» »

Darovanje dobrodelnim organizacijam

Darovanje dobrodelnim organizacijam

1
2
»

Machete ::

mahoni je izjavil:

Seveda je vazno. Senkate, da bi se sami bolj pocutili in "se sprali grehov".


Ne razumem tvojih 'dilem'. Nič ne šenkamo, samo preusmerimo malce drobiža. Ne gre za spoved. Dejansko sploh ne razumem, kaj ti ni jasno in kaj te moti. Opcija obstaja. Zdaj vsa leta tega nisem koristil, ker se mi ni dalo s tem ubadati. Letos se bom. Upam, da je OK Mahoni. Lahko?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mahoni ::

Seveda lahko, ampak ves da to ne bo opralo tvojih "grehov".

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

Invictus ::

Sam dam gasilcem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mahoni ::

Invictus je izjavil:

Sam dam gasilcem.

Se najboljs.

GupeM ::

mahoni je izjavil:

Seveda je vazno. Senkate, da bi se sami bolj pocutili in "se sprali grehov".

Tisti, ki bo denar na koncu dobil, bo dobil ravno toliko, če sem dal zato, da mu pomagam, kot če sem dal zaradi pranja grehov. Tako da ne, ni važno.

Sam sicer ne šenkam, namenim pa 0,5 % dohodnine. Pa če se zbira hrana, podarim stvari ki se mi naberejo, pa jih ne porabim, doma bi jim pa itak rok potekel in bi jih vrgel stran. Večinoma čokolade in piškoti, ki jih folk pretirano nosi, pojemo jih pa itak ne. Ampak nekaterim je pač nemogoče dopovedati, naj ne nosijo tega, ker mečemo stran.

3p ::

GupeM je izjavil:

Tisti, ki bo denar na koncu dobil, bo dobil ravno toliko, če sem dal zato, da mu pomagam, kot če sem dal zaradi pranja grehov. Tako da ne, ni važno.


Točno to.
---
Minimalno je mogoče važno vtoliko, da kdo, potem ko je daroval kak bakšiš, misli da je zdaj moralno opravičeno, da še naprej serje povsod in vsem po glavah. A-la razni bogatuni, ki skrijejo peneze v oaze (in prihranijo toliko in toliko davkov), potem pa častijo par jurjev za lačne v Afriki in pričakujejo, da jim bojo vsi hvaležni.

Sam ta del dohodnine že leta in leta namenjam Amnesty in GRS. Ostalo pa kakor se mi kdaj zdi.

Nekdo je iskal obrazec za teh 0.5%. tule

Alayne ::

A ni vseeno kaj je tvoj razlog? Vsak dela po svoji vesti. Se pa nikogar ne sili, da kaj daruje.

Sama dam 0,5% dohodnine Hospicu.

Lokalnim (gasilci, amatersko nogometno društvo...) malo več za koledarje, ki jih prodajajo. S tem se aktivnosti v naši vasi nadaljujejo in tudi otroci se tam prav fino zabavajo.

Potem pa še mesečno Botrstvu, letno mačji hiši.

V novembru/decembru sodelujem tudi pri projektu Božiček za en dan, ki je res lušn, saj pripraviš fizično darilo za nekoga (otroka ali starostnika) in mu polepšaš božične praznike.

Tudi jaz drugače gledam na vsak eur in načeloma ne zapravljam. Me pa obdarovanje drugih res razveseli pa če si perem vest ali ne. Tudi napitnino za dobro opravljeno delo vedno dam...

mahoni ::

@3p
Ravno na to sem ciljal. Dosti jih poznam, ki na tak nacin darujejo. Mam res veliko "poznanstev" in slisim marsikaj. Npr. najbolj mi se gabijo aka verniki, posebej muslimanski, ki darujejo kao za dzamijo in ne vem kaj se...a ne izplacujejo redno svojih delavcev.

Takih je v Sloveniji veliko.

HappyPills ::

</head> je izjavil:

Hvala, ker ste obudili thread. Se vsak december sprašujem enako.

Moja dohodnina gre rdečemu križu.

Imam pa letos malo več dileme, koga podpret.

Nekaj gre Botrstvu. Bi pa podprl covid-19.sledilnik.org, pa nočejo denarja.

Se kdo specializira za pomoč mladini, ki ima težave s šolanjem od doma? Al pa z ljudmi, k jih je covid najbolj prizadel - so izgubili službe?


Veriga dobrih ljudi od ZPM-moste to je ista org kot za botrstvo samo drug program.

Uporabnik ::

Skupina prijateljev se je odločila, da bi v decembru obdarila nekaj otrok. Majhna garaža kot skladišče, osebni avtomobil za razvoz. Nismo vedeli čisto točno v kaj se podajamo, a vedeli smo, da želimo otrokom in njihovim staršem polepšati praznični zimski čas. Nekaj sto daril je v vseh teh letih projekta preraslo v desetisoče daril, skladišče je pridobilo na m2, vsako leto naredimo več kilometrov, nasmehi se množijo.

https://new.bozicekzaendan.si/
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

HappyPills ::

Dobr projekt. Bravo!

FireSnake ::

mahoni je izjavil:

Spendate, ker? Da se bolje pocutite ali da se drugi bolje pocutijo?


koliko daš, toliko dobiš.
Jaz sem v življenju dal ogromno:
- informacij,
- znanja,
- materialnih dobrin,
- denarja.

Ogromno znanja in drugih stvari so drugi dali meni.

Če lahko dam, bom tudi dal.
Sploh zadnje čase se mi dogajajo take pozitivne stvari, da mi ni hudo dati.



Uporabnik je izjavil:

Skupina prijateljev se je odločila, da bi v decembru obdarila nekaj otrok. Majhna garaža kot skladišče, osebni avtomobil za razvoz. Nismo vedeli čisto točno v kaj se podajamo, a vedeli smo, da želimo otrokom in njihovim staršem polepšati praznični zimski čas. Nekaj sto daril je v vseh teh letih projekta preraslo v desetisoče daril, skladišče je pridobilo na m2, vsako leto naredimo več kilometrov, nasmehi se množijo.

https://new.bozicekzaendan.si/


Od mene (danes ali jutri) dobite nakazilo 25EUR.
Še več takih, kot ste vi.

Edit: premislil sem si (povečal znesek), ker majica je pa lepa :)
(že nakazano)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

GupeM ::

FireSnake je izjavil:

mahoni je izjavil:

Spendate, ker? Da se bolje pocutite ali da se drugi bolje pocutijo?


koliko daš, toliko dobiš.
Jaz sem v življenju dal ogromno:
- informacij,
- znanja,
- materialnih dobrin,
- denarja.

Ogromno znanja in drugih stvari so drugi dali meni.

Če lahko dam, bom tudi dal.
Sploh zadnje čase se mi dogajajo take pozitivne stvari, da mi ni hudo dati.



Uporabnik je izjavil:

Skupina prijateljev se je odločila, da bi v decembru obdarila nekaj otrok. Majhna garaža kot skladišče, osebni avtomobil za razvoz. Nismo vedeli čisto točno v kaj se podajamo, a vedeli smo, da želimo otrokom in njihovim staršem polepšati praznični zimski čas. Nekaj sto daril je v vseh teh letih projekta preraslo v desetisoče daril, skladišče je pridobilo na m2, vsako leto naredimo več kilometrov, nasmehi se množijo.

https://new.bozicekzaendan.si/


Od mene (danes ali jutri) dobite nakazilo 25EUR.
Še več takih, kot ste vi.

Edit: premislil sem si (povečal znesek), ker majica je pa lepa :)
(že nakazano)

Evo, odličen primer takšnega, ki daruje zato, da lahko potem to naprej pove. Je res treba povedati? Sploh pa povedati koliko si dal? Še posebej pa naknadno povedati, da si znesek še povečal? To mi je neumnost. Mene ne moti, če si kupuješ odpustke. Ma bodi vsaj tiho pol.

FireSnake ::

Jaz si ne rabim odkupiti ničesar.
Ker sem vse po pošteni poti dobil.

Delam popoldne. Lahko bi na črno. Pa dam državi kar je njenega.

Ne sodi drugih po sebi.
Sploh pa: če nimaš kaj za doprinesti k temi vsaj ne smetit tukaj.

mahoni ::

FireSnake je izjavil:

Jaz si ne rabim odkupiti ničesar.
Ker sem vse po pošteni poti dobil.

Delam popoldne. Lahko bi na črno. Pa dam državi kar je njenega.

Ne sodi drugih po sebi.
Sploh pa: če nimaš kaj za doprinesti k temi vsaj ne smetit tukaj.

Kar je njenega? A ce ti rece mojih je 90% dohodka, je to zate prav? Torej si ofca?

Yossarian ::

mahoni je izjavil:

@3p
Ravno na to sem ciljal. Dosti jih poznam, ki na tak nacin darujejo. Mam res veliko "poznanstev" in slisim marsikaj. Npr. najbolj mi se gabijo aka verniki, posebej muslimanski, ki darujejo kao za dzamijo in ne vem kaj se...a ne izplacujejo redno svojih delavcev.

Takih je v Sloveniji veliko.

In ti misliš, da se takšni tipi nahajajo tu na tem forumu, da bi jim vzbudil slabo vest? Al samo malo provociraš in upaš, da se bo kdo ujel in ti začel odgovarjat? Razen mene, seveda, pa tuzdi jaz ne bom več odgovarjal.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

dope1337 ::

Pr nasi firmi vsako leto darujemo neki profita eni druzini v stiski iz zveze prijateljev mladine. Jim placamo poloznice za december pa kaksno darilo za njihove tamlade + zaloga osnovnih potrebscin. Pac ... rajsi njim, kot pa dacarjem - bolj potrebujejo sredstva.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

</head> ::

mahoni dej za tele tvoje debiloze odpri svoj thread. Tule ni mesto za debato, samo predloge se zbira.
Lahko pa napišeš TRR, mogoče kdo rad podpira trole.

Blinder ::

Vedno j egovora o darovanju denarja. Zakaj se enkrat ne govori o tem, da bi jo punce dale kot darilo?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

starfotr ::

Jaz sem na prejšnji strani napisal kaj delam. To delam tudi zato, ker so ljudje tudi meni pomagali, ko sem se prebijal v življenju.

Se mi zdi, da največ kar lahko daš je čas in to da daš del sebe, dobesedno, poglejte na kaj leti to na prejšnji strani. Denar lahko prispeva vsak, časa pa marsikdo noče.

In ja, nekateri delajo slabe stvari v lajfu, nato si pa lajšajo dušo preko navidezne dobrodelnosti. Še vedno je bolje, da obstaja navidezna dobrodelnost in s tem nekomu pomagajo, kot pa da gredo za svoje grehe k spovedi in nato sedijo v prvi vrsti v cerkvi ter nikomur nič ne pomagajo.

In dajte se nehat kurčit glede tega.

Kvinta ::

Včasih sme vrjel da ta dnar pride do bogih ljudi polj sem enkrat na Šrilanki videl kak iz Unicef kontejnerjev prodajajo riž ,moko ,obleke itd
Dam še vedno samo samo direktno.
A.C.A.B

FireSnake ::

Kvinta: velikokrat je direkt TRR, pa lahko nakažeš.
Enkrat se spomnem je eni mladi družini, ki so imeli malo kmetijo pogorel hlev.
Je bil direkt TRR in država je rekla, da ne bodo plačali dohodnine, ker gre za donacije v nesreči.

To, kar si ti omenil je res.
Zato jaz dam denar za ljudi v Sloveniji, ker imamo doma dovolj pomoči potrebnih.

UNICEF in ostali me ne ganejo. Poznam tudi Slovenca, ki dela v Afriki za UNICEF. Preko 10 000€ plače.
Zdaj pa naj nekdo pove, če dam jaz 5€ koliko denarja bo prišlo do ljudi?

Kvinta ::

Vem da obstaja direkt TRR samo se izogibam tega spet ne veš saj vrjetno bo 99% šlo za nov hlev za en % pa bojo neko poceni šmarnco kupli se ga nažrli pa še enkrat skurli kaj.

Lej jaz dam samo tak da napolnim vozek si zberem enega mu to peljem pa je to to.

Včasih sem dal dostikrat kakemu klošarju pa ne samo pri nas povsod po svetu pa niti tega več ne delam ,ker nisem mogo verjet ko so na Discovery enkrat kazali da vsa dnar ,ko ga ta folk dobi gre za Crystal Meth al pa podobne substance.

Poznam tudi Slovenca, ki dela v Afriki za UNICEF. Preko 10 000€ plače.


Bog ma dolgo šibo vsi pridejo na vrsto.
A.C.A.B

FireSnake ::

Kvinta je izjavil:


Lej jaz dam samo tak da napolnim vozek si zberem enega mu to peljem pa je to to.


To je pa tak zakon!
Še več takih, kot si ti, pa bo svet veliko lepši.

GupeM ::

Kvinta je izjavil:


Bog ma dolgo šibo vsi pridejo na vrsto.

Jaz se na to ne bi preveč zanašal. Sem pa zadnjič dal nek drobiž eni ženski pred Hoferjem v Šenčurju. Ker je v stiski in ima doma otroke. Po tem, ko sem ji dal nekaj centov, me je pa vprašala še, če imam kakšen čik.

Kasneje je še parkrat prišla do mene, ampak je potem zame postala nevidna in neslišna.

dope1337 ::

Ufff ... zdle sm se glih ene spomnil. V Celju, pred Merkatorjem na Hudinji, nonstop strazi in fehtari ena narkomanka. Se nkol ji nisem nic dal, vceraj grem pa mimo, pa spet prosi za denar... gladko odjebem, nato pa za seboj zaslisim:"ka pa kej hrane?". Sm se takoj obrnil, jo vprasal kaj bi jedla, pa mi je z nerodnim glasom odvrnila:"Mlecni riz?" Sem jo vprasal kateri okus ji je najboljsi, pa je rekla:"Ni vazno, so vsi ful dobri". Pa je dobla enga malininega, pa enga vanilijevega. Za trenutek sem dobil obcutek, da ji mlecni riz pomeni vec kot hora. Za trenutek ...

Zame si lahko se najvecji izmecek druzbe, ampak nikomur pa ne privoscim it lacnemu spat.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Blinder ::

Ce je narkomanka se lahko dogovoris za biznis storitev za blago
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

GupeM ::

dope1337 je izjavil:

Ufff ... zdle sm se glih ene spomnil. V Celju, pred Merkatorjem na Hudinji, nonstop strazi in fehtari ena narkomanka. Se nkol ji nisem nic dal, vceraj grem pa mimo, pa spet prosi za denar... gladko odjebem, nato pa za seboj zaslisim:"ka pa kej hrane?". Sm se takoj obrnil, jo vprasal kaj bi jedla, pa mi je z nerodnim glasom odvrnila:"Mlecni riz?" Sem jo vprasal kateri okus ji je najboljsi, pa je rekla:"Ni vazno, so vsi ful dobri". Pa je dobla enga malininega, pa enga vanilijevega. Za trenutek sem dobil obcutek, da ji mlecni riz pomeni vec kot hora. Za trenutek ...

Zame si lahko se najvecji izmecek druzbe, ampak nikomur pa ne privoscim it lacnemu spat.

Ja, ampak po drugi strani ko pomisliš, da ji folk na dan recimo da skupaj 30 eurov. S temi 30 euri si bo morala kupiti tudi hrano in pijačo, kar pomeni manj denarja za drogo. S tem, ko ji kupiš hrano, ji ostane več za drogo. Ampak ja, lahko je bit pameten s kavča in s telefonom v roki.

Najbolje bi bilo, da ji nihče ne bi dal denarja, ampak samo stvari, ki jih rabi. Se pravi hrano, pijačo, oblačila ... Tako do denarja za drogo ne bi prišla, bi pa bilo poskrbljeno za osnovne stvari.

feryz ::

Jaz vsako leto, po sistemu an ban pet podgan, izberem en mail, v katerem me prosijo za pomoč in nakažem jurja ali dva.
Dam denar in pozabim na to. Vsekakor se ne obremenjujem s tem, ali je šel v prave roke, ali k lenuhom, sleparjem ...
Kar šteje, je namen. Tisti, ki prosi, naj pa sam pri sebi razčisti s svojo vestjo. Ali rabi, ali je pošten ali nategator in podobno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobrodelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596790 (4033) HappyPills
»

rtv mesečni prispevki (položnica) in paket televizija

Oddelek: Pomoč in nasveti
447176 (5974) fosil
»

Kako do donacij?

Oddelek: Loža
367602 (6454) Grumf
»

Komu bi vi donirali?

Oddelek: Loža
465017 (3831) disposable2

Več podobnih tem