na koncu tudi če pridejo tja drobtinice.. ja vsekakor bolje kot pa nič al kaj? (čeprav verjamem da GLAVNINA še vedno pride do končnega naslovnika). Fee je pač plačilo za to, da organizacija sploh laufa in hvala bogu da jih imamo.

cias ::

Vsak lahko sam zasadi par dreves, izklopi klimo... in reši vreme.
Isto lahko pomagate znotraj žlahte...

Samo po poptv to ne priporočajo, pa influencerji isto ne, tako da inteligentni tega ne delajo.

MIHAc27 ::

klemenSLO je izjavil:

Noben ni omenil tist 0,5% dohodnine?
JSt to dam lokalnemu športnemu društvu.


Jaz teh 0.5% društvu za otroke z down sindromom ampak....že parkrat opazil, da je to znesev v višini 1-2€. Letos ko sem pogledal celo 0€. Kaj odštejejo od dohodnine olajšave itd in šele od tistega zneska odbijejo 0.5%? Sej med bruto in neto je cca 500€ razlike, si vzamejo kar nekaj od plače tako da mi ni jasno, kako da je 0€.

GupeM ::

klemenSLO je izjavil:

Noben ni omenil tist 0,5% dohodnine?
JSt to dam lokalnemu športnemu društvu.

Od letos (oz. od lani) je zadeva 1 %, ne več 0,5%.

Sicer pa tudi jaz to doniram lokalnemu PGD. Gasilcem sem včasih doniral tudi precej prostega časa. Še vedno ga nekaj, ampak ne več toliko kot včasih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darovanje dobrodelnim organizacijam (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
787254 (4035) feryz
»

Dobrodelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
597117 (4360) HappyPills
»

Dobrodelna odprava - vprašanja

Oddelek: Loža
162199 (1673) St235
»

Komu bi vi donirali?

Oddelek: Loža
465123 (3937) disposable2
»

Niti centa ne dam za Unicef

Oddelek: Loža
396233 (4432) Gladi

Več podobnih tem