» »

Hladilnik A+ ali A+++

Hladilnik A+ ali A+++

ttommy ::

Pozdravljeni. Sicer mi zdrava pamet narekuje, da naredim izračun razlike v ceni porabi elektrike na leto, ampak bi vseeno rad imel drugo mnenje.

Kupujem hladilnik za okrog 600EUR in si želim višino 200 cm, zamrzovalnik brez ledu, predal za ohranitev svežega sadja/ zelenjave....
V oči mi je najbolj padel ta hladilnik:
https://www.mimovrste.com/prostostojeci...
..ima skoraj res vse, ampak ali bi bil spodnji vseeno boljši nakup?
https://www.mimovrste.com/prostostojeci...
Gamer
  • spremenilo: ttommy ()

kuglvinkl ::

Na geizhalsu imaš (tam je tudi Gorenje) zraven produkta navedeno še koliko kWh na leto skuri zadeva. Potem razdeliš na VT in MT in pogledaš, kaj se zgodi.

Prvega ni, drugi pa pravi: A+++ o Energieverbrauch: 175kWh/Jahr

Če vzamemo 110/70, je to na leto 35 evrov.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Če gledaš samo na razliko v ceni med A in A+++ se A+++ sigurno ne splača, ker je trenutno elektrika še vedno prepoceni.
Če si lahko privoščiš, pa lahko s tem malo znižaš svoj CO2 odtis, če ti to kaj pomeni.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

amacar ::

kuglvinkl je izjavil:

Na geizhalsu imaš (tam je tudi Gorenje) zraven produkta navedeno še koliko kWh na leto skuri zadeva. Potem razdeliš na VT in MT in pogledaš, kaj se zgodi.

Prvega ni, drugi pa pravi: A+++ o Energieverbrauch: 175kWh/Jahr

Če vzamemo 110/70, je to na leto 35 evrov.


Prvi prvem itak na mimovrste piše letna poraba in sicer: 311kWh. Recimo da je 1kwh tam 7-8 centov (brez dajatev, ker jih plačaš v vsakem primeru), kar nanese cca 10€ na leto prihranka.

ttommy ::

amacar je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Na geizhalsu imaš (tam je tudi Gorenje) zraven produkta navedeno še koliko kWh na leto skuri zadeva. Potem razdeliš na VT in MT in pogledaš, kaj se zgodi.

Prvega ni, drugi pa pravi: A+++ o Energieverbrauch: 175kWh/Jahr

Če vzamemo 110/70, je to na leto 35 evrov.


Prvi prvem itak na mimovrste piše letna poraba in sicer: 311kWh. Recimo da je 1kwh tam 7-8 centov (brez dajatev, ker jih plačaš v vsakem primeru), kar nanese cca 10€ na leto prihranka.


Ja, saj to sem računal- cca 1€ na mesec več za cenejši hladilnik znese 120€ na 10 let....
Gamer

dominuspro ::

Če staneta 2 plusa 100EUR, se po moje splača. Ko sem kupoval zase, je bila razlika večja.
Kilovat je pri meni okoli 12 centov.

ttommy ::

Ja saj, če mi bo na voljo 700€ bom vzel dražjega. Važne so mi pa funkcije zamrzovalnik brez ledu, predal za ohranitev svežega sadja/ zelenjave....
Gamer

amacar ::

Pa tadražji je tudi nekaj tišji. Mene osebno trenutni recimo precej moti glede glasnosti, tako da bi bil to kar en plus. Pa hitreje zamrzne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Rok Woot ::

Pa računaj, da pozimi je še manj razlike, saj toploto porabiš. Res pa je, če si v bloku recimo, te poleti neželjeno greje ...

Če pa že daješ 700€ za hladilnik pa lupi Liebherr za 900€, ki ima super nulto cono, pa še malo bolj kvaliteten je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Rok Woot ::

Zavedaj se, da proizvajalci tudi lažejo. Zelo veliko nima dobro kontrolirane temperature nulte cone (in noben vlage, kolikor je meni znano, čeprav trdijo drugače). Kar se glasnosti tiče, vsak z leti rata glasnejši, tako da nek test to v trgovini ni. Eni hladilniki imajo tudi ventilator na kompresorju ... Kar verjetno pomeni, da ima kompresor slabši izkoristek ali pa je slabo reguliran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Drevesce ::

kupi Liebherr.

ttommy ::

Eh, za Liebherr ni denarja. Če nam Beko dela 15 let, potem bo vsekakor A+ Gorenje pravi luksuz...
Gamer

Šimpanz ::

Ponavadi imajo tisti z manjšo porabo več izolacije, kar pomeni manj prostornine. Preveri še to.

AtaStrudl ::

Poraba je precej odvisna od tega, koliko odpiras vrata (otroci), ker izolacjo imajo zdaj ze vsi precej dobro. Tisti plusi so ze v podrocju Euro XX dizel masin, kjer pomaga samo se goljufija.

MadMax ::

Tako je, če imate navado nonstop odpirat vrata hladilnika, je dandanes na energijski razred se ozirat brezveze.
Če pa ga odpreš le nekajkrat dnevno, pa še to za kratek čas, potem ti pa tisti plusi poleg Aja lahko prišparajo ene par eur letno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

...:TOMI:... ::

Kilovatna ura ima realno ceno cca. 16 centov.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektrika pri RWE

Oddelek: Loža
3214731 (9875) Alamar
»

Koliko stane eno pranje v pralnemu stroju?

Oddelek: Loža
376284 (4903) Tilen
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14749726 (36350) Duhec
»

Koliko € mi pokuri PC mesecno

Oddelek: Loža
408693 (7112) Volk|

Več podobnih tem