» »

Starlink nizka hitrost?

Starlink nizka hitrost?

kajnepoves ::

Pozdravljeni,

a mi lahko nekdo pomaga ali svetuje. Namreč težava je v tem, da nimam pravega prenosa navzdol in ne navzgor. Prenos dol je maximalno 30-40 Mbyts, prenosa nazaj pa med 8-18 Mbyts.
Ko sem namestil anteno in opravil prvi speedtest je bilo cca 174 Mbyts prenosa dol in prenosa gor cca 24 Mbyts. Takrat je to bilo zadnjič s takšnim prenosom, potem je samo padalo. Zdaj pa so prenosi takšni kot sem jih navedel zgoraj! Kaj je lahko narobe? Antena nima ovir je na strehi, okrog antene ni dreves oziroma je cca 30 metrov stran, tako da ne verjamem da bi to bil vzrok.
Ali gre morda za okvaro na strojni opremi (antena ali router)? Je imel kdo podobne težave? Prosim za pomoč.

Hvala vsem in lep pozdrav

hojnikb ::

verjetno je ze več ljudi kuplo starlink in je sedaj razpolozljiv bandwidth nizji in posledicno tudi hitrosti... Nič novega za brezzične tehnologije..

Sicer mors pr nas met izjemno dobr razlog da gres v starlink opcije ne recimo kaksno stacionarno varjanto ali celo 4/5G z kaksno bolso anteno...
#brezpodpisa

kajnepoves ::

hijnikb

Težava je v tem, da imam doma mobilni signal na odboj (živim v dolini) in uporabljam repetitor. Zato sem kupil Starlink.
Prosim če mi pomagate le tisti ki se spoznate na težavo in da se gre samo za Starlink, pustite mobilno omrežje ...

Hvala

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

https://arstechnica.com/tech-policy/202...

Zmeri hitrost ponoč, da se prepričas, da ni problem v HW, ampak zasedenost omrezja..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Lightning5 ::

Kaj pravi interni speedtest sedaj?
Če ta kaže nekaj smiselnega, je lahko problem slab WiFi v Starlinkovem modemu. Lahko poskusiš z nabavo svojega routerja za WiFi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starlink Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42073957 (1056) chort
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1116211612 (3283) starfotr
»

LTE/wifi ruter z zunanjimi LTE antenami

Oddelek: Kaj kupiti
411817 (518) Jure244
»

QoS na nivoju kabla (L2)

Oddelek: Omrežja in internet
161067 (537) joze67
»

slab internet na lokaciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
634475 (2595) Tech909

Več podobnih tem