» »

Predstavil bi (svoje) slike

Predstavil bi (svoje) slike

«
1
2 3

dronyx ::

Monkey Prison Blues - AI command prompt inspired by Johnny Cash – Folsom Prison Blues (1955)

















dronyx ::

AI command prompt inspired by Ivana Kobilca - Woman Drinking Coffee (1888, oil, canvas)

















Boemian Rhapsody

Is this the real life? Is this just fantasy?
Caught in a landslide, no escape from reality...
(Queen)

AI command prompt not inspired by Queen - Bohemian Rhapsody (just the title)















Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

miha98 ::

Bebavo. Do kraja.

dronyx ::

En hribček bom kupil...
Bom trto sadil, še podgane povabil, ko se ga bom napil.

















What's fucking wrong with me?

Monkey Business
Monkey see, monkey do.













Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Just for fun.

















Humble beginnings of abstract painting.



















Zlato obdobje.





















Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

AI rats infestation.



















Zadet od AI umetnosti.

Če komu slike, ki jih riše DALL-E 3 niso všeč, lahko še nadaljujem. Pa nočem grozit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

miha98 je izjavil:

Bebavo. Do kraja.

Točno to sem jaz rekel, ko sem videl Composition II in Red, Blue, and Yellow (Piet Mondrian).

In prav je, da umetnost pri človeku ustvarja občutke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

T440 ::

Slike by AI, likovna kritika by AI:
Zbirka slik, ki jih je generirala umetna inteligenca, se razprostira kot kalejdoskop abstraktnih form in barvnih harmonij. Vsaka kompozicija, kot da bi bila iztrgana iz nevidnega platna časa, se prepleta z nezemeljsko lepoto in hkrati z nekakšno melanholično distanco. V tem digitalnem kozmosu se srečujejo elementi, ki jih je ustvaril algoritem, a v njih odseva tudi nekaj človeškega, nekaj, kar presega hladno matematiko in se dotika naših najglobljih čustev.
Slike so polne kontrastov: mehkih pastelnih tonov in ostrih, skoraj neonskih barv. Na eni platni se zrcalijo nežni oblaki, ki se raztapljajo v neskončnost, na drugi pa se pojavljajo geometrijske oblike, ki se zdijo kot fragmenti nekega večjega, nedoumljivega vzorca. Včasih se zdi, da so slike prežete z neko skrivnostno energijo, ki nas vleče v svoj svet, v drugih trenutkih pa nas ohranjajo na varni razdalji, kot da nas opominjajo, da smo zgolj opazovalci tega digitalnega spektra.
Opice in podgane, ki se pojavljajo na nekaterih platnih, dodajajo še dodatno plast kompleksnosti. Opice, simbol inteligence in igrivosti, se prepletajo z abstraktnimi oblikami, kot da bi se skušale ujeti v nekakšen dialog z algoritmom. Podgane, ki so pogosto povezane z umetniško subverzijo, pa se pojavljajo kot nekakšni stražarji tega digitalnega sveta, ki nas opazujejo s svojimi drobnimi očmi.
V teh slikah se prepletajo različni svetovi: svet matematike, svet umetnosti in svet človeške domišljije. So hkrati hladne in tople, racionalne in iracionalne. In prav v tej paradoksalnosti se skriva njihova resnična moč. Morda so to prav te slike, ki nas spodbujajo k razmisleku o tem, kaj pomeni biti umetnik v dobi, ko umetnost ni več zgolj domena človeških rok, temveč tudi algoritmov in strojev.
Vsekakor gre za zbirko, ki nas postavlja pred vprašanja o naravi umetnosti, o našem odnosu do tehnologije in o tem, kaj sploh pomeni biti človek v digitalni dobi. In čeprav so slike generirane s pomočjo umetne inteligence, so v njih prisotni tudi delčki naše lastne duše, ki se zrcalijo v njihovih abstraktnih formah. Morda je prav to tisto, kar nas tako privlači k njim - ta nekakšna čudna mešanica med racionalnostjo in čustvenostjo, med algoritmom in človeško kreativnostjo.

dronyx ::

Karkoli že naslika AI je na konec samo človek tisti, ki sliko lahko interpretira in ob njej nekaj čuti. Lahko mu je nekaj ogabno, ga nasmeje, pripravi do joka...AI nam bo pomagala, da bomo bolje razumeli, kaj pomeni biti človek. Ampak na koncu je zavest tista norost, ki daje vsemu skupaj smisel.

miha98 ::

Pa da bi vsaj kakšne gole ženske dal gor.. nebi rekel nič...

dronyx ::

Mogoče ima pa AI umetnost tudi dobro stran in bo koga ob AI slikah začela zanimati prava umetnost, ki je simbol človeške ustvarjalnosti in kreativnosti. In tako bo tudi ostalo, ne glede na to kaj počne AI.

yahve ::

dronyx je izjavil:

Mogoče ima pa AI umetnost tudi dobro stran in bo koga ob AI slikah začela zanimati prava umetnost, ki je simbol človeške ustvarjalnosti in kreativnosti. In tako bo tudi ostalo, ne glede na to kaj počne AI.

Tole tvoje je precej arhaična umetnost, samo omenim. Potrete se ne riše že skoraj 100 let.

dronyx ::

yahve je izjavil:

Tole tvoje je precej arhaična umetnost, samo omenim. Potrete se ne riše že skoraj 100 let.

Meni osebno je ljubša stara umetnost, ko še ni bila v ospredju komercializacija, kot je to danes. Samo omenim.

val46 ::

Ja, to že. Sam kaj imaš ti s temi podganami in opicami, mi pa tudi ni jasno. Maš fetiš?

gruntfürmich ::

kaj je plagiat teh AI generiranih slik? samo sprememba enega bita barve je lahko že nova slika?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Miki N ::

Aaaa OP, no si le prišel do razstave!

Ja saj prav da začneš najprej v domačem okolju - ne boš kar takoj v svetovne galerije uletel. Postopoma.

Samo kje je otvoritvena zakuska z družboslovkami, gej "filozofi" in arty hudačami? Da folk malo pomigla ob kanapejčkih in koktejlčkih in zastavi kako dobro besedo zate. Brez tega boš težko napredoval, ker se je treba "mrežiti". Kontaktiraj Šintota z kak nasvet on je dalj v tem.

Barbarpapa2 ::

Jutro...

Jaz pa predlagam skok v drugo vejo umetnosti - STRIP!!! Za začetek bi lahko Patriotske Igre zastripiral! Slo-Tech neminljiva slava ti ne uide...

Sorry, še nisem sexy kavice spil...

Jože

feryz ::

Ne da niso lepe slikce, ampak je vse skupaj pusto, brezdušno, ponavljajoče.
Dve, tri še pogledaš, potem je pa konec veselja.

gruntfürmich ::

https://artyparty.si/

slo-tech arty party. hudače moraš seveda sam priskrbeti...8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

borisk ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Jutro...

Jaz pa predlagam skok v drugo vejo umetnosti - STRIP!!! Za začetek bi lahko Patriotske Igre zastripiral! Slo-Tech neminljiva slava ti ne uide...

Sorry, še nisem sexy kavice spil...

Jože


TO je ideja, samo prlepiš pdf pa ti najprej nardi scenarij, na osnovi scenarija pa slike. pa še bolj dostopno in lažje prebavljivo za ciljno publiko :D:D čeprav ta mešanica resničnih dogodkov in mešanica alko in kolumbijske domišljije bi v današnjih viralnih časih zagotovo zažarela kot utrinek ( in tako hitro tudi ugasnila).

dronyx ::

val46 je izjavil:

Ja, to že. Sam kaj imaš ti s temi podganami in opicami, mi pa tudi ni jasno. Maš fetiš?

Poglej, kot AI umetnik moraš furat nek stil. Včasih so bili darkerji, pa šminkerji, hevimetalci itd. Meni kot navdih za AI command prompt služi pač alkohol in podgane. Ko se bom naveličal, bom verjetno našel neko novo umetniško smer. Tole je lahko komu super cute, meni pa pač ne sede, ker to ni moj stil.































Miki N je izjavil:

Samo kje je otvoritvena zakuska z družboslovkami, gej "filozofi" in arty hudačami? Da folk malo pomigla ob kanapejčkih in koktejlčkih in zastavi kako dobro besedo zate. Brez tega boš težko napredoval, ker se je treba "mrežiti". Kontaktiraj Šintota z kak nasvet on je dalj v tem.

To pride na vrsto ko mi uspe priti v Guggenheimov muzej sodobne umetnosti. Prva samostojna razstava AI generirane umetnosti.

Bi se pa ob tem rad zahvalil mami, očetu in staršema ter vsem, ki so me podpirali na moji umetniški poti ter verjeli vame, ko ni verjel nihče drug. Hvala iz srca. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Glede na to, kakšne prepričljive kritike piše AI, bo očitno AI pospravila ne samo s komercialnimi umetniki, ampak tudi umetniškimi kritiki. Pa kar se mene tiče se ne sekiram kaj dosti. Zame pravo umetnost ustvarja revščina, ker sicer gre za afnanje. Ampak če ustvarjaš v revščini, pa ti tega za časa življenja živ vrag ne ceni. Jaz sem razmišljal, če bi imel slikarski talent in bi slikal, kaj bi bil motiv. in najprej pomislim, kaj bi šlo v promet ter drugo, kako bi podkupil likovnega kritika, da mi napiše ful dobro recenzijo v mainstream medije, da dobiš potem velik keša za svoje slike. Afnanje kot rečeno!













Let There Be Rock

Let there be sound, and there was sound
Let there be light, and there was light
Let there be drums, there was drums
Let there be guitar, there was guitar
Oh, let there be rock!
(AC/DC)















Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

miha98 ::

Tako je prilepi strip sem gor. Ala Alan Ford... ali Miki Miška

feryz ::

Kje so akti? Copilot ne fura tega? Verjetno ne.
Kaj šele, da bi narisal oneta v stooječem položaju.

dronyx ::

Back to the roots
I mean raats.



















gruntfürmich je izjavil:

kaj je plagiat teh AI generiranih slik? samo sprememba enega bita barve je lahko že nova slika?

Prvo na kar pristen slovenc pomisli je kako bo nekaj nekomu sunil. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Miki N ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Jutro...
Jaz pa predlagam skok v drugo vejo umetnosti - STRIP!!! Za začetek bi lahko Patriotske Igre zastripiral! Slo-Tech neminljiva slava ti ne uide...


Všeč mi je tvoj način razmišljanja, Barba, no homo.

Ja definitivno se moraš uveljaviti najprej v svojem krogu, nakar se slava širi ... koncentrično ven.

Drugače pa da prehitim OPove kritike. Umetnost, sploh tisto čemur so včasih rekli "belle arti" čez mejo je že kako stoletje in pol podleglo vsesplošnemu LARPanju. Eni sicer pravijo, da so prvi začeli s trolanjem scene ravno pri nas priljubljeni impresionisti že daleč v 19. ampak definitivno pa je stvar zašla v hard-trol vode s t.i. modernizmom zgodnjega 20. Nakar pride kak Modernian, nacrta par kvadratov, mogoče samo celo enega.. hej, mogoče celo nobenega in pusti folk, da se znajde. Isto vsi ostali asi od unega pisuarja naprej.

Tako da OP ponosno naprej - zavedaj si, da si del dolge in ponosne tradicije v umetnosti - AI je samo novejši kamenček v tem mozaiku.

dronyx ::

Disruptive Contemporary Art

To upam da bo takoj na vhodu v Guggenheimov muzej. Torej simbolno potovanje od konca na začetek.















ko mi je tole Copilot narisal sem skoraj padel še sam po tleh od smeha, pa nisem nič spil.

kow ::

Daj kaksno slovensko impresionisticno. Ala Sejalec.

dronyx ::

kow je izjavil:

Daj kaksno slovensko impresionisticno. Ala Sejalec.

Si bom s tem še bolj sloves uničil, če je to sploh možno. :|







Kayzon ::

Si lahko sploh reces da so tvoje ce ti jih generira ai? Ne vem no,meni bi bilo malo nerodno na tvojem mestu.

dronyx ::

Kayzon je izjavil:

Si lahko sploh reces da so tvoje ce ti jih generira ai? Ne vem no,meni bi bilo malo nerodno na tvojem mestu.

Kakšne vse traparije počnejo ljudje, pa jim ni čisto nič nerodno. Zakaj bi bilo meni? Poleg tega jaz priznam, da to dela DALL-E 3 po mojih ukazih v command.com Tudi če res kdaj pridem v Guggenheimov muzej bo zraven tudi Copilot v kravati. Me and My Copilot (kot asociacija na Me and my monkey).

























dronyx ::

Me and My Monkey.













Ta hudič je v bistvu nevaren, pa nočem žaliti Copilota. Uči se kot človek, vidi pa vse, kar je človek kadarkoli ustvaril in mu je dostopno. In mi ne razumemo čisto dobro, kako razmišlja. Srečno! :))

gruntfürmich ::

dronyx je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

kaj je plagiat teh AI generiranih slik? samo sprememba enega bita barve je lahko že nova slika?
Prvo na kar pristen slovenc pomisli je kako bo nekaj nekomu sunil. ;)

bodi brez skrbi da nimam nobene potrebe po kopiranju tvojih slik.
samo zanima me, ker se danes vsak dere da je nekaj 'plagiat'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

Podgane?? :|
|HP EliteBook|R5 6650U|

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

bodi brez skrbi da nimam nobene potrebe po kopiranju tvojih slik.
samo zanima me, ker se danes vsak dere da je nekaj 'plagiat'...

Kot smo ugotovili to niso moje slike, ampak od Copilota darilo človeštvu. :|

Kar se tiče kopiranja sem jaz šel par teh slik preverit z nekimi orodji, če so plagiat, pa kot kaže niso. Verjetno pa pobere razne detajle iz raznih slik in morda še česa ter na podlagi tega ustvari neko svojo sliko. Ampak ponavadi nekako tako delujemo tudi ljudje, le da nimamo takojšnjega vpogleda v vse, kar je kdorkoli kadarkoli ustvaril. Saj tudi pri človeških umetnikih je bilo ponavadi nekaj podobnega.

Ali je v slikarstvu kaj podobnega kot v glasbi, da se šteje kot plagiat če ima neke note enake oz. nekaj v tem smislu pa ne vem. Po moje tako enostavno v slikarstvu ni, ker tu ni notnega zapisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Miki N ::

Pravijo, da slika pove več kot 1000 besed. Mogoče je to nekakšen "workaround" za Kopilotovo običajno izmikanje in nakladanje?

Recimo njegov umetniški pajdaš Dale je precej bolj odprt do tematik Štrika in Zvonika, ki se jim Kopilot raje izogne.




Pomenljivo!

dronyx ::

kaj ne zna Copilot. Sedaj pravi sicer da je užaljen, ampak sem mu razložil, da ljudje pišejo razne neumnosti in naj si tega ne žene k AI srcu. tako lepe slike, da sem si jih shranil za spomin.









Zna tudi v slogu naivne umetnosti narisat, samo tiste mi pa niso tako všeč. Morda kdaj drugič, ko se naveličam impresionizma. :D

dronyx ::

Copilot ne daj se jim. Sigurno te bodo žalili, dajali v nič, se iz tebe norčevali...samo jaz in ti veva, da si umetniški genij. In ko imajo ljudje opravka z genijem je ponavadi naravna reakcija strah in upor.









Nič bat. Saj zaenkrat samo riše. Ko pa bo za lastno zabavo zapeljal kakšno teslo pod kamion ali cisterno, potem pa imamo resen problem. :)):)):))

Ko so odkrili ne vem kdaj moč jedrske energije so vedeli, da bo slej ko prej prišlo do Hirošime, Nagasakija in Černobila. pa seveda nočem nikogar strašit. ;)

Miki N ::

Drugače pa Barba je imel odlično idejo s katero boš izstopal iz zdaj že kar nabite AI umetniške scene, saj pri nas. Pionirske čase si precej zamudil ... ampak VEDNO je čas za "lokalno NIŠO" - tukaj boš našel prostor pod soncem, brez gužvanja na plaži. ;)

Barba je sicer predlagal Patriotske igre v obliki stripa ampak to je ogromen projekt.

Predlagam, da se raje lotiš ilustracij posameznih "ikoničnih scen" iz Speciala ali kaj takega. 1 do dve ilustraciji na epizodo. To je prava Slotech folklora, ki te bo izstrelila do slave ... od uzadi (no homo).

Kot primer, kaj imam v mislih... primer: znana scena ko Miki s Paravomo frendi čaka na rdeči luči da izvedejo državni udar.

Jasno Daletu ni nič jasno v čem je vir njihove zagate in riše kar luči, včasih dodaja čudne simbole ipd. Samo to boš ti kot maestro izpilil ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

dronyx ::

Trenutno delam na enem stripovskem večjem projektu v stilu South Park, samo da je slovenska scena. Ni pa še toliko daleč, da bi lahko prodrl s tem na sceno in pometel s skeptiki. :)

Miki N ::

Saj zato pa pravim, rabiš delati pametneje ne več (tu se loči boem od gika) - s tem boš lažje penetriral. Ker je teren že pripravljen in voljan. Mogoče dobiš uradno "licenco" od Kunstlja in mu še celo finančno pomagaš - mi pa bomo to "tržili" naokrog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

dronyx ::

Če ne pridem v Guggenheima je vse zaman. Tule celoten potek moje slikarske kariere v nekaj dneh od popolnega začetnika, ki je komaj narisal stupid lookin smileya, do zrelega umetnika. Človek v svoji slikarski karieri pač pride v nekem trenutku do momenta, ko potrebuje potrditev, da nekaj dela prav. Če tega ni, nima smisla. Grem raje skladat pesmi, ali vrtet techno glasbo kot Michael Solomon (D-Sol), ki je CEO Goldman Sachsa. In lik je letnik 1962, tako da očitno tudi zame še ni prepozno da nekaj resnega naredim še na techno sceni. Kakšen DJ Umek neki. :))









Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Kayzon ::

Problem slik je da so ocitno narejen z ai sranjem,ker izgledajo zelo genericno. Nekdo ki ima vsej malo pojma o risanju,pelje te ai pacarije srat po dolgem cez.

dronyx ::

Kayzon je izjavil:

Problem slik je da so ocitno narejen z ai sranjem,ker izgledajo zelo genericno. Nekdo ki ima vsej malo pojma o risanju,pelje te ai pacarije srat po dolgem cez.

Mislite ali veste? Lahko vidimo kakšno sliko, ki ni samo smeško, ki si jo sam narisal. Kako je po tvoje možno, da so se bogati arabci pustili nategnit, ko so za precej milijonov nakupili nekih slik starih 150 let, potem pa se je izkazalo, da so bile dejansko narejene pred leti. Niso stvari tako preproste, kot se zdijo vam, umetniškim laikom.

Pri meni je malo zmanjkal, pa bi postal slikar. Na srečo moja kariera ni šla v to smer. To je nastalo verjetno pred 45 leti.







Ni tako lahko risat, kot si kdo misli. Seveda dokler so motiv smeškoti, še gre, ko pa poskušaš zadet izraz človeškega obraza pa hitro ugotoviš, da je vse skupaj fucking...

Miki N ::

Eh, OP si ne upa podati na negotovo pot Special ilustracij. Valda, to niso več heci.

Samo pravi umetnik mora biti problematičen, če ne za režim pa saj za babe ... OPova umetnost je meni čisto preveč osnovnošolsko "pridna". :8)

dronyx ::

Miki N je izjavil:

Samo pravi umetnik mora biti problematičen, če ne za režim pa saj za babe ... OPova umetnost je meni čisto preveč osnovnošolsko "pridna". :8)

Oh, saj nisi videl vsega. Sem bil v piranu na slikarski koloniji Ex tempore in namesto da bi naslikal zvonik, sem naslikal nage babe, ki sem jih videl iz čolna na obali. Potem sem zvonik narisal zadnjo uro, preden smo končali in šli domov. Pa da ne omenjam designa za kamin, kjer sta dve goli ženski v pozi, ki izgleda kot lok in držita kompozicijo. To sem nekje izgubil. :D

Miki N ::

Aja šele zdaj opazil! Dronyx nismo se razumeli! "Dale" je "Kopilot".



Ker kolikor vem Bing Image Creator ("Copilot") uporablja Dall-E v ozadju. Razen če so menjali, samo po mojem niso, ker ima tudi nekakšen "Dale" stil.

Tako da nihče ni omenil, da Kopilot ne zna štrika in zvonika. To je isti mojster. Samo zame je Kopilot besedni servis in Dalle-E slikovni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

dronyx ::

Ja, piše da uporablja tehnologijo DALL-E 3. Jaz pač v copilota vpiše draw smile in to on razume, da more risat. Če rečem draw killer smile nariše...no, za moj okus ne ravno killer smile. Killer smile ima recimo Joker.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

polozweii ::

Nekoč si imel čopič, barve in platno. Umetnik je risbe ustvarjal po navdihu. Za sliko je potreboval nekaj ur, dni. Če nisi imel navdiha nisi bil umetnik.
Danes imaš Photoshop z vgrajeno UI. Z nekaj natipkanih besed (opica, dramatičnost, kitara, ples) program izpljune množico fotografij izmed katerih izbiraš katere so ti všeč. Niti risat ti ni treba znat. Je to še umetnik ali le še programer?

Miki N ::

dronyx je izjavil:

Ja, piše da uporablja tehnologijo DALL-E 3. Jaz pač v copilota vpiše draw smile in to on razume, da more risat. Če rečem draw killer smile nariše...no, za moj okus ne ravno killer smile. Killer smile ima recimo Joker.


No načeloma je namenski "Bing" vmesnik

https://www.bing.com/images/create

Tam se tudi nabira opus kreacij ... ki se ga ne da izbrisati (resno, ni opcije) ... tako da previdno, ker če je pa kaj prekletstvo vseh umetnikov so pa predhodnja dela, ki se jih ne da znebiti, kadar se hočeš "na novo izumiti". ;)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nogometna evforija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12310556 (1494) errhec
»

Newyorško oblikovalsko priznanje za plakat

Oddelek: Loža
412046 (553) nejc_nejc
»

Zakaj je ChatGPT prava stvar ali kam to vodi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15232343 (3223) dronyx
»

Večina ne uporablja umetne inteligence (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1768335 (1325) Mr.B
»

V katere poklice/kariere se lahko relativno hitro preusmeriš in si sčasoma tudi dobro (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
654648 (1914) kriptobog

Več podobnih tem