» »

WRT54 GL v1.1 noče dobit IPja

WRT54 GL v1.1 noče dobit IPja

SaXsIm ::

Pozdravljeni,

nekaj časa me ni bilo v stanovanju v ljubljani, pa sem danes ugotovil, da internet ne deluje. Imam v naslovu omenjeni router, na njem teče DD-WRT (najprej je bila mini verzija, sedaj je standard, v24,build 13064). Začelo se je s tem, da router nikakor ni hotel pridobiti IPja iz T-2jeve optike. Ko sem ethernet kabel vključil direktno v računalnik, sem takoj pridobil IP. Enako tudi z drugim routerjem. Zato sem mislil, da je pač šel WAN port na routerju, ker je bilo vmes tudi nekaj neviht. Okej, sem preasignal WAN port na drug fizični konektor, pa ni bilo nobenega uspeha. Ker so na vseh portih gorele lučke, in tudi na računalniku je na ethernet vtičnici vedno gorela in utripala lučka, sem poskusil še vse porte (vključno z WAN) assignati v LAN, na vlan0). In lej ga zlomka, prav na vseh petih portih računalnik iz taprve dobi IP preko DHCPja.
Sem kasneje za hec poskusil nastaviti statični IP na WAN portu, ki ga je prej dobil računalnik, vključen direktno v switch. Nič.
Poskusil sem tudi z ipjem 192.168.0.2 in na računalniku ipjem 192.168.0.1, pa ping ni deloval.

Sedaj sem brez idej. Včasih povezava dela tako, da na routerju ugasnem DHCP in pridobim dinamični IP direktno iz t-2jevega switcha (na routerju ga priklopim v Lan in ne WAn), vendar to ni ok. V omrežju imam več računalnikov, mrežni tiskalnik...
Na routerju sem izvedel nešteto resetov, soft, hard, ...

Lepo prosim za pomoč!
SaXsIm

nUUb ::

Zakaj ni dobro priklopiti neta v LAN namesto v WAN?

Čudno da ne dobiš IPja iz T-2 switcha (!), saj sam switch še ni dajal DHCPja. Kolikor vem, ima po defaultu T-2jeva zadeva DCHP.

Naredi 30/30/30 na WRT54GLju in nastavi statični IP na WRT54GLju od T-2ja. Zadeva mora špilat.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

SaXsIm ::

Okej, this is getting wierd! Direktno kabel iz T2 switcha dela samo na mojem računalniku, nikjer drugje! Sem probal na dveh drugih računalnikih, ter na dveh routerjih. Nihče razen mojega kompa ne dobi povezave. Sem že nekajkrat izklopil T2jev switch, pa nič ne pomaga.

Resnično prosim za pomoč, ker to pa že presega meje normalnega.

nUUb je izjavil:

Zakaj ni dobro priklopiti neta v LAN namesto v WAN?

Čudno da ne dobiš IPja iz T-2 switcha (!), saj sam switch še ni dajal DHCPja. Kolikor vem, ima po defaultu T-2jeva zadeva DCHP.

Naredi 30/30/30 na WRT54GLju in nastavi statični IP na WRT54GLju od T-2ja. Zadeva mora špilat.

30/30/30 ni pomagal. Prav tako statika ne deluje.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

Brane22 ::

AFAIK stvar za statiko pričakuje določen MAC. Če se zaj* in ga avtomatika najde na neki drugi kartci, traja 24h da naredi novi sken in najde tisto, ki jo hočeš.

SaXsIm ::

Hvala brane22! To je bilo to. Če prav ne vem, na drugi lokaciji imam na istem paketu in istem switchu priklopljenih več računalnikov, pa vsak dobi svoj naslov, v tem stanovanju pa mi je dajal samo en naslov.
Ampak, samo da dela. Toliko zajebavanja, na koncu sem pa samo en mac naslov kloniral.

Še enkrat hvala!

LP
SaXsIm

Brane22 ::

Služimo narodu. :D

Pro_moted ::

Si bom malo sposodil temo glede na to da imam isti ruter.

Torej na ta ruter odjemama preko Wifi omrežja jaz in brat internet. Dočim njemu dela noramlno in ima USB ključek za 20 evrov, jaz imam pa PCI kartico WMP600N. Težava je v tem da mi niha hitrost povezave,včasih pade tudi s 500kb/s na 2-3 b/s.Moram povedati da je do sedaj delalo super, sedaj ko so mi pa menjali matično na servisu pa me heca. Računalnik sem formatiral, naložil nove gonilnike, ampak enostavno stvar ne špila.
Mogoče lahko kdo svetuje kaj naj nastavim ? Ne spoznam se na omrežne povezave najbolje :D

lp
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252802 (1405) SaXsIm
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199822 (9349) Malajlo
»

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
217624 (7460) NeMeTko
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273195 (2903) ali3n
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384758 (4277) SasoS

Več podobnih tem