» »

Nemški parlament bo začel uporabljati e-pošto namesto telefaksov

Nemški parlament bo začel uporabljati e-pošto namesto telefaksov

Slo-Tech - V Nemčiji ima še vedno velika večina podjetij telefakse, marsikod pa jih celo še redno uporabljajo. Več kot štiri petine nemških podjetij jih še uporablja, od tega tretjina pogosto ali zelo pogosto. Šele sedaj pa se je nemški parlament odločil, da sami ne bodo več uporabljali telefaksov. Do konca meseca jih bo bundestag zamenjal z elektronsko pošto (ki jo seveda že uporabljajo).

Še pred petimi leti je bil telefaks v nemškem parlamentu ključno orodje. Poslanci so na primer poslanska vprašanja vladi zastavljali prek telefaksa, pri čemer je bil eden izmed argumentov tudi veljavnost. Enako veljalo tudi za vsa druga opravila, na primer razne predloge, zahtevke in podobno. Natisnjen in podpisan dokument, ki so ga poslali po faksu, je imel pravno veljavnost, elektronska sporočila pa tedaj še ni. Da se bodo lahko znebili telefaksov, so morali najprej popraviti zakonodajo.

Parlament seveda ni edina nemška institucija, ki se še vedno močno naslanja na staro tehnologijo. Tudi v vojski so telefaksi pomembne naprave, nad čimer zavezniki niso navdušeni. Mednarodni denarni sklad pa je Nemčijo že večkrat opozoril, da morajo zmanjšati obseg papirne birokracije in se hitreje digitalizirati.

25 komentarjev

-Nevsky- ::

Še dobro, da niso ostali še na poštnih golobih...

mtosev ::

Tole je res smešno za leto 2024. Nemci so malo za časom. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

Tam je "tako pač je" mentaliteta

OK.d ::

Švabi so še bolj bogi kot naša JU:))
LPOK.d

k4vz0024 ::

Eh, to ni nič! Japonci tudi vztrajajo na papirju in disketah:D

Seljak ::

Fax je bolj varen, kot pa mail, ki ni šifriran.

T440 ::

mtosev je izjavil:

Tole je res smešno za leto 2024. Nemci so malo za časom. :D

Ti si pa v korak s časom?
In si primer uspešnega Evropejca?
V življenju je še kaj več kot imeti Windows 11 retail verzijo in mamino kreditno kartico za stuff in McDonalds online naročat.

sbawe64 ::

Seljak je izjavil:

Fax je bolj varen, kot pa mail, ki ni šifriran.

A fax je šifriran ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Seljak ::

Ja

one too many ::

V Franciji sem leta 2018, ker še nisem imel odprtega bančnega računa, prejel prvo plačo na čeku. 8-O Moja mati je zadnji ček napisala tam 1995? Oče je pa odkar se spomnim uporabljal kartice.
S korono so se po trgovinah začeli pojavljati napisi, da čekov ne sprejemajo več. Na splošno jih je korona močno digitalizirala, Nemcev pač ne.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Zadnjič se je kolega vrnil iz Japonske. Pravi da v Tokiu še gre s karticami, čim prideš ven iz mesta, samo še keš. Za kartice in pos še slišali niso.

Poldi112 ::

Seljak je izjavil:

Fax je bolj varen, kot pa mail, ki ni šifriran.


Link?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

IL_DIAVOLO ::

feryz je izjavil:

Zadnjič se je kolega vrnil iz Japonske. Pravi da v Tokiu še gre s karticami, čim prideš ven iz mesta, samo še keš. Za kartice in pos še slišali niso.


Pri nas je kaj drugace? Brez kartice je neobdavceno oz. na crno. To ne pomeni da je narod zahojen, ampak prefrigan.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Narobe si razlagaš.
Ne pomeni, da delajo na črno, ampak da je, vsaj za nas, neka super napredna nacija, v resnici 100 let za leseno žlico.
Ok, v mestih je vse oh in sploh, par korakov stran pa se jim še sanja ne, kaj je to internet, 5g, wifi, bla bla. In se jim fučka za vse to.

k4vz0024 ::

Fax je dober za rezervo. Če pade internet še vedno lahko pošiljaš dokumente...

Seljak ::

Poldi112 je izjavil:

Seljak je izjavil:

Fax je bolj varen, kot pa mail, ki ni šifriran.


Link?


Ne morem, ker pišem preko faxa.

feryz ::

Btw, a telefaks je faks ali kaj drugega?
Tale tele me malo bega.

karafeka ::

k4vz0024 je izjavil:

Fax je dober za rezervo. Če pade internet še vedno lahko pošiljaš dokumente...

Komu pa? Razen nemcu očitno.

Seljak ::

Marsikje še uporabljajo fakse. Veliko poslujemo z velikimi firmami po svetu in imajo (uporabljajo) še vedno fakse. Ni nemčija edina.

Invictus ::

mtosev je izjavil:

Tole je res smešno za leto 2024. Nemci so malo za časom. :D

Nemci imajo za digitalizacijo dela vsaj za 30 let, tako oceno sem 1x slišal, ko sem čvekal gor z Nemci.

Bi njihove firme, če bi država investirala, lahko 30 let lepo živele...

Plus, tisto kar je digitalizirano, je razbito na milijon vrtičkov, kjer se zadeve ponavljajo...

Jaz sem zadnji faks poslal tam 10 let nazaj, podpisano pogodbo za en posel. Drugače ni šlo, email še ni bil v zakonodaji v VB... Takrat preko pošte Slovenije. Me zanima ali še ponujajo to storitev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Če Nemci ne bojo spremenili svoj cel način dela, se ne bojo digitalizirali NIKOLI. Ker če greš delat tako maso sw na "nemški način", potem ta ne bo nikoli dokončan, tisto kar bo, bo pa še zmeraj bolj slabo.

paradajzos ::

Seljak je izjavil:

Marsikje še uporabljajo fakse. Veliko poslujemo z velikimi firmami po svetu in imajo (uporabljajo) še vedno fakse. Ni nemčija edina.

Najbolj je to odvisno od EMŠO osebe, ki uporablja metodo komunikacije. Email imajo že dolgo vsi, ali ga bojo uporbljali za prenos dokumentov je bolj kot ne stvar izbire - in seveda možnosti, ker nima več vsaka firma faksa, da bi jih lahko sprejemala in če hoče kdo takšni firmi poslati faks, pač ne bo šlo in se bo treba spravit v 21. stoletje.
Peace. Relax.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Saj fakse tudi pošiljajo in sprejemajo preko računalnikov.

AnotherMe ::

Mislim, da sem enkrat pozabil plačat položnico za internet. In sem potrdilo o plačilu potem po faxu poslal, da so me takoj priklopili nazaj (petek popoldan) - sicer bi baje moral čakat cel vikend. (to je bilo pomojem nekje leta 2010... in mislim, da je bil zadnji faks, ki sem ga poslal)

paradajzos ::

darkolord je izjavil:

Saj fakse tudi pošiljajo in sprejemajo preko računalnikov.

Aha, ampak vseeno rabiš računalnik imeti za to priključen na telefonsko linijo in poganjat ustrezno programsko opremo.
Saj itak vsi printer multipraktiki imajo še faks vključen v paket, ampak kdo ima to priključeno na telefonsko linijo?
Pa potem še kakšni problemi, ko faks “ne gre skozi” in podobno. Preveč je dela s tem za premalo efekta.

AnotherMe je izjavil:

Mislim, da sem enkrat pozabil plačat položnico za internet. In sem potrdilo o plačilu potem po faxu poslal, da so me takoj priklopili nazaj (petek popoldan) - sicer bi baje moral čakat cel vikend. (to je bilo pomojem nekje leta 2010... in mislim, da je bil zadnji faks, ki sem ga poslal)

Zdaj pošlješ potrdilo poskenirano in velja isto.
Peace. Relax.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški parlament bo začel uporabljati e-pošto namesto telefaksov

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
252593 (1077) paradajzos
»

Nemčija bo hudo kaznovala sovražni govor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13032358 (29079) Mavrik
»

Tri mesece po hekerskem napadu nemški parlament še vedno ranljiv

Oddelek: Novice / Varnost
176197 (4629) poweroff
»

Hofer in telefonske številke

Oddelek: Loža
3736683 (35478) opeter
»

Email.si problemi ?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14216855 (13537) the_unborn

Več podobnih tem