» »

Božič je za trgovce novembra

Božič je za trgovce novembra

OutOfTheBox ::

Se še komu zdi da zaradi predčasnega božično novoletnega oglaševanja ki se ga trgovci poslužujejo vsako leto (bolj zgodaj) ne čuti več tiste “prave” zadeve kadar je čas za to?

Dodatno ali koga od vas te novoletne reklame v tem času dejansko pritegnejo v trgovino?

kixs ::

Dodatno ne. Moras pa itak vsak teden vsaj enkrat v trgovino po fasungo. Kar se tice nreprehrabenih izdelkov, pa itak vse preko spleta.

Šimpanz ::

Če ljudje ne bi padali na to trgovci ne bi oglaševali.

starfotr ::

V bistvu je že avgusta ampak ok. Čakam, da bodo decembra začeli s šolskimi potrebščinami.

135063 ::

potrpežljiv, varčen, malo mazohističen, več hkrati, dobrine izven forme, si lahko vodiš seznam vsaj (predvsem trajnih), ki jih nakupiš v sezonsko-odprodajnih znižanjih - tehnika, cunje in podobno... povišana inflacija te je lahko tudi zyebala... :-/

Horas ::

nikol in nikdar. imamo staro malo smrekico in kuglice nekaj okraskov. to je to. da bi pa kaj kupval ker pač... isto ko na 1.november mi ne pade napamet da bi kupval sveče pa hodu na grob. ali za valentinovo kr je pač tako deklariran "praznik" šel zapravljat za vse mogoče.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

135063 ::

kakor hočeš - mi sicer uporabljamo ne-metafizične sveče na baterije, namizne jelkice uporabljamo več let, eno večjo imamo deponirano, ker se nam ne da najbolj. če že tekmujemo, kdo je večji revež, sem kar šampion...

Miki N ::

Ovce se striže večino leta.

2dark ::

OutOfTheBox je izjavil:

Se še komu zdi da zaradi predčasnega božično novoletnega oglaševanja ki se ga trgovci poslužujejo vsako leto (bolj zgodaj) ne čuti več tiste “prave” zadeve kadar je čas za to?

Dodatno ali koga od vas te novoletne reklame v tem času dejansko pritegnejo v trgovino?



Ameriška propaganda dela svoje. Januarja bo na polno oglaševanje za ameriško valentinovo.

Šimpanz je izjavil:

Če ljudje ne bi padali na to trgovci ne bi oglaševali.


Ljudje nič ne padajo. Če pa zakon dovoli trgovcem! Zakon je treba spremniet, da lahko police polnit z božčnimi zadevami šele decembra in nič prej!
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

OutOfTheBox ::

Pa še črni petek se ni končal in že 14 dni imamo mix črnega petka in božiča. Če ene stranke ne bodo padle na eno bodo pa na drugo. Velika noč naslednji mesec :)

mojsterleo ::

V Lidlu so že septembra začel prodajat novoletno fasungo.:D

Linko ::

Tedi ima že celo leto okraske...

Irbis ::

TV program Diva ima že en mesec čez dan izključno božične filme.

gruntfürmich ::

Irbis je izjavil:

TV program Diva ima že en mesec čez dan izključno božične filme.

da, moja boljša polovica ti pritrjuje. letos so začeli že novembra, ko baje pretekla leta ne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kixs ::

Moja si je pa pred dvemi tedni zazelela prva dela Home Alone... kaj pa ces :lol:

blackbfm ::

Ameriška propaganda dela svoje.


mogoče je pa problem v logistiki, teden pred božičem pač ne moreš okrasit cele države in založit vseh trgovin, ampak vi ki zgolj znate nabirat iz une svoje police v trgovini ste pač mal odmaknjeni od realnosti kaj vse je treba da izdelek pride do tja

issak ::

Oglaševanje? Kje vi to vidite? Ublock origin je zastonj, nalepka za nabiralnik je 50 centov, v gozdu ni reklamnih panojev.
Pojma nimam kaj imajo v trgovinah, lokalni hofer ima skos isto robo, tistim rečem na sredini trgovine se pa izognem. In pa slušalke v ušesa, da ne slišim kakšne božične glasbe.
Ostalo kupim online.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

DamijanD ::

blackbfm je izjavil:

Ameriška propaganda dela svoje.


mogoče je pa problem v logistiki, teden pred božičem pač ne moreš okrasit cele države in založit vseh trgovin, ampak vi ki zgolj znate nabirat iz une svoje police v trgovini ste pač mal odmaknjeni od realnosti kaj vse je treba da izdelek pride do tja

Očitno smo potem nazadovali, ker včasih so te stvari lahko v decembru sfolgali:D

lynxslo5 ::

Nisem še zasledil, da bi naši trgovci s svojih reklamah Slovencem zaželeli "Srečen Božič".

Besede "Božič" se izogibajo kot hudič križa in vedno voščijo samo "Srečno novo leto" ali pa "Vesele praznike".

Mato989 ::

blackbfm je izjavil:

Ameriška propaganda dela svoje.


mogoče je pa problem v logistiki, teden pred božičem pač ne moreš okrasit cele države in založit vseh trgovin, ampak vi ki zgolj znate nabirat iz une svoje police v trgovini ste pač mal odmaknjeni od realnosti kaj vse je treba da izdelek pride do tja


Aha, torej hočeš rečt da pred 30 leti so to zmogli danes v naprednejšem času pa več ne... napredek pa tak!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LuGi ::

Mato989 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Ameriška propaganda dela svoje.


mogoče je pa problem v logistiki, teden pred božičem pač ne moreš okrasit cele države in založit vseh trgovin, ampak vi ki zgolj znate nabirat iz une svoje police v trgovini ste pač mal odmaknjeni od realnosti kaj vse je treba da izdelek pride do tja


Aha, torej hočeš rečt da pred 30 leti so to zmogli danes v naprednejšem času pa več ne... napredek pa tak!


30 let nazaj so bile trgovine veliko manj založene kot so sedaj,..

Mato989 ::

LuGi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Ameriška propaganda dela svoje.


mogoče je pa problem v logistiki, teden pred božičem pač ne moreš okrasit cele države in založit vseh trgovin, ampak vi ki zgolj znate nabirat iz une svoje police v trgovini ste pač mal odmaknjeni od realnosti kaj vse je treba da izdelek pride do tja


Aha, torej hočeš rečt da pred 30 leti so to zmogli danes v naprednejšem času pa več ne... napredek pa tak!


30 let nazaj so bile trgovine veliko manj založene kot so sedaj,..


No pa 10 let nazaj, takrat so bile pa podobno založene, pa so tudi zmogli decembra vse to pohendlat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Shegevara ()

m0LN4r ::

OutOfTheBox je izjavil:

Se še komu zdi da zaradi predčasnega božično novoletnega oglaševanja ki se ga trgovci poslužujejo vsako leto (bolj zgodaj) ne čuti več tiste “prave” zadeve kadar je čas za to?

Dodatno ali koga od vas te novoletne reklame v tem času dejansko pritegnejo v trgovino?

Jaz vem ponavadi dosti vnaprej, ce si kaj zelim.
Pogledam na idealo.de in geizhals najnizjo ceno v grafu v preteklosti.
Nastimam eno budilko med najnizjo ceno in trenutno in dobim obestilo kupim.
Pa ce cakam eno leto.
Sicer pa sem zelo "slab" potrostnik, kupujem zelo malo in ponavadi to kaj hocem, nikoli ni znizano.
Recimo hocem Jabra Evolve2 65 UC slusalke za delo, cakam da cena pade mogoce proti 120€, ampak verjetno ne bo, ni sile.
Ropotije pa ne kupujemo, tak da mi je vseeno.

Je pa res, da recimo zdaj sem se menil s kolegom in so trije zelo dobri prenosniki znizani in da ce misli kupit naj kupi. Ena ponudba na amazonu je danes ob polnoci potekla, sam si je kriv.
Bil je Campain referral link iz geizhals na amazon za 900€ Thinpada, ki je bil do polnoci 698€. Jebiga, sta se dve drugi dobri ponudbi.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

PS: V Nemciji je to sicer zakonsko lepo urejeno, da ce kupis izdelek recimo danes za 1000EUR in se cena znotraj 14 dni (Widerrufsrecht) spremeni recimo na 800EUR, ti mora na zahtevo prodajalec izstaviti nov racun in izplacati razliko. No big deal.
Sem ze koristil in ni bilo nobenih vprasanj. https://www.ihk-muenchen.de/de/Service/...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Ah drug extrem pa se je dogajal med korono, ko robe ni bilo. Najjace stranke pridejo zjutraj okol desetih 24.decembra, ki so cakali, ce pade Ipadu slucajno cena na utopicno vrednost. Pol pa bi zadnji dan recimo za darilo po vsej sili imeli IPAD, ki je dobesedno razprodan xD
No sicer zdaj tudi pridejo kaksni, pa te se vprasajo 24. da nevejo kaj naj kupijo za darilo... Pol stacune pa prazne.

PS5 bo pod 399€ - pssst.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Ganon ::

Meni je to najlepši del leta. Če traja dlje, me nič ne moti. :P

Glugy ::

OutOfTheBox je izjavil:

Se še komu zdi da zaradi predčasnega božično novoletnega oglaševanja ki se ga trgovci poslužujejo vsako leto (bolj zgodaj) ne čuti več tiste “prave” zadeve kadar je čas za to?

Dodatno ali koga od vas te novoletne reklame v tem času dejansko pritegnejo v trgovino?


Mene ne, ne hodim nič več v trgovino kot ponavad, včasih še manj ker me gneča odbija. Nisem tok razvajen da ne bi mogu bit kdaj brez priljubljenega priboljška ali mleka.

Drgač pa ja božičnega čara ni več. Pa ni sam problem v prezgodnjem oglaševanju in okraševanju. Problem je tud v tem da ni več pravih božičnih filmov, prodora novih dobrih božičnih pesmi ki bi zaznamovale današnji čas pa tud ni več, sam še stare se vrtijo da te vse mine. Še en problem je...in to je da snega praktično ni več, če pa je je pa šele od januarja naprej za par dni. Totalno brezveze je vseskp ratal.

trancer01 ::

Letos je božič za trgovce že v začetku oktobra!:)) Naslednje leto bo najbrž že poletje čas za božično vzdušje.

issak ::

m0LN4r je izjavil:

Ah drug extrem pa se je dogajal med korono, ko robe ni bilo. Najjace stranke pridejo zjutraj okol desetih 24.decembra, ki so cakali, ce pade Ipadu slucajno cena na utopicno vrednost. Pol pa bi zadnji dan recimo za darilo po vsej sili imeli IPAD, ki je dobesedno razprodan xD
No sicer zdaj tudi pridejo kaksni, pa te se vprasajo 24. da nevejo kaj naj kupijo za darilo... Pol stacune pa prazne.

PS5 bo pod 399€ - pssst.


Kaj pa Nintendo Switch (OLED)?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Furbo ::

Meni se zdi pametno pripraviti na december že pred gužvo in mrazom.

Npr. izkoristil sem topel dan par dni nazaj in obesil novoletne lučke zunaj hiše.

Včasih so imeli trgovci tovrstno robo pripravljeno prepozno oziroma potem, ko je že gužva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

trancer01 ::

Božični kič je itak nepotrebna krama. Škoda časa in denarja za to.>:D

asdf_jklc ::

Nebi vedel, ker vse kupujem preko interneta, v trgovine praktično ne zahajam več. Kupim takrat ko rabim, ne takrat ko je nek beden praznik. Sem ateist in mi kurac dol visi za te blesave praznike, komaj čakam da bo januar, da grem na dopust. December je super le za eno stvar: če imaš projekt lahko v tem mescu ogromno narediš.

2dark ::

asdf_jklc je izjavil:

December je super le za eno stvar: če imaš projekt lahko v tem mescu ogromno narediš.


Da si cel mesec v depri, medtem ko normalni se veselijo in družijo?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

trancer01 ::

Normalni ljudje.:)) Torej tradicionalisti, ki ljubijo kič in so premalo cinični.>:D

m0LN4r ::

Tradicije niso samo kic, od kod teb to? Preber si kaksno na temo Pomena druzinske tradicije recimo, nato pa se narodne, kulturne itn.

Kic nima s tem nic kaj dosti. Ti imas na mizi en kup "racunalniskega" kica.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

2dark ::

trancer01 je izjavil:

Normalni ljudje.:)) Torej tradicionalisti, ki ljubijo kič in so premalo cinični.>:D



Ja. Normalni ljudje se družijo, ne da čepijo doma ob monitorju in so depresivni.

Zakaj so ljudje depresivni decembra, ker so zavistni, da se eni veselijo, družijo, da so srečni. Uni tadrugi so pa grinchi, depresivni ob soju računalnika.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:

LuGi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Ameriška propaganda dela svoje.


mogoče je pa problem v logistiki, teden pred božičem pač ne moreš okrasit cele države in založit vseh trgovin, ampak vi ki zgolj znate nabirat iz une svoje police v trgovini ste pač mal odmaknjeni od realnosti kaj vse je treba da izdelek pride do tja


Aha, torej hočeš rečt da pred 30 leti so to zmogli danes v naprednejšem času pa več ne... napredek pa tak!


30 let nazaj so bile trgovine veliko manj založene kot so sedaj,..


No pa 10 let nazaj, takrat so bile pa podobno založene, pa so tudi zmogli decembra vse to pohendlat...


ponesreči kliknil izbris...

Ja včasih se je tud elektronka manj kvarila, materiali so bili bolj trpežni in dražje je bilo vse relativno na zaslužek in ljudje niso imel potrebe kupovat ogromno vse te šare

DejchSLO ::

To je tko že vsaj 20 let, to se je začel v času megacentrov. K sm bil v srednji šoli se spomnem, da so en ali 2 leti ekstremno pohitril in so mel že nakonc oktobra te motive božične v centrih.

Ja men pač ni to ql, božič mi je cool praznik, sam so ga preveč kako naj rečem "skomercializiral", sicer vse več al manj ignoriram, ampak ja, prehitro začnejo s tem. Ajde z 1. decembrom bi lahk začel.

Jnou ::

Kaj vse folk moti, neverjetno. Pa daleč od tega, da ste edini, klasično vsak november vsi komentirajo ko se pojavijo prve božične pizdarije v trgovinah. Koga to briga? Grem mimo te police in čez minuto pozabim na to, nekateri pa faking teme na forumu o tem odpirajo.

2dark ::

Jnou je izjavil:

Kaj vse folk moti, neverjetno. Pa daleč od tega, da ste edini, klasično vsak november vsi komentirajo ko se pojavijo prve božične pizdarije v trgovinah. Koga to briga? Grem mimo te police in čez minuto pozabim na to, nekateri pa faking teme na forumu o tem odpirajo.


Gre se zato, da police ne bi smele biti že cel november polne z nečim, kar se pojavi šele 25 decembra! Bo treba sprejet zakon, ki bo to prepovedal.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Furbo ::

A ti boš 25 decembra montiral lučke in kupoval darila?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

harvey ::

Furbo je izjavil:

A ti boš 25 decembra montiral lučke in kupoval darila?

Ne lučke se prižge 24 in ugase 2.2. :))

Jnou je izjavil:

Kaj vse folk moti, neverjetno. Pa daleč od tega, da ste edini, klasično vsak november vsi komentirajo ko se pojavijo prve božične pizdarije v trgovinah. Koga to briga? Grem mimo te police in čez minuto pozabim na to, nekateri pa faking teme na forumu o tem odpirajo.

točno, če ti ni do te robe, greš mirno mimo in se odločaš kar ti paše.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

asdf_jklc ::

2dark je izjavil:

asdf_jklc je izjavil:

December je super le za eno stvar: če imaš projekt lahko v tem mescu ogromno narediš.

Da si cel mesec v depri, medtem ko normalni se veselijo in družijo?

Zame se lajf začne nekje 3 teden januarja, ko grem vedno na vsaj 14 dnevni dopust, s celo družino (otroke vzamemo iz šole) in akcija. Nobene kurčeve gužve, cene se normalizirajo, ni več posiljevanja s glupimi pesmimi in vse grdo nakranclano. Poleg vsega pa kot sem rekel, ne praznujem ne božiča ne miklavža, ker v te cerkvene bedarije ne verjamem.

V depresiji pa nisem, saj decembra vsi navalijo na dopust, jaz pa v tem času izjemno dobro zaslužim. O druženju, ki zgleda večinoma kot brezglavo žretje in pijančevanje, well ne hvala lepa, to ni zame.

OutOfTheBox ::

Ne me jebat ti si tisti od lani. Pa ne da si še zmer zategnjen no. Dejmo mal pozitive sej ni vse tko bad :D

mtosev ::

V europarku je že božična jelka. Danes sem jo videl.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DamijanD ::

Pa decembrske pesmi že nažigajo (to pa nima veze z logistiko)

2dark ::

Furbo je izjavil:

A ti boš 25 decembra montiral lučke in kupoval darila?


Mi smo lučke montiral 24. decembra.

asdf_jklc je izjavil:


Zame se lajf začne nekje 3 teden januarja, ko grem vedno na vsaj 14 dnevni dopust, s celo družino (otroke vzamemo iz šole) in akcija. Nobene kurčeve gužve, cene se normalizirajo, ni več posiljevanja s glupimi pesmimi in vse grdo nakranclano. Poleg vsega pa kot sem rekel, ne praznujem ne božiča ne miklavža, ker v te cerkvene bedarije ne verjamem.



Bogi otroc, ko morajo v tišini in strahu jest grah, korenje in riž.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostava Dhl (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538744 (3040) val46
»

Praznovanje božiča?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
665276 (3045) PrimoZ_
»

Božična blaznost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7411506 (8708) Raptor F16
»

Kam se dat za "veseli" december? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11714326 (9621) harvey

Več podobnih tem