» »

Starlink Slovenija

Starlink Slovenija

««
11 / 11
»
»»

Mikrohard ::

Sem si za test nabavil Starlink...

Tukaj so moje ugotovitve, glede slovenskih IPTV ponudnikov (testiral sem T-2 in predvajaj.si).
1.) Niso problem mikroprekinitve na Starlinku, ki se zgodijo vsakih par ur
2.) Tudi ni problem premalo bufferja v aplikaciji
3.) Problem je enostavno prenizka hitrost (v večernih urah prenos iz T-2 streaming strežnikov niha med 3 in 10Mbit/s... iz slovenskih operaterjev gredo hitrosti tudi preko 100Mbit/s).
4.) Za Starlink uporabnike je iz stališča omrežnih povezav Slovenija v "tujini"... ali ima Starlink slab peering v Slovenijo, ali pa izvajajo kak traffic shaping (kar bi razložilo, da nekaterim VPN pomaga)

Moj predlog za tiste, ki uporabljate T-2 aplikacijo na Android TV... pokličite na center za pomoč naročnikov, razložite situacijo in zaprosite, da vam protokol za streaming prestavijo iz HLS na DASH. Android player se v takih razmerah veliko lepše znajde z DASH-om (bo preklopil med kvalitetami namesto vrtenja krogca, ki ga videvate na HLS).

Bubbles ::

Pozdravljeni, kako vam je uspelo narediti naročilo za rentanje Starlinka? Meni samo na koncu kaže "place an order" in celotna cena nakupa hardwara in mesečne naročnine.

Tom3 ::

Ima kdo izkušnje z migracijo starlink antne iz Slovenije na Hrvaško. A je samo 120 dni pogoj in prenos na nov račun pogoj ?

Legon ::

Meni pri narocnini roam zaenkrat se niso nic tezil, pa ze vec kot 12 mesecev ni bila ma domacem naslovu.

Tom3 ::

Legon je izjavil:

Meni pri narocnini roam zaenkrat se niso nic tezil, pa ze vec kot 12 mesecev ni bila ma domacem naslovu.


Ni ravno roam namenjen migraciji in ne potrebuje stalnega naslova delovanje. Pomembna je le regija ?
Sam imam naročnino Standard.

Legon ::

Kakor razumem naj bi bil roam namenjen zacasnem gostvanju po regiji in se po TOS pricakuje da se tudi vraca na izvorno lokacijo. Ne pa da ga kupis ma naslov A, potem pa konstantno uporabljas na lokaciji B. Ampak kot receno, do sedaj se niso kompliciral s tem, imajo pa osnovo v TOS.

Je pa bilo nekaj govora da naj bi zacel zaracunavat penale kadar se to zlorablja zato, da se ceneje kupi opremo.

Tom3 ::

Legon je izjavil:

Kakor razumem naj bi bil roam namenjen zacasnem gostvanju po regiji in se po TOS pricakuje da se tudi vraca na izvorno lokacijo. Ne pa da ga kupis ma naslov A, potem pa konstantno uporabljas na lokaciji B. Ampak kot receno, do sedaj se niso kompliciral s tem, imajo pa osnovo v TOS.

Je pa bilo nekaj govora da naj bi zacel zaracunavat penale kadar se to zlorablja zato, da se ceneje kupi opremo.


Sam imam namen opremo v kratkem prenest na hrvaško in nato naredito 120 dnevno migracijo.
Ne mudi se mi do 2025. Samo naročnino medtem prekinem. Koliko vem lahko koristiš določen čas (mesečni interval) in nato prekineš, da naslednjič.

Legon ::

Ja, narocnino lahko das v mirovanje.

Invictus ::

A nimajo za te namene RV naročnino?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Legon ::

RV narocnine koker vem ni vec, ker te pakete skos neki spreminjajo Point RV je bil v tem da je sistem deloval tudi med premikanjem.

Kar imas sedaj je roam (ki omogoca uporabo na vec lokacijah) in standard, ki je vezan na tocno specificen naslov.

Standard lahko menjas med lokacijami, ampak so dolocene casovne omejitve in je stvar podvrzena odobritvi starlinka.

Roam lahko prosto premikas po regiji in bo avtomaticno delalo, sam mislim da je v TOS da se mora vsake tolko pofockat na domain lokaciji.

To je primarno namenjeno temu, da se ne zlorablja razlicno dragih paketov glede na cenovno politiko po drzavah. Recimo da ne bi nekdo kupil starlink v sloveniji in placeval roam narocnino, potem ga pa 24/7 uporabljal v UK, kjer je narocnina drazja.

Moja izkusnja je da s tem ne tezijo. Jaz imam recimo situacijo ko je starlink kupjen na SI naslov pa je konstantno v uporabi izven slovenije na lokaciji kjer starlink uradno nima service.

Vem pa da so recimo v afriki, mislim da v Juznoafriski Republiki, blokiral storitev takrat ko so se pogajal za uradni vstop na trg.
««
11 / 11
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namesto Starlinka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
964689 (570) Daniel
»

Starlink izstrelil satelite, ki prinašajo satelitski internet na telefone

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4910863 (4943) chort
»

MWC: Vmesno poročilo o delovanju Starlinka

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3910325 (6740) sija
»

SpaceX-ov satelitski internet Starlink že deluje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
339853 (7421) vostok_1
»

SpaceX polni svojo konstelacijo satelitov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5517060 (13287) M.B.

Več podobnih tem