» »

Omrežje - Router pred switchem

Omrežje - Router pred switchem

Futsal ::

Zdravo,

imam eno vprašanje in sicer mi ena nastavitev deluje brez problema, vendar želim sedaj dodati routar in ne vem se mi je zaštekalo. Premalokrat urejam take stvari in niti ne vem točno vsega zato morda mala pomoč vaše strani. Če bi imel kdo voljo in željo (da preveri in računa) se lahko tudi javi)

Kaj točno imam trenutno

internet --> switch : razpeljano na računalnik, prenosnik, tv, mrežni tiskalnik, Synology. Nastavitve na sybologyju urejene, da pridem preko DDNS ja gor in tudi preko FTP ja.

Želja:

internet --> router --> računalnik (ena veja)
internet --> router --> switch : prenosnik, tv, mrežni tiskalnik, Synology.

Imam router TP link, in switch ASUS.

Je kdo pri volji za nedeljski podvig? :D
Janko in Metka

DamijanD ::

torej bi imel 2 routerja? zakaj? kaj bi rad dosegel?

Futsal ::

V bistvu sem zasral ker sem napisal ločeno

Če napišem:

dobim internetni signal ga priklopim na router in iz routerja, bi šla ena veja direktno na komp.Potem iz routerja vlečem kabel po celi sobi do switcha in tam razdelim na : tiskalnik, synology.


https://ibb.co/MpdjgWx
Janko in Metka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Futsal ()

Boobiz ::

kdo pa pri primeru kjer imaš narisan samo switch opravlja nalogo DHCP serverja? kje je modem/router?
I'm drunk, what's your excuse?

Poldi112 ::

Na pamet bom rekel, da router od ISP-ja.

Kaj pa ne deluje? Če je problem, da stvari od zunaj niso več dosegljive, bo treba naredit port forward.

Lahko bi bil pa problem tudi, da imaš na TP-LINK-u tako za WAN (kjer tp-link dobi IP naslov od ISP routerja preko DHCP) kot za LAN (kjer uporabnikom za TP-LINKom le-ta dodeljuje IP nalsove) isto omrežje (navadno 192.168.0.x).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

starfotr ::

TV predvidevam da je IPTV STB. Tu imaš že problem.

Futsal ::

Boobiz je izjavil:

kdo pa pri primeru kjer imaš narisan samo switch opravlja nalogo DHCP serverja? kje je modem/router?


Preselil sem se v drugo zgradbo in ti ne znam povedat točno ampak mogoče bo v pomoč.

Preselil sem se v zgradbo kjer bi ponuja prostor in dodelil mi je tudi novi statični IP. Odprl mi je porte za Synology in FTP.

Vse je lepo delal in tudi deluje na način da je samo switch. Če da pa takoj za signalom (kabel network) router pa potem nič ne vidim dalje, ne pridem na Synology FTP, ne pridem na Synology

Upam, da sem pomagal.

Televizija mi ni prioriteta saj ni na nobenem boxu ampak je samo airplay preko Wi-fija.

Trenutno sem naredil tako, da sem zamenjal in sicer :

1. Kabel network --> Switch : računalnik in potem kabel naprej v pisarni do routerja: Synology, lan printer...
Janko in Metka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Futsal ()

DamijanD ::

Vseeno mi ni jasno zakaj rabiš/hočeš še ruter? Zakaj ne bi imel samo 2x switch? Ker očitno bo samo ena nova/dodatna naprava - tiskalnik, potem sklepam, da se gre samo zaradi kablov...

DamijanD ::

Če ne rabiš prav ruterja, lahko ruter uporabiš samo kot switch (vse kable daš v LAN porte, WAN mora bit prazen; DHCP mora bit izključen)

Futsal ::

DamijanD je izjavil:

Vseeno mi ni jasno zakaj rabiš/hočeš še ruter? Zakaj ne bi imel samo 2x switch? Ker očitno bo samo ena nova/dodatna naprava - tiskalnik, potem sklepam, da se gre samo zaradi kablov...


Rabim Wi-fi v pisarni. Zato ga rabim.

Druga opcija, ki si jo predlagal da naredim iz Routerja swith je cool. Samo nisem šur ali še vedno lahko wi-fi poganjam.
Janko in Metka

DamijanD ::

OK router nastavi, da bo deloval kot AP (wifi točka), kabel iz modema vtakni v LAN1 (recimo), kabel k switchu pa v LAN2, računalnik pa v LAN3 in bi moralo vse delovati. Tudi sam sem imel nekoč enga archerja v tak namen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1783556729 (637) PrimozR
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8726300 (7166) fpopla87
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814285 (12874) styled
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313700 (3174) NeMeTko
»

WRT54 GL v1.1 noče dobit IPja

Oddelek: Omrežja in internet
61058 (942) Pro_moted

Več podobnih tem