» »

Program za matematiko

Program za matematiko

potrcek ::

Zdravo!

Iščem program za matematiko, rabil bi predvsem za pisanje testov. Pisanje formul, enačb, geometrija, liki, telesa.
Za enačbe je word sicer dovolj, največji problem pa nastane pri geometriji. Nekaj sem našel ravno na Slo-tech-ovem Linux CD-ju-KGEO-interaktivna geometrija.

A obstaja kak ta program tud za Windowse? Gledal sem že Matlab, pa nisem ravno bil uspešen.

Hvala za odgovore!
___________________ Lp, Potrcek

potrcek ::

Kaj res noben nič ne ve?

Lp,:'(

Aspirinix ::

Ne išči samo matematičnih programov, mogoče bo bolje če probaš s kakim vektorskim risanjem.
Kaj si mogoče kdaj probal CorelDraw za risanje grafik (premice, liki, telesa)?
Za risanje praznih grafov pa se mi zdi ful fajn Origin od Microcala.
Aja, pa mogoče GraphMatica? Vpišeš funkcijo in ti jo izriše v 2d ali 3d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aspirinix ()

dr.J ::

Jao, Word in enačbe! Ti bo prst stran padel od miškarjenja!

Poskusi LaTeX. Za Linux je za 2D vektorsko grafiko xfig.

Poldi112 ::

Mathematica je vredu, ce hoces, da ti tudi funkcije rise. In ni prevec komplicirana, ampak je dost profesionalno orodje. Je pa zal edino, ki ga poznam, ker so nas samo to ucili.

Slowenc ::

Ja, Mathematica zna res nardit zelo veliko. Vpišeš funkcijo, recimo kakšen integral, po možnosti dvojnega ali trojnega, mu vstaviš območje po katerem naj ti integrira, on ti pa vse lepo izračuna in nariše, tako kot mu boš rekel. V kateri koli barvi želiš. Morš pa res da nekaj ukazov poznat.
Skiny gate.

lopov ::

Ziv!

Ce ne rabis preracunavanja bi jaz naredil takole (kot pocnem :)

Win:
MikTeX (LaTeX) za sestavljanje besedil in enacb, TeXnicCenter kot vmesnik (ker je za razliko od WinEdt free), GhostScript + GhostView (vmesnik zanj), Mayura Draw kot najcenejsi vektorski program ta risanje geometrije (zrisane slike shranis kot EPS ali PDF in uvozis v latex). Seveda pa lahko za risanje uporabis katerikoli vektorski ali celo CAD program, slike pac pretvoris v zeljeni format.

Tipkanje enacb je zelo poenostavljeno s programom MathType, kateri se integrira v Word, zna delati samostojno in generirati zapis enacbe za vstavljanje v TeX. Minus? Placljiv :)

Linux:
Skorajda vsaka distribucija ima TeTeX, prav tako ghostscript, Killustrator ti omogoca risanje, nadomestek za Visio (diagrami) je program Dia, za pretvorbo med formati pa poskrbi ImageMagick.

---
Za risanje pac ni drugega, kot da "na roke" zrises vsako stvar. Veliko naprednejsih programov ti omogoca, da si naredis knjiznico elementov, ki jih kasneje samo izvleces in spremenis parametre. Jaz sem ugotovil, da je Visio zelo pripraven, drugace pa sem se naucil FreeHand in v ta namen izkoriscam simbole (sicer je pa Illustrator isti ...). Risanja geometrije na Linuxu pa nisem kaj veliko prakticiral. Zal.

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5812953 (9839) GnuceLee
»

Kje dobiti program LaTeX ?

Oddelek: Programska oprema
71519 (1247) Unknown_001
»

Font: matematični simboli

Oddelek: Pomoč in nasveti
314077 (3775) Mavrik
»

Izšla nova različica Inkscapa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
346700 (4698) CaqKa
»

v katerem programu naj napisem knjigo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5725407 (24614) Matev

Več podobnih tem