» »

Kazen za parkiranje minuto po plačilu

Kazen za parkiranje minuto po plačilu

MrStein ::

Znanec je prejel kazen (obvestilo redarstva prilepljeno na avto) za parkiranje na javnem plačljivem parkirišču.

Datum oziroma čas na kazni je eno minuto pred časom plačila (na računu, no gre za SMS).

Je tu kaka praksa?
Podrobnosti sicer ne poznam. Gre za Maribor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tidule ::

kakšna praksa pa naj bi bila? V trenutku ko je bila izdana kazen parkirnina ni bila plačana.

Kaj točno je bilo je težko ugibat, ampak malo dovmim, da je tvoj kolega stal poleg avta in medtem ko je pošilajl SMS, je iz grma skočil redar z listkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kixs ::

Na obvestilu imas tudi neko telefonsko. Poklici, razlozi in morda ti skenslajo racun.

feryz ::

Rekord sem doživel v Ljubljani. Za sprehod do parkirne ure in nazaj sem zagotovo porabil manj kot minuto. V tem času je že dajal listek za brisalec.
Sledilo je, seveda, pošiljanje v p.m. na obeh straneh. Na koncu je vseeno odnehal, ker sem imel listek v roki.

MrStein ::

Tidule, da plačaš pač traja nekaj minut.

Se mi je že zgodilo, da sem parkiral, šel do avtomata, plačal, se vrnil z listkom do avta, tam pa je redar že kazen pisal. Potem se je malo zmrdoval, a opustil kazen. Je bilo na hrvaškem, tako da mogoče še dobim kaj na pošto. ;)

V tem primeru gre za SMS, torej se voznik ni vrnil do vozila in ni videl redarja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

MrStein je izjavil:

Znanec je prejel kazen (obvestilo redarstva prilepljeno na avto) za parkiranje na javnem plačljivem parkirišču.

Datum oziroma čas na kazni je eno minuto pred časom plačila (na računu, no gre za SMS).

Je tu kaka praksa?
Podrobnosti sicer ne poznam. Gre za Maribor.

Praksa seveda je, in ista po celi Sloveniji, i šire. Redarji so pač bedaki.
Dokaz za sms obstaja, naj pošlje kot dokaz povraten sms ali kaj že ima, in to je to.
Dokaz, da je plačal parkirnino ima.

Likalnik ::

to je pač nesrečno naključje katero se lahko vedno zgodi. Parkiraš avto...se sprehodiš do parkomata kateri je za vogalom...bereš navodila, iščeš kovance, mogoče še kakšen hitri telefonski klic...ko prideš nazaj do avta že redar piše kazen...kateri je pa slučajno bil za drugem vogalu in ko je prišel do avta...pač opazil, da ni listka in že piše kazen.
čisto normalen in logičen potek dogodkov...meni se je to naredilo...na koncu sva se z redarjem zmenila in ni bilo kazni in ne težav....

Tidule ::

Utk je izjavil:

MrStein je izjavil:

Znanec je prejel kazen (obvestilo redarstva prilepljeno na avto) za parkiranje na javnem plačljivem parkirišču.

Datum oziroma čas na kazni je eno minuto pred časom plačila (na računu, no gre za SMS).

Je tu kaka praksa?
Podrobnosti sicer ne poznam. Gre za Maribor.

Praksa seveda je, in ista po celi Sloveniji, i šire. Redarji so pač bedaki.
Dokaz za sms obstaja, naj pošlje kot dokaz povraten sms ali kaj že ima, in to je to.
Dokaz, da je plačal parkirnino ima.


Edini dokaz, ki ga ima je da je plačal parkirnino po tistem, ko je dobil kazen.

Utk ::

Edini dokaz, ki ga ima je da je plačal parkirnino po tistem, ko je dobil kazen.

Če je povedal celo zgodbo, je to dovolj. Če ni povedal cele zgodbe, in je tam stal že pol ure prej, potem pa to ni dovolj.

mn ::

Jaz imam v spominu, vsaj za Ljubljano, da je nek "grace period". Torej če dobiš kazen, napišeš pripombo in dodaš dokazilo, da si plačal parkirnino približno ob enakem času kot dobil kazen, je pritožba odobrena. Hiter google search pa ne najde nič na to temo.

kixs ::

Vcasih si se lahko z redarjem kaj zmenil. Danes imajo vse elektronsko. Ko redar enkrat da obvestilo, ne more nic. Je ze v sistemu.

OrkAA ::

Redar je zmozen kazen tudi stornirat na mestu. Se mi je zgodilo pred kratkim, ko sem placal prek SMSa in ponesreci naredil typo pri tablici.

DamijanD ::

Meni je enkrat redar v Ljubljani rekel, da če čakam v avtu, mi ni potrebno plačati parkirnine - ampak ne vem, če bi se upal to prakticirati... Kdo ve kaj več o tej situaciji?

Griffin R500 ::

feryz je izjavil:

Rekord sem doživel v Ljubljani. Za sprehod do parkirne ure in nazaj sem zagotovo porabil manj kot minuto. V tem času je že dajal listek za brisalec.
Sledilo je, seveda, pošiljanje v p.m. na obeh straneh. Na koncu je vseeno odnehal, ker sem imel listek v roki.

Lažnivec si.
https://www.bitchute.com/video/K6o3GnXVHbIg/

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

MIHAc27 ::

mn je izjavil:

Jaz imam v spominu, vsaj za Ljubljano, da je nek "grace period". Torej če dobiš kazen, napišeš pripombo in dodaš dokazilo, da si plačal parkirnino približno ob enakem času kot dobil kazen, je pritožba odobrena. Hiter google search pa ne najde nič na to temo.


Jaz imam tudi v glavi, da naj bi bilo kao 15 minutk celo. To je koliko naj bi redar počakal, preden napiše kazen.. ker pač lahko, da si šel do avtomata, za vogalom in če nisi vajen preden odkucaš vse malo potraja. 5 minut do avtomata, 5 da plačaš pa 5 da prideš nazaj.

Iz osebnih izkušenj... Sem enkrat nesel PC samo iz ulice v stavbo.. 2-3 minute me ni bilo pri avtu, ko pridem je imelo že vseh 5 vozil tam listke nalimane.
Ampak ni bil uradnih parkiršč tam, tko da to verjetno pač potem ne šteje.

Zimonem ::

MrStein je izjavil:

Tidule, da plačaš pač traja nekaj minut.

Se mi je že zgodilo, da sem parkiral, šel do avtomata, plačal, se vrnil z listkom do avta, tam pa je redar že kazen pisal. Potem se je malo zmrdoval, a opustil kazen. Je bilo na hrvaškem, tako da mogoče še dobim kaj na pošto. ;)

V tem primeru gre za SMS, torej se voznik ni vrnil do vozila in ni videl redarja.

SMS je pošiljal iz bufeta , ko je ravno opazil redarja? Drugega scenarija si ne zamislim. Če bi ga iz avta...

Ganon ::

Utk je izjavil:

Redarji so pač bedaki.


Samo, ko imajo opravka z ^ bedaki.

Utk ::

Ne, sami sebi so dovolj.

flyby ::

redarji so bedaki. ljubljana, zjutraj... dobro leto nazaj. žena parkira avto in plača preko sms. redoljubni redar vseeno napiše kazen. dobim kazen domov, ker je avto pisan name. se pritožim, predložim dokaze. in rešijo. čez nekaj mesecev prejmem 'Poziv za izjavo o dejstvih in okoliščinah prekrška'. ker je redoljubni redar za prekršek, ki ga ni bilo, napisal dve kazni, ne samo eno... eno so rešili, druge pa ne. kup dopisovanja in izgubljanje časa... in niti opravičila. redarji so bedaki.

feryz ::

Je šel 2x mimo. Kaj se pa zamudi? Minuto ali še to ne.

twom ::

Mestni redarji so eni večjih primitivcev, samo še smetarji so večji gnoj od ljudi, no vsaj v ljubljani, pa morda se najde kakšna izjema...

starfotr ::

Redarji so pač policaji. S tem da nimajo šole ampak tečaj. In so na minimalcih.

Videno, kako so čakali do polnoči na Dolgem mostu. Potem pa akcija pisat kazni.

Dobivajo vedno več pooblastil in orožja, ker drugače bi jih folk pretepel.

Da so gnoji prve klase, govori naslednje:

https://old.slovenskenovice.si/novice/b...


Policiji se ne zaupa. Dokazi so bili v nedavni preteklosti, ko so se spravili na folk ob protestih, epidemiji ipd.

MoRp ::

V Ljublajni neplačila parkiranja nadzirajo nadzorniki parkirišč (zaposleni v javnem podjetju parkirišča in tržnice), zato predvidevam, da veš gnev, ki ga izlivate po redarjih ni namenjen njim. V vsem času spremljanja tem o policaji in redarjih je nekdo prvič z njimi enači smetarje?! WTF?

@OP pošlji mail na službo ki ti je izdala globo in boš dobil korekten odgovor. Se pa nagibam k dejstvu da je "tvoj kolega" sedel v kafiču in poslal SMS ko je zagledal redarja/nadzornika. Jaz namreč v aplikaciji označimo začetek parkiranja ko sedim v avtu/stojim ob njem, ne vem zakaj bi reskiral in to počel pozneje...

Še info kako deluje stvar. Ko nadzornik vidi da ni listka vpiše reg v dlančnik. Če je na severju info o plačilu in če se ujema z lokacijo, mu vrne obvestilo da je plačano in zbriše polje kamor je vnesel reg. Torej če je plačano NE MORE zabeležiti prekrška (oz lahko če označi da je na drugi coni, ampak to je že druga zgodba, ki bi se pokazala v pritožbenem postopku).

starfotr ::

JP LPT tudi izdaja plačilne naloge vendar so cene kazni različne oz. nižje, kot če to naredi redar.

Ne vem, če gre za kazen. Morda je samo celodnevno parkiranje ali kaj podobno nesmiselnega.

MoRp ::

starfotr je izjavil:

JP LPT tudi izdaja plačilne naloge vendar so cene kazni različne oz. nižje, kot če to naredi redar.

Ne vem, če gre za kazen. Morda je samo celodnevno parkiranje ali kaj podobno nesmiselnega.


LPT izda račun za celodnevno parkiranje (neke vrste odpustek). Če tega ne izkoristiš, LPT kot oškodovanec redarstvu poda predlog za pregon. Ker redarstvo začne postopek na predlog si obračunajo stroške, ki jih obesijo kršitelju. Rezultat 40€ globa (polovica 20€) + 40€ stroškov = 60€ za kršitelja :-(

dexterboy ::

feryz je izjavil:

Rekord sem doživel v Ljubljani. Za sprehod do parkirne ure in nazaj sem zagotovo porabil manj kot minuto. V tem času je že dajal listek za brisalec. Sledilo je, seveda, pošiljanje v p.m. na obeh straneh. Na koncu je vseeno odnehal, ker sem imel listek v roki.
Ni proti tebi osebno, ampak teh "ljubljanskih prigod" sem imel jaz nemalo njih. Glede na to, da se imajo za "nekaj več", zaigraš volka z repom med nogami in prosiš odpuščanja. Ko vidijo, da so oni "zmagovalci", ti seveda oprostijo napisano kazen. Na koncu ti celo zaupajo kakšno informacijo, ki je drugače ne bi nikoli zvedel ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

c3p0 ::

Redarji so bedaki, dobivajo pa vedno več pooblastil, kot že zapisano zgoraj. Žal bo vedno slabše.

Policaji so bedaki s šnel kurzom, tacenskih je vse manj (pa tudi tam je dosti cvetk). Zadnje čase imam občasni kontakt s policijo glede nekaterih zadev in to je groza. Vse bi na hitro, mimo zakonov, po domače. Lažejo, želi te prepričat v nekaj, kar se ni zgodilo, ipd. Groza. Zato pa z dobrim odvetnikom lahko vse pade. I digress.

Ahim ::

Tidule je izjavil:

kakšna praksa pa naj bi bila? V trenutku ko je bila izdana kazen parkirnina ni bila plačana.

Kaj točno je bilo je težko ugibat, ampak malo dovmim, da je tvoj kolega stal poleg avta in medtem ko je pošilajl SMS, je iz grma skočil redar z listkom.

Mogoceni tako neverjetno? Kolega je (v Ljubljani) dobil kazen, ker parkomat, ob katerem je parkiral (videl ga je z avta) ni deloval (tega ni videl iz avta), potem je slel po ulici naprej do naslednjega, placal, prisel nazaj do avta z listkom da ga postavi za sipo pa je ze bilo gor obvestilo redarstva, redarja pa nikjer vec. Ocenil je, da je rabil kakih 5 minut do drugega parkomata, za placilo in pot nazaj. Placal je kazen in to je bilo to ...

Zimonem ::

Poslikaš nedelujoč parkomat , pa je...

IL_DIAVOLO ::

Redarji niso bedaki, bedak je tisti ki se guzva na modri coni, da mu le ne bo treba hodit vec kot 5 metrov.

Vsi trgovski centri oz. trgovinice imajo brezplačno parkiranje minimalno 2 uri. Tudi Ljubljana ni tako velika, da ne bi mogel prit v pol ure od avta do želene lokacije.

Prav tako lahko parkiras brezplačno 15 minut s vključenimi zmigavci.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Tidule ::

Ahim je izjavil:

Tidule je izjavil:

kakšna praksa pa naj bi bila? V trenutku ko je bila izdana kazen parkirnina ni bila plačana.

Kaj točno je bilo je težko ugibat, ampak malo dovmim, da je tvoj kolega stal poleg avta in medtem ko je pošilajl SMS, je iz grma skočil redar z listkom.

Mogoceni tako neverjetno? Kolega je (v Ljubljani) dobil kazen, ker parkomat, ob katerem je parkiral (videl ga je z avta) ni deloval (tega ni videl iz avta), potem je slel po ulici naprej do naslednjega, placal, prisel nazaj do avta z listkom da ga postavi za sipo pa je ze bilo gor obvestilo redarstva, redarja pa nikjer vec. Ocenil je, da je rabil kakih 5 minut do drugega parkomata, za placilo in pot nazaj. Placal je kazen in to je bilo to ...

Sure thing. Ocene ljudi, ki po "krivem" dobijo kazen, ja vsi vemo da so nekaj najbolj verodostojnega na svetu.

D3m ::

Seveda so redarji bedaki.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mirator ::

Seveda so bedaki redarji, ki ti pridejo nalimat listek po štirih urah parkiranja, v trenutku ko se hočeš odpeljati:)). Ali pa kot je nekdo zapisal, opazuješ iz bifeja in elektronsko vplačaš, ko se redarji približajo tvojemu vozilu, ki je bilo parkirano že več kot uro:)). Moram reči, da dvomim v takšne insinuacije, sploh pa ko OP govori ne o lastni ampak prijateljevi izkušnji. Jaz živim v Ljubljani že več kot 40 let in sem tudi že plačal kazen za napačno parkiranje, pa tudi s pajkom sem imel izkušnje ampak jasno po začetni jezi, se nisem imel kaj pritoževati. In po drugi strani, sem se večkrat dogovoril z redarjem, če sem ga slučajno opazil, da parkiram res za kratek čas, manj kot npr. 5 min pa mi ni nalepil listka. Tako, da je res vprašanje, kdo je bedak.

predi ::

Če je šlo za belo cono v Mariboru, je imel OPov kolega na voljo deset minut za plačilo parkirnine. Deset minut od takrat, ko je nadzornik zaznal vozilo in ugotovil, da parkirnina ni plačana. Verjetno mu lahko pokažejo obe sliki vozila, začetno in končno.

https://www.marprom.si/bele-cone/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718226 (4458) acookook
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397530 (15396) UganiKdo
»

LJ - obvestilo redarstva kljub plačani parkirnini

Oddelek: Na cesti
283345 (1966) HappyPills
»

Listki za parkiranje (LJ) in prenosljivost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716361 (13457) Mehmed
»

Parkirni listek

Oddelek: Na cesti
499642 (8397) Mehmed

Več podobnih tem