» »

Filtriranje naprav MAC na Innbox G84

Filtriranje naprav MAC na Innbox G84

borzon ::

Pozdravljeni,

Prosim vas za pomoč pri mojem neznanju.
Imam Telekomovo optiko in modem InnBox G84. Na tem modemu sem poizkušal narediti filtriranje naprav z MAC naslovom. Torej, poizkusal sem, da bi se na modem Innbox G84 povezale samo naprave, katerih MAC naslovi so vpisani na seznamu v modemu.
Stvar je v "splošnem" deloma delovala.
Težava se pojavi, ker v tem primeru modem InnBox G84 ne spusti skozi NEO Boxa in to kljub temu, da je pravi MAC naslov tega NEO boxa vpisan in bi v splošnem moralo delovati. Neo box se obnaša, kot da bi bil njegov MAC naslov blokiran.

Kontaktiral sem v tehniočno službo, kjer pa sem dobil obcutek, da se jim ne sveti ravno v čem je problem.

Kakršnakoli konstruktivna pomoč bo več kot dobrodošla.

Hvala in l.p
  • poskusil klonirati: borzon ()

Daniel ::

Mogoče kakšno pojasnilo zakaj bi sploh rad blokiral na podlagi MAC naslova, glede na to, da se ga da spoofat? Neo ima sicer najbrž dva MAC naslova oziroma celo tri. 2x LAN (Lan in Vlan3999) in 1x Wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

borzon ::

Daniel je izjavil:

Mogoče kakšno pojasnilo zakaj bi sploh rad blokiral na podlagi MAC naslova, glede na to, da se ga da spoofat? Neo ima sicer najbrž dva MAC naslova oziroma celo tri. 2x LAN (Lan in Vlan3999) in 1x Wifi.


Pozdravljen,
Rad bi filtriral zaradi dodatne varnosti.
Kako bi pa lahko prebral ali dobil še ostale mac naslove? V samem modemu jih namreč ne vidim oziroma jih ne morem najti.

Hvala

Senitel ::

borzon je izjavil:

Rad bi filtriral zaradi dodatne varnosti.

In kako ti bo to povečalo varnost?

borzon je izjavil:

Kako bi pa lahko prebral ali dobil še ostale mac naslove? V samem modemu jih namreč ne vidim oziroma jih ne morem najti.

Wireshark recimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usmerjevalnik Mikrotik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10412611 (4170) miko22
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372333930 (34386) ignats
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910706 (4093) Daniel
»

problem innbox-router-udpxy?

Oddelek: Omrežja in internet
484579 (3781) Daniel
»

Router TP-Link TL-WR740N kot switch

Oddelek: Omrežja in internet
133334 (2369) SeMiNeSanja

Več podobnih tem