» »

Plačilo parkirnine in kazen za parkiranje

Plačilo parkirnine in kazen za parkiranje

1
2
»

Miha 333 ::

Likalnik je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Parkiraš v Lj, plačaš parkirnino za 3 ure.
Sestanek se ti zavleče, dobiš kazen 20€ (celodnevno parkiranje).
A boš zahteval tiste 3 ure parkirnine nazaj?


Poznam še bolj vesoljsko zgodbo...parkiraš v LJ in preko easy pay plačaš 2€....opravki se ti zavlečejo in pozabiš na to..., ko se spomniš na parking uro si jo že prekoračil za 15minut...tako na telefonu še podaljšaš za eno uro.
Ko se vrneš k avtu te čaka listek...istočasno, ko si ti plačeval oziroma podaljševal uro..ti je redar pisal kazen....se pravi si dobil listek za 20€ s katerim si kupil celodnevni parking + extra si plačal še 1€ za tisto dodatno uro...katero ti ubistvu ne bi bilo treba plačati.
Pišeš na MOL, da naj vrnejo 1€ (iz prinicipa..ko jih j****) in te zavrnejo, kot češ, da ne bodo vrnili.

Od celodnevne parkirnine odšteješ že plačano in plačaš samo razliko. Če še naprej gnjavijo, jih pelješ na sodišče, tako kot jaz: https://docdro.id/NN2MEfZ (prej seveda dobro preučiš odlok in zakone).

feryz ::

Halo!
Itak da od celotnega zneska računa odbiješ že plačani znesek oz. avans. Za to ne rabiš sodišča, ker gre za popolnoma utečeno zadevo.
Popolnoma nekaj drugega pa je, če plačaš parkirnino in dobiš še kazen. To sta dva različna pojma.

c3p0 ::

Zadnjič mi je avtomat pokazal, da sem dolžan plačati 80c, vrgel sem 1 EUR. Vrnil mi ni nič, nobenega obvestila na displayu da nima drobiža ipd., le sprintal je listek/račun za izvoz. Fer bi bilo, da v primeru, ko nima dovolj drobiža, vrne celoten znesek in sprinta kodo za izvoz. Barabe vedo, da se za 20c ne bo nihče pulil in šel skozi postopke, vsaj tisti, ki dela in ceni svoj čas ne.

Tako lahko skozi dan lepo zaslužijo. 500 avtov skozi dan, najbrž več, recimo jih 200 nima točnega zneska, kdo pa nosi centke s seboj + bakrenih sploh ne jemlje. 200 x 20c = lep dohodek za inkasanta.

Machete ::

c3p0 je izjavil:

Zadnjič mi je avtomat pokazal, da sem dolžan plačati 80c, vrgel sem 1 EUR. Vrnil mi ni nič, nobenega obvestila na displayu da nima drobiža ipd., le sprintal je listek/račun za izvoz. Fer bi bilo, da v primeru, ko nima dovolj drobiža, vrne celoten znesek in sprinta kodo za izvoz. Barabe vedo, da se za 20c ne bo nihče pulil in šel skozi postopke, vsaj tisti, ki dela in ceni svoj čas ne.

Tako lahko skozi dan lepo zaslužijo. 500 avtov skozi dan, najbrž več, recimo jih 200 nima točnega zneska, kdo pa nosi centke s seboj + bakrenih sploh ne jemlje. 200 x 20c = lep dohodek za inkasanta.


Zate je avtobus.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

Al pa urbana/easypark. Ampak lazje je jokat po forumih kake grozne krivice se dogajajo na svetu.

c3p0 ::

Če kdo ne zazna nianse sarkazma v postu, ima pač težavo med ušesi.

Zraven tega vsi nismo iz LJ, kjer javni transport morda deluje vsaj za silo.

St235 ::

Zgovarjat se na sarkazem ko zines neumnost je precej pomilovanja vredno.

Miha 333 ::

feryz je izjavil:

Halo!
Itak da od celotnega zneska računa odbiješ že plačani znesek oz. avans. Za to ne rabiš sodišča, ker gre za popolnoma utečeno zadevo.

Ker sem plačal po njihovem premalo, mi je redarstvo naprtilo prekršek zaradi "neplačila dnevne parkirnine", na kar sem se pritožil oz. vložil zahtevo za sodno varstvo. Vse piše v sodbi v linku.

nokken ::

Machete je izjavil:

Zate je avtobus.

St235 je izjavil:

Al pa urbana/easypark. Ampak lazje je jokat po forumih kake grozne krivice se dogajajo na svetu.

Zares ne... ce nekdo pobira parkirnino na cente, potem naj uredi avtomat, ki vraca drobiz, sploh ker vecina taksnih avtomatov ne podpira nobene druge opcije (kartice, easypark...). Neke lokalne kartice (kar Urbana je) niso ravno relevantne, pricakovati da bodo ljudje imeli vedno s seboj polno denarnico kovancev, da bodo lahko tocno nametali v parkomat je pa tudi precej bolano.

St235 ::

sploh ker vecina taksnih avtomatov ne podpira nobene druge opcije (kartice, easypark...).

zakaj lažeš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teror parkomatov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36327324 (3085) codeMonkey

vprašanje glede parkiranja v ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
857235 (4372) Pithlit
»

Parkiran avto z šopom kazni

Oddelek: Na cesti
494076 (1933) joze67
»

Kazen za parkiranje minuto po plačilu

Oddelek: Na cesti
334671 (3302) predi
»

Listki za parkiranje (LJ) in prenosljivost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716451 (13547) Mehmed

Več podobnih tem