» »

Newyorško oblikovalsko priznanje za plakat

Newyorško oblikovalsko priznanje za plakat

nejc_nejc ::

Ena pozitivna stvar
Newyorško oblikovalsko priznanje za plakat, posvečen 60-letnici programa Ars...
link

Invictus ::

Svašta, take slike smo včasih delali na C64 :)).

Kje je moja nagrada ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejc_nejc ::

Invictus je izjavil:

Svašta, take slike smo včasih delali na C64 :)).

Kje je moja nagrada ?!?!?!


no coment

c3p0 ::

To ni C64, to je Amiga, Halfbrite mode, paleta 32 barv iz 12 bitov = 4096 barv.

Machete ::

Plakat je res hud, čestitke avtorju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kayzon ::

Machete je izjavil:

Plakat je res hud, čestitke avtorju.


Obrazlozi kaj je kle hudega?

fikus_ ::

Meni je ideja plakata dobra.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Miki N ::

Zdaj pa še Rohrschach test: no, kaj vidite v sliki, packi? Kar pogumno!

Machete ::

Kayzon je izjavil:

Machete je izjavil:

Plakat je res hud, čestitke avtorju.

Obrazlozi kaj je kle hudega?


Ne morem ti, ker nisem profesionalni kritik, da bi imel na zalogi izrazoslovja za opisovanje plakatov.
Preprosto mi je dober, deluje, kompozicija je izjemna, barve so zelo dobro izbrane, črtovje se prekriva tako, da zadeva špila. Gledaš ga z veseljem, pritegne pozornost in povzroča mi pozitivna občutja oz. ugodje, ki izhaja iz dobrega likovnega dela. Umetnost ni tako subjektivna, kot mislite. So pravila in so izdelki, ki so umetnost in je AI ali amaterizem. Rabiš pa minimalno občutka. Če ti umetnost ni blizu, je nisi nikoli raziskoval, obiskoval, kupoval, verjetno težko ločiš presežek od balasta. To je kot bi jaz gledal neko programsko kodo. Kdor je programer bo hitro videl katera je dobra in optimizirana, kdor ni je vsaka vrstica ista in se bo odločal glede na barvo kone na koncu ali mu je všeč ali ne..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Miki N je izjavil:

Zdaj pa še Rohrschach test: no, kaj vidite v sliki, packi? Kar pogumno!


Eh, drek, mi domišljija peša... Na prvo žogo sončni zahod (ali vzhod)...

Se vidi, da je petek...

Jože

fikus_ ::

Da pokvarim zabavo :D "60"
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

MIHAc27 ::

Mene spominja na uno sliko, ko so dal 5 volkovom oddajnike, in je lepo kazalo, da ima vsak svoj del teritorija.

Tukaj v spodnjem delu definitivno preveč vijolične.....

Machete ::

Na prvo oceno mogoče, ampak, če gledaš, da je spodaj izvir vsega kar vrvi iz 'ARSA' ima zapolnjena viola spodaj smisel in dobro 'sidra' celoto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nejc_nejc ::

MIHAc27 je izjavil:

Mene spominja na uno sliko, ko so dal 5 volkovom oddajnike, in je lepo kazalo, da ima vsak svoj del teritorija.

Tukaj v spodnjem delu definitivno preveč vijolične.....


je v zlatem rezu, ter omogoča prazen prostor na plakatu, za vpis recimo nekega dogodka....

dronyx ::

Izvrstno, nisem zasledil kakšen je bil command prompt?

nejc_nejc ::

dronyx je izjavil:

Izvrstno, nisem zasledil kakšen je bil command prompt?


tukaj si ustrelil mimo, tale slikca ni plakat....:)

Machete ::

Klasičen kmetavzarski primer 'kritiziranja' umetnosti.
V stilu doktor Hojsarja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dronyx ::

nejc_nejc je izjavil:

tukaj si ustrelil mimo, tale slikca ni plakat....:)

Lahko bi bila. Nisem likovni kritik, samo meni ta plakat ne izgleda privlačen. Kot je že nekdo napisal so take slikice risali računalniški programi pred 35 leti. kot sem že nekje napisal je prednost abstraktnega slikarstva v tem, da ti nihče ne more očitati, da nekaj ne izgleda tako, kot bi moralo, ker ni ničemur podobno. :D

nejc_nejc ::

vsak, ki drži čopič v roki ni slikar

Miki N ::

No glede na to, da je 60 let je mogoče bil namen tudi biti malo retro. Saje veste, ko so Boomerji poknili kak acid in so sekale ven ravno ene takele barvne palete...

dronyx ::

nejc_nejc je izjavil:

vsak, ki drži čopič v roki ni slikar

če ti ne gre slikarstvo od rok, si še vedno dober za likovnega kritika. Danes pa sploh, ko ti večino kritike lahko sestavi AI, ti samo dodaš par svojih subjektivnih opazk. ;)

Miki N ::

Ja saj. Podobno scena ko uno, ko tamalim oddajajo proste spise napisane z AI, učitelji jih pa z AI ocenjujejo. K da bi roboti v bordel robotke fukat hodili. :))

dronyx ::

Danes se mi zdi, da bomo kmalu standarde spustili tako nizko, da vse, kar bo naredil človek sam, brez pomoči AI, bo pobralo nagrade. In tega bo zelo malo, sploh v grafičnem oblikovanju.

kuglvinkl ::

nejc_nejc je izjavil:

vsak, ki drži čopič v roki ni slikar


ali "zna" "napisati" prompt.

Men je je sicer tut plakat zelo dober. Barve so OK, neka dinamika je, recimo, da bi daje vedeti, da so se kar nagaral 60 let. da je bil trud. Mogoče :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuglvinkl ()

dronyx ::

Sem se spomnil na kaj me spominja ta nagrajena grafika. Nekoč je obstajal nek screen saver na PC (286 procesorji ali še nazaj), ki je najprej začel z eno črto in potem na ekran risal čedalje več črt. Če si ga pustil dovolj dolgo si prišel do nečesa takega. Pa mislim da se je končni rezultat spreminjal, torej ni bil končen rezultat vedno enak.

nejc_nejc je izjavil:

dronyx je izjavil:

Izvrstno, nisem zasledil kakšen je bil command prompt?


tukaj si ustrelil mimo, tale slikca ni plakat....:)

za to je command prompt - Nariši abstraktno sliko kot da se kava polije po belem platnu. Dodaj še eno pečeno jajce. To sem si narisal zjutraj namesto zajtrka. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

feryz ::

Ne samo screen saver, tudi winamp ti je zrisal kaj takega.

Tale fruštek je ena "tvojih" boljših slikc.
Če ni celo najboljša.
Vse ostalo je meh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

blay44 ::

Miki N je izjavil:

Zdaj pa še Rohrschach test: no, kaj vidite v sliki, packi? Kar pogumno!

:D
Jaz vidim odrezan vrh Triglava. Spodaj razburkano, valovito, glede na spodnjo barvo, globoko morje.
V sredini pa gričevnato pokrajino, prekrito z gozdom.
A to kaže na notranje stanje rtvja? A niso tam samo ljubljančani(pomen zelenih gričev)?

dronyx ::

feryz je izjavil:

Tale fruštek je ena "tvojih" boljših slikc.
Če ni celo najboljša.
Vse ostalo je meh.

Me veseli da si prepoznal vrednost mojih umetniških del. recimo kakšen začetnik bi dal ukaz - Nariši abstraktno sliko na kateri je angleški zajtrk in potem dobiš to.



Za kakšen plakat čisto solidno ali mogoče za v kakšno direktorsko pisarno, če gre za ljubitelja obilnih zajtrkov. Ni pa to za v galerijo. :))

Če ti je tista z jajcem všeč, ti bo morda tudi ta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

dronyx, pri teh tvojih jajcah mi je všeč neke vrste zamrznjena dinamika! Ujeto v trenutku ko "špricne" (barvo mislim, kreature pohotne, barvo!)... Kaj rezine (suhih) citrusov pa kavna zrna si je AI sama zmislila ;)...

Jože

nejc_nejc ::

kakorkoli, je plakat na tem nivoju, če vam je prav ali ne
k67 top

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

nejcek74 ::

nejc_nejc je izjavil:

Ena pozitivna stvar
Newyorško oblikovalsko priznanje za plakat, posvečen 60-letnici programa Ars...
link


kul

dronyx je izjavil:

Izvrstno, nisem zasledil kakšen je bil command prompt?

boring

kr kul kontrast ko jih das skupaj, pomanjkanje intelektualnih kapacitet in samokritike je v drugem primeru občutno

˙janezvalva ::

Andy Warhol bi orgazmiral v ogledu te slike.
V ozadju je "plastic fantastic" vijolična, katera se preliva v ospredje.
Simbolizira instant novodobno kulturo.
Osrednja tema slike je "60",ki seva jasno-nejasne mavrične mikro črte, ob pogledu nanjo, ne moremo misliti ničesar bolj kompleksnega kot "60", zelo lahka naloga tudi za amebo z tremi nevronskimi povezavami,
katera je tudi srž sporočila.
Definitivno dosežek, vreden NYC nagrade.

wanderer ::

tukaj si lahko ogledate 25 strani nagrajenih posterjev iz prvega posta... Fajmutin plakat je na strani 10

kuglvinkl ::

nejcek74 je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Ena pozitivna stvar
Newyorško oblikovalsko priznanje za plakat, posvečen 60-letnici programa Ars...
link


kul

dronyx je izjavil:

Izvrstno, nisem zasledil kakšen je bil command prompt?

boring

kr kul kontrast ko jih das skupaj, pomanjkanje intelektualnih kapacitet in samokritike je v drugem primeru občutno


U ja, bravo.
Your focus determines your reallity

D3m ::

Miki N je izjavil:

Zdaj pa še Rohrschach test: no, kaj vidite v sliki, packi? Kar pogumno!


6G?

Bewbs?

Rusija proti Ukrajini?

Stranka Levica?
|HP EliteBook|R5 6650U|

dronyx ::

nejcek74 je izjavil:

kr kul kontrast ko jih das skupaj, pomanjkanje intelektualnih kapacitet in samokritike je v drugem primeru občutno

Bi bilo zanimivo za naredit preizkus, če bi dal recimo študentom oblikovanja za uganit, katero od teh dveh del (screen saver, ali moja jajca) je dobilo priznanje. Si upam stavit za eno jajce, da bi več glasov dobilo moje jajce. :))

nejc_nejc ::

dronyx je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

kr kul kontrast ko jih das skupaj, pomanjkanje intelektualnih kapacitet in samokritike je v drugem primeru občutno

Bi bilo zanimivo za naredit preizkus, če bi dal recimo študentom oblikovanja za uganit, katero od teh dveh del (screen saver, ali moja jajca) je dobilo priznanje. Si upam stavit za eno jajce, da bi več glasov dobilo moje jajce. :))

Na osnovi česa?

dronyx ::

nejc_nejc je izjavil:

Na osnovi česa?

Kako misliš na osnovi česa. Pač subjektivna študentska ocena. Saj ljudje tudi ne ločijo med vinom, katerega buteljka stane 500 EUR navzgor in štajerskim belim vinom, ki stane 2,5 EUR liter, če kupiš 20 litrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

nejc_nejc ::

Sami eno vprašanje, več ne bom. Kakšno zgodbo ima prva in druga?

dronyx ::

nejc_nejc je izjavil:

Sami eno vprašanje, več ne bom. Kakšno zgodbo ima prva in druga?

Zame nobena nič. Če bi bile obe razstavljeni v galeriji, bi se ob sliki z jajcem nekaj sekund dlje zadržal. Pa absolutno nočem podcenjevat nagrajenega dela. Pač to ni moj stil in nimam ustrezne likovne oz. grafične izobrazbe, da bi bil sposoben to ceniti. In mene ni to sram priznati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Komentar pod člankom na rtvslo:
Ta članek je pod "vizualna umetnost"? Obstaja na desetine raznih nagrad na področju grafičnega oblikovanja, po pricipu, pay to play, kjer velik del prijavljenih, ki plača, da lahko "tekmuje" na koncu dobi neko plaketo ali pa so objavljeni v katalogu. Na tam konktretnem razpisu je na primer 25 strani nagrajencev (ki bolj ali manj plačajo, da dobijo te "nagrade", da lahko sami sebi rečejo "award winning"). Lepo da se oblikovalka znajde, ampak tole spada pod samopromocijo, ne pa pod kulturo.


Nekako tako sem dobil jaz plakat ker sem bil na slikarski koloniji Ex Tempore v Piranu. :))

nejc_nejc ::

Očirto ne ti ne avtor teksta NIKOLI nista bila na nobenem natecaju, takem ali drugacnem. Brezskrbi, ve se kaj je kaj oziroma cena hrušk je znana, brez inflacije.
Sicer pa, tudi Univerza Harvard in podobne, so plačljivi.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predstavil bi (svoje) slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1474466 (156) dronyx
»

Nogometna evforija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1078067 (661) dronyx
»

Zakaj je ChatGPT prava stvar ali kam to vodi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15229706 (586) dronyx
»

Večina ne uporablja umetne inteligence (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1766556 (826) Mr.B
»

V katere poklice/kariere se lahko relativno hitro preusmeriš in si sčasoma tudi dobro (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
653574 (840) kriptobog

Več podobnih tem