» »

Na Danskem so piratske skupine v velikih škripcih

1
2
»

Tidule ::

Relavantnost tega za tvoje blodnje o rasizmu, pa je? Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

49106 ::

O kakšnem rasizmu neki, pisal sem, kdo je po črki zakona kriminalec, ampak očitno nimaš samo majhnega med nogami, ampak tudi v glavi.

Tidule je izjavil:

Relavantnost tega za tvoje blodnje o rasizmu, pa je? Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.

To ni razlog, da je državna založba piratizirala, niti opravičilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tidule ::

49106 je izjavil:

O kakšnem rasizmu neki, pisal sem, kdo je po črki zakona kriminalec, ampak očitno nimaš samo majhnega med nogami, ampak tudi v glavi.

Če ti nisi lastnim blodnjam sposoben sledit, potem je res škoda da se oglašaš.

49106 ::

Butast si še bolj kot se delaš

Tidule ::

49106 je izjavil:

O kakšnem rasizmu neki, pisal sem, kdo je po črki zakona kriminalec, ampak očitno nimaš samo majhnega med nogami, ampak tudi v glavi.

Tidule je izjavil:

Relavantnost tega za tvoje blodnje o rasizmu, pa je? Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.

To ni razlog, da je državna založba piratizirala, niti opravičilo.


Od kje ti blodnja, da jih kdorkoli opravičuje? Še vedno pa čakam kaj točno je relavantnega v 30 let starih kasetah in tvojih blodnjah o rasizmu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

49106 ::

Ti:

Tidule je izjavil:

Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.


Še vedno pa čakam kaj točno je relavantnega v 30 let starih kasetah in tvojih blodnjah o rasizmu?


Črka zakona, butasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tidule ::

49106 je izjavil:

Ti:

Tidule je izjavil:

Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.


Ja, v Sloveniji je bil v 90 sistemski problem v sistematičnem kršenju avtorskega prava. In potem smo šli 30 let narpej. Še vedno pa čakam v čem je relavantnost tvojih blodenj?

49106 ::

Tidule je izjavil:

49106 je izjavil:

Ti:

Tidule je izjavil:

Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.


Ja, v Sloveniji je bil v 90 sistemski problem v sistematičnem kršenju avtorskega prava. In potem smo šli 30 let narpej. Še vedno pa čakam v čem je relavantnost tvojih blodenj?


Ammpak to je počela državna založba in s tem tudi zaslužila, medtem ko je tem fantom to hobi. Preganjamo spa seveda slednje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tidule ::

49106 je izjavil:

Ti:

Tidule je izjavil:

Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.


Še vedno pa čakam kaj točno je relavantnega v 30 let starih kasetah in tvojih blodnjah o rasizmu?


Črka zakona, butasti.


A pa si dejansko sposoben sestavit celo poved, ali je to preprosto preveč zate?

49106 ::

Tidule je izjavil:

49106 je izjavil:

Ti:

Tidule je izjavil:

Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.


Še vedno pa čakam kaj točno je relavantnega v 30 let starih kasetah in tvojih blodnjah o rasizmu?


Črka zakona, butasti.


A pa si dejansko sposoben sestavit celo poved, ali je to preprosto preveč zate?


In ti meni o blodnjah? Retard :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tidule ::

49106 je izjavil:

Tidule je izjavil:

49106 je izjavil:

Ti:

Tidule je izjavil:

Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.


Ja, v Sloveniji je bil v 90 sistemski problem v sistematičnem kršenju avtorskega prava. In potem smo šli 30 let narpej. Še vedno pa čakam v čem je relavantnost tvojih blodenj?


Ammpak to je počela državna založba in s tem tudi zaslužila, medtem ko je tem fantom to hobi. Preganjamo spa seveda slednje.


Preganja se oboje, to da se eno ne je predvsem tvoja imišljotina in samo v pravljicah je to za "fante" hobi. To je zelo konkreten business od katerega lepo živijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

49106 ::

Tidule je izjavil:

49106 je izjavil:

Tidule je izjavil:

49106 je izjavil:

Ti:

Tidule je izjavil:

Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.


Ja, v Sloveniji je bil v 90 sistemski problem v sistematičnem kršenju avtorskega prava. In potem smo šli 30 let narpej. Še vedno pa čakam v čem je relavantnost tvojih blodenj?


Ammpak to je počela državna založba in s tem tudi zaslužila, medtem ko je tem fantom to hobi. Preganjamo spa seveda slednje.


Preganja se oboje, to da s eeno ne je predvsem tvoja imišljotina in samo v pravljicah je to za "fante" hobi. To je zelo konkreten business od katerega lepo živijo.


V novicci tega ni zaslediti. Daj link!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tidule ::

49106 je izjavil:

Tidule je izjavil:

49106 je izjavil:

Tidule je izjavil:

49106 je izjavil:

Ti:

Tidule je izjavil:

Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.


Ja, v Sloveniji je bil v 90 sistemski problem v sistematičnem kršenju avtorskega prava. In potem smo šli 30 let narpej. Še vedno pa čakam v čem je relavantnost tvojih blodenj?


Ammpak to je počela državna založba in s tem tudi zaslužila, medtem ko je tem fantom to hobi. Preganjamo spa seveda slednje.


Preganja se oboje, to da s eeno ne je predvsem tvoja imišljotina in samo v pravljicah je to za "fante" hobi. To je zelo konkreten business od katerega lepo živijo.


Daj link!


izvoli https://pb-idrija.si/

49106 ::

Tidule je izjavil:

49106 je izjavil:

Tidule je izjavil:

49106 je izjavil:

Tidule je izjavil:

49106 je izjavil:

Ti:

Tidule je izjavil:

Če slučajno nisi opazil so bili to isti časi, ko so ti v lokalni videoteki film pač presneli, če jih niso imeli dovolj za izposojo.


Ja, v Sloveniji je bil v 90 sistemski problem v sistematičnem kršenju avtorskega prava. In potem smo šli 30 let narpej. Še vedno pa čakam v čem je relavantnost tvojih blodenj?


Ammpak to je počela državna založba in s tem tudi zaslužila, medtem ko je tem fantom to hobi. Preganjamo spa seveda slednje.


Preganja se oboje, to da s eeno ne je predvsem tvoja imišljotina in samo v pravljicah je to za "fante" hobi. To je zelo konkreten business od katerega lepo živijo.


Daj link!


izvoli https://pb-idrija.si/


Odstrani se, retardirana pošast.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tidule ()

Tidule ::

A vidim da si popravil. No vidiš, da zmoreš celo poved. Še malo pa bo celo kaj smiselnega prišlo od tebe.

izvoli relavantev vir (v idijo pa le pokliči).
https://torrentfreak.com/torrent-sites-...
https://fossbytes.com/how-much-money-to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

49106 ::

Govorimo o fantih iz novice ali ne? Ali bi jih kaznoval za grehe drugih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tidule ::

ROFL... saj bo boljše, mami bo kmalu doma.

O kakem pavšalnem kaznovanju sanjaš?

49106 ::

Tidule je izjavil:

ROFL... saj bo boljše, mami bo kmalu doma.

O kakem pavšalnem kaznovanju sanjaš?


No, super, bom tvojo mami tokrat v rit nabrisal, na suho.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tidule ()

Tidule ::

sure thing, drugega kot sanjat tako ali tako nisi sposoben.

49106 ::

Poserjem se ti v usta, bo vsaj manj zaudarjalo ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Tidule ()

zeleni ::

suzu je izjavil:

zeleni je izjavil:

Glugy je izjavil:

Ma naj jih pustijo pr mer sej ma filmska industrija dost dobička. Tole je sprenevedanje pa lov na kurje tatove. Zgleda imajo na Danskem premal kriminala da se pol z pirati ukvarjajo.


Na dolenjskem se kmetje pritozujejo, ker jim gradijo na njihovih travnikih. Naj jih pustijo. Saj imajo dovolj zemlje. Ne vem zakaj se s tem ukvarjamo. Zgleda, da imamo premalo kriminala.


A majčkeno preveč ameriški bullšit gledaš in se ti zdi, da je potem res?

Daj tole si preberi, raziskava, ki jo je naročila EU, kot podlago za pregon piratov, ko pa je dobila izsledke jo je skrila v predal, dokler je niso zakonsko zahtevali od nje:

https://cdn.netzpolitik.org/wp-upload/2...

Skratka, raziskava dokazuje, da trosiš neumnost.

Na, TLDR:

The report concluded that: “In general, the results do not show robust statistical evidence of displacement of sales by online copyright infringements. That does not necessarily mean that piracy has no effect but only that the statistical analysis does not prove with sufficient reliability that there is an effect.”


Razen tega, se lahko zmeniva, da ti odrežem roko, ti pa mojo, tretjo, virtualno. Bova videla, če je to primerljivo, kot primerjaš zgoraj.


Sedaj razumem.
Torej kmet mora dokazati, da mu je povzrocena škoda, ker so mu postavili na travniku hišo ali naselje. Drugače je vse v redu.
Vse jasno. Kaj pa ti gledaš?

49106 ::

Analogija je napačne, zeleni. Edina pravilna je kloniranje kmetovega pridelka.

kow ::

Brez veze se je iti neko ideolosko prepiranje. Se v Sloveniji s piratiziranjem dela komercialna skoda slovenski produkciji? Do neke mere. Verjetno bi bilo pametno imeti nek "gentlemenski" dogovor, da se ne piratizira novih/svezih slovenskih vsebin. Po nekaj letih pa je itak vseeno. V bistvu bi si streaming platforme znizale stroske, ce bi prepustile backup/arhiviranje torrent stranem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

zeleni ::

49106 je izjavil:

Analogija je napačne, zeleni. Edina pravilna je kloniranje kmetovega pridelka.


Če je nekaj lahko ukrasti, še ne pomeni, da je prekšek zato manjši.

Pa vprašam drugače. V kinu je prosti sedež. Notri pridem brez karte. Nekega dne me dobijo. Če jim dokažem, da ne bi šel v kino, če bi moral kupiti karto, bo to ok? Izgube niso imeli, ker morajo sedez v nekaj letih itak menjati. Karte ne bi prodali. Jaz sem samo koristil njihovo storitev brezplačno.

49106 ::

Zopet uporabljaš napačno analogijo. Ne gredo v kino, ampak doma gledajo posnetek (posnet v kinu). Bolj primerna analogija je, če pokukaš v recept v x piceriji in si takšno pico potem spečeš doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Riff ::

premalo dobička da je treba mal piratstvo zmanjšat

suzu ::

Tidule je izjavil:

Če bi prebral novico bi videl, da se nihče ne ukvarja z naključnim Joškotom, ki pogleda film s travnika.

Ne, ukvarja se z ljudmi, ki tekmujejo za čast, kdo bo prvi dispatchal nov film, kdo ga bo prvi dobil itd. In to v svojem prostem času, zastonj.

zeleni je izjavil:

49106 je izjavil:

Analogija je napačne, zeleni. Edina pravilna je kloniranje kmetovega pridelka.


Če je nekaj lahko ukrasti, še ne pomeni, da je prekšek zato manjši.

Pa vprašam drugače. V kinu je prosti sedež. Notri pridem brez karte. Nekega dne me dobijo. Če jim dokažem, da ne bi šel v kino, če bi moral kupiti karto, bo to ok? Izgube niso imeli, ker morajo sedez v nekaj letih itak menjati. Karte ne bi prodali. Jaz sem samo koristil njihovo storitev brezplačno.


Zelo slabe primere imaš. Nikamor ne greš fizično, nikomur ne zasedeš mesta in nihče te ne vpraša za karto.

Če že hočeš butaste primerjave iskati: živiš zraven stadiona, višje od njegove ograje, usedeš se na balkon in gledaš tekmo, brez, da bi plačal karto, zraven pa povabiš na streho bloka še vse prijatelje itd.

(to je čisto dejanska situacija Plečnikovega stadiona v Ljubljani, ko sem bil smrkavec so bili na strehi celi žuri med tekmami)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

Glugy ::

zeleni je izjavil:

Glugy je izjavil:

Ma naj jih pustijo pr mer sej ma filmska industrija dost dobička. Tole je sprenevedanje pa lov na kurje tatove. Zgleda imajo na Danskem premal kriminala da se pol z pirati ukvarjajo.


Na dolenjskem se kmetje pritozujejo, ker jim gradijo na njihovih travnikih. Naj jih pustijo. Saj imajo dovolj zemlje. Ne vem zakaj se s tem ukvarjamo. Zgleda, da imamo premalo kriminala.

Zgleda preveč časa preživiš pred zasloni da mešaš virtualnost z resničnostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Tidule ::

suzu je izjavil:

Tidule je izjavil:

Če bi prebral novico bi videl, da se nihče ne ukvarja z naključnim Joškotom, ki pogleda film s travnika.

Ne, ukvarja se z ljudmi, ki tekmujejo za čast, kdo bo prvi dispatchal nov film, kdo ga bo prvi dobil itd. In to v svojem prostem času, zastonj.


Imas zgoraj link o tej pravljici, tako da prodaj ta bullshit kje drugje.

suzu ::

Tidule je izjavil:

suzu je izjavil:

Tidule je izjavil:

Če bi prebral novico bi videl, da se nihče ne ukvarja z naključnim Joškotom, ki pogleda film s travnika.

Ne, ukvarja se z ljudmi, ki tekmujejo za čast, kdo bo prvi dispatchal nov film, kdo ga bo prvi dobil itd. In to v svojem prostem času, zastonj.


Imas zgoraj link o tej pravljici, tako da prodaj ta bullshit kje drugje.


Tidule, ne projicirati in nakladati, pač nimaš blage o čem govoriš, veš, zato je warez scena preživela toliko let, ker takih pohlepnih barab kot si sam ne spustijo blizu. :))

In torrenti niso o tem, kar piše OP. Tak nerazgledan klovn si, da niti torrentov in scene ne ločiš, niti, da bi vedel, da je obstajala že davno pred torrenti ali p2p v katerikoli obliki. Še na modemih. :))

Ja, torrent strani pa vodijo zanimivi karakterji, recimo partis, taki kot ti, tvoja mentaliteta direktno.

Pa tudi tam so izjeme, samo ne na straneh, ki bi jih taki kot si ti lahko videli kaj dlje od screenshota, a veš, lepota zasebnih torrentov je, da takih kot si ti, tam ni treba gledati.

Na, nerazgledanec, da boš sploh vedel o čem članek govori: Warez scene @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

suzu ::

Če koga zanima, baza scene releasov (še malo pa jih bo 12 miljonov) + nfoji, pa še Tidule se bo lahko česa novega naučil :))

https://predb.net/

Kako prideš zraven? Nikakor. Na razne high profile private trackerje se da priti z leti truda (večina tudi tja večina ne bo prišla nikakor), do Scene pa ne boš prilezel, če ji nimaš kaj ponuditi. Kot boste morda opazili, je pa konkurenca izven raznih partis low level encodov, se nima smisla sploh matrat.

Tidule, tole ti bo všeč, od ene same skupine:
https://predb.net/section/PS5/

Počakaj malo, da pride nov jailbreak za PS5, boš hitro videl nekaj takega :)):
https://predb.net/section/PS4

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

suzu ::

Tole pa se zgodi, ko pride do take akcije, kot se je zgodila na Danskem:
https://predb.net/rls/Scene_busts_And_M...

In celotno drevo zaupanja se podre in počasi spet vzpostavi, organi nadlegovanja pa ostanejo zunaj. In Scena se nadaljuje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

garamond ::

Pozdravljeni,

naslov novice je precej slikovit, originalna slika precej dolgočasna. Pošiljam bolj primerno ilustracijo za piratske skupine v škripcih.

V svojih časih dolgo nazaj sem moral vse narediti na roke - vem, da sem enkrat pošiljal "splavitev grafičnih kartic" - na srečo zdaj obstajajo avtomatizirana orodja.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

suzu ::

Uf, ste annoying, še malo pa ne bo nobene človeške originalnosti ostalo ampak samo statistični rezultati. In ful se boste pomembne počutili, da zna računalnik na podlagi statistike narediti nekaj, kar je boljše kot ste sami sposobni. Ni čudno, da v dobi narcisov, uporaba AIja cveti. Še najbolj nesposoben, se bo lahko hvalil s tujim delom. In potem naj bi bili pirati problem... ;((

Juhuuuuu, idiokracija, prihajamo!!!!

Če še nisi videl, si snami iz internetov, je človeški produkt:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

Tidule ::

ROFL, kršenje avtorskih pravic je zate višek človeške originalnosti? Ja, res je originalno, ko se reveži tvojega kova tolčete po prsih medtem ko se kitite s tujim perjem. Za nakatere je bil Idiocracy očitno bistveno prezahteven film.

Mato989 ::

Tidule pravno imaš seveda prav, ampak če pa pogledamo realno pa je tako...

Če si nekdo na spletu skopira mojo bajto na svoj PC in tam dela kar hoče mene to baš briga... četudi je "moja" bajta moj design itd... Zato pač folk pri spletnih avtorskih ni tako enoznačno za eno stran...

In prav je tako...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

BMK za piratsko robo in pirate.
Ampak vseeno mi ni vseeno, ko gledam, kako stiskajo ljudi povsod, tudi na Danskem.
Danes sicer izgledaš glup, če karkoli primerjaš s kitajsko diktaturo, ampak vse poti vodijo točno tja.
Folk pa ploska.

Tidule ::

Mato989 je izjavil:

Tidule pravno imaš seveda prav, ampak če pa pogledamo realno pa je tako...

Če si nekdo na spletu skopira mojo bajto na svoj PC in tam dela kar hoče mene to baš briga... četudi je "moja" bajta moj design itd... Zato pač folk pri spletnih avtorskih ni tako enoznačno za eno stran...

In prav je tako...

Tezava postane ko je tvoje delo risanje his in ljudje namesta da tvojo storitev placajo pac kopirajo.

Pa se tukaj povsem strinjava, sploh ko je govora o velikih zaloznikih, da njih obstoj niti pod razno ni ogrozen niti ne trpijo izjemne gospodarske skode.

Kar pa je problem raznih suzujev, pa je to malikovanje krsitev avtorskih pravic, ki vodi v popolno razvrednotenje pomena avtorskega dela.

Kakorkoli zadevo obracamo gre za krsitve avtorskega prava, ki so prekrski ali celo kazniva dejanja in drzave so dolzne to sankcionirat. Na sreco pa je vsaj v evropi tukaj zavedanje problematike relativno dobro sistemsko reseno in se ne preganja kurjih tatov (torej koncnih odjemalcev) ampak se dejansko gre visje po verigi.

Tako kot drugega kriminala tudi tega ne bomo nikoli v celoti odpravili je pa vseeno potrebno zavedanje, da ne gre za nikakrsno dobrodelno in clovekoljubno dejavnost. Ce te ni potem pridemo nazaj na situacijo na balkanu v 90, ko je folk avtorsko vsebino prodajal kar po postnih nakaznicah, so v videotekah presnemavali filme in so bootleg kopije prodajale celo resne zalozniske hise.

feryz je izjavil:

BMK za piratsko robo in pirate.
Ampak vseeno mi ni vseeno, ko gledam, kako stiskajo ljudi povsod, tudi na Danskem.
Danes sicer izgledaš glup, če karkoli primerjaš s kitajsko diktaturo, ampak vse poti vodijo točno tja.
Folk pa ploska.

Zanimiva je primerjava z kitajsko diktaturo, ki je znana po hudih sistemskih krsitvah avtorskega prava in intelektualne lastnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

feryz ::

Ja, sistemska, požegnana s strani države.
Raja je pa zelo na kratko.

suzu ::

Tidule je izjavil:

Tezava postane ko je tvoje delo risanje his in ljudje namesta da tvojo storitev placajo pac kopirajo.


Ne, nobenega problema ni, ti bi ga rad ustvaril v nekih čudnih argumentacijah, ki ti ne držijo vode.

V čem je problem, če skopirajo načrt hiše, ki je ne bodo gradili? Kje vidiš težavo?

Trdiš, da je umor, trupla pa nimaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

suzu ::

Mimogrede, tole bi bila veliko bolša rešitev problema:



Plačaš, po tem, ko si pogledaš in plačaš toliko kot ti je vreden film.

garamond ::

suzu je izjavil:

Uf, ste annoying, še malo pa ne bo nobene človeške originalnosti ostalo ampak samo statistični rezultati. In ful se boste pomembne počutili, da zna računalnik na podlagi statistike narediti nekaj, kar je boljše kot ste sami sposobni. Ni čudno, da v dobi narcisov, uporaba AIja cveti. Še najbolj nesposoben, se bo lahko hvalil s tujim delom. In potem naj bi bili pirati problem... ;((

Juhuuuuu, idiokracija, prihajamo!!!!

Če še nisi videl, si snami iz internetov, je človeški produkt:
Kar se tiče originalnosti ali pa frekvence takih postov te ne more skrbeti. Precej podrobno spremljam forum, in še vedno sem edini uporabnik, ki že več kot deset let na vsake nekaj mesecev pošlje kakšno tako "troll" sliko. Letos mislim da sem poslal tri (3) AI generirane slike. Kaj pa prejšnja leta? So se pojavile take slike kar iz Lune, ali sem jih moral kar sam narediti?

Tudi iz drugih stališč - glede na to da zelo dobro poznam tehnologijo v ozadju, in da je čisto možno, da so bile tudi moje fotografije in slike uporabljene za učenje algoritmov (pa ne te iz foruma) - je povsem legitimno, da včasih naredim in pošljem avtomatsko generirane slike.

Dejansko je zame precej veliko zadoščenje (mogoče bolj v racionalnem smislu) uporaba teh tehnologij, glede na zgodovino razvoja. Včasih je bilo tako (takrat sem področje začel spremljati), da so bile implementacije nevronskih mrež samo v CPU-jih. Šele kasneje so bili uporabljeni GPU-ji. Kaj šele, da bi obstajale kakšne knjižnice (in to kar v Pythonu), kjer za njihovo uporabo sploh ni treba vedeti dosti. In kasneje vse od prepoznavanja objektov z boljšo natančnostjo od človeka do uporabe v Instagram filtrih - kar se mi zdi, da je bila prva res komercialno uspešna uporaba (in kar me je precej frustriralo).

Poleg tega je Idiocracy slab protiargument za naš primer uporabe strojev kot orodij kreativnosti. Ja računalniško generiranje slik vidim kot primarno kreativno orodje, to da bi nam olajšalo "fizično" delo je kvečjemu stranski produkt ali pa manjši del uporabe. Idiocracy se ukvarja s temami kapitalizma in kaj bi se zgodilo, če bi se preveč zanašali na vsakdanjo tehnologijo. Vprašanja izgube "originalnosti" sploh ni v tem filmu.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Danskem so piratske skupine v velikih škripcih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
916134 (2456) garamond
»

Na Danskem bodo zaradi napačnih lokacijskih podatkov ponovno pregledali 10 tisoč sodb

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
327860 (6370) Cash
»

Zaprli hekerski forum Darkode in priprli kolovodje, obtožen tudi Slovenec

Oddelek: Novice / Varnost
2013100 (9057) gruntfürmich
»

Francosko policijo moti spletna stran, ki objavlja posnetke policijskega nasilja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6511703 (7339) MrStein
»

Več podrobnosti o koordinirani akciji evropskih policistov zoper piratske strani (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13030463 (27421) Pyr0Beast

Več podobnih tem