» »

Pomoč pri izbiri napajalnika

Pomoč pri izbiri napajalnika

MilkyWay ::

V kratkem nameravam kupiti nov napajalnik, pa ne vem ravno katerega bi vzel. Odločam sem med Enermaxom EG365AX ActivePFC in Chieftekom HPC-420-302-DF. Kateri izmed omenjenih dveh je (v praksi) boljši? Kako je kaj z glasnostjo ventilatorjev? Kateri je sposoben računalo oskrbovati s kar se da enakomereno napetostjo? Kateri se bolj greje? Koliko ima kateri garancije?
Zanima me tudi kakšna je razlika med Enermaxom EG365AX ActivePFC in Enermaxom EG365AX ActivePFC+FMA.

Hvala

boštjan ::

na Chieftekom HPC-420-302-DF so zelo tihi venti.po moje pa ne moreš zgrešit,ne z enim ne drugim

BoLhCa ::

Vzemi enermaxa (ga mam tud sam) super zadevca, ima vse kar si napisal plus dva ventica, in pa rocno uravnavanje vrtljajev ventica pri modelu + FMA.
ventilatorcki so tihi, napetosti so dobre tudi pri zelo overclockanem sistemu... jadda, jadda....

Zanima me tudi kakšna je razlika med Enermaxom EG365AX ActivePFC in Enermaxom EG365AX ActivePFC+FMA.


razlika je samo rocnem nadzoru ventilarorja=)

MilkyWay ::

Hvala za odgovore, zanima me pa še nekaj. Zadnje čase slišim, da novejše plošče (P4 in AMD s "P4" priključkom) dobro obremenijo napajalnik na 12V liniji (prej 5V). Lahko kdo pove kaj več glede tega? Če so napajalniki torej bolj obremenjeni na 12V liniji, kateri izmed zgornjih dveh se potem bolje obnese v taki situacji?

boštjan ::

ja res je da 12V linija pade,pri novejših platah,še posebej se to pozna pri čifteku.samo se je zdravilo tudi že najdlo.pred posegom sem mel +12V linijo 11,86,zdaj je 12,11V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

MilkyWay ::

Nekako sem se že odločil za Enermaxa, potem pa sem šel gledat tehnične podatke in sem še bolj zmeden kot prej. Na Mlacomovi strani imajo predstavljen omenjeni napajalnik, kjer je tudi ena lepa slikica s tehničnimi podatki, ki pravi tole:
3.3V 0A/32A
+5V 8A/32A
+12V 4.25A/26A
-5V 0A/1A
-12V 0A/1A
+5Vsb 0.1A/2.2A

Na isti strani je tudi povezava do PDF datoteke s tehničnimi podatki, ki pa pravi tole:
3.3V 0A/32A
+5V 8A/32A
+12V 4.25A/17A
-5V 0A/1A
-12V 0A/1A
+5Vsb 0A/2.7A

Seveda, da je zmeda še večja, nikjer ni podatkov o modelu EG365AX, ki ga ima Mlacom na ceniku. So samo podatki za model EG365AX-VE, zato predvidevam, da je to isti napajalnik.

Zanima pa me, kolikor amperov ima zdej tale napajalnik na 12V liniji - 17 ali 26 kot pravi tista "lepa" slikica.

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima Tagan dve ločeni 12+V liniji?

Oddelek: Strojna oprema
9809 (691) Shark-357
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
131253 (1066) jjohny
»

Chieftec napajalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
964503 (3283) Stallone
»

Ocenite konfiguracijo

Oddelek: Kaj kupiti
221208 (938) Gejmer

Več podobnih tem