» »

Komentirajte konfiguracijo

Komentirajte konfiguracijo

PolentozerkaTM ::

Kaj je pri tej masini za zamenjat? Spilal se bo edino MS FS2004 (DirectX 9), pa ni razlike, ali spilas na 1280x1024 ali na 1024x768, se pravi okoli 3GB velik program in WinXP, pa ostalo obicajno delo s PCjem, ADSL.

PC:
-ohisje Modecom Feel-V ATX 300w
-300-420W napajalec CHIEFTEC
-Abit NF7-S rev. 2.0
-AMD Athlon XP 2400+ Throughbred B
-hladilnik ?? (TTC-D5TB)
-WD 80GB 8MB cache
-2x 256 MB 3200 DDR RAM
-GeForceFX 5600 Ultra ALBATRON 128MB (55000 sit)
-Teac CD-RW 52x pekac
-NEC 15" LCD 1501 ali LG L1510S
-Logiech Cordless Deluxe black
-zvocniki

Zanima me predvsem graficna kartica; kaksna je, kaj je to za ena firma, je vredu ali je bolj smotrno kupiti GF4 ti4200 128MB? In kaksen naj bo pol napajalec, ker se mi zdi, da je 300w, ki je zraven ohisja, presibek?
Kaj pa proc, a je boljs kupit Bartona? Ker ta proc imam namen malo naviti(2000->2400 MHz ali vec), tako da vas lepo prosim se za to, kateri cooler naj vzamem do cene 6-7000 sit?

Lep pozdrav.

boštjan ::

kupi ta 420W chieftek napajač
a to boš navdane rame 3200 kupo al kako znamko,kot je corsair ali kingston?
počaki še malo na FX 5700ultra
cooler-počaki na v12,kmalu bo v slo.

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

asPeteR ::

->-WD 80GB 8MB cache

Nujno vzemi 120GB, saj to je zdaj idealen nakup. Pa recimo kaksnega Maxtorja, zelo dobro se obnesejo.

->-2x 256 MB 3200 DDR RAM

Kar razmisli o kaksni znamki, pravis da bos navijal. Recimo kaksen Corsair, Kingston ali pa TwinMos.

->-GeForceFX 5600 Ultra ALBATRON 128MB (55000 sit)

Nujno ATI, FX so oz. bojo podn v novih DX9 spilih. Sicer neki MS dela na DX9.1(ki naj bi to popravili), toda nikol ne ves.

->-NEC 15" LCD 1501 ali LG L1510S

Ce ze ze kupujes LCD vzemi 17', saj ga bos imel za dolgo. Raje privarcuj pri ostalih komponentah, npr. vzami kaksno slabso grafo. Pa proc tud ni treba 2400+ temvec dobi kje 1700+, ki je cenejsi pa se bolje se navija.

Hladilnik pa vzemi, kaksen SK7, ALX800 ...
http://blog.stegnar.com

PolentozerkaTM ::

Hvala vam za pomoc. No pa pejmo naprej..

Reply to "asPeteR":

-disk bo WD 80 GB 8MB cez glavo, ker je tuki zraven se ena masina z 60 + 80GB prostora, pa bo poln mogoce na polovico in nic vec
-znamka RAMa bo najverjetneje TwinMOS ali SimpleTech
-graficna: Microsoft Games in ATI se niti slucajno ne razumeta dobro, vsaj za Flight Simulator, zato je Nvidia skorajda nujna. Drugi razlog za Nvidio pa je v tem, da sem malo bral naokoli po Slo-techu, in imam obcutek, da so driverji za Nvidio napisani dosti boljse kot za ATI :\ ??!
- za monitor se nisem ziher kaok in kaj, ker pol je edino pametno kupit 19", ker ma enako resolucijo kot 17" in ga lahko gledas malo bolj stran oziroma so fonti ravno prave velikosti.. bom se razmislil.
-problem pa je cooler: SK7 ga ni za dobit nikjer oziroma sele cez 3 tedne najprej, ALX800 mi ni poznan oziroma ne vem, kje ga kupiti, Bostjan pa pravi "V12", pa tud ne vem, kje bi ga kupil oziroma ali bo to 1 mesec ali drug teden:\ :(
-glede graficne FX 5700 ultra je pa tako, da preden bo priromala v nase kraje, bo verjetno se kaksen snegec vmes padel... tako da je to vedno v racunalnistvu, se malo pocakaj pa bo 64 bit, ja pa pol bo Express PCI namesto AGP..., pa tako naprej, se mi pa zdi, da bi bila ze GF4 ti 4200 cisto OK, tale pa mora sekat? Kdo je pa dealer v SLO za Albatron oziroma kak je to firma, da ni slucajno kaj podobnega Innovisionu>:D :O |O ;)

Vprasanje ostaja torej CPU cooler:))

Lep pozdrav.

boštjan ::

imam obcutek, da so driverji za Nvidio napisani dosti boljse kot za ATI ??!

ta občutek te zelo vara,zadnji driverji za radeone verzije c3.7-3.9 so zelo v redu driverji.
kar se tiče v12,bi skoraj moralo biti naslednji teden v slo,nisem pa 100%
Innovision se niti slučajno ne more primerjat z Albatron firmo.Albatron je nedvomno vreden zaupanja.Me pa zanima kje si vido 5600ultra od albatrona. da tudi z 4200 bo vse ok,le če ne boš AA in AF fural.
Ram; twinmos,samsung,Infinion,transcend.Pa seveda eno palčko 512MB

PolentozerkaTM ::

Ej, cisto mozno ja, da so Catalisti zdej OK, tako al tako pa uporabljam Omega Driverje... pa se mi zdi, da so res malo boljse napisani.

RAM bo Kingmax 2x 256 MB. Albatron ima pa neka firma Abakus Trading, se mi zdi, da je iz Gorenjske.
Kje pa se kupi ta v12 cooler?

DjTonic ::

Če hočeš res dober cooler kupi Zalmana 7000A, ker Vulcanoti so fuul glasni;)

Grimlord ::

Kar se tiče grafe: Albatron FX5600 128MB dobiš v PC Sistemi v MB za 31,5k sit
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

boštjan ::

Kar se tiče grafe: Albatron FX5600 128MB dobiš v PC Sistemi v MB za 31,5k sit

on govori o ultra verziji

Grimlord ::

ah, sorry :8)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Caligula ::

1: Obveznoo kupi to ohisje, ker je svinjsko poceni in ze ima 400W napajalnik, ki ga imam sam in je super. Nic ne niha. Samo vnaprej jim se napisi med opombe, da bos pogledal, ce bo res notri 400W napajalnik , ker mene so najprej nategnili-je bil samo model 400 a 300 waten. Sem poslal nazaj in dobil pravega.

OHISJE z 400W napajalnikom za 12.672 SIT!!!
Pa se naberes par ventilatorckov, CDjev,.. da prides cez 15k, da mas zastonj dostavo. To sem jaz naredil. Ne razmetavaj denarja za brand name
napajalnike, ce je tudi ta odlicen.

2.Hladilnik. Folk nimate pojma! Z vasimi k... vulcanoti in tornadi k se samo derejo pa nc od njih. Igloo collerji so najboljsi, samo na zalost v SLO ni vec 2500pro, k je pr Tom's hardware premlatu vse vase bedne coolerje pa se kako vodno.. skratka za 1800 SIT v JAE vzami 2410 pro Iglooja, ki hladi zelo dobro. Jaz mam 2400+ athlona na 2309 Mhz brez problema-sel bi se dlje pa ne rabim...

PA ZALMANI NE HLADIJO! So vedno zadnji v testih! Samo tihi so. To je vse. Hladijo za en k...

3. Ne upiraj se! Kupi 120 Gb Disk! Maxtorja diamondmax z 8Mb cache! Tiho in ubogaj.

4. Vzami raje ATI Radeon 9600 PRO. Se mi ne da razglabljat, pa ker nimas pojma ne pametuj nazaj. Ubogaj v svoje dobro!

5.Za ram ne zapravljaj prevec-sploh pa ne meci denarja za razne Corsaire,.. ker si ze raje kupis boljsi procesor pa se bo bolj poznalo!

6.Ce dobis Gigabyte plato vzami raje Gigabyte!

7.Ne bodi tako teslo, kot dosti folka, ko sprasujejo po forumu, dobijo goro odlicnih nasvetov pol pa napisejo "sem ze kupil tisto prvo konfiguracijo". Upam da nisi tak kmet. Se to preveckrat zgodi.

Tudi monitor-to kupujes enkrat na recimo 3 leta in se ti res splaca vzet 17 icnega. Je cisto druga zgodba.

Jaz sem zelo zadovoljen z Samsung 172V, je pa verjetno tudi kak LG tega ranga dober,..

Ljudje na tem forumu majo samo en probkem. Navijajo za bedne predrage coolerje, ki ne hladijo dobro, cisto prevec so pripravljeni zmetat v RAM, glede ostalih stvari pa jih kar dobro poslusaj.

Srecen nakup.

Caligula ::

Pa se to. Kupi Liteon combo CD RW(DVD-ROM), ki stane le 18.000 SIT ali mogoce celo 16.000 SIT.
Best Value for money.

Caligula ::

Pa Pozabu sem napisat kero ohisje je to z napajalnikom pa kje:

http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...

Caligula ::

PA Pri Sunrise sem videl reklamo, da imajo neko dokal lepo ohisje z 350w napajalnikom za 10.500 SIT z DDV.

Skratka, ne kupuj posebej napajalnikov, ker je to obiranje denarja. Raje denar vlozi v kaj drugega.

Samo VEDNO, ko kaj kupis, preveri, ce si res dobil, kar si narocil. Ker nateguje se v dezeli tej na debelo!

Pa ce se da, vedno zahtevaj locene garancije,.. pa za procesor posebej, pa za graficno,.. skratka za vse posebej.

PolentozerkaTM ::

OK, bom mal razmislil o vsem skupaj... kar ste napisal.. Porocam:\

Jackass ::

Js ti samo priporočam da daš zravn še tiste 4k sit več pa si nabavš Bartona 2500+, ker dobr navijalski potencial in ga boš spravu na 3000+ zihr že z zračnim. Pa itak je sam 27k sit.;)

Glede grafične pa, še enkrat preglej teste, pol se pa odloč.0:)

Caligula: Js mam Zalmana in sem navdušen nad njim. To je že tretji hladilnik, ki ga imam in moram rečt, da je najbolši. Imel sem tudi TT Vulcano 7, ki je proc res ohladil za 1°C bolj kot Zalman, ampak je pa ustvaril 10dB več.

Pa ne mislim se prepirat glede tega. Take so samo moje izkušnje.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Caligula ::

Aja glede diska-jjaz pravim obvezno 120 Giga-ne nujno MAxtorja-je tih in dober, pa se nek poseben driver imajo, ki mocno pohitri njegovo delovanje v primerjavi s konkurenco pri nekaterih aplikacijah, ti pa priporocam, da v koncni fazi izberes disk, ki ima 3 leta garancije. Ker ti bo skoraj ziher crknil v tem casu>:D in bos potem na servisu dobil v zameno takrat ze dosti vecji disk, ker teh ponudnik ne bo imel vec. Takrat cez kaki 2 leti verjetno ze kakega z 500 giga:D

Jackass ::

Ja 3 leta garancije pa obvezno. Men je crknu glih 1 mesc pred istekom garancije. Sam v mojm primeru, sm kr lepo dubu isto kapacitetnega... PRASCI! ...pa sm ga zaston metu dva tedna ob tla!>:D
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

[MYTiX] ::

Se splaca vzet kasn boljsi RAM ce bos naviju. Za radi tajmingov in ostalga.

boštjan ::

nujno MAxtorja-je tih in dober, pa se nek poseben driver imajo, ki mocno pohitri njegovo delovanje

zaenkrat je še ta program v beta fazi

Caligula ::

Dela pa! Pa samo se boljsi bo.

PolentozerkaTM ::

Konfiguracija je takale, dela pa ko urca.
PC:
-ohisje Modecom Feel-V ATX
-420W napajalec CHIEFTEC
-Abit NF7-S rev. 2.0
-AMD Athlon XP 2400+ BOX s coolerjem
-Maxtor 80GB z 8MB cache
-1x512 MB 3200 DDR RAM
-GeForceFX 5600 Ultra ALBATRON 128MB>:D :D :)) 8-)
-Teac CD-RW 52x pekac
-NEC 15" LCD 1560V bel:O :(
-Logiech Cordless Deluxe black8-)
-zvocniki 5.1

Hvala vam za pomoc, vendar se nekaterih stvari enostavno ni dalo spremenit. Zaenkrat sem zadovoljen.

Caligula ::

Mimogrede,

polentozerka, zakaj se ni dalo spreminjat?
Na prodajalce je treba fajn pritiskat.

Si ze kaj navijal, benchal,..?
Glej da instaliras vse driverje,..

Sele potem bos imel pravo sliko kako pa kaj.

Pa povej, lahko odpiras skatlo oz si zahteval garancijo na vse komponente posebej ali imas le garancijo na cel racunalnik in ga ne smes odpirati?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716250 (8289) Vlad Tepeš
»

Radeon x700 ali GF6600? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
714950 (3856) GrimReaper
»

nov PC do 150 čukou

Oddelek: Kaj kupiti
72241 (2162) Myth
»

FX 5700

Oddelek: Strojna oprema
261592 (1194) boštjan
»

SOS: Nov comp - 250k

Oddelek: Kaj kupiti
111263 (1074) Grimlord

Več podobnih tem