» »

Nakup tiskalnika

Nakup tiskalnika

ne_kdo ::

Pozdravljeni,

iščemo tiskalnik za domačo rabo, in sicer multifunkcijski in da kartuše niso preveč drage. Prosim za ideje in pomoč.

hvala

Han ::

mihagr ::

Najprej replika Han-u. Tvoj link kaže na stran, ki je že dobrih 6 let stara. Tiskalniki oz. njihova programska oprema se je precej "posodobila".
Tiskajo pa še vedno, ha, ha.

No za otvoritelja teme pa tako. Čče res, res ne rabiš barvic -majhni otroci, potem ti vsekakor priporočam laserski črno/beli tiskalnik s scenerjem. nisem zapisal multifunkcijki, zato ker nekateri še vedno vsiljujejo zraven še telefaks, ki ga pa danes sigurno ne rabiš več, ali pa?
Zakaj? Tiskalnike uporabljam že toliko časa kot računalnike. Od 9 do 24 igličnega Epsona do pljuvalnika barv in wifi pljuvalnika, sedaj na koncu pa sem se spametoval. Stalno čiščenje glav barvnega tiskalnika, poraba barv in izgubljen čas s tem delom so mi pobrali voljo do takšnega tiskalnika. Da v tem delu se v ne samo 6 letih, verjetno v 20 letih pljuvalniki niso kaj dosti spremenili razen, da sedaj nekateri modeli nočejo niti skanirati, če nimajo vseh barvnih kartuš polnih, ali pa celo neoriginalnih. Največja žalost je, da so originalne kartuše drage in marsikdo kupi neoriginalne, jih vtakne v tiskalnik in veselo tiska naprej. Seveda, ko pa želi enkrat čez mesec ali dva skenirati, je pa problem. Naprava ne bi, ker trdi da nima kartuš, ali niso originalne.
Dejstvo pa je, da moraš, če želiš kadarkoli nekaj natiskati, imeti rutino, da vsakih 14 dni natisneš vsaj eno barvno stran zato, da se kartuše ne zasušijo.
Cena teh tiskalnikov, vsaj večine, pa je relativno nizka -sploh ne vem kako izdelajo te "plastične orglice", zato ti priporočam, če se boš odločil za barvni tiskalnik, da takoj kupiš še dva kompleta kartuš, jih spraviš na varno hladno, temno mesto in ko jih rabiš jih namesti. Ko boš porabil zalogo, bo pa čas za nov pljuvalnik!
Tako sem naredil jaz in potem sem ga podaril na "podarimo.si"

Sedaj pa ima že 5-6 let laseski črno/beli, enkrat sem zamenjal toner (22€) in .... nimam več kaj povedati, ko rabim, pritisnem tiskaj in se zgodi.

Fino je pa, da ima tiskalnik Wi-Fi, nastavljen na usmerjevalniku s fiksnim IP naslovom in seveda na način "infrastructure" in nikakor ne na "AdHoc". Če slučajno ne poznaš tega, to pomeni, da se tiskalnik poveže samo z usmerjevalnikom in ne dovoliš direktnih povezav med tablicami, telefoni in drugim hecom direktno na tiskalnik, ampak mora biti vsaka naprava prijavljena v tvoje Wi-Fi omrežje in potem lahko dostopa tudi do tiskalnioka. S tem se izogneš precej nevšečnostim.

Pa veliko pameti in sreče pri odločitvi in nakupu!

Moj vrstni red bi bil:

1 Črno/beli laserski, seveda z optičnim bralnikom. Priporočal bi ti Samsung, vendar je ta oddelek, ne vem zakaj in kako, prevzel HP in je sedaj vprašanje kaj bo s temi tiskalniki, HP-ji so -in so še vedno tehnično v redu, vendar pa je programska oprema ogroooomna in precej neprijazna, pa njihovo teženje pri neoriginalnih kartušah in verjetno še kaj, je res neprijazno do lastnika. tudi Cannon, pa Brother pa še kakšen bi se našel, ki so v redu. Malo bolj profesionalna in dražja je Kyocera, ampak nepoznam dovolj. Imeti mora USB priklop (za lažjo namestitev, tudi pri nastavitvi Wi-Fi omrežja), če pa ima celo možnost Ethernet priklopa -UTP kabel, potem je pa to sploh najboljše v smislu zanesljivosti, stabilnosti delovanja.

2 Barvni pljuvalnik Epson ali kak drug, seveda z barvami v ločenem rezervoarju, ki ga lahko dopolniš, možnosti povezovanja pa morajo biti take kot pri lasercu.

lep pozdrav

Han ::

mihagr je izjavil:

Najprej replika Han-u. Tvoj link kaže na stran, ki je že dobrih 6 let stara.
Kar seveda ne pomeni, da v njej ni aktualnih podatkov... ;)

Na flaške rajši Canon Maxify.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Avenger ::

Zakaj bi hotel imet inkjet je čist beyond me. Razen seveda, če tiskaš fotke.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Han ::

Ker je barvni tisk boljši in precej cenejši...

KTr1sk ::

Avenger je izjavil:

Zakaj bi hotel imet inkjet je čist beyond me. Razen seveda, če tiskaš fotke.

Jaz imam prvič zdaj laserski tiskalnik in črni izpis je veliko lepši
Barvni izpis je bil na injket (Canon Pixma g2410) vredu, ampak so se sčasoma vse natisnjene fotke zbledele in imel sem canon glossy in matt papir in vse skupaj ena žalost.
Pri laserskem barvnem sem pričakoval, da bo slabše barvno tiskal, verjetno pa niso vsi enake kvalitete, menim pa da ne bodo fotke zbledele.
Aja vsak injket se mi je pokvaril, ker sem premalo tiskal, zato sem šel na laserskega. Kdor veliko tiska bo verjetno cenejše injket s črnilnimi vložki.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

sbawe64 ::

ČB mft laser 1:
Brother DCP-1622WE
176EUR
https://www.lemit.si/izdelek/BRDCP1622W...
wifi, usb, TonerBenefit serija

ČB mft laser 2:
Brother DCP-B7520DW
264EUR
https://www.lemit.si/izdelek/BRDCPB7520...
duplex, wifi, usb, lan, TonerBenefit serija


Za barve in če redno tiskaš, Epson Eco tank l3250 ali podoben.
usb, wifi, barve/črnilo v ločeni posodi
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

darkolord ::

Avenger je izjavil:

Zakaj bi hotel imet inkjet je čist beyond me. Razen seveda, če tiskaš fotke.
Ker imajo laserji isto cel kup problemov.

Original tonerji so dragi, neoriginal so vedno precej slabši in kupuješ mačka v žaklju (n-krat je OK, n+1 od iste firme je zanič in ti uniči printer). Pri Brother inkjetu stane original flaška črne barve za 7.000 strani 10 eur.

Drugo je, da se izrabijo. Enkrat razvijalna enota, enkrat transfer belt, enkrat fuser, pri nekaterih pa tudi kar laserska enota. Pri cenejših printerjih je življenjska doba teh delov občutno krajša, cena pa >50% celega tiskalnika.

Daniel ::

Kako je sedaj s tistimi gobicami na dnu tiskalnika pri modelih z rezervarji? Je tiskalnik še zmeraj za odpad, ko se gobica napolni ali se da kaj rešiti?

KTr1sk ::

Odvisno od modela tiskalnika, jaz sem raje drugega kupil ravno zaradi tega problema....ampak tiskalnik je bil star nekaj let.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Daniel ::

Sam še zmera tiskam na HP6500W. Sploh ne vem koliko je star, natisnjenih ima menda nekih 18000 strani. Zadnjič sem že ven rezal dno, da sem zalimal zobnik, ki poganja podajalnik papirja nazaj na os, gonilnikov sploh več ni možno najti na HP straneh, crkne pa kar ne.

Pa se malo oziram ali varianta barvni laser ali nekaj s črnilom v stekleničkah, ker mi te blokade neorginalnih kartuš ne dišijo najbolj.

Potem sem si nagledal nek Brother barvni laser, pa je nekdo v opisu na YT napisal, da se ga ne sme ugašat, drugače se izpraznijo baterije pod čipi na tonerjih. Ti z gobicami imajo pa spet neke svoje fore.

sbawe64 ::

Daniel je izjavil:

Kako je sedaj s tistimi gobicami na dnu tiskalnika pri modelih z rezervarji? Je tiskalnik še zmeraj za odpad, ko se gobica napolni ali se da kaj rešiti?

Pri epsonu se da odstraniti, ostali ne (canon, hp, brother).


darkolord je izjavil:

Avenger je izjavil:

Zakaj bi hotel imet inkjet je čist beyond me. Razen seveda, če tiskaš fotke.
Ker imajo laserji isto cel kup problemov.

Original tonerji so dragi, neoriginal so vedno precej slabši in kupuješ mačka v žaklju (n-krat je OK, n+1 od iste firme je zanič in ti uniči printer). Pri Brother inkjetu stane original flaška črne barve za 7.000 strani 10 eur.

Drugo je, da se izrabijo. Enkrat razvijalna enota, enkrat transfer belt, enkrat fuser, pri nekaterih pa tudi kar laserska enota. Pri cenejših printerjih je življenjska doba teh delov občutno krajša, cena pa >50% celega tiskalnika.

Za ona dva iz TonerBenefit serije je cena za original toner 23,28 oz. 25,38 EUR EUR, za original boben 26,22 oz. 48,40 EUR
https://slo-tech.com/forum/t822227/p806...


TN-1090, DR-1090 (1500, 10000 strani)
https://www.lemit.si/izdelek/BRTN1090/b...
https://www.lemit.si/izdelek/BRDR1090/b...


TN-B023, DR-B023 (2000, 12000 strani)
https://www.lemit.si/izdelek/BRTNB023/b...
https://www.lemit.si/izdelek/BRDRB023/b...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

darkolord ::

Za ČB je OK, ja. Pri barvnih laserjih je ponavadi drugače.

Han ::

KTr1sk je izjavil:

Barvni izpis je bil na injket (Canon Pixma g2410) vredu, ampak so se sčasoma vse natisnjene fotke zbledele in imel sem canon glossy in matt papir in vse skupaj ena žalost.
Če si tiskal z originalno barvo na original Canon papir, se to ne bi smelo zgoditi.

Več kot 10 let stare fotografije, natisnjene na Canon foto glossy papir (15x10 cm) s Canon Pixma MP630, so takšne kot prvi dan in vidno boljše kot npr. tiste, ki jih neseš natisnit na profi foto tiskalnik v Harvey Norman.

KTr1sk ::

@Han: vse sem imel original, je pa res da so fotke na steni in ne v albumu, ampak tiste iz dm ali Harvey Normana so pa vredu.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

matobeli ::

To je normalno ker barve niso pigmentne kot v profi liniji.

Naj bi ble chromalife 100 sicer Canonove izboljšane barve, ampak nikjer si ne upajo kaj preveč trdit kaj se zgodi z njimi ko so izpostavljene UV.

Ker jaz imam enake izkušnje, nekaj slik ki niso bile v albumih je po par letih kar vidno bolj svetlih.

So pa lepi printi, to pa.

Lonsarg ::

Jaz imam barvni laser ampak tiskam pretežno črnobelo, mi je vseeno fajn imeti možnost barvnega tiska za kake redke situacije. Skratka barvni toner ki je prišel zraven bo za 10+ let. Če rabim profi fotko jo grem razvit v kak fotostudio, cene so v centih...

Da bi zarad fotk še kdaj v življenju izgubljal živce s kartušami odpade. Kartuše so res nočna mora, stalni problemi z zasuševanjem, prej ko slej se zamaši še šoba, pa pol reševat z alkoholom in podobno...

Han ::

Če imaš kolikor toliko dober tiskalnik, tiskaš vsaj 1× na teden in uporabljaš originalno ali kvalitetno kompatibilno tekočino, se šobe v tiskalni glavi načeloma ne zamašijo ali zasušijo.

Na Canon Pixmi MP630 je šele po več kot 10 letih uporabe odpovedala tiskalna glava, pa še to ne zaradi zasušitve šob. Na Pixmo TS6350a tiskamo še bolj poredko (včasih le 1-2× mesečno), pa zaenkrat, po več kot letu uporabe, ni nobenih težav.

Prijatelju je po 10 letih odpovedala tiskalna glava v HP OfficeJet Pro 8600. Od prejšnjega tedna ima v uporabi Canon Maxify GX6500, nad katerim je zaenkrat navdušen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Lonsarg ::

Ja saj pogostost tiskanja je problem najbrz bil, ker pac vcasih vec mescev ne rabis. Pa pomoje je vsaj 90% home userjev takih ki imajo vmes mesecne luknje pri tiskanju in za vse te injekt ni.

Han ::

Tudi tonerji niso večni. Enkrat sem kupil original HP, ki je stal več kot 5 let v skladišču, pa je bil tisk porazno slab, popolnoma bled, ker se je prah v kartuši zlepil.

Tilen ::

Koliko stane danes barvni laserski tiskalnik za domačo rabo? Se pravi nekaj kar rabiš dvakrat mesečno in bo nekaj časa mir.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Han ::

Cenejši kot je laser, dražji (in slabši) je tisk, z enim kompletom tonerjev boš natisnil manj strani, pričakuješ lahko tudi več težav z zagozdevanjem papirja, pogoste firmware posodobitve in blokade delovanja pri uporabi neoriginalnih kartuš...

https://www.enaa.com/poceni-laserski-ti...

Lonsarg ::

Meni takrat najcenejši barvni laser z skenerjen/kopircem od HPja (M182n) super služi za občasno rabo, brez enega problema kar je kar redkost glede na preteklo statistiko, pa sem dajal notri tudi že samolepljiv papir pa take fore. Bil je 250EUR.

Vidim pa da so ga umaknili iz prodaje ker so sedaj novi modeli. Vidim tudi da enaa nima kaj dobre ponudbe teh nizkocenovnih tiskalnikov, tule je situacija precej boljša:
https://www.computeruniverse.net/en/c/c...

Če tiskaš samo par strani na mesec potem so cene tonerjev itak nerelavantne, jaz bom kot kaže z polpraznim tonerjem ki je prišel vgrajen (uradno 500 barvnih strani in 1000 črnobelih) zdržal 15 let za barvnega in cirka 10 let za črnobelega :) Je pa res da barvno tiskam le izjemoma, ampak za določene situacije je kar smotano če ni možnost barvnega tiska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darkolord ::

Ja, pri prvi menjavi tonerjev se že pokaže prava slika - ta tvojega je komplet original tonerjev 260 eur za 850+1000 strani.

Če ne prideš do tja, super, bo več ali manj vse delalo brez težav.

PS. computeruniverse ne pošilja več v Slovenijo

Tilen ::

Lonsarg je izjavil:

Meni takrat najcenejši barvni laser z skenerjen/kopircem od HPja (M182n) super služi za občasno rabo, brez enega problema kar je kar redkost glede na preteklo statistiko, pa sem dajal notri tudi že samolepljiv papir pa take fore. Bil je 250EUR.

Vidim pa da so ga umaknili iz prodaje ker so sedaj novi modeli. Vidim tudi da enaa nima kaj dobre ponudbe teh nizkocenovnih tiskalnikov, tule je situacija precej boljša:
https://www.computeruniverse.net/en/c/c...

Če tiskaš samo par strani na mesec potem so cene tonerjev itak nerelavantne, jaz bom kot kaže z polpraznim tonerjem ki je prišel vgrajen (uradno 500 barvnih strani in 1000 črnobelih) zdržal 15 let za barvnega in cirka 10 let za črnobelega :) Je pa res da barvno tiskam le izjemoma, ampak za določene situacije je kar smotano če ni možnost barvnega tiska.


A to je nekaj takega?

HP Colour LaserJet Pro Colour Laser Printer
M282NW
https://amzn.eu/d/dseYd4u

Bi tole bilo potem OK? Predvsem za domačo rabo, da se lahko kadarkoli uporabi in drži par let, če se tiska par listov na mesec.

Se pravi barvni laserski tiskalnik s skenerjem. Je kaj boljšega za ta denar? Hvala za pomoč.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Printer je že super, samo nadomestni komplet tonerjev stane točno toliko kot cel printer. Če boš res tiskal samo par listov na mesec, bo držal dolgo.

Lonsarg ::

Ja to zgleda podobna zadeva in ista serija kot to kar imam jaz. Skratka ja razen dragih tonerjev vse top. S tem da če boš enako kot jaz zgolj par strani na mesec tiskal pač čez 10-15 let ko priložen toner porabiš magari cel tiskalnik zamenjaš ;) Al pa če planiraš tako kot jaz da paziš da barvno malo tiskaš pa enkrat menjaš zgolj črnega ker tisto še ni tako drago (95EUR vidm da je na amazonu, magari ga že vnaprej kupiš na zalogo), medtem ko če barvne tonerje menjaš te res pride toliko kot nov tiskalnik, še neoriginalni komplet vidim da je 230EUR :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tilen ::

darkolord je izjavil:

Printer je že super, samo nadomestni komplet tonerjev stane točno toliko kot cel printer. Če boš res tiskal samo par listov na mesec, bo držal dolgo.


Samo za domačo rabo MAX 10 listov na mesec. Pomembno je to, da obdržim vse funkcionalnosti. Sedaj sem imel en inkjet za 60EUR, ki je imel vse to, samo pač ni deloval. Najprej je bilo treba kupiti kartuše za 15EUR, da si lahko printal vsak drugi mesec, ker se je vmes zasušilo. To bi rad rešil.

Printa samo s črnim tonerjem, če se kasneje samo tega zamenja in barvnih ne? Namreč inkjet s praznimi barvnimi kartušami ni želel tiskat.

Sicer pa imam tudi jaz tisoč printov verjetno za 10 let dovolj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Lonsarg ::

Mislim da je tole kar si našel ena najboljših izbir za občasno tiskanje. Pa še lepo v žični ali brezžični internet vštakaš in preko Mopria na driverless način tiskaš iz vseh PCjev/telefonov, brez ubadanja z driverji. To mi je en večjih plusov sodobnih printerjev. Edino za skeniranje vseeno priporočam uradno HP Smart aplikacijo, čeprav je tečna z loginom v cloudom ampak vsaj lepo in hitro dela scan ker z neuradnimi programi sicer tudi deluje ampak z manj funkcijami, manjšo resolucijo itd.

Moj model M182n ima v nastavitvah pri "Very Low Setting (Color Cartridges):" možnost tako "Print Black" (ta je nastavljena po default) kot "Continue" kot "Stop" opcije, torej deluje tudi z prazno barvno. Ne garantiram da bo tvoj model enak, ampak ker je iz enake serije najverjetneje ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

novak-t ::

Kaj bi lahko bil razlog, da mi preko moprie ne tiska šumnikov?

scipascapa ::

Tilen: vzameš 479dw.....ki je občutno boljši in imaš VIP pogodbo ter ugodnejše tonerje

Tilen ::

Saj pravim, da ta vgrajen toner mi bo verjetno doma držal 10 let, če ne bo prej printerja pobralo. Ni za poslovno rabo. Že to mi je čisto preveč, ampak recimo, da sem se odločil, da 320€ še dam, če ima res vse kar potrebujem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Glugy ::

katere tiskalnike imajo pa v fotokopirnicah? tisti so zihr najboljši

Han ::

Glede na mnenje RTINGS.com izgledajo natisnjene fotografije bolj ubogo. Da je tiskalnik fukcionalen, morajo biti v njem vsi 4 tornerji, noben ne sme biti prazen.

Tilen ::

Lonsarg je izjavil:

Mislim da je tole kar si našel ena najboljših izbir za občasno tiskanje. Pa še lepo v žični ali brezžični internet vštakaš in preko Mopria na driverless način tiskaš iz vseh PCjev/telefonov, brez ubadanja z driverji. To mi je en večjih plusov sodobnih printerjev. Edino za skeniranje vseeno priporočam uradno HP Smart aplikacijo, čeprav je tečna z loginom v cloudom ampak vsaj lepo in hitro dela scan ker z neuradnimi programi sicer tudi deluje ampak z manj funkcijami, manjšo resolucijo itd.

Moj model M182n ima v nastavitvah pri "Very Low Setting (Color Cartridges):" možnost tako "Print Black" (ta je nastavljena po default) kot "Continue" kot "Stop" opcije, torej deluje tudi z prazno barvno. Ne garantiram da bo tvoj model enak, ampak ker je iz enake serije najverjetneje ja.


Sem naročil. Hvala vsem za pomoč pri izbiri.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lonsarg ::

novak-t je izjavil:

Kaj bi lahko bil razlog, da mi preko moprie ne tiska šumnikov?
Mopria standard je vgrajen v novejše androide in Windows, v starejše Androide jo inštaliraš kot App ločeno, ampak je namenjeno da je ta app zgolj proxy, ne za direktno uporabo. Tiskaš pa iz poljubnega programa (Word, File manager, Gallery,...) in so potem te programi sami odgovorni za šumnike in podobno, lahko da kak app nima podprtih šumnikov, če je temu tako uporabiš kakega drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697142298 (1094) easyrider3
»

Barvni laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
252199 (500) T-I-N
»

Tiskalnik za dva A4 lista na mesec

Oddelek: Kaj kupiti
383442 (1907) anketar
»

Priporočila za poceni laserski tiskalnik

Oddelek: Strojna oprema
424226 (2427) 2f4u
»

Laserski vs Injket TISKALNIK

Oddelek: Kaj kupiti
263609 (2970) styrian

Več podobnih tem